FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Bohemians - 26. dubna 2023   17:30

Zlín
31' Slončík  • 53' Vukadinović (R. Hrubý) • 71' R. Hrubý (Slončík) • 90+3' Slončík
4:1
(1:0)
Bohemians
68' Puškáč  (M. Dostál)

S. Dostál – Cedidla, Simerský, J. Kolář, V. Procházka (C) – Vukadinović (85. Reiter), R. Hrubý, Slončík, Hlinka (60. Didiba), Fantiš (73. Y. Dramé) – L. Kozák (85. Balaj).
Rakovan – Tkáč, J. Hellebrand, Bartošák, Janetzký, Kovinić, M. Jeřábek.
Černý – Hájek, Dresler
Stadion Letná, Zlín
3133 diváků
Jedlička – Hůlka, Křapka (63. Drchal), Vondra – Köstl (46. Kovařík), M. Beran, Jindřišek (C) (46. Jánoš), M. Dostál – Jan Matoušek (79. Necid), Prekop (46. Puškáč), Hála.
Valeš – Mužík, A. Kadlec, Morávek, Nový.
Jedlička

SESTŘIH: Zlín - Bohemians 4:1. Naději na záchranu přiživil skvělý výkon Slončíka

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a u dalších onlajnů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:13.
Po skvělém výkonu domácích fotbalistů si Zlín stále drží šanci na udržení v nejvyšší soutěži, i když od něj dnes body nikdo nečekal. Bohemians totiž na jaře předvádí výborný fotbal, a tak byli před zápasem pasováni do role jednoznačného favorita. To zpočátku potvrzovali, avšak nakonec ztráceli už po úvodní přestávce. Ve druhém poločase se ševcům dařilo ještě více, protože na 2:0 upravil Vukadin Vukadinović. Klokani ale nic nevzdali a po snížení Davida Puškáče stále byli ve hře, avšak ne na dlouho. Vzápětí se totiž nádhernou střelou prosadil Robert Hrubý a v nastavení pečetil na konečných 4:1 Tom Slončík. Tento mladý a nadějný fotbalista si dnes připsal dva góly a jednu asistenci, předvedl tedy svůj nejlepší výkon v sezoně. To se ševcům opravdu hodí, protože se o něco přibližují k patnáctým Pardubicím, na které ztrácí tři body.
90+6'
90+5'
Nyní už se zápas opravdu jenom dohrává. Míč se plouží po středu hřiště a všichni hráči čekají na závěrečný hvizd.
90+3'
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí fanoušci mohou být ještě spokonější! Hned dvě velké příležitosti zahodil Rudolf Reiter a Youba Dramé, po dvou skvělých zákrocích Martina Jedličky si ale ještě našel míč TOM SLONČÍK, který se dnes trefuje rovnou podruhé.
90+2'
Domácí si stále občas pomáhají faulem, což tentokrát potvrdil Martin Cedidla. A i on si vysloužil žlutou kartu.
90'
Klokani se stále snaží alespoň o snížení, po rohovém kopu ale žádná střela nenásledovala.
89'
Stanislav Dostál si dává s odkopem hodně na čas, což je samozřejmě pochopitelné. Taky není s podivem, že míč letěl co nejdál od jeho brány.
88'
Přece jen to hosté ještě vykombinovali a velmi tvrdě vypálil Adam Jánoš, ale jeho pokus trefil jen bránícího hráče, který to nešťastně schytal přímo do hlavy.
86'
Zlínští drží hru daleko od své brány a vyčkávají na závěrečný hvizd. Bohemians zápas také víceméně dohrávají, protože zdramatizování duelu už bude hodně těžká.
85'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Rudolf Reiter.
85'
ze hřiště odchází Libor Kozák, přichází Filip Balaj.
83'
V posledních chvílích se hraje v opravdu vysokém tempu, což nyní potvrdil i Youba Dramé, který se zničehonic ocitl v dobré střelecké pozici, ale branku minul.
82'
Vukadin Vukadinović byl poměrně tvrdě poslán k zemi Janem Kovaříkem, což byl jasný faul. Domácí fanoušci si ještě žádali žlutou kartu, ale ta tentokrát nepřichází.
81'
Martin Hála z levé strany vymyslel nadějný centr, ten si našel Tomáš Necid, avšak jeho zakončení hlavou bylo hodně slabé, takže s ním Stanislav Dostál neměl problém.
81'
