Slezské derby před malou chvílí skončilo. Remíza je pravděpodobně zasloužená, třebaže ke třem bodům měla blíže Karviná. Dvakrát nastřelila tyč a ve druhém poločase byla rozhodně aktivnější. Ode mě je to pro dnešek vše. Loučím se s vámi z pomalu se vylidňujícího stadionu v Městských sadech a přeji hezký zbytek sobotního večera.
90+1
90+1
Obrovská šance v závěru. Na centr Schaffartzika z přímáku si ve vápně naběhl Nemanja Kuzmanovič a svou hlavičku poslal těsně vedle tyče.
90
Nastavovat se bude jedna minuta.
90
Konec zápasů se blíží. Na hrací ploše se nic zajímavého neděje.
85
Uvidíme, zda Tomáš Machálek rozhýbe opavskou ofenzivu. V týdnu totiž hattrickem rozhodl třetiligový duel mezi Hlučínem a béčkem Slezského FC.
82
Na hřiště se dostal Tomáš Machálek, který vystřídal jiného Tomáše – Mrázka.
81
Karviná je v těchto chvílích určitě lepším týmem. Lépe kombinuje a dostává se do vápna Opavy. Domácí vyráží do brejků, které zatím k ničemu vážnějšímu nevedly.
79
Už k nám doputovala také zpráva pro pracovníky sdělovacích prostředků. Slezské derby na stadionu v Městských sadech sleduje 1 625 diváků.
77
Karviná má odstřídáno. Janíčka nahradil Tarczal.
76
Karvinský Juřena v další obrovské šanci. Pronikl do vápna a vypálil na bližší tyč a gólman Vašek skvěle zasáhl.
72
Záložník Daníček opět vypálil. Jeho utěšená střela však mířila vedle a brankář Vašek ji jen kontroloval pohledem.
70
Na hřiště se dostal exopavský Tomáš Komenda. Stáhnut byl kanonýr Urgela.
67
Patrně zranění stálo za dalším střídáním Opavy. Ze hřiště musel odstoupit Zdeněk Pospěch. Jeho místo zaujal Matěj Hrabina.
64
A pozor! O slovo se přihlásil opavský kotel, který přes svůj sektor na tribuně F roztáhl krásný transparent s nápisem: Nedobytná pevnost. Fanoušci zaslouží respekt. Na jaře Opava doma ve všech zápasech vyhrála.
59
Opět tu máme pasáž, ve které je nouze o zajjímavé momenty, nudy však diváci zažívají dostatek.
54
Domácí útočník Tomáš Mrázek získal v karvinském vápně míč a snažil se ho chytrým lobem poslat k tyči. Balon ovšem doputoval kousek vedle. Opavský forvard tak další branku zatím nepřidal. V minulých dvou zápasech přitom vždy skóroval.
53
Také Karviná poprvé vystřídala. Hatoka na placu nahradil Fiala.
51
Do zajímavé šance se hnal Daníček. Zastavil ho však zvednutý praporek pomezního a předtím ještě obranná hlavička Čelůstky, jenž stihl míč poslat brankáři Vaškovi.
46
První střídání. Ve druhém poločase bude pravý kraj zálohy brousit Radim Grussmann místo Václava Jurečky.
46
První poločas slezského derby je už dílem minulosti. Diváci se v něm spíše nudili. Blíže ke gólu měla Karviná, která zásluhou kanonýra Urgely a hlavně pak Juřeny dvakrát nastřelila tyčku. Kromě těchto ojedinělých šancí byl však k vidění poměrně vyrovnaný fotbal, v němž nikdo nijak výrazně nevynikal. Mi osobně tento duel připomíná pohárový zápas stejných týmů z podzimní části, ve kterém hra po brzkém gólu Schaffartzika upadla do průměru, z něhož se pak už nevymanila. Druhá půle začne zhruba za deset minut.
45
40
A máme tu stejný obrázek hry jako před pár minutami. Nic vážného k vidění nebylo. Je to spíš boj než pěkný fotbal k pokoukání.
36
Tak konečně došlo na zatím největší šanci zápasu, kterou měl na kopačce Juřena. V opavské obraně to zaskřípalo, balon se dostal ke karvinskému záložník, jenž se obtočil kolem protihráče a vypálil. Míč trefil tyč a odrazil se ven. Brankář Vašek ho mohl tlačit ven pouze očima, jelikož byl pasován do role statisty.
33
Žádná fotbalová laskomina se na stadionu v Městských sadech nepodává. Povětšinu času se hraje mezi šestnáctkami a oběma týmům chybí větší přesnost ve finální fázi.
