Ode mě už je to pro dnešek všechno a z Třince se s vámi loučím. Děkuji za pozornost, doufám, že se vám online přenos líbil a zůstanete nám věrni. Dobrou chuť k obědu, příjemnou sobotu a někdy příště na počtenou!
Třinec se v dalším kole představí v pátek 21. srpna od 19:00 na půdě Znojma. České Budějovice budou hostit také v pátek, ale už od 18:00 Táborsko. Sokolov dnes v souběžně hraném utkání přehrál Frýdek-Místek a posunul se na čelo tabulky. České Budějovice poskočily na třetí pozici, Třinec je zatím čtvrtý.
Druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako ten první. Třinečtí měli viditelnou převahu, ale gólové příležitosti nepřicházely. Naopak, České Budějovice hrozily z brejků. Kaloda ještě před zakončením zastavil Hloch. Slezané měli dvě největší šance po chybách Křížka. Ten podběhl centry Mozola a Knötiga, ale ani v jednom případě za to inkasovaným gólem potrestán nebyl.

Závěr utkání byl potom mimořádně vyhrocený. Rozhodčí Váňa udělil bezpočet žlutých karet a ve druhé nastavené minutě neuznal třinecký gól. Bedecsova rána z hranice šestnáctky skončila v síti, ale Váňa zapískal ruku třineckého fotbalisty při zpracování a gól neuznal. Hráči Dynama v závěrečných sekundách zdržovali, jak jen mohli, ale nakonec těsné vítězství ubránili. Vyhráli poprvé v sezoně a Třinec v tabulce předskočí.
Utkání je u konce a České Budějovice slaví vybojované vítězství. Shluk třineckých fotbalistů u rozhodčího Váni už nic nevyřeší. Diváci děkují třineckým fotbalistům, je to ale bez bodu. Dynamo si připisuje první výhru v sezoně.
90+4
90+2
Vyhrocený závěr už domácím bod nepřinese. Jan Šimák (CEB) po ofsajdu Dynama zakopl balon a vidí další žlutou kartu.
90+2
Další žlutou kartu obdržel Zdeněk Křížek (CEB), který by bez tohoto potrestání zřejmě od vlastní branky vůbec nerozehrál. Prakticky celá tribuna píská na hlavního rozhodčího.
90+2
Žlutou kartu vidí Pavel Hloch (TRI). Je to zřejmě za protesty proti neuznané brance a strkanici
90+2
Bedecs se natlačil k odraženému balonu a přesnou střelou jej napálil do brány! Ale gól neplatí, protože si třinecký hráč při zpracování pomohl rukou!
90+1
Linhart se pokoušel zdržovat a byl povalen Palečkem. Nákop do vápna od Vomáčky se odráží k Velnerovi, který vrací balon hlavou do šestnáctky.
90
Linhart fauloval na útočné polovině, ale aspoň má čas na návrat do obrany. Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89
Ceplák si vzal na starost také další přímý kop Třince, ale znovu to byl příliš nízký centr. Následná Knötigova hlavička nemohla Křížka ohrozit.
88
Velner vybojoval rohový kop, který rozehrál Ceplák. Přestože měl na přípravu díky strkanicím spoustu času, rozehrál velmi špatně a přízemní centr odvrátil Pešek.
87
Před Mozolem odvrátil balon Hála, pouze do zámezí potom zahrál domácí Hloch. Konec zápasu se blíží, tlak domácích nepřichází.
86
Šimák s Fundou chtěli rozehrát rohový kop nakrátko, jenomže se pořádně nedomluvili a byl jim odpískán ofsajd. Třinečtí pospíchají vpřed.
85
Šimák si pohrál s třineckou obranou a odcentroval na zadní tyč, kde ale nebyl připraven nikdo z jeho spoluhráčů. Po zásahu Velnera se píská rohový kop, přestože většina diváků na stadionu čekala spíše faul na třineckého beka.
84
Poslední střídání v zápase vidíme na straně Českých Budějovic. Odchází střelec jediného gólu Michal Řezáč, kterého nahrazuje Jakub Pešek.
83
Křížek si dává s rozehrávkou od branky hodně načas, ale u rozhodčího mu to prochází. Paleček zahrál na druhé straně před Linhartem jen do zámezí.