Martin Cedidla musí rozdýchávat tvrdý střet s Václavem Drchalem. Faul to ale nebyl ani z jedné strany, hosté tedy budou vhazovat.
80'
Bohemians rozehráli standardku hodně rychle a i díky tomu překvapivě zakončoval Martin Hála, do jeho pokusu se ale vložil nejbližší bek.
79'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Tomáš Necid.
77'
Klokani už melou z posledního a skoro k ničemu se nedostávají. Nyní přišel jeden dalekonosný pokus, ale ten byl hodně nepřesný.
Dnešní utkání sleduje 3133 diváků.
75'
Po centru nastal před brankou Bohemians velký zmatek, nakonec to ale lépe vyřešili hosté a Martin Jedlička tak co nejrychleji rozehrává.
74'
Domácí zůstávají při chuti, další šanci připravoval právě střídajícího Youba Dramé, jeho pas byl ale sražen na roh.
73'
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Youba Dramé.
71'
Dvougólový náskok si domácí berou zpět, Hrubý to už lépe trefit nemohl
71'
Ševci odpovídají na inkasovanou branku a soupeřův odpor uhasíná hned v zárodku! Zase na tom má podíl Tom Slončík, který od pravé tyče přihrával před bránu, ale míč dlouho nemohl nikoho najít. Nakonec se k němu přece jen dostal ROBERT HRUBÝ, který zakončil dělovkou do břevna, od kterého se balón odrazil do sítě. Asistence: Tom Slončík.
70'
Žlutomodří si samozřejmě uvědomují, že jsou v ohrožení, proto na útočné polovině vybojovali roh. Ten se ale vůbec nepovedl a hosté snadno získali míč.
68'
Ještě to bude drama, Puškáčova patička vrací klokany zpět do hry
68'
Bohemians právě vstřelili branku!
Klokani snižují a závěr utkání ještě může být pořádně zajímavý! Centr na zadní tyč se zdál jako ztracený, téměř na brankové čáře ho ale zachytil Martin Dostál a hned ho poslal před bránu, kde číhal DAVID PUŠKÁČ, jenž šikovnou patičkou překonal zlínského brankáře. Asistence: Martin Dostál.
67'
Tom Slončík se na středu hřiště zapletl do souboje s třemi protihráči, i to ale zvládl jako zkušený mazák a nakonec si pomohl zpětnou přihrávkou.
65'
Václav Drchal hned odpovídal průnikem přes pravou stranu, tam ho ale poslal k zemi Václav Procházka, který také vidí žlutý kartónek.
65'
Vukadin Vukadinović opět na pravé křídle vyvinul až skoro neuvěřitelnou rychlost, v pokutovém území však upadl, avšak penalta z toho nebude.
64'
Centr od rohového praporku se vůbec nepovedl, Jan Kovařík totiž poslal míč přímo do boční sítě brány. Hrát tedy bude Stanislav Dostál.
63'
ze hřiště odchází Antonín Křapka, přichází Václav Drchal.
63'
V posledních minutách se začíná žlutit, Libor Kozák totiž zasáhl loktem protihráče do obličeje. Vidí tedy žlutou kartu a v následujícím zápase bude ševcům chybět.
61'
Klokani už mají pouhých třicet minut na vstřelení dvou branek, čas se jim tedy rychle krátí. Nyní alespoň drží míč na útočné polovině a něco vymýšlejí.
60'
ze hřiště odchází Marek Hlinka, přichází Joss Didiba.
59'
Vukadin Vukadinović už si zase hledal prostor na pravém křídle, tentokrát ho ale Jan Vondra stihl doběhnout, takže mu zabránil v dalším postupu.
57'
Marek Hlinka se snažil podrazit pronikajícího protihráče, což se mu sice nepovedlo, ale stejně si vysloužil žlutou kartu. Navíc se při skluzu sám zranil a nakonec bude muset střídat.
56'
Klokani jen tak tak zvládli obranu, následně ale výbornou akci vymyslel Martin Hála, který dokonce zakončil, ale z dálky si na Stanislava Dostála nepřišel!
55'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Martin Dostál).
53'
Moravané jdou do trháku, druhý gól střílí Vukadinovič
53'
