Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a příště znovu na počtenou.
Nervózní zápas tak nakonec rozhoduje jediná branka, a to ze samotného úvodu. Hradec si tak připisuje další tři body a zůstává v čele tabulky Fotbalové národní ligy.
90+2
90+2
Do brány tak na poslední chvilky nastupuje ještě gólman Květoň, dolů šel z útoku Přichystal.
90+1
Z ničeho nic dostává červenou kartu hostující brankář Petr Vašek! Ten si ji vysloužil za urážlivé výroky směrem na rozhdočí. Hostující hráč se ale hodně zlobí na hlavního sudího, emoce svého spoluhráče musí klidnit kapitán Pospěch.
90+1
Zorvan neukočíroval balón, který mu odskočil do zázemí. Vhazovat tak budou hosté, kteří to zkusí dnes zřejmě naposledy do útoku.
90+1
Nastavuje se šedesát vteřin, jak do dnes dopadne?
90
Po vzdušném souboji před vápnem domácích byl faulován Zorvan, vykopávat tak bude Ottmar.
89
Malinský měl další velikou šanci na rozhodnutí zápasu, kdy se snažil přihrávat na malé vápno pro úplně volného Pázlera. Balón ale směřoval jen na Žídka, který odkopává na rohový kop.
87
Žlutou kartu dostává Vlkanova (FC Hradec Králové).
86
Malinský protáhl balón až k malému vápnu, kde ho předkládal na Pázlera, jenž by zakončoval do prázdné branky. Za pět minut dvanáct ale přispěchal bránící hráč a míč odkopl prudce na rohový kop!
85
V posledních chvílích už má domácí brankář zase hodně napilno, aby také ne, Opavě k bodu stačí jedna branka, ovšem už má jen nějakých šest sedm minut i s nastavením.
84
Při další akci Opavy byl faulován brankář Ottmar, což neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu.
83
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Janoušek, přichází Bederka.
82
Na druhé straně se k hlavičkovému zakončení prodral Simerský, růžek branky ale těsně netrefuje!
81
A další veliká šance domácího celku! Janoušek tentokrát střílel po zemi k levé tyči, brankář Vašek se jen ohlédl, jak balón letí vedle tyče.
80
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Mrázek, přichází Schaffartzik.
79
Obrovská šance domcích! Malinský dostal ve vápně míč na nohu, jenomže přestřeluje! Míč ale někdo tečoval, takže to bude to však ještě rohový kop.
78
Do koncovky se dostali dva obránci! Nejdříve Chleboun a poté i Holeš, který však branku netrefuje. Prvně jmenovaný balón jen lehce lízl hlavou.
77
Po delší době také přijde rohový kop pro Hradec.
76
Z tribun už se občas ozývá i pískot, uvidíme, jak nakonec dnešní utkání dopadne.
75
Tentokrát to zase zkouší Opava, Zorvan ale dokázal dostat balón do svého vápna.
73
Po rozehrání od Mareše měl k hlavičce nejblíže Chleboun, ani ten ale nedokázal zakončit, protože ho tísnilo hned několik hráčů.
72
Žlutou kartu dostává Jursa (SFC Opava).
72
A ze stejného místa, akorát na druhé půlce hřiště, bude zahrávat přímý kop také Hradec.
70
Balón sice směřoval do prostoru mnoha hráčů, tam ale byl znovu připravený Ottmar, který balón vyboxoval daleko od svého prostoru.
69
Opava bude zahrávat přímý kop, ovšem zhruba z nějakých pětatřiceti metrů.
68
Důležitý zákrok předvedl ve skluzu Vlkanova, protože jinak by hosté šli do brejku. Takhle se mohl vydat dopředu Malinský, který ale ve vápně nepřihrál.
67
Poslední dvě minuty se hra zase na chvíli uklidnila, hraje se spíše ve středu pole.
65
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Schwarz, přichází Krátký.
64
I nadále se hra pochopitelně otevřená partie, protože jedna branka zase může všechno změnit.
63
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jurečka, přichází Kuzmanovič.
62
Domácí se hnali do rychlého protiútoku, Zorvan na jeho konci poslal balón na pravou stranu pro Malinského, která prudce vystřelil vedle brány.
