FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Liberec - 16. října 2022   16:00

Zlín
28' Y. Dramé  • 76' Bartošák
2:1
(1:0)
Liberec
61' Van Buren

Rakovan – J. Kolář, Simerský, V. Procházka (C) – Reiter, Hlinka (67. R. Hrubý), Janetzký (89. Didiba), Čanturišvili – Y. Dramé (67. Bartošák), Silný (78. Vukadinović), Jawo (78. Fillo).
S. Dostál – J. Hellebrand, Kovinić.
Všetečka – Váňa, Arnošt
Stadion Letná, Zlín
Vliegen – Plechatý, Talovierov, Prebsl, Mikula (C) – Valenta (73. Višinský), Červ (83. Rondić) – Preisler (73. Fukala), Frýdek, Matoušek (6. M. Kozák, 73. Rabušic) – Van Buren.
Stejskal – Purzitidis, Mészáros, Mara, Varfolomejev.

SESTŘIH: Zlín – Liberec 2:1. Druhá výhra domácích, parádní trefa Bartošáka

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:0. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:13.
Zlín po šesti týdnech konečně vítězí a získává důležité tři body! Ve druhé půli sice ševci nejprve cítili trochu hořký pocit, protože hlavní sudí proti nim odpískal celkem přísnou penaltu, kterou proměnil Mick Van Buren. Domácí se ale z toho nezhroutili a naopak začali pořádně útočit, díky čemuž se nakonec prosadil střídající Lukáš Bartošák, jenž se neuvěřitelně trefil z přímého kopu. V závěru pak Zlín celkem bez problémů ustál tlak soupeře a může slavit.
90+6'
90+4'
Michael Rabušic dokonce za svůj zákrok vůči brankáři vidí žlutou kartu.
90+4'
Slovan se chce za každou cenu prosadit, ale kvůli tomu hraje opravdu dost tvrdě, takže to pořádně schytal Matej Rakovan, který si nějakou dobu poleží na trávníku.
90+2'
Mick Van Buren se docela zbytečně provinil útočným faulem a míč tak získává Matej Rakovan, který ho nejspíš pošle co nejdál od jeho brány.
89'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Joss Didiba.
89'
Imad Rondić sice dostal pas za obranu, ale zaprvé se mu nepovedlo zakončení, a zadruhé se nacházel v ofsajdu.
88'
Matej Rakovan uklidňuje hru úspěšným zákrokem proti nákopu soupeře a s následnou rozehrou nebude pochopitelně příliš pospíchat.
87'
Domácí získali míč na polovině hrací plochy a šli tak do přečíslení, které po naznačení střely zakončoval Robert Hrubý, ale ten z hranice šestnáctky bránu pouze přestřelil!
85'
Červená karta pro kondičního trenéra Slovanu, napadl hráče i strčil do rozhodčího
85'
Kondiční trenér Liberce neunesl to, že Robert Hrubý odmítal vydat míč, proto proti němu vystartoval a dokonce se opřel i do hlavního rozhodčího. Pochopitelně tedy vidí červenou kartu.
84'
Hosté se mohli opět dotáhnout, ale úřaduje Matej Rakovan! Imad Rondić velmi nebezpečně hlavičkoval po centru Michala Fukaly a míč tak směřoval pod horní tyč, ale domácí gólman byl včas na svém místě!
83'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Imad Rondić.
82'
Zlínský roh si Slovan úspěšně pohlídal a odvrátil i centr, který přišel o chvíli později. Ševci ale pořád zůstávají u balónu.
80'
Do konce základní hrací doby zbývá už jenom deset minut a domácí tak dělí od výhry relativní chvíle. Liberec ale ještě rozhodně nesložil zbraně.
79'
Domácí nyní nebudou chtít nic riskovat a raději se pod tlakem stahují z útočné poloviny. Soupeři nechtějí jen tak odevzdat balón.
78'
ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Vukadin Vukadinović.
78'
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Martin Fillo.
76'
Domácí si vzali vedení zpět, dlouhý centr až do brány vyslal Bartošák
76'
Zlín právě vstřelil branku!
Skvělé střídaní Jana Jelínka znamená vedení pro domácí mančaft! LUKÁŠ BARTOŠÁK sice rozehrával přímý kop z velké vzdálenosti, ale i přesto poslal ukázkový centr směrem na bránu, který nakonec nikdo nezasáhl a míč tak zaplul až do sítě.
75'
Christian Frýdek docela nesportovně zastavil začínají útok Zlína a za svůj počin si musel zhlédnout žlutou kartu.
75'
Mick Van Buren zůstává při chuti a nyní zkusil štěstí z velké vzdálenosti, avšak jeho pokus byl sražený vedle brány a získal tak aspoň roh.
73'
ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Denis Višinský,
ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Michal Fukala.
73'
ze hřiště odchází Matyáš Kozák, přichází Michael Rabušic.
72'
Matěj Valenta už toho má dost a možná i proto nedokázal zpracovat přihrávku, kvůli čemuž Zlín zamířil do rychlého útoku. Tu střelou zakončoval Robert Hrubý, ale ten měl míč daleko od sebe a branku hostů příliš neohrozil.