82
Michal Velner (TRI) fauloval na obranné polovině Buchvaldka a vidí žlutou kartu. Paleček pak zasáhl bezpečně proti střele Hály.
81
Knötigův centr do šestnáctky Křížek znovu podběhl a k zakončení z těžkého úhlu se dostal Joukl! Situaci nezvládl a branku ve složité pozici netrefil!
80
Linhart obešel Knötiga a snažil se odcentrovat před branku Palečka. Podařilo se, jenže tam nebyl nikdo další ve žlutém dresu.
79
Michal Řezáč (CEB) nejprve nepřesně odcentroval, o chvilku později obdržel žlutou kartu, když nedovoleně zastavoval Knötiga při rozehrávce.
78
Vomáčka zůstal ležet v šestnáctce Dynama, ale faul na jeho osobu pískán nebyl. V další dobré šanci hlavičkoval Dedič znovu nepřesně.
77
Třinecký tlak začíná sílit. Po práci Černého vyrážel Křížek ránu Dediče, o něco později ubránili hosté Ceplákův rohový kop.
76
Krátké přestávky využívají domácí ke změně. Jakuba Teplého střídá na trávníku Daniel Černý. Také jeho vidí třinečtí fanoušci v A-mužstvu poprvé.
76
Dnešnímu utkání přihlíží 1012 diváků, což je na třinecké poměry skvělá návštěva. Hráči se na poslední čtvrthodinku připravují u střídaček, kde se znovu občerstvují.
75
Joukl protančil až do vápna, posadil centr na hlavu Dediče, který ale zakončoval mimo branku. Mezitím kulhá do šatny zraněný Malcharek za doprovodu některého ze spoluhráčů.
74
Po dalším faulu Dynama u pomezní čáry rozehrál Třinec další přímý kop. Mozol vyslal přízemní centr, který odvrátil Hric v souboji s Jouklem.
73
Funda zase fauloval na pravé straně pronikajícího Joukla. Slezané rozehráli standardní situaci nakrátko, Bedecsův oblouček na Mozola zastavil Novák.
72
Hloch ubránil před Buchvaldkem cestu míče do zámezí, a tak rozehrával Paleček. Třinečtí ale prohráli souboj na půli hřiště a Ceplák nedovoleně zastavil Hálu.
71
České Budějovice po delší době zaútočily, přihrávku na Dvořáka zastavil Knötig. Na druhé straně skončila nepřesná Ceplákova přihrávka u Křížka.
70
Výměna českobudějovických útočníků. Richard Kalod neodehraje celé utkání ani dnes, dvacet minut před koncem je vystřídán Zdeňkem Linhartem.
69
Joukl se pustil do individuální akce, ale byl zastaven obránci Českých Budějovic. Mozol už centroval ze zámezí. Třinec je aktivnější, ale gólové šance stále nepřicházejí.
68
Ceplák se uvolnil v pokutovém území, zbavil se obránců a čekal někoho na zadní tyči. Jeho centr však prolétl bez povšimnutí do zámezí, na vzdálenější tyči žádný Slezan nestál.
67
Knötig byl faulován Řezáčem, v ponechané výhodě špatně přihrál, ale hra byla přerušena. Mozolův přímý kop odvrátil hlavou Hric.
66
Vypadalo to, že si pro Mozolův střílený centr na zadní tyč musí dojít Křížek! Jenže českobudějovický gólman balon podběhl a míč prosvištěl jen těsně vedle vzdálenější tyčky!
66
Pomezní rozhodčí si proti sobě poštval domácí fanoušky, když zamával Teplému hru v zámezí. Po faulu na Knötiga rozehrává přímý kop Třince Mozol.
65
Joukl hned přihrál do běhu Ceplákovi, který vyzrál na Hrice a odcentroval do vápna. Tam ovšem Dediče nepustil k hlavičce bránící Novák.
63
Pavel Malcharek nebude schopen pokračovat a do hry vstupuje Petr Joukl. České Budějovice odevzdávají míč Třinci, jehož novou akci zakládá Hloch.
63
Zcela mimo hru však zůstal na trávníku před Palečkovou šestnáctkou ležet Malcharek a nevypadá to s ním dobře. Hráči se občerstvují, Malcharek je odnášen na nosítkách.
62
