Rozhodčí Jech píská konec a v Sokolově propuká obrovská radost, neboť Baník dnes v krásném zápase porazil Sigmu Olomouc 3:2. Ve druhém poločase jsme sledovali dramatické utkání plné zvratů, diváci se rozhodně nudit nemohli. Nakonec rozhodla střela Hofmanna z 84. minuty. Děkuji za pozornost a hezký zbytek víkendu.
90+2
90+2
Dvořák takticky zatáhl míč k rohovému praporku a navíc vybojoval rohový kop.
90
Hlavní sudí Jech nastaví 2 minuty.
90
Vepřek skluzem zastavil pronikajícího Dvořáka a také on bude potrestán žlutou kartou.
88
Houska zahrál rukou a zblízka vidí žlutou kartu.
87
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Pouček, přichází Vaněček.
84
Sokolov právě vstřelil branku!
Baníkovci zůstali po dlouhém autu v šestnáctce Olomouce, odkud jej Čada hlavou poslal proti noze STANISLAVOVI HOFMANNOVI, který nádhernou bombou pod břevno vrátil potřetí v zápase vedení Baníku – 3:2!
83
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Vašíček, přichází Rolinc.
82
O penaltu se snažil také Ordoš, ale i nyní zůstala píšťalka sudího Jecha němá.
80
Po dlouhém autu Blažka upadl po jednom ze soubojů Červenka, ale pokutový kop si nevymodlil.
79
Roh se domácím nepovedl, ale sokolovští hráči zůstávají u míče.
78
Po Dvořákově centru se chystal hlavičkovat Červenka, ale od Housky se míč odrazil do zámezí.
77
Standardku z levé strany kopali hosté na Ordoše, ale ten byl hodně důsledně strážen, takže zakončit nedokázal.
75
Sigma zvýšila otáčky a v posledních minutách baníkovce přehrává. Hanáci chtějí více než jen jeden bod.
73
Varadi sice přes Hofmanna nepřešel, ale vybojoval alespoň rohový kop. A do toho se solidně rozpršelo.
70
Olomouc právě vstřelila branku!
A je opět vyrovnáno! Domácí odvrátili míč jen za šestnáctku, kde se jej chopil TOMÁŠ ZAHRADNÍČEK a prudkou ránou nedal Dvořákovi šanci – 2:2!
69
Olomoučtí vybojovali rohový kop, ale sokolovští fotbalisté si tentokrát dávali pozor a nenechali Sigmu zakončit.
68
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Machek, přichází Dvořák II..
67
Pouček krásnou kolmicí vysunul MARKA ČERVENKU, který si zaběhl za olomouckou obranu a parádní střelou pod víko překonal Blahu – 2:1!
66
Machkovi se opět nepovedl centr, následný brejk Olomouce domácí obrana zastavila.
65
Pouček byl faulován, Baník má k dispozici standardku z levé strany.
61
Trenérovi Kalvodovi se střídání povedlo na výbornou, protože po rohovém kopu vznikl v šestnáctce Baníku velký závar, který ukončil ADAM VARADI dorážkou do sokolovské sítě – 1:1!
60
Červenka se vymanil svým strážcům, postupoval zprava na bránu, ale poté vystřelil jen vedle levé tyče! Možná mohl nahrávat ještě lépe postavenému Ouedraogovi.
59
S rohovým kopem Sigmy si sokolovští opět poradili, Ouedraogo balón odhlavičkoval a následně ještě odkopl do bezpečí.
59
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Cana, přichází Varadi.
58
Navrátil dostihl míč ještě na hrací ploše, nastřelil Blažka a získal rohový kop.
57
Na chvíli se podařilo Sokolova zamířit k šestnáctce Olomouce, ale už se opět hraje na polovině domácích.