28
První žlutá karta je na světě. Potrestaným je karvinský defenzivní štít Janíček.
25
Mýlka rozhodčího Julínka. Při útoku Karviné získal balon Habusta, snažil se vyvést míč do bezpečnějších prostor, zezadu ho ale zkosil Daníček, který k údivu všech neviděl žlutou kartu. Dostalo se mu jen důrazného upozornění od sudího.
21
Nádherná průniková přihrávka Habusty a následná pumelice Schaffartzika, kterou Pindroch vytáhl nad břevno.
18
První vážnější situace. Po rohu Karviné se balon na zadní tyči objevil u snipera Urgely, který bleskurychle pálil. Brankář Vašek však tento pokus i s pomocí tyče zneškodnil.
15
K Daníčkovi se odrazil míč na hranici šestnáctky. Střela levačkou však mířila vysoko nad bránu Opavy.
12
Schaffarzik rozehrával přímý kop, balon kroutil na zadní tyč, kde si nabíhal Zdeněk Pospěch, v souboji o míč dle názoru rozhodčího ovšem fauloval karvinského kapitána Eismanna a šance Opavy tak vyzněla do ztracena.
10
Karviná roztáhla hru, Růžička poslal míč Daníčkovi zhruba na hranici šestnáctky. Jeho střela se však vykroutila mimo prostor tří tyčí Vaškovy svatyně.
4
Slezské derby mezi Opavou a Karvinou není jenom soubojem dvou sousedů v tabulce FNL. Na hřišti se potkávají také dva kanonýři. Domácí Nemanja Kuzmanovič, který doposud nasázel deset gólů, a jedenáctibrankový Lubomír Urgela, jenž obléká karvinský dres.
3
První zajímavá situace přišla na řadu ve třetí minutě. Po rohu se dostal balon až k Janíčkovi, který ho hlavou také dopravil do sítě, ale pomezní mával ofsajd.
1
Do začátku zbývá zhruba sedm minut. Oba týmy před malou chvílí dokončili předzápasovou rozcvičku a odebrali se do kabin. Rád bych využil tohoto prostoru a seznámil vás se sestavami obou mužstev.
SFC Opava: Vašek – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Habusta – Jurečka, Janetzký, Schaffartzik – Kuzmanovič, Mrázek.
Karviná: Pindroch – Růžička, Kubista, Jovanovič, Eismann – Daníček, Janíček – Hatok, Juřena, Puchel – Urgela.
Rozhodčí: Julínek – Kordula, Paták.
S výhrou nad Frýdkem-Místkem a při porážce Opavy ve Varnsdorfu Karviná přeskočila Slezský FC v tabulce Fotbalové národní ligy. Momentálně je s osmatřiceti body osmá, svěřenci trenéra Jana Baránka pak jsou o jeden bod a také příčku za ní. Nyní něco málo k absencím. Opavským by měl chybět vykartovaný František Metelka. Dále pak musíme zmínit také Tomáše Jursu, jenž se zranil při rozcvičování před zápasem v Pardubicích. Karvinský kouč Jozef Weber by měl postrádat pouze dlouhodobě zraněného Zeleného. Derby v Městských sadech mělo původně začít v 18 hodin. Nakonec ovšem bylo rozhodnuto o posunutí výkopu už na 16.00. A to kvůli časové kolizi s večerním šlágrem Synot ligy mezi pražskou Spartou a Viktorií Plzeň, které na Letné začíná v 19.15. Dodejme ještě, že duel Opavy s Karvinou bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Julínek. Na čarách mu pak budou asistovat pomezní Kordula s Patákem.
Fotbalový stadion v Městských sadech čeká atraktivní slezské derby. Do Opavy přijede Karviná, které se v posledních kolech poměrně daří. Naposledy porazila nejtěsnějším možným rozdílem Frýdek-Místek. V posledních čtyřech zápasech získala celkem osm bodů. Třikrát však hrála na domácí půdě. Slezský FC ještě do minulého týdne držel parádní bilanci sedmi utkání v řadě, ve kterých neprohrál. Tato šňůra se přetrhla až v neděli ve Varnsdorfu, kde Opava dost smolně prohrála 1:2, když si v první půli nechala vstřelit dva góly a třebaže Mrázkem snížila a byla velmi nebezpečná, alespoň remíza z toho pro ni nekápla. Oba soupeři se velmi dobře znají. V této sezoně spolu změřili síly v podzimním utkání, kdy díky gólu Lukáše Budínského z penalty na Kovoně zvítězila Karviná. Zmínit musíme také pohárový duel, který se odehrál pro změnu v Městských sadech. Zde zase zvítězil celek ze slezské metropole.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.