Z Husových sadů ve Znojmě je to vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek neděle a někdy příště na shledanou.
Druhý poločas už branky přinesl a k radosti velké většiny osazenstva padly všechny do třinecké brány. Nejprve se v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky prosadil Ledecký, který se po pěkném pase dostal sám před brankáře a svým gólem nejen, že otevřel gólový stav, ale nakonec se jeho trefa ukázala jako vítězná. V samém závěru pojistil výhru jihomoravského celku, teprve druhou na domácím stadionu v této sezóně, střídající Pázler. Hosté ve 2. poločase příliš nezahrozili a připsali si sedmou venkovní porážku za sebou.
90+3
90+3
Znojmo právě vstřelilo branku!
JAN PÁZLER po pravé straně naběhl k pokutovému území a střelou ke vzdálenější tyči překonal Palečka podruhé. Je to jasné, Znojmo dnes své vítězství uhájí.
90+2
Další útok Znojma končí v zámezí, ale domácí aspoň šetří čas.
90+1
Míč končí v zámezí a Paleček rozehrává nakonec na krátko.
90+1
Roh pro Znojmo.
90
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
89
Pázler příliš dlouho váhal s přihrávkou, o míč nakonec přišel.
87
Pěkná akce Znojma na jejíž konci byla střela Pázlera, nakonec zblokována do zámezí.
87
Třinec to nevzdává a v posledncíh minutách je aktivnějším mužstvem. Hlavička dlouhána Smetany ale končí mimo bránu.
84
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Ledecký, přichází Pázler.
83
Slušná šance Třince končí u domácího gólmana, který schovává míč do náruče.
82
Hosté brankáře Znojma vůbec neohrozili, neboť si počínali nedovoleně.
81
Roh i na druhé straně.
81
Dreksa poslal hlavou míč jen kousek vedle bližší tyče.
80
Rohový kop pro domácí.
79
Ilizi musel vyběhnout z brankové čáry a vysoký míč schovat do rukavic.
78
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Malchárek, přichází Joukl.
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Matoušek, přichází Smetana.
78
78
Lacko dobře obehrál hned tři protihráče, následně přihrával před bránu Žondrovi, ale ten o kousek míč minul.
76
Hra je opět přerušena, neboť na trávníku zůstává ležet hráč Znojma.
75
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Lapeš, přichází Žondra.
74
Hupka to zkoušel z dálky, ale jeho nepříliš prudký pokus nemohl Iliziho ohrozit, míč navíc ani nezamířil mezi tři tyče.
72
Cihlář se celkem zbytečně provinil faulem a kazí tak dobře vypadající útočnou akci svého týmu.
71
Hra byla na chvíli přerušena, na trávníku zůstali ležet dva hráči, jeden z Třince a druhý ze Znojma, ale střídání se zatím nechystá.
69
Po delší době musel zasáhnout Ilizi, který schoval do náruče přihrávku z levé strany před bránu.
68
Hupka střílel z dálky, trefil jen protihráče před sebou.
66
Znojmo vybojovalo rohový kop.
64
Okleštěk vyslal přihrávku před bránu, míč proletěl pokutovým územím, ale nikdo jej netečoval.
62
Ale přišla možnost na druhé straně, pěknou ranou z dálky se prezentoval Janoščin, míč proletěl jen kousek nad břevnem.
61
Znojmo se nadále snaží útočit, ale zatím Paleček nezasahoval, nyní bude odkopávat od své brány.
58
Žlutou kartu dostává Matoušek (FK Fotbal Třinec).
56
DAVID LEDECKÝ obdržel perfektní přihrávku do uličky mezi dvěma protihráči, naběhl si sám před brankáře, kterému udělal kličku, vystřelil a míč se zajímavě odrazil nejprve od bližší tyče do břevna a následně za brankovou čáru.
54
Domácí si pomohli útočným faulem a musí prostor před bránou Třince vyklidit.
53
Ale Znojmo bylo rychle zpátky a Okleštěk centroval před bránu, kde byl míč zblokován na další roh.
53
Balón končí až u domácího gólmana.
52
A Okleštěk to opravdu zkoušel z dálky přímo ránou a byl to velice povedený pokus, ale v cestě stál zatím výtečný Paleček, který dokázal balón vytěsnit do zámezí.
51
Janoščin zle sestřelil k zemi Svozila, kartu neinkasuje, ale jeho tým se bude muset bránit možná i přímému kopu.
50
Žlutou kartu dostává Kubáň (FK Fotbal Třinec).
48
Žlutou kartu dostává Ledecký (1. SC Znojmo FK).
47
Lapeš jen o kousek nedosáhl před bránou soupeře na míč.
46
Lapeš a Ledecký se málem dostali do přečíslení, ale neposlušný míč se nakonec podařilo soupeři odkopnout.
46
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Njire, přichází Stáňa.
46
Nepříliš pohledná první půle skončí. Začala velkou šancí Znojma, což byla ale na dlouhou dobu poslední příležitost poločasu. Ten provázela velká řada nepřesností na obou stranách a brankáři se místy museli hodně nudit. Až v posledních pěti minutách se diváci dočkali opět dvou velkých šancí na obou stranách, avšak na gól se nadále čeká. Přinese jej druhá půle?
45+1
45
V závěru obrovská šance hostujícího mužstva. Nejprve ve výborné pozici tvrdě pálil Dedič, ale Ilizi perfektním zákrokem míč vyrazil. K dorážce se ještě dostal Malchárek, který se pokoušel střihnout nůžky, ale míč pouze jemně tečoval a poslal do zámezí, místo do brány. Kdyby jej trefil tak, jak by si přál, zřejmě by skóroval.