Ševci opět udeřili zničehonic a výrazně se přibližují k důležitým třem bodům! Klíčový podíl na brance má určitě Robert Hrubý, který na středu hřiště vymyslel výbornou přihrávku na nabíhajícího VUKADINA VUKADINOVIĆE, kterému se otevřelo spoustu volného prostoru. Se zakončením si proto mohl i chvíli počkat, což se vyplatilo, protože následně překonal Martina Jedličku střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Robert Hrubý.
52'
Kozák ve velké šanci netrefil bránu
52'
Tom Slončík výborně vybojoval míč po nákopu a následně ještě lépe odcentroval přímo do středu šestnáctky. Tam ihned zakončoval hlavou Libor Kozák, ale ani on bránu netrefil.
50'
Útočné snažení Bohemians ukončuje zbytečný faul mimo hru, domácí si tak po delší době budou moci vydechnout.
49'
Jan Matoušek pořád zůstává nebezpečný a tentokrát nebezpečně pálil z hranice šestnáctky, míč ale poslal jen těsně vedle pravé tyči.
48'
Jan Kovařík se hned po svém příchodu zapojil do hry a poslal do šestnáctky nebezpečný centr, obrana Zlína ale zase zafungovala.
46'
ze hřiště odchází Josef Jindřišek, přichází Adam Jánoš.
46'
ze hřiště odchází Daniel Köstl, přichází Jan Kovařík.
46'
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází David Puškáč.
46'
Po prvním poločase jsou určitě mnohem spokojenější domácí fotbalisté, kteří sice většinu času byli pod tlakem, ale stejně odchází do kabin s jednobrankovým vedením. Postaral se o něj mladý záložník Tom Slončík, který výborně zapracoval na hraně vápna, našel si tam odražený míč a přesně zakončil. Byla to vlastně jediná gólová šance Zlína, přičemž Bohemians jich měli o něco více, ale přes Stanislava Dostála se nedostali, takže zatím mají blíže k výhře domácí hráči.
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
45+3'
45+2'
Libor Kozák byl při hlavičkovém souboji hozen hodně vysoko do vzduchu, paradoxně ale podle rozhodčího fauloval právě on.
45'
Erik Prekop si na hranici malého vápna dobře sklepl střelu Martin Dostála a už se sám napřahoval k zakončení, na poslední chvíli ale zasáhl jeden z obránců!
43'
Pražané už se nejspíš těší do šaten, protože v posledních chvílích jsou prakticky bez sil. Domácí jsou všude dřív a mnohem častěji útočí.
42'
Zlínští kombinují poblíž pokutového území soupeře. Tam měli poměrně dobrou pozici, ale nakonec se sami vytlačili až na vlastní polovinu.
40'
V posledních chvílích se střílí hlavně z dálky, tentokrát na sebe vzal odpovědnost Josef Jindřišek. A jeho pokus vypadal i celkem nadějně, nakonec ale skončil pár čísel nad horní tyčí.
39'
Jakub Kolář pro změnu zkoušel střílený centr, ten se ale točil příliš vysoko a nakonec skončil až za brankovou čárou.
38'
Martin Cedidla zkusil štěstí z hodně velké vzdálenosti, avšak při zakončení byl v příliš velkém záklonů, míč proto doletěl až na tribunu za bránou.
37'
V posledních minutách se hraje hlavně ve vzduchu, což příliš neprospívá ani jedné straně. Nikdo se díky nákopům ani nemůže přiblížit k pokutovému území.
36'
Stanislav Dostál si bez problémů sebral odražený míč a následně se ujal dlouhého odkopu. Ten ale žádného hráče ve žlutém dresu nenašel.
35'
Hosté přece jen zamířili do útoku, ale míč ztratili ihned po špatném zpracování přihrávky. Ani ševci se však s balónem dlouho neohřáli.
34'
Najednou se hraje domácím fotbalistům mnohem lépe a klokani se nemohou dostat ani na útočnou polovinu.
31'
Domácí jdou zničehonic do vedení, prosadil se Slončík
31'
TOM SLONČÍK se poprvé prosazuje v nejvyšší soutěži a ševci jdou do vedení! Zlínský benjamínek si výborně našel odražený míč na hraně pokutového území a následně neomylně zakončil k pravé tyči.
30'
