Po ospalém prvním poločase jsme viděl vyhrocenou druhou půli. Opava začala po přestávce skvěle a nasázela Frýdku 3 góly. Frýdek se zmohl už jen na snížení, závěrečný tlak domácích již Opava ubránila. Ke konci zápasu jsme viděli i neproměněnou penaltu hostů a červenou kartu domácích.
90
90
Další žlutou kartu Opavy uviděl Metelka.
90
Přímý kop se Frýdku nepovedl a unikajícího hráče Opavy fauloval Ilko, za co uviděl po právu červenou kartu.
90
Mikula dostává žlutou kartu.
90
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90
Hosté střídají potřetí, Schaffartzika nahrazuje Machálek.
90
Penaltu ale Schaffartzik kopl nad bránu Prepsla!
88
Opava bude kopat penaltu! Po velké chybě obrany Frýdku se k míči dostal volný Svatonský, kterého skvěle vychytal Prepsl, ten si přispal výborný zákrok i proti hlavičce Schaffartzika, dobíhajícího Svatonského ale stáhl za dres jeden z domácích hráčů a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu.
87
Metelkova střela nenadělala Prepslovi problémy.
87
Za další zdržování dostává žlutou kartu hostující Dvorník.
85
Opavský Svatonský nahrazuje na hřišti Vavříka.
85
Za zdržování uviděl žlutou kartu hostující Mrázek.
85
Dnešní utkání sleduje 3612 diváků.
83
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Na hraně ofsajdu se k míči dostal úplně volný DUŠAN UŠKOVIČ, který propálil Květoně a snižuje.
81
V rozmezí jedné minuty v pokutovém území dvakrát upadl Matúš, ani jednou ale rozhodčí Proske penaltu neodpískal.
79
Domácí střídají potřetí, hřiště opustil Mozol a nahradil jej Vašenda.
75
Talianův přetažený centr musel Květoň vyrážet nad břevno.
74
Mozolovou střelu hosté zblokovali, míč se ještě dostal k Taliánovi, jeho slabá hlavička ale nenadělala Květoňovi potíže.
72
Čelůstka poslal míč do pokutového území, domácí Prepsl ale míč vyrazil do bezpečí.
72
Vavříkův centr Uvíra odvrátil na rohový kop.
71
Zapalačův centr obrana hostů odvrátila.
65
Druhé střídání Frýdku, hřiště opustil Ďurica, kterého nahradil Uškovič.
64
Opava právě vstřelila branku!
Ševčík našel z přímého kopu přesně kapitána JOSEFA DVORNÍKA, který hlavou zvyšuje již na rozdíl dvou branek.
64
Za faul na Mikulu uviděl žlutou kartu domácí Žídek.
63
První střídání v domácím týmu, hřiště opustil Pribula a nahradil jej Talián.
61
Tentokrát se k protiútoku odhodlali domácí, nicméně Žídek ani Ilko se ke střele nedostali.
58
Hostům se aktivita v druhé půli vyplácí, Pribula teď musí hodně litoval, že se v pokutovém území neodhodlal ke střele, hosté totiž založili další nebezpečný protiútok, který si vzal na starost PETR ŠEVČÍK, jeho střela levou nohou z hranice šestnáctky skončila přesně u tyče Prepslovy brány.
56
Další pokus Opavy obrana domácích zblokovala.
55
Slezský FC byl blízko vedení v zápase! Skákavý míč v šestnáctce napálil Mrázek a Prepsl míč reflexivně vyrazil na roh.
54
Ilkův dlouhý pas chytil opavský Květoň.
50
Po dobré kombinaci na hraně pokutového území se k míči dostal TOMÁŠ ČELŮSTKA, který sám před Prepslem nezaváhal a vyrovnal stav utkání.
46
Matúš se teď dostal do dobré střelecké pozice, jeho pokus ale byl příliš slabý a Květoň si s ním v pohodě poradil.
46
První poločas příliš fotbalovosti nenabídl, v podstatě v celém jeho průběhu jsme čekali na pořádnou šanci. O to větší bylo překvapení, když v samém závěru otevřel skóre domácí Matúš.
45+2
45
Zraněného Kuzmanoviče nahrazuje Mrázek.
45
Domácí z ničeho nic udeřili v samém závěru poločasu. Na tečovaný centr Mozola si naskočil MARTIN MATÚŠ a hlavou k tyči poslal Frýdek do vedení.
43
Hosté hrají už 3 minuty v deseti lidech, jelikož je stále ošetřován Kuzmanovič.
39
První žlutou kartu utkání uviděl domácí Ďurica.
39
Následující roh hosté odvrátili a založili protiútok, který potáhl Kuzmanovič, ten nahrál na pravou stranu nabíhajícímu Pospěchovi, na poslední chvíli ho ale zastavil jeden z obránců domácích.
38
Ďurica poslal z přímého kopu dobrý centr , hráči Opavy ale míč odvrátili.
36
Žídkův centr pouze prolétl pokutovým územím Opavy, žádný z domácích hráčů se k míči nedostal.
34
Kuzmanovič v pokutovém území našel Horku, ten se ale ke střele nedostal.
31
Dlouhý aut Uvíry se dostal ke Švrčkovi, ten hlavou ale našel pouze hráče Opavy, kteří založili rychlý protiútok, ten nakonec zastavil před dotírajícím Kuzmanovičem Ilko.
27
Matúš si nabíhal za obranu na přihrávku, u míče ale byl dříve gólman Květoň.
26
Hráči nyní mají přestávku na občerstvení.
25
Na Zapalačův centr si dobře nabíhal Uvíra, Květoň ale situaci vyřešil a míč chytil.
21
Ševčíkův zblokovaný centr se dostal k Vavříkovi, ten ještě našel dobře postaveného Horku, tomu se ale střela vůbec nepovedla.
19
Přímý kop Mozola skončil pouze v rukavicích Květoně.
16
Do první vážnější příležitosti se dostali domácí, Zapalač našel centrem hlavu Matúše, ten ale bránu hostů netrefil.
15
Ševčíkův pokus zblokoval Literák.
10
Vavřík se pokoušel odcentrovat, při tom ale pouze napálil Žídka.
9
Švrček poslal špatnou přihrávku a míče se zmocnil Pospěch, jeho centr ale nikoho z opavských nenašel.
6
K první střele se dostal opavský Vavřík, jeho pokus ale Švrček zblokoval.
4
Úvodní minuty jsou zatím opatrné, ani jeden tým se nežene dopředu.
1

MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Uvíra, Žídek, Literák, Ilko, Zapalač, Mozol, Ďurica, Pribula, Matúš
Náhradníci: Mihalek – Coufal, Soukup, Talián, Vašenda, Gavlák, Uškovič

SFC Opava: Květoň – Vavřík, Pospěch, Horka, Kuzmanovič, Ševčík, Čelustka, Mikula, Schaffartzik, Metelka, Dvorník
Náhradníci: Godula – Grussmann, Neubert, Hrabina, Machálek, Svatonský, Mrázek

Rozhodčí: Proske – Pochylý, Caletka.
V prvním kole FNL na sebe v regionálním derby narazí domácí Frýdek-Místek, který v minulé sezóně skončil na 14. místě, a nováček z Opavy.

Minulý rok zažili ve Frýdku sezónu plnou rozpaků. Po výborném startu, kdy se dokonce vyhřívali na první pozici s nejlepším útokem, přišla krize, která vyvrcholila na jaře dlouhou sérií bez vstřeleného gólu. Když už to vypadalo, že je Frýdek z krize venku a zakončí sezónu ve středu tabulky, přišly prohry v posledních dvou kolech s celkovým skórem 1:9, Valcíři tak nakonec obsadili první nesestupové místo. Konec sezóny se také promítl do trenérského složení, v červenci nahradil Milana Duhana Vladimír Goffa.

Opava se do Fotbalové národní ligy vrací po roční pauze, kterou Slezané strávili v MSFL. I když byla Opava velký favorit 3. ligy, postup se nerodil lehce. Velké varování přišlo v posledním kole na podzim, kdy Slezský FC podlehl béčku Sigmy a pustil jí tak první pozici. Jaro ale nakonec Opava bez větších komplikací zvládla a vyhrála Moravskoslezskou fotbalovou ligu o 5 bodů právě před Sigmou B, která by navíc kvůli sestupu áčka stejně nemohla FNL hrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.