Sigma nakonec veze z Frýdku očekávané 3 body, i když se vítězství nerodilo lehce. Jedinou branku utkání vstřelil 5 minut před koncem hostující Falta.
90+2
90+1
Sigma stále drží míč na polovině Frýdku.
87
Literákovou hlavičku z rohového kopu Reichl chytil.
85
Olomouc právě vstřelila branku!
Sigma se ke konci zápasu ujímá vedení. Centr Ordoše Prepsl vyrazil pouze k volnému Faltovi, který střelou k tyči nedal domácímu gólmanovi šanci a vstřelil první branku utkání.
84
Zapalač před Zahradníčkem odvrátil na roh.
83
K další slibné příležitosti se dostal Ďuriška, nicméně ani teď bránu Reichla netrefil.
82
Střídají také domácí, Pribulu nahrazuje Hykel.
81
Poslední střídání v olomouckém týmu, Navrátila střídá Falta.
81
Mehremič z dálky bránu Sigmy netrefil.
79
Navrátilovi se centr nepovedl a domácí budou vykopávat od brány.
79
Dnešní utkání sleduje 2170 diváků.
77
Ordoš ale nastřelil pouze zeď.
76
Chorý byl faulován na hraně pokutového území a hosté budou mít výhodu velmi slibné standardní situace.
75
Mehremič hledal Halašku, ten byl ale v postavení mimo hru.
73
Ďuriška byl v ideální střelecké pozici, jeho přízemní střela ale bránu minula.
72
Dnešní chladné počasí se také podepisuje na terénu, který není v ideálním stavu.
71
Navrátil šel sám na Prepsla, byl ale zachycen v ofsajdu.
68
Po závaru v pokutovém území domácích se k míči dostal Rajnoch, jeho střelu z úhlu ale Prepsl vyrazil.
67
Žlutou kartu uviděl také domácí Ďuriška.
66
Hála fauloval Zapalače a dostává žlutou kartu.
65
První střídání v domácím týmu, hřiště opustil Vašenda a nahradil jej Ďuriška.
64
Hála se uvolnil do středu hřiště a vypálil, jeho střelu obrana domácích odvrátila pouze k Houskovi, ten posílal míč před bránu, kde se ke střele dostal Zahradníček, jeho pokus ale skončil vedle brány Prepsla.
60
Druhé střídání Sigmy, Housku nahrazuje Plšek.
56
Další pokus Halašky nenadělal Reichlovi větší potíže.
56
Zapalačovou střelu z dálky Reichl chytil do náruče.
54
Mozol hledal v pokutovém území své spoluhráče, žádný z nich se ale k míči nedostal.
53
Sigma dnes poprvé střídá, Vašíčka nahrazuje Chorý.
53
Prepslovi se rozehrávka vůbec nepodařila, kdy nahrál přímo Navrátilovi. Jeho centr se odrazil k Houskovi, který bránu přestřelil.
53
Z rohového kopu se ale domácím nepodařilo zahrozit.
52
Coufal nastřelil jednoho z hostujících hráčů a vybojoval roh.
50
Centr Ordoše pouze proletěl napříč pokutovým územím.
46
Sotva se diváci usadili do svých míst, tak tu mohl být vedoucí gól Sigmy. Jeden z hostujících hráčů překvapil Prepsla a nastřelil břevno, odražený míč Ordoš do brány neusměrnil.
46
Po prvním poločase je očekávaně aktivnější Sigma, přes množství centrů do pokutového území se ale až na jednu výjimku do větší příležitosti nedostala, navíc jediná šance pramenila ze zaváhání brankáře Prepsla. Domácí se naopak snaží hrozit z protiútoků, z kraje zápasu si navíc v rozmezí jedné minuty vytvořili dvě obrovské šance, ani jednu ale proměnit nedokázali a i proto je stav v poločase bezbrankový.
45+1
45+1
Následný Zapalačův centr hosté odvrátili.
45+1
Rajnoch zahrál rukou a dostává žlutou kartu.
44
Vašíčka ubránil Žídek, který odvrátil míč na rohový kop.
42
Zahradníček našel nabíhajícího Ordoše, ke kterému propadl míč. Olomouckému útočníkovi se ale střela nepovedla a skončila u Prespla.
39
Javůrek nastřelil pouze Pribulu a ukončil tak snažení Sigmy.
37
Hála byl zastaven v pokutovém území, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.
35
V nadějném protiútoku Halaškův centr Javůrek odvrátil do bezpečí.
34
Centry Navrátila a Javůrka domácí odvrátili.
32
Mozolův centr Sigma ubránila a založila protiútok, na jeho konci Zahradníček u autové čáry ztratil míč.
31
Houskovi se nahrávka nepovedla, která skončila v autu.
27
Mozola ubránil Šindelář, domácí ale nadále zůstávají na polovině soupeře.
25
Švrčkova střela z úhlu nenadělala Reichlovi problémy.
22
Zahradníček dnes hodně zaměstnává může v šestnáctce, i jeho další centr musel Mehremič odhlavičkovávát do autu.
21
Další Zahradníčkův centr Literák odvrací na roh.
20
Mozolův centr hosté vyrazili pouze k Halaškovi, tomu se ale střela zhruba z dvaceti metrů nepovedla.
18
I tentokrát se domácí ubránili.
17
Zahradníčkův centr domácí odvrátili na roh.
13
Domácí Mehremič nedovoleně zastavil brejk hostů a dostává žlutou kartu.
13
Další velká šance domácích! Mehremičův centr se snažil Halaška usměrnit do brány, jeho pokus Reichl vyrazil zpátky a tentokrát Halaška nastřelil tyč!
12
Teď byli domácí hodně blízko vedoucímu gólu! Zapalač dlouhým pasem našel nabíhajícího Mozola, který si krásně obhodil obránce a šel sám na Reichla, gólman Sigmy ale včas vyběhl a nakonec Mozola výborně vychytal.
9
První rohový kop Frýdku hosté bez problému ubránili.
7
Sigmě se podařilo zahrozit až z druhého rohového kopu. Zahradníčkův centr Prepslovi vypadl a míč málem skončil v síti, kdyby před bránou nezasahoval jeden z domácích, následnou střelu Prepsl vyrazil pouze k Vašíčkovi a i tentokrát musel Žídek jeho střelu k tyči vykopávat do bezpečí.
6
Zahradníček při pokusu o centr nastřelil Pribulu, Sigma bude kopat roh.
3
Navrátil málem využil špatné rozehrávky Frýdku, obrana domácích ale nebezpečí včas zažehnala.
1

MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Žídek, Literák, Coufal – Mehremič, Vašenda – Pribula, Mozol, Zapalač – Halaška
Náhradníci: Mihalek – Ilko, Hykel, Milunovič, Silveira, Ďuriška, Uškovič

SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Javůrek – Zahradníček, Houska, Cana, Ordoš, Navrátil – Vašíček
Náhradníci: Bárta – Plšek, Škerle, Varadi, Chorý, Falta, Janotka

Rozhodčí: Adámková – Hájek, Pochylý.
V 16. kole Fotbalové národní ligy se utká 12. Frýdek-Místek s vedoucí Sigmou. Olomouc má momentálně na svého soupeře náskok jedenáct bodů a k tomu jeden zápas k dobru. Vzájemný zápas v druhém kole vyhrála Sigma na domácí půdě 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.