60
Po hodině hry by se nikdo nemohl divit, kdyby bylo vyrovnáno! Přichystal totiž prošel do velkého vápna, kde se ho sice na hranici pravidel snažil zastavil Mareš, hostující hráč to ale ustál a ještě poslal balón před bránu, kde to měl ale jeho spoluhráč na dlouhou nohu.
59
Ottmar musel boxovat centr do svého vápna, který přišel z levé strany.
58
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Trubač, přichází Zorvan.
57
Hraje se zajímavý druhý poločas plný nebezpečných situací na obou stranách.
55
Domácí hráč Malinský byl i další ústřední postavou situace, která přišla následně. Opava totiž mohla jít klidně i sama na brankáře, zmiňovaný hráč ale předvedl důležitý obranný zákrok.
55
Malinský si navedl míč před pokutové území a poté vystřelil jen pár decimetrů nad břevno.
54
Neskutečný zákrok brankáře Ottmara!! Po další pěkné souhře hostujících hráčů se k tvrdé střele na malém vápně dostal Přichystal, domácí strážce svatyně ale předvedl další ze svých vynikajících zákroků. Tento je možná jeden z jeho nejlepších v letošní sezóně.
52
Ovšem přichází parádní rychlá akce hostů, když míč dostal na pravou stranu vápna Grussmann, ihned ho předložil na střed hranice vápna pro Jursu, který střelou z první skákavý balón do sítě nedostal.
51
I tentokrát míč lapil domácí brankář, hra se tak bude posunovat zase směrem k brance hostů.
50
Rohový kop se hosté snažili zatočit hned do brány, na Ottmara si ale nyní nepřišli. Bude to další roh.
49
Janoušek vysunul balón mírně na pravé křídlo, kde sprinterský souboj svedl Malinský a brankář Vašek. Právě hráč Opavy byl nakonec u míče jen o chvilku dříve.
48
Následující chvíle se začaly odehrávat nedaleko brány domácích, Hradec se tak musí bránit.
47
Hradec se hned něco snažil vymyslet, po závaru před vápnem ale nedošlo ani na střelu.
46
Oba celky se už vracející na travnatou plochu, začátku druhého poločase tak už nic nebrání.
Prvních pětačtyřicet minut je tedy za námi, domácí vedou po zásluze Adama Vlkanovovy 1:0, který se dokázal prosadit už ve čtvrté minutě. Následné minuty sice přinesly nadějné situace na obou stranách, další gól ale nepadl, takže do druhé poloviny půjdeme za hubeného vedení Hradce Králové.
45+2
45+2
Mareš také bude v pořádku, to bude zřejmě z prvního poločasu vše.
45+2
Domácí se přímému kopu sice ubránili, nepříjemnou ránu kopačkou ale obdržel do hrudníku Mareš.
45+1
Chleboun fauloval Mrázka, který se hodně zlobí, protože přišel v souboji o kopačku. Sudí ale druhou žlutou kartu domácímu hráči neuděluje, Opava však bude zahrávat standardní situaci.
45+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
44
Trubač elegantně narazil pro Holeše, který prošel do vápna a následně nacentroval do prostoru, kde mohl hlavičkovat Malinský. Tomu ale těsně zabránil jeden z obránců!
43
Aktivita domácích hráčů ke konci prvního poločasu i nadále pokračuje, Opava se snaží svědomitě bránit.
41
Na trávníku už jsou zdravotníci, Schwarz ale bude v pořádku.
41
V útoku je ošetřován domácí Schwarz, který dostal zřejmě balón do hlavy.
40
Hradec pět minut před koncem prvního poločasu začal hrát najednou hodně aktivněji. Snažil se Malinský, poté i Pázler a nakonec Mareš. Ten takové vyslal nejvíce nebezpečné zakončení, tvrdá střela ze strany ale díky zákroku brankáře Vaška v síti nekončí.
38
Na centr Holeše si ve vápně nabíhal Pázler, druhý gól domácích ale střelou z první nepřidal.
37
Hosté ještě kopali rohový kop, ten ale už nějaké nebezpečné zakončení nepřinesl.
36
Další nebezpečná střela z hranice hradeckého vápna! Tentokrát se k ní dostal Jurečka a Ottmar se musel hodně natahovat ke své levé tyči, aby nebylo srovnáno!
35
Opava ale na polovině hřiště nyní postavila betonovou zeď, přes kterou nikdo z Hradeckých nedokázal projít. Navíc bude hostující tým zahrávat standardní situaci pár metrů za vápnem.
