Ve druhém poločase se už nic na skóre nezměnilo, Viktoria Žižkov poráží Varnsdorf díky výkonu v první pětačtyřicetiminutovce 3:0, dvěma góly se blýskl Zdeněk Folprecht.
90
90
Varnsdorf kopal další roh, vše ale ukončil hvizd sudího Patáka, který viděl útočný faul.
89
Holý likviduje centr z rohového kopu. V následné akci upadl v domácím vápně v souboji Rudnytskyy, penalta se ale nepíská.
89
Hned z další akce se ke střele dostal střídající Podzimek, k velkému zklamání domácích fanoušků ale těsně minul levou tyč.
88
Voltr vracel ve vápně hostů míč za sebe, tam posunul Hejný na velké vápno a Miroslav Podrazký trefuje krásnou střelou břevno!
85
Hostující Martan mohl alespoň korigovat skóre.Dostal se k míči cca 25 metrů od branky, všiml si, že je Holý daleko z brány a pokusil se ho přehodit, bohužel pro Varnsdorf ale mířil metr vedle levé tyče.
84
Hraje se teď převážně na polovině domácích, o čemž svědčí i dvojice holubů, která se nerušeně prochází před gólmanem Porcalem.
82
Nedělní dopoledne si na Žižkově zpestřilo kopanou 1 416 diváků.
80
Domácí střídání: Podzimek za Karafiáta.
79
Podrazký našel na levé straně dnes velmi aktivního Voltra, ten si navedl míč na střed a vypálil pravačkou, bohužel pro domácí vysoko nad.
78
Míč má v posledních minutách na kopačkách většinu času hostující Varnsdorf, pro domácí se tím ale otevírají možnosti rychlých protiútoků.
76
Po centru z pravé strany se o zakončení ve vápně domácích snažil Daníček, v chumlu hráčů se ale ke střele neprobil.
74
a levé straně vápna se uvolnil domácí Voltr, jeho technická střela pravačkou ale mířila metr nad břevno.
73
Tvaroha teď utekl na levé straně obraně Žižkova, na poslední chvíli ale před ním ukopl balon Dressler.
70
Další střídání Viktorie, Marka nahradil Hejný.
68
Žižkovský Podrazký rozehrál nakrátko přímý kop a Marek prodlužoval do vápna, tam ale před Voltrem zasáhl balon Ďurděvič a u míče byl první gólman Porcal.
67
Další žlutá karta pro hosty, za zatleskání rozhodčímu ji vidí Ďurděvič.
65
Hra je ve druhé půli přeci jen vyrovnanější než před přestávkou. Martanův centr odhlavičkovával domácí Opluštil. Následně střílel Breite hodně mimo.
64
A poslední střídání využívá i Varnsdorf, Rudnytskyy nahradil Jurču.
64
Bazala nahradil v domácí sestavě Reiter.
61
Zierisův dlouhý balon nenašel Nikoho ze spoluhráčů.
59
Ke střele se dostali i hosté. Martan poslal z pravé strany polovysoký centr do vápna, na který si naběhl Tvaroha, jeho střela ale mířila jen doprostřed branky, kde stál gólman Holý.
58
Podrazký sice vyslal přesnou střelu k levé tyči, ta ale postrádala razanci a gólman Porcal si s ní poradil.
58
Další nebezpečná standardka pro domácí, kopat se bude cca pět metrů za vápnem.
55
Podrazký odebral hostujícím hráčům balon a rychle ho poslal na velké vápno na Bazala, ten si sice dokázal obhodit jednoho obránce, míč si dal ale daleko od nohy a další z hostujících hráčů ho odkopl do bezpečí.
53
Bazal teď vystihl rozehrávku Varnsdorfu, ve které se dva hráči jen koukali na balon mířící mezi ně, a poslal z pravé strany přesný centr na malé vápno. Tam se hlavou do míče opřel Miroslav Podrazký a mířil jen těsně vedle pravé tyče.
51
A hned vzápětí další dobrý Zierisův zákrok, kterým zastavil Karafiátovu přihrávku do vápna.
50
Ke střele z dvaceti metrů se odhodlal domácí kapitán Šťastný, jeho nepříliš důrazný pokus ale zastavil nový muž na hřišti Zieris.
49
Centr z přímého kopu ale na přední tyči odhlavičkoval Breite.
48
Po faulu na Bazala budou domácí kopat přímý kop z pravé strany.
46
Hned na úvod druhé půle rychlá akce hostů, Martanův centr ale proletěl vápnem a Tvrohova střela na zadní tyči mířila mimo brannku.
46
Varnsdorf sáhl o pauze hned ke dvěma střídáním, Filip a Schubert už dnešní působení ukončili, nahradili je Zieris a Ďurděvič.
46
46
Prví poločas na Žižkově je u konce. Domácí zaslouženě a v celku v pohodovém tempu vedou 3:0, a to ještě v úvodu neproměnili penaltu. Hosté ze severu Čech zatím brankáře Holého nijak neohrozili.
45
44
Žižkov drží míč na polovině hostů, Hovorka se mezitím už zapojil do hry.
43
Hovorka je po předchozím zákroku odnesen na nosítkách a domácí možná budou muset sáhnout ke střídání.
41
Jiří Schubert vidí žlutou kartu za nepříjemný šlapák na Davida Hovorku.
40
Žižkov právě vstřelil branku!
