Dnešní dramatický duel je u konce. Oba celky neproměnily tři penalty, z toho domácí dvě. Vše směřovalo k bezbrankové remíze, když dvanáct minut před koncem rozhodl po skrumáži ve vápně o výhře Dynama Richard Kalod. Duel jsme sledovali vyrovnaný, Dynamo v něm bylo přeci jen o něco málo aktivnější a nakonec i šťastnější. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
90+2
90+2
Žlutou kartu dostává Ujec (SK Dynamo Č. Budějovice).
90+2
Na půlce byl faulovaný Ujec, vypadá to, že Dynamo už výhru uhájí.
90+1
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Pešek, přichází Kadula.
90+1
Opět dobře vystoupil Novák a zmařil útok Sokolova.
90
Nastavovat se budou dvě minuty.
89
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Šimák, přichází Ujec.
89
Pešek ztratil míč na soupeřově polovině a musel rychle pelášit zpátky, aby napravil svou chybu.
88
V posledních minutách se ozývají i diváci, kteří ženou svůj tým za třemi body.
87
Po takové svíčce, která se snášela do vápna, se do zakončení dostal Vondráček, skákající míč však netrefil ideálně.
86
Jihočeši v obraně trošku panikaří, čímž nabízejí soupeři další a další šance.
85
Šimák zkušeně ušetřil drahocenné vteřinky na polovině soupeře a dal oddechnout domácí obraně.
84
Dnes zatím v domácím vápně ční jako věž navrátilec do sestavy Pavel Novák, který sbírá většinu vysokých míčů.
83
Sokolov se nadechuje k náporu, domácí se zatáhli do hlubokého bloku.
82
Poslední změna v hostujícím dresu, ze hry jde Otto Urma, ofenzivu jde posílit útočník Jiří Procházka.
81
Střídá poprvé i Dynamo. Autora zatím jediné branky Richarda Kalod střídá Milan Jurdík.
80
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Vrtělka, přichází Mejdr.
80
Hosté budou reagovat střídáním, do hry je připraven Jan Mejdr.
79
Vše směřovalo k bezbrankové remíze, teď máme jedenáct minut před koncem novou zápletku.
78
Dynamo právě vstřelilo branku!
Jihočeši se i přes dvě neproměněné penalty dostávají do vedení! Po Benátově rohu se strhla ve vápně velká mela, Hájovský uhrál důležitou hlavičku, brankář Belaň si šel pro míč bez úspěchu a pohotový RICHARD KALOD dostal balon do sítě.
77
Pešek vybojoval na Urmovi další roh.
76
Roh Sokolova nebyl pro domácí branku nebezpečný, hlavička Vondráška šla nějaký ten metr nad.
75
Na dnešní utkání přišlo 958 diváků. Tak jsem s tím odhadem okolo tisícovky nebyl daleko.
73
Hosté už se vůbec nikam nehrnou a ani při přerušené hře rozhodně nepospíchají. Bod by pro ně byl dnes zřejmě slušnou kořistí.
72
Benátovu standardku teď vracel do ohně Mareš. O míč bojoval Kalod, proti přesile ale nakonec neuspěl.
70
Moje slova chtěl vyvrátit Jakub Pešek. Jeho drzý průnik a následná střela levačkou ale znamenaly pro Belaně jen vcelku snadný zákrok.
69
Poslední minuty patří spíše Sokolovským. Ti mají míč častěji na kopačkách, domácí toho v poslední čtvrthodince moc nepředvedli.
67
Jiří Funda taktickým faulem zastavil Kratochvíla, sudí Berka to ocenil žlutým kartónkem.
66
Rozehrávky se ujal Jakub Dvořák II, na jeho nabídku si naskočil Zbyněk Vondráček, jenž se drží za hlavu po nepřesné hlavičce.
65
Po ztrátě Peška ve středu hřiště Urma rozvinul rychlý útok na Dvořáka. Domácí záložník však napravil své zaváhání, když Dvořákův centr odpálil na poslední chvíli na rohový kop.
64
Jan Šimák rozehrával šestý domácí roh. Po jeho centru hlavičkoval Pavel Novák v záklonu nad branku.
63
Hostující Jan Kosak dostává za ostrý faul na Michala Klesu žlutou kartu.