V prvních třiceti minutách měli poměrně jednoznačně navrch fotbalisté Bohemians, na přesný zásah ale stále čekají. Zlín tak obranu zvládá, ale vepředu příliš nehrál.
29'
Tom Slončík předvedl dobrou kombinaci s Antonínem Fantišem, jenže z toho vůbec nic nebylo, protože následně přišel nedovolený zákrok hráče ve žlutém dresu.
28'
Jan Matoušek se tentokrát ocitl v roli nahrávače, domácí ale pořád drží dobré pozice před brankou a přihrávku srazili na rohový kop.
27'
Bohemians byli poprvé při rozehrávce pod obrovským tlakem, nakonec to ale velmi dobře zvládli a mohou opatrně zakládat útočnou akci.
26'
Martin Hála si velmi šikovně prohodil míč mezi nohami protihráče a následně ho předával na Jana Matouška, ten už ale přes pozorné obránce nezakončil.
25'
Michal Beran byl při napadání příliš tvrdý, na trávník tak poslal Jakuba Koláře. A i tentokrát se píská faul.
24'
Ševci vybojovali míč při napadání a do protiútoku hned vystartoval Vukadin Vukadinović. Ten ale nakonec musel zpomalit a nakonec jen odcentroval, což hosté bez problémů odvrátili.
23'
Zlín je dopředu stále dost bezzubí. Dominik Simerský to zkusil ukončit nákopem za obranu, ale míč skončil až u brankáře Martina Jedličky.
22'
I Michal Beran si našel nějaký prostor v pokutovém území, tentokrát mu ale protihráči nedali vůbec žádný prostor.
20'
Daniel Köstl si bere na starost autové vhazování, nic riskantního ale nevymýšlel a raději rozehrál dozadu.
19'
Jan Matoušek si našel prostor na levé straně, následně před bránou uvolnil Martina Hálu, který okamžitě pálil, ale Stanislav Dostál ho vychytal skvělým reflexivním zákrokem!
17'
Hra se v posledních minutách poměrně zpomaluje. Míč pořád většinu času drží Bohemians, ale už se tolik neženou do zakončení.
15'
Michal Beran vymyslel nadějnou přihrávku za obranu, vzdušný pas byl ale příliš dlouhý, takže skončil až v náruči Stanislava Dostála.
14'
Hosté velmi dobře pokryli prostor ve středu hřiště, díky čemuž získali autové vhazování. To se ale následně vůbec nepovedlo.
13'
Oba týmy si pořád dobře hlídají vzdušný prostor před svou svatyní, tentokrát to potvrdili klokani.
12'
Zlínu se konečně také povedla nějaká akce. Šance z toho sice nebyla, ale domácím se naskýtá příležitost rohového kopu.
11'
Jakub Kolář zůstává po tvrdém střetu ležet na trávníku. Hlavní sudí píská faul proti hostům, na kartu to ale zatím nebylo.
10'
Bohemians zase něco zkoušeli na levém křídle, tentokrát si to ale domácí ohlídali a nakonec bude rozehrávat Stanislav Dostál.
8'
Po delší době se hraje na polovině hostů, ti se ale včas vrátili, zahustili prostor a tím pádem se ševci nedostali k šestnáctce.
7'
Domácí si vůbec nerozuměli při kombinaci na vlastní půlce, Stanislav Dostál tak musel jít do skluzu a celou situaci zachraňoval odkopem do autu.
6'
Po rozehrávce nakrátko to hned zkusil Erik Prekop, ale i jeho pokus byl sražený, takže z toho byl snadný zákrok pro zlínského gólmana.
5'
Po rohovém kopu si klokani střihnout také standardní situaci, faul se vykoledoval Antonín Křapka.
4'
Ševci se stále nemohou dostat z tlaku. Soupeři sice nic nedovolují, ale teď mu nabízí další roh.
3'
Stanislav Dostál musel vyrážet centr od rohového praporku, navíc to udělal tak dobře, že jeho spoluhráči hned mohli jít do brejku. Ten ale nevyřešili úplně nejlépe.
2'
Bohemians jsou na svůj první pokus o něco nebezpečnější, Martin Hála dokonce vystřelil, ale jeho projektil byl sražen na roh.
1'
Úvodní útok vymýšlí zlínští fotbalisté, kteří to zkoušeli přes levou stranu. Tam ale ztratil míč Antonín Fantiš a nakonec může být rád, že z toho je aspoň aut.
1'

