FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Slovácko - 9. listopadu 2022   19:30

Sparta
9' Sadílek (Haraslín) • 30' Čvančara (Zelený) • 65' Haraslín (Pavelka) • 89' Karabec (Höjer)
4:0
(2:0)

M. Kovář – Vitík, Sörensen, Panák (77. Höjer) – Mejdr, Pavelka (C) (77. Karabec), Sadílek, Zelený – Kuchta (77. Kaštánek), Čvančara (47. Daněk), Haraslín (66. Minčev).
Vorel, Holec – Jankto, Wiesner, Juliš.
J. Machálek – K. Hájek, P. Antoníček | VAR: M. Zelinka | AVAR: I. Nádvorník
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
10851 diváků
Nguyen – Tomič, M. Kadlec (C) (77. Šimko), Hofmann, Kalabiška – Daníček, Ljovin (46. Kohút) – Petržela (77. Brandner), Havlík, Holzer (66. Doski) – Mihálik (77. Vecheta).
Břečka, Šašinka, L. Kozák, Siňavskij, P. Juroška.

SESTŘIH: Sparta - Slovácko 4:0. Demolici řídil Pavelka, kotel opustil tribuny

Sparta v dohrávce 14. kola poráží Slovácko 4:0. Čtyři branky byly rovnoměrně rozloženy do dvou poločasů. V prvním části zápasu si obě mužstva vypracovala šance, ale Sparta školila Slovácko z produktivity, jelikož Stanislav Hofmann měl na kopačce první branku střetnutí, ale nedal, naopak ex-slovácký Sadílek v první šanci Sparty nezaváhal, znovu Hofmann mohl vyrovnat, aler jeho pokus se nevlezl mezi tři tyče a Letenští trestali podruhé Čvančarou. Slovácko do třetí branky herně nepropadlo, ale ve finální fázi moc brankáře Matěje Kováře neprověřilo. Ojedinělou střelou byl pokus Mihálika. Svěřenci trenéra Priskeho využili další okénko ve slovácké obraně a vstřelila třetí branku Haraslínem. Sparta na konci zápasu už dominovala a přidala ještě čtvrtou branku střídajícím Karabcem.
90+2'
90+2'
V nastavení už si sparťanští fotbalisté vychutnávají potlesk diváků.
90'
Ve druhém poločase se budou hrát dvě minuty navíc.
90'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (Martin Minčev).
89'
Karabec krásnou utaženou ranou zvýšil už na 4:0
89'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta dává ještě čtvrtou branku. Přetažený centr na zadní tyči zachytil Daněk, který jej odcentroval na druhou tyč, situaci zachraňoval Höjer, který šajtlí našel v pokutovém území ve druhé vlně ADAMA KARABCE, jenž zakončil přesně k levé tyči.
87'
Po centru Kalabišky se snažil dostat k míči Vecheta, slovácký talent ale dobře přikrytý sparťanskou obranou.
86'
Šimko fauloval před vápnem Slovácka. Höjer zahrál volný přímý kop, Minčev se snažil k míči dostat a hlavičkovat, dobře jej pokryl právě Šimko.
85'
Minčev zabíhal za obranu Slovácka, nenechal se odtlačit Daníčkem a od brankové čáry centroval, brankář Nguyen chytá míč do rukavic.
83'
Matěj Kovář si připsal zákrok po střele Havlíka, domácí gólman balon chytá u levé tyče.
82'
Slovácko kombinovalo na polovině Sparty, Vecheta chtěl posunout na pravou stranu na Tomiče, přihrávka neprošla.
80'
Brandner kombinoval s Tomičem, který mu u rohového praporku špatně přihrál a balon bude mít v moci Sparta.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Michal Kadlec, přichází Patrik Šimko.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Filip Panák, přichází Casper Höjer.
77'
ze hřiště odchází David Pavelka, přichází Adam Karabec.
77'
ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Daniel Kaštánek.
77'
ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Filip Vecheta.
