V druhém poločase přidali hosté dva góly a vítězí na hřišti Táborska 3:1. Domácí hráli 25 minut v deseti a v závěru už utkání vyrovnat nedokázali. Dnešní tip na přesný výsledek mi tak značně unikl. Poslední letošní domácí zápas odehraje Táborsko už tuto sobotu 25. května proti Viktorii Žižkov. Tak buďte s námi opět u toho! Ze Soukeníku se loučí a na další onlajn z fotbalu se těší Josef Janda.
90+3
V posledních sekundách ještě strkanice před brankou hostů.
90+2
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Závěrečný tlak domácích ovoce nepřinesl. Naopak unikl hostující MATĚJ KOTIŠ, který sám před Fryštákem neselhal a poslal míč přesně do kouta. Varnsdorf tak vede nad Táborskem už 3:1.
90+1
Táborsko i v deseti dostalo hosty pod tlak, ti zatím úspěšně všechny míče odvracejí.
90
Rozhodčí Hrubeš nastaví 3 minuty.
89
Přehlídka žlutých karet pokračuje, dostává ji hostující Volf.
87
Žlutá také pro hosty, za faul zezadu ji dostal Denis Cana.
85
Antonín Presl dostává žlutou kartu, je to již sedmá žlutá v utkání!
84
Těžké chvíle brankář Fryšták zvládnul. Nejprve vyhrábnul centrovaný míč těsně před dotírajícím útočníkem, poté se vydal za hráčem s míčem až na hranici vápna, odkud do něj během okamžiku pálil Schubert. Diváci tleskají.
82
Mach vepředu dobíhal sražený míč, Porcal byl rychlejší.
80
Hezký Šimákův centr do vápna hosté odvrátili pryč.
78
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Rudnytskyy, přichází Kotiš. Hosté tak krátkou hru v deseti zvládli.
76
Po dalším zákroku domácích se na nosítkách nechává odnést Rudnytskyy.
74
Preslův centr si hosté málem srazili do vlastní branky!
72
Domácí si teď hodně pomáhají fauly. Uvidíme, jestli spolu s nástupem Macha přinesou tyhle aktivity nějaké oživení směrem kupředu.
72
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Strnad, přichází Mach.
70
Mráz po standardce hlavičkoval jen těsně nad branku! Domácí mají šance i v deseti.
69
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Dobal, přichází Radoš.
67
Martin Sladký dostává druhou žlutou kartu a je vyloučen. Táborsko se tak dostává do těžké situace, musí se snažit vyrovnat jen v deseti.
65
Kočí se opět jako správný kapitán snažil, tentokrát vymodlit u Hrubeše penaltu. Ten ale ukazuje, aby se Kočí zvedl ze země.
62
Po delší době také žlutá karta pro domácí, dostává ji Vladimír Dobal.
61
Také domácí kapitán mohl dát gól! Kočí ale z vápna střelu po zemi poslal těsně vedle tyče Porcalovy branky. Velká šance na vyrovnání je tak nevyužita.
59
Varnsdorf se dostává do vedení 2:1. Kapitán hostů JIŘÍ SCHUBERT poslal jedovatou střelu, kterou nešťastně srazil jeden z obránců. Změna pohybu míče zmátla brankáře Fryštáka, kterému točící se míč prošel pod rukama kousek za čáru.
56
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Martan, přichází Just.
55
Dobrovolný fauloval zezadu a dostává žluté napomenutí.
54
Volf vyslal nebezpečnou střelu k levé tyči, tam ale číhal připravený Fryšták.
53
Martanův nepřesný centr skončil daleko od pravé tyče Táborska.
51
Žlutou kartu za nedovolené zastavení domácího útoku dostává Kristián Zbrožek.
49
Hikspoors hezky našel Schuberta, kterého na poslední chvíli zastavil ukázkovým skluzem Krch.
46
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Dolejš, přichází Presl.
46
V prvním poločase viděli diváci dva góly, oba týmy se dokázaly prosadit, a tak je zatím stav nerozhodný 1:1. Hraje se vcelku pohledný a svižný fotbal, oba góly byly nádherné, diváci se mají na co těšit určitě i v druhé půli. Ta začne asi v 18:01.
45
Ladislav Martan si pustil pusu na špacír, Hrubeš si ale do řemesla mluvit nenechá a dává mu žlutou kartu.
44
Dobrovolný sebral Dolejšovi míč na poslední chvíli, ten tak nemohl nebezpečně odcentrovat.
42
Fabián ze standardky hezky nacentroval do vápna, Fryšták vyboxoval mimo nebezpečí.
41
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Jakobovský, přichází Dobrovolný.
37
Tutovku zahodil Miloslav Strnad! Dostal krásný pas za obranu Varnsdorfu a postupoval na Porcala sám. Ten proti němu vyběhl, tak se ho Strnad pokusil přelobovat, ale načechraný zakroucený míč poslal těsně vedle levé tyče. Obrovská šance!!
36
Schubert s Tvarohou si hezky přihrávali na vápně domácích, jenže nic z toho.
33
Snaha hostů končí útočným faulem.
31
Domácím se daří, pumelici poslal opět Šimák, tentokrát ale bez gólu.
29
Žlutou kartu dostal domácí Martin Sladký.
27
MAS právě vstřelil branku!
Hosté zahráli na hranici vápna rukou, což se jim stalo osudným. K exekuci přímého volného kopu se postavil táborský JAN ŠIMÁK a krásným nad zeď zakrouceným míčem rozvlnil síť za Porcalovými zády. Trefil v podstatě šibenici, nádherný moment! Táborsko tak srovnává na 1:1.
24
Zakroucený míč končí vedle tyče díky zásahu hostujícího brankáře, roh pro domácí. Z něho se před brankou strhla mela, míč ale v brance neskončil a hosté odvrátili na další roh. Ten už tak úspěšný nebyl, Varnsdorf tak může opět myslet na ofenzivu.
24
Martan zfauloval Kočího, a tak mají domácí po delší době opět dobrou pozici.
23
Domácí se jen brání, v laufu je vedoucí Varnsdorf. Počasí se trošku kazí, přichází mírný deštík.
21
Z pořádné dálky napřáhl Denis Cana, vysoký míč se nakonec snesl jen kousek nad břevno.
19
Hosté po gólu dost důrazně napadají táborskou rozehrávku, domácí nevědí, jak se dostat za půlku. Od půlky zahráli dokonce dlouhou hlavičkou malou domů.
16
Na krásný centr si do vápna naběhl PAVLO RUDNYTSKYY a nikým nehlídán umístil hlavičku pečlivě k levé tyči, Fryšták neměl šanci. Varnsdorf vede nad Táborskem 1:0.
15
Následný centr končí v Porcalově náruči.
15
Hosté nepřestávají faulovat, tentokrát se provinil Jakobovský.
13
Tvaroha u půlicí čáry sundal hodně ostře Džafiče, jehož křik se rozléhá velice slušně zaplněným soukenickým stadionem. Rozhodčí atentátníkovi domlouvá zatím ústně.
10
Šimák vyslal do úprku po pravém křídle Dolejše, Porcal byl u míče ke smůle domácích první.
8
Sladký teď doplatil na mokrou trávu a podklouzl. Dolejš mu poslal hezkou zpětnou přihrávku!
6
Míč hráčům po zemi čile klouže, hřiště totiž v poslední hodině před zápasem několikrát pokropily divoké přeháňky. V zápase zatím mraky vodu drží.
3
Utkání začalo hodně svižně, za míčem se teď dral opět Strnad, avšak zastavil ho ofsajd.
1
K první střele zápasu se už v první minutě dostal Strnad, jenže střela mu nesedla a míč vyletěl nad branku jak z protiletadlového kanónu.
1
Varnsdorf nastupuje v žlutomodrém, domácí Táborsko v modročerném.

