Druhá půle přinesla také zajímavý otevřený fotbal, ve kterém se nakonec prosadili domácí po brance Martina Haška mladšího. V závěru sice soupeř kousal, ale domácí již druhou výhru v sezóně ubránili a připsali si tak do tabulky 10 bodů a zatím bez prohry.
Hezký zbytek víkendu z Pardubic.
90+3
90+2
Matúš naštěstí poslal míč slabě do náruče Frydrycha!
90+2
V nastavení trestný kop pro hosty z ideální pozice!
90
Přímý kop pro hosty posílá do vápna gólman Mihalek, domácí se na dvakrát ubránili.
90
Nastavují se dvě minuty.
89
O míč ale nakonec přišli a rozehrávají hosté.
89
Pardubičtí jsou konečně chvíli na polovině hostů.
88
Hosté stále v útoku, domácí nyní jen odkopávají míče...
86
Za minutu po dalším centru z pravé útočné strany trefil Mozol hlavou tyč domácí branky!
85
Hned vzápětí ale Bederka při pokusu o odkop trefil Matúše, který mířil po zemi těsně vedle domácí branky.
84
Moravané podnikli rychlý brejk, ale obranná dvojice Bederka – Vencl míč odvrátila.
84
Kudrnův centr ale prolétl až do zámezí a hosté vhazují.
83
Rohový kop vybojoval Jarosz.
82
Rohový kop hosté ubránili.
81
Po příhře Jeřábka napřáhl z dálky Kudrna a Mihalek s námahou konečky prstů vytlačil míč na roh.
80
Poslední střídání u domácích, když Adama Fouska nahrazuje Filip Jarosz.
79
Po rohu pálil z dálky tvrdě Zapalač, ale domácí obránci střelu zblokovali opět na roh. Po jeho rozehrání je míč v rukavicích Frydrycha.
78
Rohový kop pro hosty.
76
Za nesportovní gesto viděl žlutou kartu hostující Petr Zapalač.
75
Míč opět u Frydrych a ten znovu posílá dlouhý výkop dopředu.
74
Další centr v pohodě sebral Frydrych a rozehrává daleko od své branky.
74
Hosté z Frýdku trochu začínají více útočit, ale domácí jsou zatím velmi pozorní ve hře dozadu.
71
Druhá změna u hostů. Michal Švrčka nahradil Martin Ďurica.
70
... a hostující Martin Matúš.
70
Za vzájemnou potyčku vidí žlutou kartu domácí Jiří Bederka...
69
Nepříjemný centr do vápna v pohodě sebral Frydrych a hned rozehrál do strany.
68
Přímý kop pro hosty na polovině hřiště.
66
Druhá změna v domácím celku. Dnes velmi agilního Dominika Fuska nahrazuje Jakub Nečas.
65
Domácí opět velmi kvalitně kombinují na polovině soupeře, ale hosté stále pozorně brání.
63
Dnešní utkání sleduje 720 diváků.
62
Pohotově zkoušel zakončit agilní Fusek, ale jeho lob z těžké pozice Mihalik v klidu chytil.
60
Haškova střela skončila vysoko nad brankou Mihalika.
60
Fusek vybojoval další rohový kop pro domácí.
58
Rohový kop pro domácí, na jehož konci byla hlavička Kakrdy na zadní tyči do boční sítě.
56
Hostující trenér ihned reaguje střídáním, když Milana Halašku nahrazuje Marko Milunovič.
55
Pardubice právě vstřelily branku! Na kolmici za obranu si naběhl MARTIN HAŠEK, obešel i vyběhnuvšího Mihalka a z úhlu do prázdné branky trefil přesně – 1:0!
54
A rohový kop pro hosty.
54
Přímý kop pro hosty.
51
Hra je na začátku druhé půle zatím hodně neurovnaná.
48
Fusek se nyní probíjel ve vápně hostí, ale nezakončil...
46
První půle přinesla vcelku pohledný fotbal, domácí byli kombinačně zdatnější než soupeř, který zatím pozorně brání. Dvě vyložené šance, ale domácí celek měl, škoda jen jejich neproměnění.
45
45+1
Domácí musejí v závěru první půle nuceně střídat, když Radima Fikejze nahradil Martin Klátil.
44
Fikejz je mimo hrací plochu, domácí sportovně vrátili míč hostím a ti pomalu rozehrávají.
43
Na hrací ploše leží domácí Fikejz, který však nevypadá vůbec dobře.
41
Pardubičtí jsou v útoku a posílají míče před branku, kde však není žádný spoluhráč na zakončení. Mají alespoň další roh.
39
Do zakončení se proháčkoval Fusek, ale jeho pokus mířil nad branku Frýdku-Místku.
38
Z pravé strany domácí rozehráli trestný kop, ale hosté se opět ubránili.
35
Po faulu na Fuska domácí rozehráli trestný kop, ale hosté se dalekým odkopem v klidu ubránili.
34
Míč při letu však opustil hrací plochu a rozehrávat od své branky tak bude gólman Frydrych.
34
Rohový kop vybojovali hosté.
31
Rohový kop hosté ubránili a ještě budou po faulu rozehrávat na své polovině.
30
Je z toho ale jen rohový kop.
30
Trestný kop pro domácí po faulu na Fikejze.
28
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, ale bez vážnější příležitosti.
24
Po krásné kombinační akci Fusek – Fousek zakončoval přízemní střelou Fikejz a Mihalek byl opět na místě.
23
Po pasu Kudrny se v ofsajdu ocitl Vencl.
21
Fuskovu střelu nyní Mihalek v pohodě kryl.
20
Domácí celek se poprvé provinil ofsajdovým postavením.
19
Odražený míč napálil zpoza vápna pohotově Mozol, ale Bederka jeho ránu vyhlavičkoval.
17
Útočným faulem se provinili hosté a rozehrávat tak bude Frydrych.
15
Vyloženou šanci měl po kolmici do vápna Martin Hašek mladší, ale Mihalek jeho střelu vyrazil a dorážka Fikejze šla těsně nad!
12
A právě tuto akci pardubičtí vykombinovali až do šance Kudrny, jehož přízemní střelu Mihalek výborným zákrokem nepustil do branky. Následoval roh, který však hosté ubránili.
11
Do pardubického vápna nyní přilétl centr ze strany, ale Vencl ho odhlavičkoval do bezpečí a domácí rozjíždějí další postupný útok.
8
Na stadionu Pod Vinicí je zatím pěkná fotbalová atmosféra, když hlasitě a slušně fandí oba kotle.
7
Domácí celek dlouho obléhal hostující polovinu, ale nakonec z toho byl brejk hostí a nepřesná střela Mozola. Rozehrávat bude Frydrych.
5
Domácí hráči ho v pohodě ubránili a již vhazují aut na své polovině.
4
První rohový kop mají k dispozici hosté z Moravy.
3
Rohový kop nic nepřinesl, ale domácí pokračují v útočné hře.
1
Domácí začali útočně a hned vybojovali rohový kop.
1
-2
Oba celky již nastupují za trojicí rozhodčích na hrací plochu.