62
Hru by mohlo oživit nějaké střídání. Za domácí se rozcvičuje trio Kadula, Jurdík a Ujec. Z řad hostů jsou za postranní čarou Dřížďal, Mejdr a Procházka.
60
Hodina hry za námi. Po třech neproměněných penaltách tempo hry opadlo. Domácí jakoby ztratili víru, že mohou dnes zvítězit. Sokolov se nikam nežene a remíza mu zatím očividně stačí.
58
Sokolovský Jan Kosak po delší době opět zaměstnal brankáře domácích. Strakonický rodák Křížek ale jeho střílený centr lapil a rychle rozehrál.
56
Slunečné počasí a slušné výkony domácích z posledních zápasů nalákaly do hlediště možná tisícovku diváků. Na přesný údaj si však ještě budeme muset počkat.
54
V lepším psychickém rozpoložení mi přijdou hosté. Ti se nikam extra nehrnou, ale černobílí po dvou neproměněných kopech z jedenácti metrů nevím směrem dopředu, kam dál.
52
Překvapení mi přijdou i hráči a diváci. Naskýtá se otázka, z čeho by měl padnou dnes gól?
50
Nepamatuji zápas, kdy by za zápas oba celky neproměnily hned tři penalty.
49
Neuvěřitelné! Ani druhou penaltu dnes domácí neproměňují, celkově už je to dnes třetí zahozená penalta! Petr Benát kopl penaltu špatně, gólman Belaň ránu vyrazil.
48
Druhá penalta pro Dynamo! Urma ve vápně kopl do břicha Benáta a Jihočeši mají druhou šanci z penaltového puntíku!
47
Hosté se v úvodu druhé půle snaží dostat do šance pomocí dlouhých míčů. Ty však dnes stoperské duo Novák-Hájovský vcelku spolehlivě sbírá.
46
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Pouček, přichází Machek.
46
Hráči se vrací na hrací plochu, která byla během poločasu lehce zvlhčena. Hosté zřejmě budou střídat, do hry se chystá Vojtěch Machek.
Skončil první poločas, ve kterém jsme sice neviděli branku, přesto jsme se na Střeleckém ostrově nenudili. Nejprve spálil Kopečný stoprocentní šanci, následně pálil Šimák těsně vedle a pak oba celky zahodily penaltu. Jinak hrají víc s míčem domácím, další vážnější šance jsme však neviděli. Před druhou půlí je všechno otevřené.
45
44
Důrazný Kalod se po Fundově centru tak tlačil za míčem, až zboural Jablonského a sudí píská proti brance Jihočechů.
43
Ale spíš než na branku krátce před poločasem to vypadá na zodpovědné bránění, nikdo už nechce udělat chybu.
41
Jihočeši se snaží zasadit soupeři první gólovou ránu ještě do poločasu. To samé však mají v plánu i hráči ve žlutočerném, kteří hrozí z rychlých brejků.
39
Teď Benát rozehrával roh, Belaň pro míč nešel, ale zachránil jej Vondráček pohotovým odkopem.
38
Jihočeši i přes neúspěch z penaltového puntíku pokračují v aktivitě.
36
Hodně divoké minuty máme za sebou. Penalta na obou stranách, ani jeden z exekutorů však neproměnil.
35
Následný brejk utnul Pavel Novák ostrým faulem za žlutou kartu. Postiženým byl Lukáš Pouček.
34
Ani Dynamo neproměňuje penaltu! Jan Šimák trefuje tyč!
34
Penalta i pro Dynamo po faulu Vondráčka na Mareše!
33
Opět to zavánělo penaltou, Novák však rukou podle rozhodčího teď nehrál.
31
Míč si postavil Vojtěch Přeučil, ale jeho prudká rána šla nad branku!
30
Čavoš zahrál ve vápně rukou po Kosakově centru a je tu penalta pro Sokolov!
29
Dynamo v posledních minutách přidává na obrátkách. Je aktivnější a díky centrům ze stran je ve vápně rušno. Zatím však čekáme na první branku dnešního utkání.
27
Zatím nejnebezpečnější roh v podání svěřenců Davida Horejše. Centr z pravačky Šimáka proskákal celým vápnem a divákům se tajil dech. Hosté však dokázali situaci vyřešit.