Hric neuspěl s vrácením Šimákova balonu do šestnáctky, a tak šel dopředu Třinec. Ceplák přenesl hru na Teplého, ten si zkoušel efektně přehodit Dvořáka, vysloužil si sice potlesk diváků, ale o míč přišel.
61
Dynamo nepustilo Dediče k dorážce a pro balon si došel Křížek. Na opačné straně se chystá přímý kop z třiceti metrů, rozehrávat by měl Šimák.
60
Třinec kombinuje okolo půlící čáry. Když už se pustí hlouběji do českobudějovické defenzivy, balon většinou ztratí.
59
Ještě předtím však poprvé v zápase střídají domácí fotbalisté. Právě Jaroslav Málek je stažen ze hry a na jeho místo nastupuje zkušený slovenský záložník Miroslav Ceplák.
58
Jakub Teplý (TRI) fauloval na útočné polovině u pomezní čářy Řezáče a obdržel žlutou kartu. Standardní situaci rozehraje Dvořák.
58
Málek dnes nehraje povedené utkání. Nevyšla mu ani narážečka s Knötigem, po níž se k míči dostal Dvořák. Stále platí, že se domácí nemohou prosadit před obranu hostí.
57
Balon se odrazil za šestnáctku k Hricovi, ten jej ale pořádně netrefil a míč na Palečka nedošel. Šimák o chvilku později nepřelstil hlavičkou do vápna Vomáčku.
56
Třineckým dnes rozehrávka vůbec nevychází a stále se potýkají s hrubými nepřesnostmi. Bedecs fauloval Limu, Dynamo rozehraje přímý kop.
54
Everson Alan De Lima (CEB) zastavil třinecký protiútok faulem na Dediče. Brazilský fotbalista vidí po zásluze žlutou kartu.
53
V týmu Českých Budějovic dochází k první změně. Milana Jurdíka nahrazuje Lukáš Buchvaldek , nová jihočeská posila, která se v Třinci představila už před dvěma týdny v dresu olomouckého béčka.
53
Přes potíže s rozehrávkou se hutníci nakonec dostali na útočnou polovinu. Také tam jim to docela skřípalo, z nějakých dvaceti metrů vystřelil hodně nepřesně Mozol.
52
Další útok Třince končí nepřesností a míč v náručí Křížka. Limův pas na rozběhnutého Dvořáka zastavil Knötig a rozehrává.
50
Žlutou kartu obdržel Richard Kalod (CEB). Útočník Dynama nesportovně posunul míč daleko od Knötiga, který se chystal vhazovat.
50
Bedecs vyvezl míč středem hřiště, pak ale nepřihrál přesně Málkovi. Třinečtí teď několikrát po sobě ztratili balon lehkými přihrávkami.
50
Šimákův přízemní centr prošel až do vápna, kde ovšem do zakončení nepustil Knötig Řezáče. České Budějovice zůstávají nadále u míče.
49
Na opačné straně se na centr od Velnera nesrovnal Dedič ideálně a hlavičkoval pouze vedle. První minuty nám ukázaly, jak by asi druhá půle mohla vypadat. Třinec je častěji u míče, Dynamo zahrozilo z nebezpečného brejku.
48
Šimák prodloužil odkop obránců na Kaloda a Hloch vyběhl pozdě! Kalod tedy nebyl, v ofsajdu, zleva šel sám na Palečka, avšak zpomalil, Hloch své zaváhání napravil a připravil ho o balon na poslední chvíli!
47
Třinečtí se pokoušejí nastěhovat na útočnou polovinu. Velnera nejprve zastavil Funda, později už se třinecký obránce protlačil k centru, pro nějž si došel Křížek.
46
Do druhé půle vstupují oba týmy beze změn, výkop obstaraly České Budějovice. Limův nákop na útočníky byl více než nepřesný a skončil v rukách Palečka.
46
První poločas duelu mezi Třincem a Českými Budějovicemi je za námi. Slezané nezačali špatně a v úvodních minutách se tlačili před Křížka, avšak z první šance Dynama inkasovali zatím jedinou branku. Řezáč si naběhl na dlouhý pas Nováka, protlačil se mezi třinecké obránce a střelou po zemi překonal Palečka. Už za minutu později mohl po chybě Velnera skórovat Jurdík, ale nejdříve si vylámal zuby na Palečkovi a odražený balon si našel domácí Knötig. V dalším průběhu první půle se České Budějovice soustředily hlavně na defenzivu.