34
Po krátkém ošetření jednoho z hostů se znovu pokračuje. Míč mají domácí.
33
Tentokrát se snažili hradečtí hráči. Trubač dostal míč na pravou stranu vápna, následně ho poslal na penaltu pro Pázlera. Ten byl sice úplně volný, zradil ho ale první dotek.
31
Opava je čím dál více aktivnější. Tentokrát prošel po levém kraji Jurečka a předložil do vápna krásný míč na Mrázka. Ten však těsně kvůli bránícímu hráči nezakončil a Mareš poté odkopl raději balón do zázemí.
29
Nakonec z toho byla brejková situace domácích hned tři na jednoho! Malinský ale na polovině hřiště uklouzl po trávníku, takže to pro Opavu nakonec nebezpečí neznamenalo.
29
Spolupráce Pázlera a Noska dostal míč z pokutového území Hradeckých.
28
Opava bude zahrávat rohový kop.
27
Přesně na hranici šestnáctky se balón dostal na kapitána Pospěcha, který pořádnou pumelicí o metr netrefuje prostoru u levé tyče!
26
Tentokrát z pravé strany šel na Ottmara nebezpečně prudký centr, Jurečka se ale do koncovky nakonec těsně nedostal.
25
Opava šla po levém křídle možná i do menšího přečíslení, Chleboun ale získal balón a poté se elegantní kličkou zbavil dotírajícího obránce. Za to si od tribun vysloužil potlesk.
24
Musím také zmínit, že ani brankář Vašek, mezi třemi tyčemi hostů, nemá prozatím hodně práce. Většina koncovek totiž končí nad nebo vedle.
23
Ze samotného rohu znovu nic výrazného nepřišlo, ovšem před velkým vápnem se poté lehce do míče opřel Mareš, jeho padáček ale doplachtil na horní síť branky.
22
Bude z toho rohový kop pro Hradec Králové.
21
Mareš poslal míč do jednoho z hráčů, kteří stáli ve zdi. Východočeši se ale drží i nadále kolem šestnáctky Opavy.
20
Pázler se po průniku do vápna ocitl na zemi a dožadoval se penalta. Ta se ale nepíská, píská se totiž až faul hostů asi pět metrů před jejich vápnem.
18
Domácí ještě zakombinovali a tvrdší střela od Trubače poté skončila těsně nad.
17
Hradečtí se hnali do rychlého brejku po levém křídle, který táhl Malinský. Následně přihrával pod sebe, kde ovšem nikdo ze spoluhráčů nenabíhal.
15
Nakonec je pískán faul na Holeše, který přišel na pravé straně domácího vápna.
14
Opava nyní nepouští balón ze svých kopaček, snaží se vehementně vymyslet vyrovnávající akci. Ottmar ale momentálně práci nemá.
12
Hra už znovu pokračuje, na trávník se během chvíle vrátí i otřesený hostující hráč.
11
Hra se přerušuje, do hlavy dostal Hrabina, ke kterému rychle spěchá pomoc.
10
Votroci se hnali před bránu Opavy středem pole, už to vypadalo, že z toho bude zajímavá situace, Opava se ale poté dobře ubránila.
9
Nakonec z toho byla rychlá akce hostů, která ale rozruch před brankou nepřinesla. Mráze totiž zkoušel centrovat, Holeš ale skluzem míč poslal zpět na tělo hráče Opavy, od kterého se balón odrazil mimo hrací plochu.
8
Hra se trochu vyrovnala, aktivnější je ale stále trochu více domácí celek. Ten se snaží projít do další útočné akce po pravém křídle.
6
Opava sice ze standardní situace příliš nezahrozila, jenomže v útoku zůstala a tak si na hranici pokutového území míč navedl Jursa, který parádně vystřelil. Ottmar ale taktéž výborně chytá!
5
Domácí Chleboun fauloval kousek před vápnem na žlutou kartu, navíc přijde na řadu nebezpečný přímý kop.
4
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají čtyři minutu po začátku zápasu do rychlého vedení! Daniel Trubač posunul balón na pravou stranu vápna pro ADAMA VLKANOVU, který chvilku na to vypálit. Brankář Vašek si na míč sice šáhl, k cestě do branky mu ale nezabránil – 1:0!