Jak jsem o přestávce prognózoval, tak se nakonec až v nastavení stalo. Prohra je pro Pardubice asi příliš krutá, přece jenom hra byla vyrovnaná a šancí bylo na obou stranách přibližně stejně. Nakonec vyhrál šťastnější celek, když se v samém závěru mezi střelce zapsal Jakub Přichystal. Rozhodčí potom odpískal konec. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera.
90+3
90+3
Opava právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné. V nastavení poslal Hrabina centr do vápna na JAKUBA PŘICHYSTALA, který zblízka skóroval.
90
Za faul na Jursu viděl žlutou Kudrna.
89
Dnešní utkání sleduje 1476 diváků.
85
Pardubice dostřídaly. Za Petráně jde na plac Klátil.
83
Pardubická obrana vyrobila velkou hrubici, do vápna vnikl i s balonem Nemanja Kuzmanovič. Svou ránu se snažil vměstnat pod břevno, ale vyprášil jen rukavice brankáře Knoblocha. O chvíli později se v zajímavé příležitosti objevil Přichystal, ani on se však mezi střelce nezapsal.
82
Do konce zápasu chybí zhruba deset minut, ale ruku na srdce, kdovíjakou fotbalovou podívanou v Městských sadech nesledujeme. Za posledních několik minut jsme neviděli ani pořádnou šanci.
80
Hostující Valenta zajel do Jursy a vyfasoval naprosto zaslouženou žlutou kartu.
75
Radim Grussmann se individuálně pěkně prosadil až do vápna, následně však dobře nesešteloval svá mířidla a svou střelu poslal vysoko nad.
74
Opava má odstřídáno. Mozola na hřišti nahrazuje Horka.
73
Poté, co Mozol na šestnáctce dvakrát za sebou nepropálil pardubické bloky, vystřelil Zdeněk Pospěch. Balon však Knobloch ukryl ve svém náručí.
70
Přichystal pro Opavu trestuhodně u lajny ztratil balon, Pardubice přešly do rychlého brejku a Květon mohl být hodně rád, že Fusek si balon ukopl, jinak by na něj postupoval zcela sám.
68
Jursa střílel zpoza vápna a Knobloch parádně zakročil.
64
Další střídání na straně Pardubic. Za Kováře jde na hřiště Valenta.
62
Opavský kouč Baránek podruhé střídá. Mrázka na placu nahrazuje Přichystal.
60
Niang se snaží, ale zatím mu to moc nejde. V šedesáté minutě se pokoušel v opavském vápně nůžkami zakončit. Balon ovšem vůbec netrefil.
58
Střídající Niang se na hřišti teprve rozkoukává. Před chvílí postupoval sám na Květona, ale balon si v rozhodující fázi celé akce ukopl. Opavský brankář míč pak v pohodě ukryl v bezpečí svých rukavic.
56
Po rohu Mozola hlavičkoval ve vápně Kuzmanovič o zem těsně nad břevno Knoblochovy svatyně.
56
Záhy střídají také Pardubice. Konkrétně Niang Fouska.
55
První střídání v podání Opavy. Jurečka nahrazuje Schaffarzik.
52
Opavě vychází akce, při nichž Mozol nebo Grussmann navedou balon do středu a poté nezištnou přihrávkou uvolňují hráče na pravém křídle. Před chvíli si v tomto prostoru převzal přihrávku Mrázek, balon vyvezl na hranici velkého vápna a slabě vystřelil po zemi. Na pětce míč tečoval Kuzmanovič, kterému byl pískán ofsajd.
48
Po akci, kterou rozjel Václav Mozol si ve vápně vzájemně překáželi Nemanja Kuzmanovič právě se Mozolem. Kdyby dal jeden druhému přednost, skóre by se v Městských sadech nejspíš poprvé měnilo.
46
Týmy už jsou na hrací ploše, druhý poločas začne za několik vtein.
První půli máme u konce a je tedy čas na krátké hodnocení. V jeho začátku byli lepší domácí, které jednoznačně měl poslat do vedení Jurečka. Tisíciprocentní šanci ovšem Jurečka trestuhodně zahodil. Před přestávkou mohli pro změnu pootočit se skóre Pardubice. Petráňovu teč na pětce ovšem Květon fantasticky zlikvidoval. Záhy pálil v šestnáctce Fousek. Jeho střela však proletěla pouze nad břevnem. Průběžná remíza je zasloužená a já tak nějak tuším, že tohle utkání by mohlo být o jednom gólu. Týmy se totiž jinak velmi dobře hlídají. Druhá půle bude zahájena za několik minut.
45
45
Nemanja Kuzmanovič z ní přes zeď nestřílel špatně, ale jeho kroucený projektil o několik decimetrů minul pravou tyč Knoblochovy brány. Nedlouho poté byl i odpískán konec prvního poločasu.
44
Pospíšil fauloval před vápnem Mrázka a Opava bude kopat zajímavou standardku.
42
Východočeši opět kousají. Ve vápně se opřel do balonu Fousek, trestuhodně však přestřelil.
39
Málem se nám v Opavě měnilo skóre. Balon z centru se na pětce snažil usměrnit do brány Petráň, Květon ovšem předvedl fantastický zákrok a místo rozehrávky ve středu hřiště následoval pouze roh Pardubic.
36
Po faulu na Pospíšila obdržel žlutou domácí útočník Tomáš Mrázek.
35
Do šestnáctky Východočechů dolétl centr k Nemanji Kuzmanovičovi, ten už zcela osamocený napřahoval ke střele, ale celou akci přerušil pomezní, jenž zamával ofsajd.
33
Rychlá akce Pardubic. Po několika přihrávkách se u pravé lajny ocitl sám Petráň, poslal balon do vápna a Simerský znemožnil, aby se ke střele dostal Kayamba.
27
Z onoho rohu po vzoru spoluhráče Mozola kroutil balon do brány Grussmann, pozorný Knobloch však míč vyboxoval do autových prostor.
26
Rychlá akce Opavy. Po přerušení pardubického brejku vymyslel Grussmann rychlou přihrávku na Pospěcha. Ten balon posílal do ohně, ale před Mrázkem, jenž by s největší pravděpodobností skóroval, odvrátila hostující obrana míč na roh.
24
Daniel Kovář si ve vápně po jemném kontaktu s protihráčem snažil vymodlit penaltu a poroučel se k zemi. Rozhodčí Severýn ovšem tuto hereckou etudu ocenil žlutou kartou.
21
Radim Grussmann si u pravé lajny pohrál s protihráčem, navedl si balon do středu a následně ideálně načasoval křižný centr na Jurečku, který z bezprostřední blízkosti přestřelil spojnici Knoblochovy brány.
18
Krásná ekvilibristika v podání Michala Petráně. Na hranici vápna mu sklepl balon jeden ze spoluhráčů a záložník Pardubic střílel zády k bráně nůžkami. Ohrožení pro Květoně z toho ovšem nebylo. Inu, Zlatan to zkrátka není.
16
První zajímavější šanci si vypracovalo také mužstvo z města perníku. Po centru ze strany pálil z jedné opět Kayamba. Jeho pokus však směřoval přímo do Květonova náručí.
14
Před opavským vápnem se objevil u balonu pardubický útočník Kayamba. Jeho střela šajtlí se ovšem vykroutila mimo prostor tří tyčí Květonovy brány.
11
Z následného rohu kroutil balon rovnou do sítě Václav Mozol. Brankář Knobloch však míč směřující pod břevno vytlačil na další rohový kop.
10
Tak tohle jsem dlouho neviděl. Sotva, co jsem dopsal předchozí řádky, dostal se balon k Mrázkovi, ten ho vzápět naservíroval úplně volnému Jurečkovi, který sám před gólmanem tutovku zahodil. Neuvěřitelné.
10
Deset minut za námi a první vzrušivější moment prozatím čekáme. Úvod zápasu je věnován vzájemnému oťukávání, jinak se hraje mezi šestnáctkami.
5
Po drobných technických potížích s přívodem elektřiny na tribuně pro novináře vás zdravím u dnenšího duelu Opavy s Pardubicemi. Utkání před malou chvílí začalo, ale žádnou vyloženou šanci jsme prozatím neviděli.