To se jim dařilo, jelikož Třinec marně hledal cestu na překonání jejich valu. Slezané měli možná v prvním poločase územní převahu, avšak nedokázali si vypracovat jedinou gólovou příležitost. Dynamo dvakrát zahrozilo z protiútoků ještě těsně před poločasovým hvizdem. Lima napálil odražený balon zpoza šestnáctky těsně nad bránu, Jurdíka zase vychytal Paleček. Čeká nás bezesporu zajímavá druhé půle, v níž se budou domácí pokoušet o vyrovnání.
Druhý poločas začne přibližně v 11:20.
45+2
45+2
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minuty. Pro Velnerovu svíci od pomezní čáry si v pohodě došel Křížek. S rozehrávkou pak nepospíchal, nakonec nakopl míč přímo na protějška Palečka.
45+1
Rohový kop si vzal na starosti Šimák, Vomáčka ve spolupráci s Mozolem hrozící nebezpečí odvrátili. Třinečtí ještě zkusí zaútočit.
45
Další obrovskou příležitost měl Jurdík po přihrávce Šimáka! Českobudějovický hráč využil nedorazu Hlocha s Vomáčkou, obešel Knötiga, ale Paleček jeho pokus nohama vyrazil na roh!
44
Kaloda třinečtí obránci nepustili ke střele, ale pak se balon odrazil na nějakých osmnáct metrů od branky k Limovi a Brazilec jej z prvního doteku napálil těsně nad Palečkovu svatyni!
43
Po faulu Hlocha rozehrával standardní situaci z poloviny hřiště Funda. Jurdík se po jeho stříleném centru natahoval marně, balon prolétl do zámezí.
42
Teplý už se dostal do nadějné pozice, ale pak ještě přihrával Knötigovi, který už s touto variantou nepočítal. Po centru Malcharka zase hlavičkoval nad branku Dedič. Žlutou kartu pak od sudího Váni uviděl Jaroslav Málek (TRI) za předchozí faul.
41
Po přihrávce Málka ubránil Teplého Hric, a tak to Třinec musí zkusit znovu od poloviny hřiště. Malcharek předává míč Vomáčkovi.
40
Velner s Palečkem zvládli tlak napadajících hráčů, Novák poté odkopával pouze do zámezí. Nepřesným nákopem však zahajuje poslední pětiminutovku prvního poločasu také Bedecs.
39
Málek přišel o balon při zakládání třineckého útoku a po pravém křídle znovu útočil Funda. Po souboji s Dedičem se poroučel na trávník a žádal si penaltu. Marně, rozehrává Paleček.
38
Kalod srazil na zem Hlocha a rozhodčí ještě oběma hráčům domluvil. Pak už přišel Fundův centr a odhlavičkování v podání Dediče.
37
Řezáč dnes hraje mimořádně povedené utkání. Utekl Slezanům po pravé straně, vyškolil Hlocha, pak už jeho centr zablokoval Bedecs. Rohový kop rozehraje Funda.
36
Spokojenější je zatím pochopitelně Dynamo. Z první vážnější možnosti skórovalo, v dalším průběhu první půle se soustředí na obranu a Třinecké do šancí nepouští.
35
Hálův centr odvrátil Vomáčka a na polovině hřiště byl faulován Málek. Za ostrý zákrok vidí žlutou kartu Aleš Dvořák (CEB). Rozhodčí přerušuje hru, fotbalisté se jdou občerstvit.
34
Mozolův přízemní centr trefil jen bránícího Hrice, Knötig pak ve snaze o střelu fauloval jednoho z Jihočechů. České Budějovice s rozehrávkou nepospíchají, Novák vrací míč Křížkovi.
33
Knötig se otočil okolo Dvořáka a byl faulován. Zajímavý přímý kop pro Třinec rozehraje Mozol. Jeho spoluhráči spěchají před Křížka.
32
Slezané ztratili míč lacino při rozehrávce, a tak se museli bránit. Vysoký balon si stáhl Kalod, ale zakončoval nepřesnou ranou nad branku.
31
Teplý otočil hru na Malcharka, který přihrál do tandemu nabíhajícímu Velnerovi. Tomu ovšem centr přes Fundu vůbec nevyšel, rozehrávat bude Křížek.
30
České Budějovice se stáhly do defenzivního bloku a začínají napadat až od poloviny hřiště. Třinec se přes jejich val marně snaží prosadit. Málek neprošel přes Dvořáka, další akci zastavil ofsajd.
29
Hloch zezadu přistrčil v souboji Kaloda a může být rád, že vyvázl jen s domluvou a beze žluté karty. Přímý kop Šimáka poté zamířil přímo do Palečkových rukavic.
28
Odražený balon si našel Šimák a přihrávkou do vápna vyzval ke střele Kaloda. Ten byl důsledně bráněn Hlochem a zvládl vypálit jen do boční sítě.
27
Šimákův balon po lajně zamířil do souboje Vomáčky s Kalodem. Třinecký kapitán raději zahrál do zámezí. České Budějovice vhazují na útočné půlce.
26
Krátkými přihrávkami na jeden dotek se Třinec dostal až do pokutového území. Málek uvolnil Mozola, jeho patičku na Malcharka už ale vystihli obránci Dynama.
25
Slezané zkoušejí útok postupnou kombinací, zatím ale v jejich souhře nějaký moment překvapení. Balony se stále vracejí dozadu k Vomáčkovi.
24
Přímý kop z poloviny hřiště rozehrál Funda centrem do vápna, kde nechal Hloch hlavičkovat Řezáče. Osmnáctiletý záložník tentokrát v těžké pozici bránu minul.
23
Teplý si neproklestil cestu přes Dvořáka, a tak útočí zase Dynamo. Útok Jihočechů přerušil faul Velnera na Jurdíka. Nedovolených zákroků začíná přibývat.
22
Mozol rozehrál standardní situaci z levé strany centrem na vzdálenější tyč. Tam si zaběhl Vomáčka, ale ve skluzu balon netrefil.
21
Hric rozehrál dlouhým balonem na Kaloda, který hlavou přihrával Novákovi. Akci Českých Budějovic zastavil zdvižený praporek pomezního.
20
Po souboji s Bedecsem na půli hřiště se skácel k zemi Šimák a třineckému záložníkovi byl odpískán faul. Rozehrávat bude Hric.
19
Lima se zmocnil balonu ve středu hřiště, narazil si s Řezáčem, pak se mu ale další přihrávka vůbec nezdařila. Míč má Paleček.