77'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Patrik Brandner.
75'
Havlík sice hledal dlouhým míčem Doskiho, přihrávka nebyla přesná a skončila u Matěje Kováře.
74'
Na hrací plochu se chystají Brandner s Vechetou.
71'
Martin Vitík reagoval na přetažený centr zleva a hlavou balon tlačil na zadní tyč, Kohút ještě před brankovou čárou balon odkopl.
69'
Sadílek našel hlavu střídajícího Minčeva, která v těžké pozici poslal míč na bránu Nguyena, gólman Slovácka si připsal úspěšný zákrok.
69'
Sadílek zprava centroval na přední tyč, Havlík odhlavičkoval míč na roh.
66'
ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Merchas Doski.
66'
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Martin Minčev.
65'
Haraslín pojistil vedení do odkryté brány, 3:0!
65'
Sparta si počkala na svoji příležitost a ta přichází. Kuchta svedl souboj s hráčem Slovácka, balon propadl k Pavelkovi, který byl zcela volný a krásně podél vápna našel LUKÁŠE HARASLÍNA, který překonal přesouvajícího se Nguyena.
63'
Mejdr si chtěl vymoct faul na Kadlecovi, jednalo se ale o čistý zákrok, hostující stoper tak vyčinil padajícímu Mejdrovi, že svůj pád řádně přifilmoval.
61'
Sadílek dlouhým míčem ze standardky hledal spoluhráče na hranici vápna, svěřenci trenéra Priskeho však neohrozili branku Nguyena.
60'
Modrobílí i nadále obléhají sparťanskou šestnáctku, Sparta je nyní hodně zatlačena ke svému vápnu.
59'
Sparta nikam nespěchá přenechává aktivitu Slovácku a čeká na svoji zbraň, což jsou rychlé protiútoky.
57'
Kadlec si narazil míč se spoluhráčem ještě na polovině Slovácka a poté s ním šel na polovinu Sparty, předal jej Holzerovi, který centrem za obranu hledal Mihálika, přihrávka byla sražena k brankáři Kovářovi.
56'
Sparta drží míč ve své moci, je na polovině Slovácka. Slovácko je stažené do obranné ulity.
54'
Kalabiška kombinoval na levé straně s Holzerem, druhý jmenovaný ještě hledal zpětnou přihrávkou své spoluhráče na penaltě. Obrana Sparty se nenechala překvapit a balon odvrátila. Následoval rychlá protiakce, ze které Letenští nevytěžili nic.
52'
Haraslín se snažil umotat na levé straně před vápnem hostujícího hráče, nakonec se mu podařilo odcentrovat, ale balon nedoputoval k některému z jeho spoluhráčů.
51'
Mejdr byl zasažen i lajny Kalabiškou, sudí Machálek to zatím řeší domluvou.
50'
Mejdr měl před sebou dostatek volného prostoru, zbrkle poslal míč do prostoru pokutového území, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
49'
Slovácko zahrávalo rohový kop, hosté branku Kováře neohrozili, protože pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd Kalabiškovi.
48'
Kalabiška centroval na na hranici vápna, Sörensen balon odhlavičkoval k Mihálikovi, jenž si jej zpracoval a vystřelil, brankář Kovář balon vyrazil na roh.
47'
ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Kryštof Daněk.
47'
Tomáš Čvančara usedl na trávník, pravděpodobně bude muset střídat, vypadá to, že má problémy se stehením svalem.
46'
Modrobílí hned napadali rozehrávku Sparty v zadních řadách. Nakonec presinkem nepřinutili udělat domácí obránce chybu.
46'
ze hřiště odchází Vladislav Ljovin, přichází Michal Kohút.
46'