SFC Opava: Květoň – Pospěch, Simerský, Žídek, Hrabina – Grussmann, Jursa, Mozol, Jurečka – Mrázek, Kuzmanovič
Náhradníci: Lasák, Horka, Přichystal, Čelustka, Schaffartzik, Dvorník.

FK Pardubice: Knobloch – Šejvl, Pospíšil, Vencl, Kakrda – Kudrna, Kovář – Fusek, Kayamba, Fousek – Petráň.
Náhradníci: Prokopec, Niang, Zavadil, Valenta, Kim, Klátil, Frydrych.

Rozhodčí: Severýn – Hrabovský, Urban..
1
Opava i Pardubice jsou si klubovým konceptem velmi podobné. Oba sází zejména na odchovance případně hráče z blízkého okolí. V případě pardubického celku se snoubí mládí se zkušenostmi některých starších borců, jakým je například Jeřábek. Respekt k soupeři v rozhovoru pro Opavský a Hlučínský deník projevil i útočník domácích Nemanja Kuzmanovič, jenž hovořil o silném týmovém duchu soupeře a snaze se vytáhnout v opavském prostředí před slušnou diváckou kulisou. Tento hráč mimochodem minulou neděli před šestou hodinou ranní oslavil narození syna Luky. Kvůli této události nemohl s týmem odcestovat do Varnsdorfu, pročež dostal od trenéra Jana Baránka volno. V týdnu se pak na povrch dostala další zajímavá informace. Kouči Slezského FC končí v červnu smlouva. Prodloužena mu nebude, a proto Opavu v novém ročníku povede nový trenér. S postem asistenta se loučí i Ludevít Grmela. „Honzovi za odvedenou práci děkujeme, přejeme mu hodně štěstí v novém angažmá. Není vyloučeno, že v budoucnu můžeme opět spolupracovat,“ komentoval generální manažer SFC Opava Alois Grussmann na klubových internetových stránkách.
Duel s Pardubicemi má dnes výkop v 18 hodin.
Opava narazí na Pardubice, které jsou pro ni na stadionu v Městských sadech obrovským strašákem. Téměř před čtyřmi lety ještě pod vedením trenéra Josefa Mazury inkasovali krutý debakl 1:5. Tento výsledek tehdy definitivně podtrhl pod opavským koučem židli a uvolnil cestu Davidu Vavruškovi. V roce 2014 Slezané utržili ještě větší latu. Východočeský výběr Martina Haška šlapal jako dobře namazaný stroj, do patnácté minuty vedl 2:0, do přestávky 3:0 a po devadesáti minutách bral tři body za vítězství 5:0. I takoví zkušení harcovníci jako Zdeněk Pospěch porážku těžko skousávali a hovořili o jedné z nejkrutějších proher kariéry. Pardubice onen zápas ovládli, Opavu nepustili prakticky k ničemu a po zásluze zdemolovali její tvrz. Hodně vyrovnané byly i souboje mezi oběma soupeři z minulého roku. Oba se hrály v Pardubicích. Na jaře z toho byla bezbranková remíza, i když hosté měli v závěru co dělat, aby uhájili alespoň bod. Podzimní měření sil se pak stalo kořistí Východočechů, kteří zvítězili 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.