18
Velner po sklepnutí od Mozola odcentroval přesně na Malcharka. Ten ovšem zahrál rukou, a tak byla Teplého následná střela zbytečná.
17
Dvořák je dále ošetřován za postranní čarou, mezitím už hra pokračuje. Vzadu rozehrávají další třinecký útok Vomáčka s Hlochem.
16
Dvořák si přivodil zranění a zůstává ležet na trávníku. Ostatní hráči využívají jeho ošetření a jdou se k lavičkám občerstvit.
15
České Budějovice zakombinovaly na půlící čáře, ale nechal Jurdík míč za sebou. Třinec nabídl Jurdíkovi vlastní chybou další šanci, ale také tentokrát se českobudějovickému záložníkovi zamotal míč mezi nohama.
14
Malcharek rozehrál standardní situaci okamžitým centrem do vápna. Ale balon padal z obrovské výšky, a tak se stal lehkou kořistí pro Křížka. Naopak, Teplý se k němu nemohl za žádnou cenu dostat.
13
Bedecsova přihrávka nezastihla rozběhnutého Malcharka, a proto vhazoval u vlastní branky Funda. Hodil balon Šimákovi, a ten odkopl dopředu.
12
Další ze série soubojů Malcharka s Fundou vyzněl lépe pro fotbalistu Dynama. Malcharkovi se centr vůbec nepovedl, Křížek bude rozehrávat od branky.
11
První rohový kop Českých Budějovic rozehrál Funda centrem do malého vápna, odkud balon odvracel hlavou Knötig.
10
Další Dvořákův nákop nadělal obrovské problémy Velnerovi! Ten hlavou přizvedl balon jen nad sebe, Jurdíka pak vychytal Paleček a odražený míč poslal raději na rohový kop Knötig!
9
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo ze své první příležitosti otevírá skóre a jde v Třinci do vedení! Novákův dlouhý nákop nalezl na ofsajdové hraně balancujícího MICHALA ŘEZÁČE, který prošel mezi třineckými obránci a přízemní střelou překonal Palečka – 0:1!
8
K balonu se nakonec probojovali hosté, na půlící čáře byl faulován Kalod. Šimák rozehrává přenesením hry na Dvořáka.
7
Jurdík neobešel na hranici šestnáctky Vomáčku a do protiútoku zamířili domácí. Malcharek Fundu nepřelstil, je z toho alespoň vhazování pro Velnera.
6
V další situaci se ovšem Hlochovi nepodařil odkop a Dynamo vhazovalo na útočné polovině. Dvořák vhodil míč na Řezáče, který si však neporadil s Knötigem.
5
První útok Českých Budějovic končí balonem v zámezí. Hálova přihrávka na dalšího jihočeského teenagera Řezáče byla příliš dlouhá, Hloch pohlídal cestu míče za čáru.
4
Malcharek po přihrávce Málka na pravém křídle znovu v akci. Opět se snažil odcentrovat, Funda tentokrát balon tečoval přímo do náruče Křížka.
3
Mozol nerozehrál rohový kop vůbec špatně, jenže Dedičovi na malém vápně balon odskočil a Hric odkopl. Nebezpečí však úplně neodvrátil. Další centr před Křížkem tečoval Vomáčka, ale míč skončil mimo branku.
2
Třinec začal utkání aktivně. Bedecsův pas našel Malcharka, který se snažil zprava odcentrovat. Funda srazil jeho centr na roh. Od praporku bude kopat Mozol.
1
Svým typickým útočným výletem zahájil utkání třinecký obránce Hloch. Pronikl před pokutové území, pak ale nepřihrál doleva přesně Knötigovi. Rozehrává Křížek.
1
Ještě před začátkem utkání bude oceněn Petr Svoboda, fotbalista, který pamatuje první ligu v Třinci. Pan Svoboda slaví narozeniny stejně jako Karel Bujok, další legenda třineckého fotbalu. Upomínkové dárky dostává také Pavel Malíř, který patřil v posledních letech k největším oporám druholigového Třince, avšak startem letošní sezony své působení zde ukončil.
Za doprovodu rozhodčích už na hrací plochu nastupují hráči obou mužstev. Třinečtí se představí celí v bílém, České Budějovice navlékly žluté dresy a černé trenýrky.
Fotbalisté mají rozcvičku za sebou a na chvilku ještě zmizeli do šaten. Mezitím už se solidně zaplňuje tribuna třineckého stadionu. Utkání začne zhruba za sedm minut.
Na straně Českých Budějovic je těch změn více. Kouči Ciprovi vypadl zraněný zadák Ondřej Karafiát, jehož místo zaujme Brazilec Everson Alan De Lima. Jakub Pešek dnes usedne na lavičku náhradníků a od první minuty si zahraje Aleš Dvořák. Osamocen na hrotu by měl nastoupit Richard Kalod, Zdeněk Linhart si bude muset na šanci počkat mezi náhradníky. Po zranění se na lavičku vrátil Filip Vaněk a mezi náhradníky sedí také mladý Lukáš Buchvaldek z Olomouce, jenž přišel do týmu Českých Budějovic včera na hostování. Dynamo naopak nemůže počítat se zraněným Petrem Benátem.
Trenér domácích Nečas udělal v sestavě oproti remízovému duelu v Pardubicích jedinou změnu. Ze základní sestavy a zároveň celé soupisky vyškrtl Václava Tomečka, jehož v úvodní jedenáctce nahradí Jakub Teplý. Ten si odbude premiéru před třineckým publikem. Na lavičce je novým hráčem záložník Miroslav Ceplák a brankář Lukáš Brych. Kromě Tomečka se pro dnešek nepočítá ani s Lukášem Salachnou nebo gólmanem Václavem Brukem.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Velner, Vomáčka (C), Hloch, Knötig – Bedecs – Malcharek, Málek, Mozol, Teplý – Dedič. Trenér: Radim Nečas.
Náhradníci: Brych – Joukl, Janoščín, Čelůstka, Ceplák, Motyčka, Černý.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Dvořák, Hric, Novák, Funda – Řezáč, Hála, Lima, Jurdík – Šimák (C) – Kalod. Trenér: František Cipro.
Náhradníci: Hajdušek – Buchvaldek, Wermke, Pasecký, Pešek, Vaněk, Linhart.