FC Trinity Zlín: S. Dostál – Cedidla, Simerský, J. Kolář, V. Procházka (C) – Vukadinović, R. Hrubý, Slončík, Hlinka, Fantiš – L. Kozák.
Náhradníci: Rakovan – Didiba, Reiter, Y. Dramé, Tkáč, J. Hellebrand, Bartošák, Balaj, Janetzký, Kovinić, M. Jeřábek.
Trenér: Pavel Vrba.

Bohemians Praha 1905: Jedlička – Hůlka, Křapka, Vondra – Köstl, M. Beran, Jindřišek (C), M. Dostál – Jan Matoušek, Prekop, Hála.
Náhradníci: Valeš – Jánoš, Mužík, Kovařík, A. Kadlec, Drchal, Puškáč, Morávek, Nový, Necid.
Trenér: Jaroslav Veselý.

Rozhodčí: Černý – Hájek, Dresler.
Bohemians Praha 1905
Bohemians se na jaře nad míru daří a naprosto zaslouženě se nachází mezi čtyřmi nejlepšími celky soutěže. Klokani navíc ještě nedávno drželi šňůru čtyř ligových výher v řadě, což jen potvrzuje jejich formu. Aktuálně už je to o něco horší, protože pražský celek získal za poslední tři duely čtyři body, a to díky výhře proti Mladé Boleslavi a remíze s Olomoucí. Naposledy však Bohemians padli na své půdě proti Slavii, dnes je ale čeká papírově slabší soupeř, takže mají velkou příležitost na odčinění porážky.

Poslední tři utkání
Slavia vs. Bohemians – 3:0
Bohemians vs. Mladá Boleslav – 4:0
Olomouc vs. Bohemians – 2:2
FC Trinity Zlín
Zlín sice nedávno ukončil dlouho šňůru bez výhry, a to když jednoznačně přejel České Budějovice, ale od té doby je to zase jen bída. Následně totiž nestačil na Liberec, Olomouc a Plzeň a pořád se tedy nachází na samotném chvostu tabulky. Už je tedy jisté, že ševci budou hrát ve skupině o udržení, ale i tak by ve zbývajících dvou duelech základní části měli pořádně zabojovat, aby do nejdůležitější části sezony vstupovali v co nejlepším rozpoložení.

Plzeň vs. Zlín – 4:0
Zlín vs. Olomouc – 0:1
Liberec vs. Zlín – 2:1
Dobrý podvečer všem fotbalovým fanouškům! Tento týden můžeme neobvykle sledovat zápasy FORTUNA:LIGY i ve všední dny, ve středu tedy proti sobě nastoupí Zlín a Bohemians. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.