26
Nakonec rozehrával domácí kapitán, Vondráček odvrátil míč na roh.
25
Jiří Funda získal pro domácí trestný kop u levé postranní čáry a Benát se Šimákem už vymýšlejí, jak to zahrají.
23
Domácí měli možnost rozehrávat standardku z nějakých třiceti metrů. Míč si vzal specialista na tuto činnost Jan Šimák, tentokrát však trefil jen zeď.
21
Po jednom ze soubojů zůstal na zemi Jakub Dvořák II. Hra se přerušila a hráči se alespoň občerstvili. Dvořák je však v pořádku a domácí mají míč.
20
Po kratší odmlce o sobě dali vědět u černožlutí. Po pěkném přiťuknutí dokázal Pouček na levé straně utéct Hájovskému. Následný centr se mu však už nepovedl.
19
Černobílí pokračují v aktivitě. Teď z pravé strany pálil Kalod, zasáhl však jen boční síť.
18
I Dynamo mohlo jít do vedení! Pešek na pravé straně prokázal, že hraje na jaře ve velké pohodě. Dovolil si kličku na Urmu, pak dal míč pod sebe na Jana Šimáka, jehož skrytá střela levačkou šla jen centimetry vedle pravé tyče Belaňovy svatyně.
17
Mrštnost Peška znamenala, že dokázal přes Urmu udržet míč ve hřišti. Jeho následný prudký centr se po zpracování pokusil nůžkami zasáhnout Mareš, málo však střihl.
16
Pohotovým pokusem se prezentoval hostující Pouček. Jeho rána levačkou šla však dobré dva metry mimo.
15
Západočeši zatím působí sehraným dojmem a hezky kombinují. Na rozdíl od domácích, kteří zatím kazí poměrně velké procento přihrávek.
13
Domácí forvard Kalod se po souboji s Vondráčkem poroučel ve vápně k zemi. Hra však pokračovala, ale Benátův centr opět přeletěl všechny spoluhráče.
12
Rychlonohý Čavoš dokázal uzmout ve středu hřiště balon Kosakovi, domácí útok vedl špílmachr Šimák. Nejlepší střelec Dynama zkusil využít špatného postavení brankáře Belaně, jeho oblouček šel však nad branku.
10
Deset minut za námi. Zatím se hraje živý a oboustranně útočný fotbal. Jedinou velkou šanci měli hosté, Kopečný v ní však selhal.
8
Živo bylo i ve vápně Sokolova. Funda z levé a následně Klesa z pravé strany poslali do vápna trošku delší míče. Ten druhý vracel před branku Mareš, brankáře Belaně však při zákroku atakoval za hranicí pravidel Kalod.
7
Obrovská šance Sokolova! Po několika chybách domácích ve středu hřiště se dostal k centru z pravé strany Kosak, jeho míč "do kapsy" proběhl až na zadní tyč k zcela nekrytému Kopečnému, který však přestřelil prázdnou branku!
6
Marešova rána ze střední vzdálenosti byla zblokována na roh. Ten černobílí nerozehráli dobře a opět o balon přišli.
5
Jihočeši rozehráli na krátko, Funda však o míč trestuhodně přišel. Kosak však rychlý brejk nevyřešil dobře a o balon záhy přišel také.
4
Brankář Belaň nedokázal udržet snadný Klesův centr ve hracím prostoru a nabízí domácím snadný roh.
2
S míčem začali útočit hosté, ale postupným útokem se dostali pouze k Hájovskému, jenž odhlavičkoval míč ke středovému kruhu.
1
Sudí Ondřej Berka vede spolu se svými asistenty oba celky na hrací plochu. Dynamo nastoupí v tradičních černobílých dresech, hosté budou hrát ve žlutém.
Hezké odpoledne z prosluněného Střeleckého ostrova, kde pomalu končí rozcvička obou týmů. Do sestavy Jihočechů se vrátil po nemoci Novák, jinak zůstal základ stejný. Sokolov dokonce neudělal ani jednu změnu oproti utkání ve Znojmě.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Klesa, Novák, Hájovský, Funda – Čavoš, Benát (K) – Pešek, Šimák, Mareš – Kalod.
Náhradníci: Hajdušek – Havel, Hric, Řezáč, Jurdík, Ujec, Kadula.