FC MAS Táborsko: Fryšták – Krch, Kotrba, Kočí, Džafič, Strnad, Dolejš, Mráz, Sladký, Šimák, Dobal.

FK Varnsdorf: Porcal – Cana, Martan, Jakobovský, Zbrožek, Volf, Fabián, Tvaroha, Rudnytskyy, Schubert, Hikspoors.

Rozhodčí: Hrubeš – Kotík, Trávníček.
Letošní listopadový souboj skončil ve Varnsdorfu výhrou tamního FK 4:1, kdy už po poločase za stavu 3:0 bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto. Tentokrát očekávám výhru Táborska, a to opět se spoustou gólů, a to tři ku dvěma. Co myslíte? Uvidíme po zápase.
Dnešní soupeř Táborska, FK Varnsdorf, nenastoupí asi v úplně ideálním rozpoložení. Hosté už 4 zápasy nevyhráli a získali pouze jeden bod za domácí remízu 1:1 s Žižkovem. V minulém kole prohrál Varnsdorf 1:2 v Karviné, hráči nestihli začátek zápasu, jelikož zabloudili cestou v Bohumíně. Doufejme, že dnes autobus v Táboře nezabloudil a duel začne včas.
Tým FC MAS Táborsko se vyhrabal z největších problémů, které ho sužovaly na začátku jarní části. Už pět utkání v řadě Jihočeši neprohráli a v minulém kole si přivezli tři cenné body z Vlašimi. Pod novým trenérem Nádvorníkem tak Táborsko ztratilo body pouze v jeho prvním domácím utkání s Karvinou. Informace z táborské kabiny hlásí náročnou fyzickou přípravu na dnešní utkání. Domácí budou postrádat Ciferského, který má stopku na 2 zápasy kvůli 8 žlutým kartám.
Pěkné středeční odpoledne ze soukenického fotbalového stadionu, kde sehrají utkání 28. kola Fotbalové národní ligy týmy FC MAS Táborsko a FK Varnsdorf. Táborsko se drží na přijatelné nesestupové 12. pozici už o 9 bodů před Čáslaví, k záchraně tak domácím 4 zápasy před koncem ligy chybí opravdu málo. Domácí bilance je také na straně Jihočechů, kteří prohráli pouze 2 zápasy, v tomto ohledu jsou lepší pouze obě Bohemky a Znojmo. Varnsdorf hraje klidný střed tabulky a nemusí se o účast v příštím ročníku bát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.