71'
Domácí získávají aut na vlastní polovině, ale vzápětí ho hned ztrácejí. Liberec ale balón také moc pevně nedrží.
67'
ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lukáš Bartošák.
67'
ze hřiště odchází Marek Hlinka, přichází Robert Hrubý.
66'
Liberec díky dobré obraně mohl jít do protiakce, která sice střelu nepřinesla, ale hosté získali aspoň roh.
65'
Youba Dramé je první u nakopnutého míče a pokouší se o kombinaci se svými kolegy, která se sice daří, ale k ničemu nevede.
63'
Zlínský centr opět nebyl úplně bezzubý, avšak hlavička Dominika Simerského postrádala přesnost, takže brankář hostů ani nemusel zasahovat.
62'
Domácí tak opět musí začít hledět dopředu, pokud tedy chtějí myslet na tři body. To očividně chtějí, protože už získali rohový kop.
61'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak máme srovnáno! MICK VAN BUREN se s tím nemazal a zakončil na pravou stranu branky, což Matej Rakovan nepředvídal.
60'
Mick Van Buren proměnil penaltu a po hodině hry srovnal skóre na 1:1
60'
Jan Silný za svůj nedovolený zákrok dokonce vidí žlutou kartu.
59'
Po kontrole u videa z toho bude pokutový kop pro Liberec!
58'
Slovan už začíná být nebezpečný a hrozil z pokutového území, kde skončil na zemi Jan Mikula. Rozhodčí faul sice neodpískal, ale nyní jde celou situaci zkontrolovat na video.
56'
Marek Hlinka je opět v centru dění, tentokrát to na něj ale vrhá negativní světlo. Jednoznačně totiž podrazil protihráče a nabízí tak Liberci nebezpečný přímý kop.
54'
Vachtang Čanturišvili vyslal do šestnáctky velmi nebezpečný centr, který si našel Marek Hlinka, ale ten pod tlakem zakončil jen nad horní tyč.
53'
Dominik Plechatý před sebe trestuhodně pustil Lamina Jawa, který už by byl ve velmi dobré pozici na přihrávku, proto hráč hostů sáhl po tvrdém skluzu, po kterém samozřejmě vidí žlutou kartu.
52'
Domácí rozjeli velmi nadějný protiútok a stačil jeden přesný pas do úniku, jenže přihrávka se nepovedla, kvůli čemuž u ní byl první Olivier Vliegen.
51'
Z trávníku se opět složitě zvedá Christian Frýdek, i když tentokrát to zase tak tvrdé nebylo. Nic to ale nemění na tom, že bude hrát Slovan.
50'
Jan Silný se toho nebál a odražený míč hledal až u brankáře Liberce, ale nebyl úspěšný a navíc hrál z ofsajdového postavení.
49'
Hosté faulovali, ale i přesto dva hráči v bílém dresu zůstávají ležet na trávníku a na nohy se jim příliš nechce. Liberec má dnes na tvrdé zákroky poměrně smůlu.
48'
Liberec to pořád zkouší zejména za pomoci centrů, ale pořád to k ničemu nevede. Domácí si tyto situace velmi dobře hlídají.
47'
Youba Dramé při protiútoku příliš dlouho neudržel míč pod kontrolou, i když šel do rozhozené liberecké obrany. Následně navíc sám fauloval.
46'
Jako první ve druhém poločasu jsou u míče domácí, kteří hned míří dopředu za pomoci nákopu. Balón ale pod kontrolou neudrželi.
46'
První poločas přinesl jednobrankové vedení Zlína, který si ho jednoznačně zasloužil a klidně mohl vézt i více. Po gólu Youby Dramého se totiž málem prosadil i Lamin Jawo, ale jeho pokus senzačně vytěsnil Olivier Vliegen. Na druhé straně hřiště musel zasahovat i Matej Rakovan, avšak ten to neměl tak složité a není divu, že zatím neinkasoval.
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
45+3'
45+2'
Poločas se dohrává na středu hřiště a nikdo už nechce nic riskovat. Domácí si tak nejspíš do kabin odnesou jednobrankový náskok.
45'
Matej Rakovan jistě kryje centr od rohového praporku a následně posílá své spoluhráče dopředu. Určitě by rád ještě oslavil jeden gól před odchodem do šaten.
44'
Liberec pořád drží míč pod kontrolou, ale nemůže nic vymyslet, i když do toho dává všechny zbývající síly. Domácí to prostě mají dobře pokryté.
43'
Trinity už se spíše soustředí na obranu a po nevyužité příležitosti už chce aktuální stav udržet do přestávky.
41'
Jawa, neuvěřitelný zákrok na brankové čáře přededl Vliegen
41'
Tak to bylo neuvěřitelné, co vytáhl Olivier Vliegen na brankové čáře! Lamin Jawo si totiž našel pozici k hlavičce a už to vypadalo, že je míč v síti, jenže liberecký brankář ho nějakým zázrakem udržel na čáře a následně ho odklidil jeden z obránců!
41'
Lukáš Červ sice úspěšně zasáhl proti protihráči, míč ale tak srazil mimo hrací plochu a žlutomodří tak budou rozehrávat další roh.