55
Po dlouho trvající kombinaci pálil ze středu hřiště Houska, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
54
Hosté na svého soupeře vlétli stejně jako na začátku zápasu a Baník se zatím vůbec nedostal do hry.
52
Po centru z pravé strany zakončoval opět Ordoš, ale tentokrát hlavou a hodně nepřesně.
50
Ordošova pohotová střela mířila pod břevno, ale Dvořák vytáhl další parádní zákrok a zabránil jistému gólu!
49
Dřížďal inkasoval nechtěně od střílejícího Navrátila. Jeho střela putovala vysoko nad domácí bránu.
46
O první střelu po změně stran se postaral Vašíček, ale zamířil hodně špatně.
46
Oba týmy pokračují v totožných sestavách.
46
Všichni aktéři dnešního zápasu už jsou zpět na hřišti, za pár okamžiků začne druhé dějství.
Do kabin odcházejí oba týmy ještě plné emocí z okamžiků v závěru první půle. Spokojenější ale mohou být sokolovští fotbalisté, kteří díky přesné střele Červenky z 21. minuty vedou 1:0. Hostující Sigma měla o něco více ze hry, dokonce trefila zásluhou Housky břevno. V poslední minutě navíc mohli hosté srovnat z pokutového kopu, ale Dvořák Canu vychytal. Uvidíme, čeho se dočkáme v druhé půli.
45+1
45
Jenže Cana selhal! Míč poslal k pravé tyči, ale tam se rozhodl skočit také sokolovský gólman.
44
Domácí Vrtělka si navíc vysloužil žlutou kartu.
44
Pokutový kop! Vrtělka stáhl protihráče k zemi a sudí Jech neváhal.
44
Tato fotbalová disciplína však Hanákům zatím příliš nejde.
43
Olomoučtí opět vybojovali další roh. V závěru poločasu přebírají hosté iniciativu.
42
Nízký centr Vepřeka k přední tyči se od některého hráče odrazil jen ke gólmanovi Dvořákovi. Tohle domácí opět zvládli.
41
Navrátilovu přihrávku srazil Hofmann do zámezí, Sigma se může pokusit o vyrovnání z rohového kopu.
41
Houska povedenou dělovkou orazítkoval břevno domácí brány! Krásný moment!
39
Machek rozehrál standardku dalším vysokým nákopem, ale ten v pohodě lapil brankář Blaha.
38
Janotka zajel do Dřížďala a vysloužil si žlutou kartu. Kapitán Sokolova je navíc ošetřován.
38
Červenka pláchl protihráčům, naservíroval míč Machkovi, který z jedenácti metrů prudkou střelou trefil jen jednoho z olomouckých obránců.
37
Dřížďal utekl po levé strany, po jeho centru Dreksa promáchl, ale číhající Machek s touto variantou zjevně nepočítal.
35
Machkův roh však odhlavičkoval Šindelář.
35
Hra se přenesla před olomouckou branku, Čadova sražená střela znamená roh také pro Baník.
34
Po rohovém kopu se na malém vápně bojovalo o poskakující míč. Nakonec do něj kopl Dreksa, ale trefil se pouze do místa, kde čekal brankář Dvořák!
33
Ordoš hlavičkoval pod břevno, ale gólman Dvořák pro jistotu míč vyrazil nad bránu. Uvidíme další rohový kop Sigmy...
33
Po dalším centru Vepřeka vybojovali hosté další roh.
32
Zajímavý centr z pravé strany odvrátil Čada jen do zámezí, s následným rohem Olomouce si domácí taktéž poradili.
31
Na zemi zůstal ležet Ouedraogo, ale po chvíli se zvedl a ve hře může pokračovat.
30