FK Baník Sokolov: Belaň – Urma, Vondráček, Jablonský, Kopečný – Vrtělka (K), Kratochvíl – Kosak, Dvořák II., Pouček – Přeučil.
Náhradníci: Machek, Kucalas, Medveděv, Mejdr, Dřížďal, Dvořák I., Procházka.

Rozhodčí: Berka – J. Paták, Boček.
Podzimní vzájemný zápas:

Sokolov – Dynamo 3:3 (2:1). Branky: 33. a 56. Pouček, 43. Manzia – 75. a 79. Hric, 25. Kalod. ŽK: Machek, Vondráček, Prošek – Dvořák, Novák, Wermke, Rozhodčí: Orel – Pilný, Arnošt. Diváci: 1047.

Sokolov: Belaň – Prošek, Vondráček, Tůma, Urma – Vrtělka, Machek – Kosak (89. Dřížďal), Dvořák II., Pouček (76. Kratochvíl) – Manzia (81. Procházka).

Dynamo:Křížek – Dvořák, Lima (72. Pasecký), Hric, Novák – Karafiát – Pešek, Šimák, Funda (46. Benát) – Jurdík (64. Wermke) – Kalod.
Předpokládané sestavy:

Dynamo: Křížek – Klesa, Hájovský, Hric, Funda – Benát, Čavoš – Pešek, Šimák, Mareš – Kalod.

Sokolov: Belaň – Urma, Vondráček, Jablonský, Kopečný – Vrtělka, Kratochvíl – Kosak, Dvořák II., Pouček – Přeučil.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Berka, na čarách mu budou pomáhat pánové Jan Paták a Valter Boček.
Dynamo po karanténě nastoupilo na ambiciózní Karvinou ve velkém stylu a odehrálo směrem dopředu výborný zápas. V obraně to však při absenci Pavla Nováka skřípalo. Ten spolu s Markem Opluštilem bude chybět i v úterní dohrávce 19. kola. Jinak by tým trenéra David Horejše měl být kompletní. „Chceme poučit z chyb, které jsme v pátek udělali. Jak v zápase proti Třinci, tak v pátek proti Karviné jsme dokázali, že budeme mít na jaře sílu. Sokolov je určitě jeden z těch lepších týmů ve druhé lize, přesto budeme chtít opět hrát ofenzivně a na tři body,“ jasně tvrdí před druhým utkáním v krátké době trenér David Horejš.
FK Baník Sokolov patří tradičně ke špičce druhé nejvyšší domácí soutěže. Podzim zvládli Západočeši dokonce jako pouze několik týmů z celé Evropy bez jediné porážky s bilancí sedmi výher a osmi remíz. Po zimní přestávce to však není ono, přestože Baník měl solidní ambice. Jednou z největších hvězd se stal exteplický obránce Jablonský, z Jihlavy přišel střílet branky Přeučil. Právě tito hráči měli doplnit již tak kvalitní tým a zacelit mezery po odchodech Manzii nebo Proška. Jenže opak byl pravdou. Tým trenéra Šmejkala v úvodním jarním kole sice udolal Vlašim, pak ale přišla první letošní porážka nečekaně ve Frýdku-Místku, domácí remíza s posledním Vyšehradem rozhodně nebyla v plánu a naposledy Sokolov ztratil vedení během čtyř minut na hřišti vedoucího Znojma.
Vítejte při sledování online přenosu z dohrávky 19. kola Fotbalové národní ligy. V něm se v úterý od 17 hodin představí na Střeleckém ostrově českobudějovické Dynamo a Baník Sokolov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.