39'
Christian Frýdek si s rozehrávkou přímého kopu dává dost na čas, následně poslal tvrdý centr přímo na bránu, ale ten bez problémů lapil domácí brankář.
38'
Trend tvrdé hry je pořád dost horký a nyní to pořádně schytal další hráč hostů. Nic vážnějšího to ale tentokrát nebude.
36'
Matej Rakovan bez problémů likviduje zakončení Dominika Plechatého a s následnou rozehrávkou příliš nespěchá. Následně nakopává až téměř k šestnáctce soupeře.
35'
Slovan v posledních minutách začíná více hrát s míčem a tím tak unavuje domácí mančaft. K bráně se ale zatím příliš nepřiblížil.
33'
Liberecký centr skončil na zádech hlavního rozhodčí a poté si to zamířil vedle brány, z čehož pochopitelně pramení zlínský odkop. Hosté se sice vztekají, ale stejně jim to nepomůže.
32'
Hosté konečně na své polovině trochu uklidňují hru a nikam se neženou. Času je ještě dost, Liberec se teď hlavně nesmí sesypat.
30'
Domácí toho stále nemají dost a do dalšího zakončení se individuálně dostal Vachtang Čanturišvili, jeho přízemní pokus ale neznamenal pro brankáře žádný problém.
28'
Domácí poslal ostrou střelou levačkou do vedení 1:0 Youba Dramé
28'
Zlín sice několik šancí nevyužil, ale nyní už se dostává do vedení! Celou útočnou akci započal dobrou hlavičkou Jan Silný, který tak našel Lamina Jawa. Ten vymyslel centr, který hosté sice odvrátili, ale ne příliš daleko, proto míč skončil u nohy YOUBY DRAMÉHO, který se s tím nemazal a bez váhání zakončil do sítě.
27'
Míč je opět u Oliviera Vliegena, který si s rozehrávkou dává na čas. Hosté jsou pod tlakem a tak si potřebují trochu odpočinout.
25'
Liberec se po delší době dostává ze své poloviny a v útoku se i chvíli zdrží, jelikož si Dominik Plechatý vykoledoval nedovolený zákrok.
23'
Lamin Jawo se tentokrát ocitl v roli nahrávače a jeho pas nebyl vůbec špatný, jenže ho vystihl jeden z libereckých obránců, který balón uklidil na roh.
22'
Olivier Vliegen jen vyboxoval pomalu padající míč, díky tomu mohl o chvíli později pálit Lamin Jawo, ale ten opět netrefil bránu.
21'
Rudolf Reiter se na pravé straně pokoušel o centr, jenže trefil prvního protihráče před sebou. Získal tak aspoň rohový kop.
19'
Lamin Jawo se nepohlídal ofsajdovou lajnu, takže zlínský útok nemohl opět pokračovat. Rozehrávat tedy bude Olivier Vliegen.
18'
Filip Prebsl nedostal vůbec ideální pas a míč jen tak tak udržel na hrací ploše, musel si dokonce pomoci skluzem.
17'
Liberec rozehrává již třetí roh, ale ani tentokrát to nevede k žádnému většímu nebezpečí. Zlín tak rychle zakládá protiútok.
16'
Oba týmy se během krátké časové pasáže vystřídaly v držení míče, aktuálně ho mají v moci hosté. Ti se na vlastní půli snaží o úspěšnou rozehrávku.
14'
Vachtang Čanturišvili dost nečekaně vytáhl povedený centr na zadní tyč, kde se zjevil Lamin Jawo, který z bezprostřední blízky zakončil volejem nad bránu!
13'
Matej Rakovan se musel poprvé pořádně činit! Dominik Preisler úspěšně přebral ve vápnu autové vhazování a z nemalého úhlu tvrdě zakončil, zlínský brankář ale úspěšně zasáhl!
12'
Zlín se drží v útoku i po ofsajdu, avšak Vachtangu Čanturišvilimu se nepovedlo autové vhazování, takže se o míč musí bojovat.
11'
Z rohu ale nic nebylo a může rozehrávat Matej Rakovan, který nakopává až na druhou polovinu hrací plochy.
10'
Na druhé straně hřiště něco zkoušeli vymyslet i hosté, ale střela na bránu nepřišla. Slovan si alespoň zaručil rohový kop.
8'
Pořád se hraje dost tvrdě, díky čemuž může Lamin Jawo rozehrávat standardku. Ten svým centrem našel Jana Silného, ale tomu se zakončení nepovedlo, takže Olivier Vliegen bez problémů zakročil.
6'
ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Matyáš Kozák.
6'
Matěj Valenta navíc za svůj počin vidí žlutou kartu.
5'
Rudolf Reiter je opět na zemi a neprožívá nejšťastnější chvíle. Tentokrát ho nepříjemně fauloval Matěj Valenta.
3'
Jan Matoušek se za postranní čáru dostává jen za pomoci lékařů, v duelu nejspíš pokračovat nebude. Hlavní trenér Liberce tak již vydal pokyn náhradníkům, ať se začnou rozcvičovat.
2'
Tvrdý zákrok schytal i Jan Matoušek, který dokonce potřebuje ošetření. Nějakou chvíli se tedy hrát nebude.
1'
Na úvod utkání se z trávníku velmi těžko zvedá Rudolf Reiter, který byl nepříjemně zasažen do chodidla. Vážnější následky z toho ale naštěstí nebudou.
1'

