Ve druhém poločase se prosadili pro změnu pouze Ústečtí, ve třiasedmdesáté minutě snížil na rozdíl jediné branky Emanuil Manev. Za čtyři minuty stálo při domácích štěstí, když z dálky orazítkoval břevno znojemský Libor Žondra. Závěr střetnutí si už hosté pohlídali, a tak ze severu Čech vezou svěřenci Oldřicha Machaly po výhře 2:1 celé tři body.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Statistiky utkání:

Střely na branku:
6:7 (3:3).
Střely mimo branku: 7:4 (5:2).
ŽK: 34. Smola, 46. Novák – 78. Leibl, 87. Žondra.
Ofsajdy: 0:2 (0:1).
Rohové kopy: 6:2 (2:2).
90+3
90+3
Doleček vykopává míč, zřejmě poslední akce utkání.
90+1
Znojmo zkušeně brání svůj jednobrankový náskok.
90
Nastavovat se budou dvě minuty.
89
Celek pod vedením Oldřicha Machaly se drží u míče.
87
Libor Žondra (ZNO) inkasoval za faul na Radima Nováka žlutou kartu.
85
Po delší odmlce se hosté dostali na útočnou polovinu, Novák zasahovat nemusel.
84
Znojmo naposledy střídá. Místo Tomáše Okleštěka zaujme Martin Hudec.
82
Znojmo začalo faulovat, domácí se dostávají do šancí. Probudili se také ústečtí příznivci.
80
Fotbalisté z krajské metropole Ústeckého kraje začali hrát možná příliš pozdě! Smola hlavičkoval z bezprostřední blízkosti nad.
80
Rohový kop ve prospěch Ústí nad Labem.
78
Radek Buchta (ZNO) napomenut žlutou kartou za faul na útočné části hřiště.
77
Žondra orazítkoval z dálky břevno!
76
Ledecký přízemní střelou nevyzrál na mrštného gólmana Ústí nad Labem, jenž drží svůj tým stále ve hře o body.
73
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
EMANUIL MANEV hlavičkoval z velkého vápna po centru přesně k pravé tyči, Jiřímu Dolečkovi nedal sebemenší šanci.
72
Další zákrok proti pravidlům ze strany domácích. Faulovaným tentokrát Ledecký.
70
Okleštěk faulován ve středovém kruhu.
68
Druhá změna v sestavě hostů. Místo Bronislava Stáni nastupuje Roman Hříbek.
67
Poslední střídání Severočechů. Odchází Michal Leibl, přichází Emanuil Manev.
Dnešní utkání sleduje 1 212 diváků.
65
Arma kombinuje s balónem ve střední části hřiště, Doleček zasahoval jen proti jedné provizorní střele Smoly.
63
Modrobílí budou zahrávat z pravé strany rohový kop.
61
Yonov si došel pro faul v blízkosti středového kruhu.
59
Ústí nad Labem mělo k dispozici dva rohové kopy, ani z jednoho se ale vytěžit domácím nic nepodařilo.
57
Arma dnes podruhé střídá. Na místo Edvina Kuče přichází Jan Králík.
55
Domácí prohrávají o dvě branky, přesto s rozehrou dlouho vyčkávají.
53
Ústečtí se s velkými obtížemi dostávají na útočnou polovinu.
51
Znojmo má míč ve svém držení a nikam s rozehrávkou nespěchá.
48
Yonov z trestného kopu vystřelil do náruče domácího brankáře.
46
Radim Novák (UNL) nyní může být rád, že vyvázl z tohoto nedovoleného zákroku pouze se žlutou kartou. Ústecký hájce svatyně se skluzem vrhl pod nohy unikajícímu Todorovi Yonovovi, kterému tak překazil brejk.
46
Také Znojmo před druhou půlí střídá. Jana Pázlera nahrazuje na trávníku David Ledecký.
46
Lukáš Přerost před zahájením druhé půle přistoupí ke změnám v sestavě. Michala Pávka střídá Tomáš Jursa.
46
Úvodní půli ovládli fotbalisté Znojma, kteří vedou po brankách Mira Kovačiće z osmé minuty a Libora Žondry z osmnácté minuty 2:0. Ústečtí mohli snížit v minutě třiatřicáté, když Tomáš Smola z dobré střelecké pozice přestřelil. O tři minuty později se octl v šanci Jan Martykán, hbitý Jiří Doleček ale míč směřující pod břevno vyrazil. Následná dorážka Marka Krátkého skončila nad.
Statistiky prvního poločasu:

3:3.
Střely mimo branku: 5:2.
ŽK: 34. Smola (UNL).
Ofsajdy: 0:1.
Rohové kopy: 2:2.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02 hod.
45+2
45+1
Kuč zvedl fanoušky ze sedadel, těsně přestřelil.
45
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se dohrává na útočné polovině Ústí nad Labem, Doleček zůstává bez práce.
44
Martykán vystřelil přízemní střelu mimo.
42
Žondra se provinil nedovoleným zákrokem na útočné polovině.
39
Hra se přelévá ze strany na stranu, šancemi se diváci nyní kochat nemohou.
36
Martykán vystrašil brankáře hostů, který musel míč směřující pod břevno vyrazit konečky prstů. Neujala se ani následná dorážka Krátkého, který přestřelil.
34
Žlutou kartou za faul na ofenzivní polovině potrestán Tomáš Smola (UNL).
33
Po přihrávce Leibla zamířil Smola z dobré střelecké pozice opět nad.
31
Vraštil se pokusil nalézt ve velkém vápně Leibla, avšak neúspěšně. Proti byli obránci Znojma.
29
Kovačić hledal Okleštěka, který poslal míč do prázdna.
27
S Cihlářem to nevypadá nijak zle, o dalším přerušení se s největší pravděpodobností vrátí levý obránce do hry.
26
Cihlář zůstal ležet ve vlastním velkém vápně, na hrací plochu přispěchal lékař.
24
Kuč pálil do Dolečka, který vytěsnil míč na roh.
23
Smola neprostřelil z hranice velkého vápna obranný val soupeře.
21
Nyní už čárový sudí praporek zvedl, ofsajd Znojma (na ofsajdy 0:1).
20
Hraje se na středu hřiště bez větších brankových příležitostí.
18
Znojmo právě vstřelilo branku!
Sporná situace! Z rychlého brejku navyšuje vedení hostů LIBOR ŽONDRA, který prošel ústeckou obranou jako nůž máslem. Ve finální fázi obelstil útočník Znojma i brankáře Radima Nováka. Podle většiny diváků se však jednalo o ofsajd a čárového rozhodčího velmi hlasitě kritizují.
16
Domácí si vytvořili tlak, svěřenci Oldřicha Machaly se brání dlouhými odkopy.
15
Martykánův pas na Leibla byl příliš dlouhý.
14
Arma se snažila ohrozit svatyni soupeře, Smola protiútok zbytečně překombinoval.
12
Znojmo určuje nyní tempo hry, kopat bude podruhé od rohového praporku.
11
Smola z dálky jen těsně přestřelil.
8
Pohledná souhra hostů končí gólem! MIRO KOVAČIĆ se po přihrávce z levé strany prezentoval přesnou ranou k tyči.
7
Vraštil zahrál první roh domácích, centr ústeckého zadáka Znojemští odkopli.
5
Buchta si došel pro faul na středové čáře.
4
Hosté vybojovali rohový kop.
3
Znojmo marně dobývá polovinu soupeře, Severočeši pozorně brání.
2
Ústečtí vstoupili do zápasu aktivněji, bránu Dolečka zatím neohrozili.
1
Na úvod předávají zástupci klubu dres a dárkové předměty bývalým hráčům Ústí nad Labem Lukáši Dvořákovi a Michalu Valentovi.
Arma nastupuje v modré kombinaci dresů, Znojmo bude hrát v dresech zlatočerných. Rozhodčí budou soudcovat v červených dresech.
Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí:
Ondřej Berka.
Asistenti: Ondřej Černý, Zdeněk Arnošt.

Delegát svazu: Zdeněk Tasch.
Domácí volí pro dnešní utkání rozestavení 4-1-4-1, hosté nastoupí ve formaci 4-4-1-1.

FK Ústí nad Labem: R. Novák – M. Zeman, L. Vaněk, Vraštil, Šraga – Pávek – Krátký, Martykán, Kuč, Leibl – Smola. Trenéři: Lukáš Přerost, Petr Fousek.
Náhradníci: Zacharda – Zukič, Králík, Pavlata, Jursa, Manev, Pícha.

1. SC Znojmo FK: Doleček – Helísek, Yonov, Buchta, Cihlář – Stáňa, Lacko, Kovačić, Pázler – Okleštěk – Žondra. Trenéři: Oldřich Machala, Petar Aleksijević.
Náhradníci: Andrejko – Odehnal, Ledecký, Hříbek, Hudec.

Rozhodčí: Berka – O. Černý, Arnošt; delegát: Tasch.
Favoritem dnešního zápasu jsou exligoví hosté, kteří o sobě dali vědět už v prvním kole, kdy si vyšlápli na nováčka z Kolína 4:0.

Fotbalisté Army v letošní ligové premiéře remizovali na hřišti Varnsdorfu, oba celky si body po výsledku 1:1 rozdělily.
Zkolaudované není ani umělé osvětlení, začátek zápasu se tak posouvá z 18:00 hod. na 17:00 hod.
Po mezisezónové přestávce zavítá tuzemská druhá nejvyšší fotbalová liga také do Ústí nad Labem, kde mezitím vyrostl nový stadion. Fanoušci se budou ale s novou tribunou moct kochat až od září letošního roku, neboť kvůli stále probíhajícímu kolaudačnímu řízení nesmějí návštěvníci vstoupit do prostor nové tribuny na Městském stadionu.
Poslední vzájemné utkání obou týmů:

16. kolo FNL, 18. 11. 2012:

1. SC Znojmo FK – FK Ústí nad Labem 2:0 (0:0)

Rozhodčí: Julínek – Mencl, Antoníček.
ŽK: 36. Tvaroha, 42. Zieris – 46. Leibl, 75. Šraga, 83. Martykán.
Diváci: 1 120.

FK Kolín – 1.SC Znojmo FK
0:4 (0:2)
Branky: 6. Okleštěk, 29. Žondra, 52. Kovačić, 77. Pázler .
Rozhodčí: Houdek – Kubr, Hrabovský.
ŽK: 42. Petrášek, 75. Jelínek – 89. Cihlář.
Diváci: 1 230.
Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 2. kola Fotbalové národní ligy ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí na domácí půdě 1. SC Znojmo FK.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 228, Ústí nad Labem-Bukov.