FK Pardubice: Frydrych – V. Kakrda, Vencl, Bederka, Vondra – Fusek, Kudrna, Jeřábek, Hašek – Fousek, Fikejz.
Náhradníci: Čihař – Řezníček, Prokopec, Nečas, Jarosz, Záviška, Klátil

MFK Frýdek-Místek: Mihalek – Uvíra, Žídek, Literák, Švrček – Talián, Vašenda, Mozol, Zapalač – Halaška, Matúš.
Náhradníci: Prepsl – Coufal, Ilko, Ďurica, Silveira, Milunovič

Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Mokrusch.
-30
Oba celky se již rozcvičují na dnes velmi podmočeném terénu, na který nejsou hráči v Pardubicích zvyklí.
V sobotním dopoledni se na hřišti Pod Vinicí představí proti domácímu FK Pardubice celek MFK Frýdek-Místek.
Pardubičtí jsou v tabulce na 10. místě se sedmi body, skórem 5:3, ale zatím bez prohry. Hosté ze severu Moravy jsou po pěti kolech na 11. místě, také se sedmi body a skórem 6:7.
V minulém týdnu oba celky zasáhly do 3. kola Poháru FAČR a oba shodně vypadly. Pardubice prohrály 1:0 v Domažlicích, naopak Frýdek-Místek podlehl 1:2 Baníku Ostrava.
V loňské sezóně obě střetnutí těchto soupeřů skončila remízou 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.