FC Trinity Zlín: Rakovan – J. Kolář, Simerský, V. Procházka (C) – Reiter, Hlinka, Janetzký, Čanturišvili – Y. Dramé, Silný, Jawo.
Náhradníci: S. Dostál – Didiba, Bartošák, J. Hellebrand, Vukadinović, Fillo, R. Hrubý, Kovinić.
Trenér: Jan Jelínek.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Plechatý, Talovierov, Prebsl, Mikula (C) – Valenta, Červ – Preisler, Frýdek, Matoušek – Van Buren.
Náhradníci: Stejskal – Fukala, Purzitidis, Višinský, Mészáros, Mara, Varfolomejev, M. Kozák, Rondić, Rabušic.
Trenér: Luboš Kozel.

Rozhodčí: Všetečka – Váňa, Arnošt.
FC Slovan Liberec
Liberec na tom také není úplně růžově, v tabulce je ale podstatně výše, i když získal pouze o šest bodů více. Díky čtyřem výhrám a třem remízám mu tedy patří slušné sedmé místo a ještě může útočit na nejlepší šestku. Slovanu ale nehraje do karet jeho aktuální forma, protože Liberečtí nevyhráli už tři zápasy v řadě, navíc dvakrát prohráli. Poměrně jednoznačně nestačili na Mladou Boleslav a Slavii, v minulém kole si připsali alespoň bod proti Baníku. Liberec se tak dnes bude chtít naladit na vítěznou vlnu.

Poslední tři utkání
Liberec vs. Ostrava – 0:0
Slavia vs. Liberec – 3:0
Liberec vs. Mladá Boleslav – 1:3
FC Trinity Zlín
Zlín zřejmě i letos bude bojovat o udržení a tento boj zatím příliš nezvládá. V jedenácti zápasech totiž získal jen devět bodů, kvůli čemuž se nachází na předposledním místě tabulky a navíc zaznamenal pouze jediné vítězství, zbytek bodů má pouze z remíz! Výhru si navíc připsal na konci srpna proti Pardubicím, od té doby jeho zápasy většinou končí nerozhodně. Naposledy to platilo i v Českých Budějovicích, kde po utkání svítil na světelné tabuli stav 2:2. Celkově ševci patří mezi nejméně střílející tým ligy a jestli chtějí dnes myslet na body, musí nutně proměnit získané šance.

České Budějovice vs. Zlín – 2:2
Zlín vs. Slovácko – 0:2
Hradec Králové vs. Zlín – 0:0
Dobré odpoledne všem fotbalovým fanouškům! FORTUNA:LIGA má tento víkend na programu již dvanácté kolo, o velmi důležité body tak bude na své půdě bojovat Zlín, který se střetne s Libercem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.