Sparta po prvním poločase vede o dvě branky. První šanci si ale vypracovalo Slovácko, konkrétně Hofmann, který nepřekonal zblízka Kováře, hned vzápětí však hosté inkasovali od svého bývalého hráče Lukáše Sadílka, kterého hostující obrana nezachytila a ten prostřelil Nguyena, domácí záložník se gestem omlouval za vstřelenou branku. Pak opět Hofmann mohl vyrovnat, ale tentokrát netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Sparta se dostala do vedení o dvě ještě před půlhodinou střetnutí. Čvančara si naběhl na přihrávku Zeleného do volného prostoru, šel s míčem do vápna a zakončil přes stínícího Kadlece. Třetí zásah mohl přidat hlavičkou Pavelka, nastřelil ale břevno.
45+6'
45+6'
Kalabiška na konci nastavení ještě centroval od rohového praporku, balon mířil na přední tyč a pokryl jej brankář Kovář.
45+4'
Slovácko rychle přeneslo hru na levou stranu a poté šel centr na Mihálika, brankář Kovář balon ale chytá.
45+4'
Zelený dostal těžký míč k lajně, musel jít do soubojem, po kterém se ocitnul na trávníku, o faul se ale nejednalo.
45+4'
Tak nakonec jej má v moci Sparta, která začíná svůj útok od zadních řad.
45+3'
V nastaveném čase má míč v moci Slovácko, které kombinuje kolem půlící čáry.
45+2'
Slovácko rozjelo útočnou akci, Hofmann měl dostatek prostoru jít k brance Sparty, to taky využil, před vápnem si narazil se spoluhráčem, ten mu balon vrátil, ale hostující obránce levou nohou vystřelil špatně.
45'
První poločas bude prodloužen o šest minut.
45'
Petržela se dokázal před vápnem uvolnit a vystřelil na bránu Sparty, rána šla však ale nad bránu.
43'
Vitík dobře zasáhl skluzem proti Holzerovi, Slovácko vhazovalo, po centru zleva balon přizvedl Kalabiška, na vzdálenější tyči číhal Hofmann, ale ten se k balonu nedostal.
42'
Břevno! Pavelka po Mejdrově centru výborně hlavičkoval
42'
Letenský celek byl blízko třetí brance. Po centru Mejdra hlavičkoval v pokutovém území osamocený Pavelka a orazítkoval břevno, slovácký brankář se za pokusem domácího kapitána jen ohlédnul.
40'
Sadílek zahrával trestný kop na branku Slovácka. Brankář Nguyen vyběhl daleko z branky, aby míč vyboxoval.
39'
Po centru Havlíka z pravé strany balon prodlužoval za sebe Mihálik, na zadní tyči byl Kalabiška, ten vpádu nezakončil mezi tři tyče.
38'
Tomáš Čvančara nyní leží na zeleném pažitu ve středu hřiště, po chvilce se zvedá na nohy a bude pokračovat ve hře.
37'
Kadlec se vydal na výlet na levém křídle, sprintoval na dlouhý míč, ale balon na hrací ploše nezastihl.
35'
Petržela táhl akci Slovácka po levé straně, přihrával před vápnem na hranici penalty, jeho přihrávka byla sražena ke Kalabiškovi, jenž jej posunul na Ljovina, tomu se střela vůbec nevyvedla.
34'
Jednoduchá akce Sparty, zase byl v akci jeden z útočníků domácího celku a to tedy Kuchta, který prověřil polovysokou střelou brankáře Slovácka.
30'
Čvančara si odstavil Kadlece a prostřelil Nguyena! 2:0
30'
Sparta vede už o dvě branky. Po kombinaci v záložní řadě Jaroslav Zelený našel TOMÁŠE ČVANČARU mezi stopery, domácí forvard dostal míč do běhu, obránce Kadlec jej v pokutovém území sice pokryl, ale nedokázal jej odzbrojit natolik, aby ČVANČARA nevystřelil, ba naopak bývalý hráč Jablonce zakončil na přední tyč a přesně. Michal Kadlec ještě vyčinil brankáři Nguyenovi, že více nevyběhl a nezmenšil střelecký úhel.
29'
Jaroslav Zelený fauloval u lajny Tomiče, Slovácko rychle rozehrálo, Ljovin centroval balon na Kadlece, který ale nevrátil hrací předmět do malého vápna.
28'