Domácí pět minut před půlí vedou už 3:0! Po rohovém kopu se míč dostal na velké vápno ke ZDEŇKU FOLPRECHTOVI, jeho střelu ve vápně přizvedl jeden z varnsdorfských obránců a padající gólman Porcal neměl šanci dosáhnout na balon, mířící pod břevno.
39
Další roh pro domácí.
39
Série nepřesností na středu hřiště končí faulem varnsdorfského Schuberta.
36
Další žlutá karta pro obránce Varnsdorfu, za předchozí zákrok ji vidí Pavel Tvaroha.
36
Rozhodčí nechal výhodu po ostřejším zákroku hostů a Bazal mohl centrovat z pravé strany, stejně jako před chvílí ale jeho pas nenašel nikoho ze spoluhráčů.
35
Další kombinační akce žižkovských a opět hosty zachraňuje Porcal! Folprecht na velkém vápně přesně narazil Voltrovi, který stál sám před hostujícím gólmanem. Ten ale vyběhl a jeho střelu vyráží.
34
Nepřesnosti v rozehrávce hostů mohl využít Marek, který šel sám z levé strany na gólmana Porcala, ten ale jeho střelu po zemi nohama vyráží.
33
Hovorka našel kolmicí ve vápně Bazala, jeho prudký centr ale odhlavičkovala domácí obrana.
31
Další z ostřejších zákroků kapitána hostů Filipa zůstává bez žluté karty.
29
Jurča mohl po předchozím faulu zahrávat přímý kop, vysoký centr ale nebyl problémem pro gólmana Holého.
29
Domácí Opluštil zatáhl za záchrannou brzdu v protiútoku Varnsdorfu a vidí žlutu kartu.
28
Na Karafiátův centr si na zadní tyči naskočil Voltr a hlavou poslal míč dva metry nad břevno!
28
Dressler doběhl na pravé straně dlouhý balon a byl faulován, domácí budou kopat zkrácený rohový kop.
26
Míč ještě vracel do vápna Bazal, v chumlu hráčů před brankou se ale míč nedostal k žádnému z domácích střelců. Následoval faul domácích, po kterém ale Varnsdorf uspěchal rozehrávku a okamžitě se o míč připravil.
26
Voltr prošel z levé strany do vápna, zasekávačkou se zbavil svého obránce a tvrdě vypálil, jeho střelu z úhlu gólman Porcal vyráží.
25
Oblouček do vápna pohlídal před dobíhajícím Jurčou domácí Bazal.
22
Krásná akce domácí Viktorie! Podrazký překvapivě rozehrál přímý kop po zemi, na pravou stranu vápna si naběhl RADEK VOLTR a křížnou střelou přesně do šibenice překonal gólmana Porcala.
21
Domácí Marek se snažil najít do volného prostoru nabíhajícího Voltra, před ním ale na poslední chvíli zastavil balon kapitán Varnsdorfu Filip.
19
Na druhé straně směřoval Folprecht křížný centr na Josefa Bazala, tomu ale na malém vápně chyběl krok.
18
Varnsdorf teď mohl využít Folprechtovy chyby v rozehrávce! Breite dostal míč z levé strany na velké vápno a místo střely ještě volil posunutí na lépe postaveného Daníčka, ten stál ale na malém vápně v ofsajdu.
17
A opět podobná situace, útočný faul stejného hráče na stopera Hovorku.
16
Další útočné snažení Varnsdorfu ukončil faul Schuberta na Opluštila.
13
Do útoku se teď po delší době dostali hosté, Landovský ale poslal svůj centr jen za brankovou čáru.
11
Žižkov se nakonec ale ještě v končící 11. minutě branky dočkal! Tečovaný centr z rohového kopu propadl na malé vápno ke ZDEŇKU FOLPRECHTOVI a ten ho pohotově posílá do sítě.
11
Gólman Porcal ale chytá! Postavil se ke své levé tyči, Podrazký zamířil k té pravé a hostující gólman tygřím skokem míč vyráží na roh!
11
Žlutá karta pro domácího Filipa.
11
Penalta! Voltr pronikl do vápna, kde ho srazil Filip a Viktoria bude kopat pokutový kop!
9
Po rohu se ale otevřela možnost rychlého brejku pro Varnsdorf, který domácí zastavili ostřejším faulem na Breiteho.
9
Podrazký poslal střílený centr na přední tyč, tam ale před Šťastným odkopávala hostující obrana na roh.
8
Voltr byl faulován na levé straně těsně za vápnem a Žižkov bude kopat nebezpečnou standardku.
7
Po centru z levé strany se ke střele dostal domácí Marek, jeho pokus ale zablokovala obrana. Neujala se ani následná Podrazkého.
6
Střelecký pokus hostujícího Tvarohy zablokoval na velkém vápně Opluštil, Martan následně dorážel vedle pravé tyče.
4
Na obou stranách je k vidění zatím hodně nepřesností, ani jeden z tým se nedostal na dostřel branky svého oponenta.
2
Přímý kop rozehrál Josef Bazal, gólman Porcal ale jeho přetažený centr mířící na bránu s lehkými problémy zastavil.
1
A hned v první minutě se žlutí z rukou rozhodčího Patáka. Za hodně vysokou nohu ji vidí hostující Lukáš Landovský.
1
Utkání právě začalo. Rozehrála Viktoria Žižkov.
1
Zajímavé je, že hosté nepřivezli pod televizní věž kompletní střídačku. Na té budou kromě brankáře Samoela připraveni pouze čtyři hráči.

FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Podrazký, Bazal, Opluštil, Marek, Folprecht, Karafiát, Šťastný (C), Hovorka, Voltr
Náhradníci: Hejný, Súkenník, Bodeček, Podzimek, Kučaba, Reiter, Pokorný

FK Varnsdorf: Porcal – Breite, Filip (C), Martan, Novotný, Kouřil, Landovský, Daníček, Jurča, Tvaroha, Schubert
Náhradníci: Zieris, Ďurděvič, Rudnytskyy, Halbich, Samoel

Rozhodčí: Paták – Nádvorník, Hrabovský.
Dobré ráno všem, kteří si neváhali přivstat ke kvalitní kopané. Od tradičních žižkovských 10:15 budeme sledovat zápas 4. kola Fotbalové národní ligy Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf.
Domácí Žižkov jde do zápasu až na záložníka Bartošáka kompletní. Tým je navíc nabuzený vyřazením prvoligové Jihlavy z Poháru FAČR a brousí si zuby na první zářijový týden, kdy doma ve 3. kole poháru přivítá Slavii.

Nejen díky tomu je tak Žižkov v zápase mírným favoritem, Varnsdorf ale není radno podceňovat. V minulém kole hrál sice s Pardubicemi bez branek, na domácím hřišti měl ale nad svým soupeřem převahu a trenér Frťala si tak mohl stěžovat jen na malé množství šancí, které si varnsdorfští vytvořili.
Na Žižkově se potkají momentálně osmý a třináctý celek Fotbalové národní ligy. Hostující Varnsdorf je prozatím remízovým králem, když nerozhodně dopadly všechny tři jeho dosavadní zápasy: 1:1 s Ústím nad Labem, 1:1 s Táborskem a bez branek s Pardubicemi.

To domácí Viktorka má vzácně vyrovnanou bilanci: Jedna výhra, jedna remíza a jedna prohra, skóre 5:5.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.