44
Tři hráči Třince se ocitli před bránou, přihrávku z pravé strany v poslední chvíli zblokoval skluzem Odehnal.
42
Třinecký pokus o útok končí míčem v zámezí a odkopem domácího gólmana od brány. První půle se blíží k závěru.
40
Výborná práce Lapeše, který odcentroval míč před bránu přímo na hlavu Ledeckého, který ale nechal vyniknout pouze hostujícího brankáře, který se musel pořádně natáhnout, míč se mu podařilo vyrazit a zabránit jasné brance.
39
Nic na tom nezmění ani možnost Njireho, který si před bránou sice míč zpracoval, ale už nezakončil.
38
Znovu se hra přesouvá ze strany na stranu, ale bez šancí.
36
Žlutou kartu dostává Helísek (1. SC Znojmo FK).
33
Lapeš se snažil zpracovat v pokutovém území přihrávku, ale než se mu to podařilo, byl sražen k zemi. Penalta se nepíská.
32
Ilizi musel vyběhnout až k hranici pokutového území, aby míč včas schoval do rukavic.
31
Za Znojmo to z dálky zkoušel Ledecký, ale Paleček mohl zůstat v klidu, neboť míč proletěl hodně vedle jeho brány.
30
A další rána ze strany Třince, tentokrát to byl Tomeček, ale ten pro změnu zamířil vysoko nad bránu.
28
Po dlouhé době nějaké vzrušení, Matoušek se dostal k míči, na nic nečekal a ihned jej zamířil směrem k bráně, vzdálenější tyči ale minul.
27
Znojmo zastavuje ofsajd.
26
Helísek do dobře udělal, ale jeho finální přihrávka na Ledeckého byla z kategorie nepovedených. Hosté odkopávají míč jak daleko to jen jde.
24
Njireho centr proletěl pokutovým územím a doplachtil do zámezí. Z obou stran je to hodně nepovedená hra.
22
Malchárek se ocitl po velké chybě Znojma sám před Ilizim, zakončit však nedokázal, míč v poslední chvíli odkopl právě domácí gólman.
18
Hodně nepřesností na obou stranách, brankáři se v posledních minutách musí hodně nudit, neboť nemuseli řešit žádnou vážnější příležitost soupeře.
15
Ukázkový šlapák předvedl Hupka, Znojmo se poté snažilo rychle rozehrát, ale Njire na míč nedosáhl, v rukách jej drží Paleček.
13
Njire po přihrávce na pravou stranu vracel zpět před bránu, ale našel pouze jednoho z protihráčů.
11
Lacko až příliš zbrkle uspěchal přihrávku, čímž pokazil celou útočnou akci svého mužstva.
10
Hra se nyní odehrává převážně ve středu hřiště, daleko od obou branek. U míče hosté.
7
Míč se teď pohyboval před domácím brankářem, který zůstal stát na brankové čáře, pomohli mu ale spoluhráči.
5
Ledecký v obrovské šanci, když se vyhnul ofsajdové pasti, dostal se sám před brankáře, ovšem Paleček hodně rychle vyběhl z brány, navíc domácímu hráč trvalo trochu déle, než si míč zpracoval, přesto dokázal zakončit a brankář Třince předvedl vynikající zákrok, míč vyrazil pravou rukou. Helísek se dostal sice k odraženému míče, zkoušel přihrát, ale to se mu už nepodařilo.
4
Odehnal odhlavičkoval míč do zámezí a hosté budou rozehrávat také rohový kop.
3
A tentokrát už bude Paleček odkopávat od své brány.
3
Zblokovaný míč končí mimo bránu a bude to další roh.
2
Kubáň fauloval Njireho, a hosté se budou muset bránit standardce. hráč Třince se svému soupeři následně omluvil.
2
Helísek obdržel přihrávku k pokutovému území, jeho rána bez přípravy ale končí vysoko nad třineckou svatyní.
1
Poté, co byla Ledeckého přihrávka zblokována bude následovat rohový kop.
1
Týmy nastupují na hrací plochu, do dalekého Znojma přijeli i čtyři příznivci hostujícího celku.

1. SC Znojmo FK: Ilizi – Dreksa, Cihlář, Odehnal, Helísek, Svozil, Njire, Okleštěk, Lacko "C", Lapeš, Ledecký.
Náhradníci: Doleček – Pázler, Nepožitek, Stáňa, Levai, Hříbek, Žondra.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Kubáň, Malchárek, Janoščin, Matoušek, Tomeček, Hupka, Motyčka, Vomáčka "C", Hloch, Dedič.
Náhradníci: Bruk – Velner, Joukl, Malíř, Čelůstka, Ceplák, Smetana.

Rozhodčí: Franěk – Melichar, Dobrovolný.
Zajímavostí tohoto duelu je, že Znojmu se vůbec nedaří na domácí půdě, z devíti utkání zatím vyhrálo jediné, třikrát remizovalo a pětkrát prohrálo při pasivním skóre -7 (9:16). Jeho soupeři se naopak vůbec nedaří na hřištích soupeřů, ze kterých si neodvezl ani bod v posledních šesti zápasech. Celkem odehrál Třinec mimo svůj trávník zatím devět utkání, vyhrál dvakrát, jednou remizoval, vstřelil dvanáct branek a o sedm víc jich inkasoval.
Dva týmy se stejným počtem bodů se setkávají ve 20. kole Fotbalové národní ligy. V domácím prostředí přivítá Znojmo z jedenácté pozice třináctý Třinec. Na podzim domácí tým na třinecké půdě remizoval 2:2, doma by nyní rád bral počet bodů. Zápas startuje v 15:00, jihomoravský tým je dle sázkových kanceláří papírový favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.