Po rychlém posunování míč našel Sadílek v útoku Kuchtu, který balon směřoval na přední tyč, Nguyen v pohodě jej chytá.
27'
Sadílek jako autor rohového kopu poslal míč do vápna, Slovácko se v pohodě ubránilo.
25'
Kalabiška utnul slováckou akci faulem, když se chtěl k míči dostat přes bránícího Vitíka.
24'
Sadílek vhodil dlouhý aut až do vápna, balon propadl k první tyči, domácí ze standardní situace nic nevytěžili.
23'
Po třech minutách pauzy se začíná zase hrát.
21'
Brian Priske nakonec jde k domácím fandům poprosit je, aby neházeli pyrotechniku na hrací plochu.
19'
Hra je přerušena, fanoušci z domácího kotle naházeli na trávník římské svícny.
17'
Holzer centroval míč na přední tyč, Sparta balon odvrátila, hosté jej nadále drželi v moci a vypracovali si šanci. Po centru se nedomluvil brankář Kovář se svým spoluhráčem v obraně, balon se odrazil ke Stanislavu Hofmannovi, který byl blízko vyrovnávající brance.
15'
Sadílek rozehrál rohový kop z pravé strany, prodloužený míč napálil Pavelka, ale rána nesměřovala na branku. Sparta měla ale v moci míč i nadále. Po centru hlavičkoval Panák mimo branku.
14'
Michal Tomič je prvním potrestaným hráčem Slovácka, který zastavil nedovoleně unikajícího Haraslína.
12'
Stanislav Hofmann opouští hrací plochu a žádá si ošetření po jednom ze soubojů.
10'
Vzápětí další šance Sparty, zmatky v obraně Slovácka mohl potrestat Čvančara, který vystřelil, jeho rána byla zblokována, i jeho další pokus neprošel k brance Ngyena, ale balon se odrazil ke Kuchtovi jenž nastřelil tyč, branka by neplatila, jelikož domácí forvard byl v ofsajdu.
9'
Sadílek dostal perfektní balon a prostřelil Nguyena! 1:0
9'
Nedáš – dostaneš platí v dnešním utkání. Po tutovce Slovácka míč rozehrál Kovář, dlouhý míč šel na Haraslína, který vyhrál hlavičkový souboj s Daníčkem, obrana Slovácka si nepohlídala nabíhajícího LUKÁŠE SADÍLKA, který prostřelil vybíhajícího brankáře Nguyena. Bývalý hráč Slovácka vstřelenou branku neslaví.
9'
Slovácko si vypracovalo první velkou šanci. Sparta zapomněla na Hofmanna, kterému adresoval centr Kalabiška, hostující hráč pálil z první k přední tyči, brankář Kovář zasahuje.
7'
Slovácko kombinovalo u rohového praporku, následoval nákop Daníčka směrem dopředu, hosté kombinací se dostali na polovinu Sparty, z levé strany centroval Kalabiška, obrana Sparty stačila zaúřadovat.
6'
Kuchta šel s míčem k šestnáctce a posunul jej na Haraslína, ten se snažil udělat kličku obránci Slovácka, ale narazil na něj a o balon přišel.
5'
Na začátku zápasu oba dva celky se nemohou dostat na dostřel brány, finální fáze od obou není přesná.
4'
Petržela dlouhým míčem se pokoušel vysunutou Holzera, ale neúspěšně, míč v moci má zase Sparta.
4'
Haraslín kombinoval s Panákem u lajny, ale Haraslín nezachytil míč na hrací ploše a vhazovat bude Slovácko.
2'
Mejdr dostal přihrávku na pravou stranu a centroval od rohového praporku, jenže centr se mu nepodařil a skončil mimo hrací plochu.
1'
Po úvodním výkop brankář Nguyen dlouhým míčem hledal Mihálika, souboj se slováckým útočníkem vyhrál Filip Panák.
1'
Úvodní výkop provedlo Slovácko.
1'
-3'
Trio rozhodčích přivádí základní jedenáctky na hrací plochu. Sparta bude hrát ve svých nejoblíbenějších rudých dresech. Slovácko nastupuje také ve svých bílých dresech a modrých trenýrkách.
-15'
Oba dva celky se poctivě připravují na skvělé připraveném trávníku.