Rozhodčí: Jan Váňa – Zdeněk Koval, Miloš Vitner.
ROZHODČÍ

Jako hlavní rozhodčí odřídí utkání mladý sudí Jan Váňa. Na čarách mu pomohou kolegové Zdeněk Koval a Miloš Vitner. Delegátem utkání bude pan Ivo Chytil.
ABSENCE

Třinec nemá žádného zraněného hráče, nikoho nebrzdí ani karetní tresty. Trenér Nečas tak může nasadit, koho bude chtít. Českým Budějovicím vypadl ze sestavy zraněný obránce Ondřej Karafiát a v Třinci si nezahraje ani Petr Benát. S týmem naopak poprvé odcestuje uzdravený Filip Vaněk, otázkou zůstává zdravotní stav Richarda Kaloda, který ještě zřejmě není schopen absolvovat porci kompletních devadesáti minut.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Oba soupeři se v posledních letech utkali dvakrát, a to v sezoně 2013/14, kdy byl Třinec ve Fotbalové národní lize a České Budějovice zrovna bojovaly o postup zpět mezi elitu. Tehdy se dvakrát zrodila docela jednoznačná výhra Jihočechů.

Sobota 9. listopadu 2013, 10:15, 15. kolo, Třinec:
FK Fotbal Třinec – SK Dynamo České Budějovice 1:3 (1:2)
Branky: 12. Gulajev – 28. Jarolím (pen.), 45. Deli, 82. Machovec.
Diváci: 620 (31 % celkové kapacity).

Sobota 31. května 2014, 16:00, 29. kolo, České Budějovice:
SK Dynamo České Budějovice – FK Fotbal Třinec 3:0 (2:0)
Branky: 4. a 71. Machovec, 19. Kalod.
Diváci: 2845 (43 % celkové kapacity).