Před sokolovskou brankou zakončoval Vepřek, ale jeho střela z dvaceti metrů letěla vysoko nad.
30
Čada spálil obrovskou šanci na navýšení sokolovského vedení! Po přiťuknutí Červenky se zjevil v ideální střelecké pozici, ale trestuhodně zamířil jen do gólmana Blahy!
28
Zahradníčkův roh odhlavičkoval Hofmann, Blažek poté ve spolupráci s Červenkou rozjeli nadějný protiútok, který ke smůle domácích skončil už na polovině hřiště.
27
Canovu střelu včas zablokoval Ouedraogo. Poté Vepřek vybojoval rohový kop, když jeho centr srazil Kucalas do zámezí.
26
Poučkův centr zleva se stal pro olomouckého brankáře Blahu lahůdkou.
24
Na druhé straně centroval Vepřek, ale jeho přetažený centr žádného spoluhráče nenašel.
23
Červenka se pokusil vysunul Ouedraoga, kterého ale čistě odstavil od míče Šindelář.
21
Z pravé strany vhazoval Blažek, míč propadl před Machka, který posunul MARKOVI ČERVENKOVI a ten v pádu vypálil po zemi přesně k levé tyči, Blaha se natahoval marně – 1:0!
19
Pouček šikovně zatáhl míč po levé straně, ostrým centrem před bránu oslovil spoluhráče, od Ouedraoga se míč odrazil k Čadovi, který sice rozvlnil síť, ale nacházel se v ofsajdové pozici.
19
Baník kopal standardku z pravé strany, vysoký centr Blaha neudržel, ale domácí jej nedokázali usměrnit na bránu.
17
Baníkovcům se rozehrávka z autu vůbec nepovedla, místo toho postupoval po levé straně Vepřek, jenže ani on svou akci nezakončil povedeně. Centr namířil vysoko za sokolovskou bránu.
15
Ordoš kroutil do vápna Sokolova další centr, ale Vašíček se nacházel na jiném místě, než kam letěl balón.
14
Zahradníček pronikal po pravé straně, hostům se otevírala zajímavá možnost. Nakonec však záložník Sigmy přihrávku do šestnáctky domácích pokazil.
12
Do šestnáctky Sigmy se snažil probít Červenka, ale po skluzu olomouckého obránce upadl a chtěl si vymodlit standardku pro domácí tým. Sudí Jech jeho snahu neocenil.
12
Vepřekův centr obrana Baníku odvrátila, ale hosté stále zůstávají u balónu.
9
Momentálně se hraje uprostřed hřiště, kde se oba týmy dopouští řady nepřesných přihrávek.
7
Cana nedovoleně zastavil unikajícího Machka a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
6
Ordošův centr z levé strany prodloužil hlavou domácí stoper Kucalas a gólman Dvořák musel konečky prstů vytěsnit míč, který mířil do šibenice, mimo bránu!
5
Houska se snažil vysunout Navrátila, ale Blažek přihrávku zachytil. Poté okamžitě "vystřelil" do brejku, ale s individuální akcí úspěch neslavil.
4
Míč v úvodních minutách drží fotbalisté Olomouce, kteří si přihrávají na polovině Baníku, ale před Dvořáka se prokombinovat nemohou.
1
Výkopu se zhostili hráči Sigmy, ale dlouhý nákop jednoho ze stoperů nepřinesl hostům žádný úspěch.
1
Hlavní sudí Jiří Jech právě přivádí obě jedenáctky na hrací plochu. Sokolovští fotbalisté nastupují v obvyklých žlutých dresech a černých trenýrkách. Olomoučtí hráči budou hrát tradičně komplet v modrém.
-7
Oba týmy se odebraly z předzápasové rozcvičky zpět do kabin pro poslední taktické pokyny, za několik málo minut očekávané utkání vypukne!
-30

FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Blažek, Hofmann, Kucalas, Dřížďal – Čada, Vrtělka – Machek, Ouedraogo, Pouček – Červenka
Náhradníci: Belaň – Vaněček, Dvořák II., Benda, Kravar, Kobylík

SK Sigma Olomouc: Blaha – Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Houska, Cana, Ordoš, Navrátil – Vašíček
Náhradníci: Bárta – Rolinc, Habusta, Škerle, Varadi, Hála

Rozhodčí: Jech – Urban, Fišer; delegát Lávička.
Dobré dopoledne ze západu Čech, kde před několika minutami přestalo pršet a doufejme, že to tak po dobu celého utkání zůstane. Hodinu a čtvrt před výkopem zápasu 3. kola FNL dorazili na stadion všichni aktéři, hráči Sigmy si už trávník prohlédli, nyní tak činí trojice rozhodčích.
Zajímavé utkání to bude pro dva hráče, kteří působí každý v jiném týmu. V sokolovském dresu může na trávník vyběhnout ostřílený 33letý špílmachr David Kobylík, kterou svou kariéru začal a jméno si udělal právě v Sigmě Olomouc. S olomouckým mužstvem přicestuje 23letý obránce či záložník Martin Šindelář, jenž v Sokolově dvě sezóny působil a připsal si na třicet startů ve druhé lize.
SK SIGMA OLOMOUC
Tým z Hané také během letní přestávky získal nového trenéra. Do Olomouce přišel ze Znojma zkušený lodivod Leoš Kalvoda, který si, stejně jako všichni fanoušci Sigmy, vytyčil jediný cíl – okamžitý návrat do nejvyšší české soutěže. Po dvou kolech je zatím těžké předvídat, ale ani Olomouc nečeká za vysněným postupem snadná cesta.

Sigmě se podařilo udržet v podstatě prvoligový kádr, až na několik výjimek (Vidlička, Pospíšil) nikdo neodešel. První kolo se olomouckým hráčům přiliš nevyvedlo, na stadionu Žižkova padli 1:2. Chuť si spravili v následujícím kole, kdy na domácím hřišti jednoznačně porazili Frýdek-Místek 3:0. "V Sokolově se velice těžko vyhrává, takže pro to musíme udělat všechno," uvedl pro klubový web trenér Kalvoda.

Je jasné, že na západě Čech nenastoupí zranění Javůrek, Schulmeister, Zlámal, Nepožitek, Chorý, využít stále nelze služeb Bystroně.
FK BANÍK SOKOLOV
V létě převzal hornický celek trenér úspěšné slávistické juniorky Daniel Šmejkal a v Sokolově si od něj slibovali atraktivnější pojetí hry a více vstřelených gólů. To se zatím naplnilo jen z části. Baníkovci sice produkují ofenzivnější fotbal, branek zatím příliš nestřílejí.

Na to zatím doplatili ve třech ze čtyř soutěžních zápasů v této sezóně. Přestože měli více šancí, v 1. kole FNL doma jen remizovali s Táborskem 1:1. Více gólů mohli přidat i Vlašimi, na jejímž hřišti hráli taktéž 1:1. Pouze v 1. kole poháru se rozstříleli, v Karlových Varech nasázeli sedm branek. Ve středu však v rámci 2. kola obranu Admiry nepřekonali a ta nakonec postoupila díky lépe zvládnuté penaltové loterii.

Jak řekl hlavní trenér domácích Šmejkal: "Na zápas s Olomoucí se těšíme a bude velkou výzvou v zápase uspět. Vyhrávat totiž chceme v každém zápase." Jedině dobrou hrou a solidním výsledkem by si tak po pohárovém výpadku mohli Západočeši zase udobřit fanoušky.
Na západě Čech by v sobotu dopoledne měl být k vidění zajímavý souboj dvou kvalitních mužstev. Zatímco o domácím FK Baník Sokolov by se dalo nazvat, že patří mezi tradiční druholigové týmy s ambicemi hrát na špičce FNL, o hostující SK Sigma Olomouc donedávna platilo, že byla tradičním prvoligovým celkem. V loňské sezóně však doplatila na špatné výsledky a nyní tak musí bojovat o návrat do Synot ligy. Na západě Čech ji nečeká nic snadného, Sokolovští zatím čekají na první vítězství, navíc v týdnu vypadli v poháru. Proti Hanákům se tak budou chtít před vlastními fanoušky vytáhnout.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.