AC Sparta Praha: M. Kovář – Vitík, Sörensen, Panák – Mejdr, Pavelka (C), Sadílek, Zelený – Kuchta, Čvančara, Haraslín.
Náhradníci: Vorel, Holec – Karabec, Minčev, Daněk, Jankto, Höjer, Wiesner, Kaštánek, Juliš.
Trenér: Brian Priske

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška – Daníček, Ljovin – Petržela, Havlík, Holzer – Mihálik.
Náhradníci: Šimko, Břečka, Vecheta, Brandner, Doski, Kohút, Šašinka, L. Kozák, Siňavskij, P. Juroška.
Trenér: Martin Svědík

Rozhodčí: J. Machálek – K. Hájek, P. Antoníček | VAR: M. Zelinka | AVAR: I. Nádvorník.
Trenér Priske nemění vítěznou sestavu, která hrála proti Plzni. Kovář a Sadílek v základní sestavě proti svému mateřskému klubu. Do sestavy Slovácka se vracejí Stanislav Hofmann a Jan Kalabiška, v záloze budou hrát od první minuty Ljovin a Holzer.
Danielu Holzerovi se proti Spartě daří, v posledních třech zápasech se dokázal prosadit. Dnes proti "svým" poprvé po přestupu do Sparty nastoupí Lukáš Sadílek, který má stále na Slovácku hodně přátel a kamarádů, určitě před dnešním zápasem, tak jak to bývá zvykem, proběhla hecovačka s bývalými spoluhráči. Uvidíme, kdo bude spokojenější po závěrečném hvizdu.
Sparta má se Slováckem pozitivní bilanci. Ve 108 zápasech vyhrála 29 krát, tři zápasy skončily remízou a devětkrát se radovalo Slovácko. Naposledy se na Letné oba soupeři potkali v nadstavbě a Moravané si připsali do tabulky tři body za výhru 1:2. Nejčastějším výsledkem skončil zápas mezi oběma kluby 2:0.
1. FC Slovácko

Slovácko je na desátém místě, když uhrálo 19 bodů. Po dvou porážkách následovala výhra proti Teplicím a také radost ze tří bodů měli hráči z Uherského Hradiště po duelu s Pardubicemi, kterou jedinou brankou rozhodl Tomič. Utkání bylo v režii Slovácka, které si vypracovalo šance, ale koncovka trochu skomírala. Nakonec jako v duelu Plzně se Spartou rozhodla jedna standardní situace, tak jak se za Spartu prosadil Pavelka, tak také za Slovácko hlavou rozvlnil síť Tomič.
AC Sparta Praha

Sparta je v tabulce před středeční dohrávkou na třetí pozici se ziskem 26 bodů i díky sobotnímu vítězství v Plzni. Vyrovnané utkání rozhodl jedinou brankou kapitán David Pavelka. Obě dvě mužstva si vypracovala šance, rozhodla jediná v 82. minutě po standardní situaci, kdy našel centrem Lukáš Sadílek přesně hlavu Pavelky, který rozjásal sparťanské fanoušky. V 88. minutě se zkoumala situace po pádu či hraní rukou ve sparťanské šestnáctce, nakonec Plzeň penaltu nekopala. Svěřenci trenéra Priskeho už konec zápasu dohráli a po 11 letech si odvezli do Prahy tři body.
Příjemný středeční večer, vítám vás u sledování středeční dohrávky mezi fotbalisty AC Sparta Praha a 1. FC Slovácko.
Utkání bylo přesunuto na středu 9. listopadu od 19:30. Slovácko totiž muselo dohrávat zápas Evropské konferenční ligy proti německému Kolínu kvůli mlze až v pátek a v době původně plánovaného výkopu duelu na Letné by hráči celku z Uherského Hradiště neměli předepsaných 72 hodin na odpočinek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.