OHLASY PŘED ZÁPASEM

Lukáš Paleček (brankář TRI): „Věřím, že přijdou lidé a vyhecují nás k vynikajícímu výkonu. Mohlo by být lepší počasí, ale asi bude pořád vedro, se kterým se budeme muset poprat. Uvidíme, bude dobře, pokud se nám podaří bodovat.“

František Cipro (trenér CEB): „V Třinci nás nečeká nic lehkého, Karafiát hrál výborně, chybět bude i Benát, takže osa týmu se nám rozpadla. S Filipem Vaňkem už můžeme počítat, pojede s námi. Je možné, že nastoupí i v základní sestavě. Určitě dojde v sestavě k nějakým změnám. Momentálně zcela jasně nevím, jak bude základní složení vypadat. Zvažujeme, jestli Ríša Kalod nastoupí od úvodních minut. Problém je v tom, že zřejmě ještě není připraven odehrát celé utkání. Navíc má problémy s kolenním vazem."

Milan Jurdík (útočník CEB): „Nálada v týmu je dobrá a bojovná. Víme, že máme silný tým a v Třinci chceme uspět. Konečně chceme vyhrát. Pojedeme už v pátek, odpočineme si na hotelu a v sobotu na ně vlítnem. Věřím, že to zvládneme a konečně letos vyhrajeme. Určitě v Třinci nechceme prohrát, nejlepší by byly samozřejmě tři body."

Jak Milan Jurdík zmínil, Dynamo se vydalo na cestu do Třince již v pátek, z Českých Budějovic to totiž do východního cípu republiky mají přibližně 411 kilometrů.
SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE
7. místo, 2 body, skóre 2:2

České Budějovice v posledních třech letech dvakrát sestoupily z nejvyšší soutěže. V sezoně 2013/14 se jim podařilo ve Fotbalové národní lize zvítězit a vrátit se zpět mezi elitu, načež však skončily v SYNOT lize až poslední a nevyhly se sestupu. Cílem není vše podřídit návratu o stupeň výše, ale vytvořit silný kádr, v němž budou hrát prim mladší hráči. Začátkem března nahradil na postu hlavního trenéra Dynama Luboše Urbana František Cipro a mužstvo vede dodnes. První dvě kola Dynamu nevyšla podle představ. Ve Vlašimi se zrodila remíza 1:1, České Budějovice neproměnily penaltu a vítězství odmítly. Ve druhém kole pak Dynamo zachraňovalo plichtu s Opavou v závěrečných minutách. Do Třince pojedou České Budějovice s touhou poprvé v sezoně zvítězit.

Úvodní dvě kola v podání Českých Budějovic

Sobota 1. srpna, 17:00, 1. kolo, Vlašim:
FC Graffin Vlašim – SK Dynamo České Budějovice 1:1 (1:1)
Branky: 5. Nový – 29. Linhart.
Neproměněná penalta: 71. Linhart (CEB), mimo.
Diváci: 845 (70 % celkové kapacity.

Pátek 7. srpna, 18:00, 2. kolo, České Budějovice:
SK Dynamo České Budějovice – Slezský FC Opava 1:1 (0:0)
Branky: 87. Kalod – 64. Schaffartzik.
Diváci: 1561 (23 % celkové kapacity).
CEB: Křížek – Řezáč, Hric, Karafiát, Novák – Pešek (67. Wermke), Šimák (C), Hála, Funda (57. Kalod) – Jurdík (81. Pasecký), Linhart. Trenér: František Cipro.
Náhradníci: Hajdušek – Jenne, Lima, Dvořák, Wermke, Pasecký, Kalod.

O post nejlepšího střelce Českých Budějovic se po dvou kolech dělí dva útočníci Zdeněk Linhart a Richard Kalod. Linhart se jednou trefil ve Vlašimi, Kalod mířil přesně v závěru utkání s Opavou. V obou zápasech hájil branku Dynama Zdeněk Křížek a dvakrát inkasoval po jednom gólu.

Letní změny v kádru

Odchody: Tomáš Fryšták (B, Slovácko – konec hostování), Roman Lengyel (O, konec kariéry), Tomáš Janotka (O, Sigma Olomouc – konec hostování), Jiří Kladrubský (Z, Lekanopedio / Řecko), Martin Chrien (Z, Plzeň – konec hostování), Michal Škoda (Ú, Brno – konec hostování), Adam Varadi (Ú, Sigma Olomouc – konec hostování)

Příchody: Jakub Hric (O, Táborsko), Everson Lima (O, volný hráč), Jan Šimák (Z, Táborsko), Ondřej Karafiát (Z, Sparta Praha – hostování), Roman Wermke (Z, Most – konec hostování), Milan Jurdík (Ú, Sparta Praha – hostování), Rastislav Chmelo (Ú, Zlín – konec hostování)
FK FOTBAL TŘINEC
3. místo, 4 body, skóre 5:1

Třinečtí vstupují do svého třetího ročníku v řadě mezi druholigisty. V předchozích dvou sezonách museli na jaře vždy bojovat o záchranu, čemuž se letos pochopitelně chtějí vyhnout. Nezvykle na konci letní přípravy od mužstva na vlastní žádost odešel trenér Marek Kalivoda a novým lodivodem se stal Radim Nečas, jenž v posledním půlroce vedl Táborsko. Nečas má hrát s týmem klidný střed tabulky a rád by se prezentoval útočným pojetím hry. Jeho slova hutníci potvrdili hned v prvním kole, kdy doma rozstříleli nováčka Olomouc B v poměru 5:1. Ve druhém kole Třinec uhrál cenný bod za remízu 0:0 v Pardubicích. Po dvou kolech tak může být kádr, který v létě prošel značnou obměnou, spokojen.

Úvodní dvě kola v podání Třince

Sobota 1. srpna, 10:15, 1. kolo, Třinec:
FK Fotbal Třinec – SK Sigma Olomouc B 5:1 (3:1)
Branky: 8. a 76. (pen.) Malcharek, 32. Dedič, 45. Mozol, 86. Tomeček – 7. Rolinc.
Diváci: 616 (31 % celkové kapacity).

Sobota 8. srpna, 10:15, 2. kolo, Pardubice:
FK Pardubice – FK Fotbal Třinec 0:0
Diváci: 632 (21 % celkové kapacity).
TRI: Paleček – Velner, Vomáčka (C), Hloch, Knötig (64. Janoščín) – Mozol, Bedecs – Malcharek, Málek, Tomeček (79. Motyčka) – Dedič (71. Teplý). Trenér: Radim Nečas.
Náhradníci: Bruk – Joukl, Janoščín, Čelůstka, Teplý, Motyčka, Černý.

Nejlepším střelcem Třince je Pavel Malcharek, který se v úvodním kole proti rezervě Sigmy trefil dvakrát. Obě utkání odchytal brankář Lukáš Paleček, v Pardubicích udržel čisté konto a zákroky proti velkým šancím soupeře Třinci výrazně pomohl k zisku bodu.

Odchody: Marek Kalivoda (hlavní trenér, konec angažmá), Martin Zbončák (asistent trenéra, k juniorům), Pavel Rohel (B, Vítkovice – hostování), Lukáš Kubáň (O, Slovácko – konec hostování), Tomáš Matoušek (O, Kroměříž), Martin Sporysz (O, konec angažmá), Jan Krejčí (O, Sparta Brno – konec hostování), Pavel Malíř (Z, Petrovice – hostování), Michael Hupka, Marek Gajdošík (oba Z, oba konec angažmá), Tomáš Gavlák (Ú, Staškov / Slovensko), Ondřej Smetana (Ú, Neuhofen / Rakousko)

Příchody: Radim Nečas (hlavní trenér, Táborsko), Kamil Papuga (asistent trenéra, od juniorů), Tomáš Knötig (Karviná – hostování), Imrich Bedecs (Z, Senec / Slovensko), Jaroslav Málek (Z, Hlučín – konec hostování), Lukáš Salachna (Z, Zlín), Václav Mozol (Z, Teplice – hostování), Daniel Černý (Ú, Plzeň – hostování), Jakub Teplý (Ú, Jihlava – hostování)
Příjemné sobotní dopoledne vám přeji z Třince! Vítejte při sledování textového online přenosu z utkání třetího kola Fotbalové národní ligy. Naše druhá nejvyšší soutěž má dnes na programu pět duelů třetího kola, které bylo rozehráno již včera a jedním zápasem bude uzavřeno zítra. Volný víkend byl pro tentokrát nalosován týmu Varnsdorfu. Po úvodních dvou kolech zůstává stoprocentní pouze Sokolov, bez bodu jsou kromě Varnsdorfu ještě Frýdek-Místek a olomoucká rezerva.

V tomto přenosu se detailně zaměříme na souboj mezi mužstvy FK Fotbal Třinec a SK Dynamo České Budějovice. Slezanům se po nevydařené loňské sezony povedl pod novým trenérem vstup do nového ročníku výborně, v prvních dvou kolech totiž získali čtyři body. Naproti tomu Jihočeši zastávají opět po sestupu z nejvyšší soutěže roli favorita na návrat mezi elitu, jenže na jejich kontě zatím vidíme pouze dva body ze dvě remízy. Zajímavé utkání startuje na stadionu Rudolfa Labaje v tradičních 10:15. Pokud si nenajdete cestu do hlediště, jste srdečně zváni ke sledování online přenosu, kterým vás provede Ondřej Zoubek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.