Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. Přeji příjemnou sobotu a někdy příště se těším, na počtenou!
Třinec se v tabulce posunul na dvanácté místo před Vlašim, která hraje až za týden. Ústí zatím zůstává páté, předskočit Armu mohou za tři dny Pardubice. Severočeši budou hrát v dalším kole v pátek 22. dubna v 18:00 doma s Vyšehradem. Třinec bude v rámci 24. kola bojovat v sobotu 23. dubna od 10:15 v Sokolově.
Utkání je u konce a první domácí vítězství na jaře mohou oslavovat Třinečtí. Ti začali druhý poločas aktivně a Janoščínovu ránu musel Zacharda vyrážet na roh. O minutu později už ale Málkův centr našel na zadní tyči volného Janošíka, který se hlavou trefil přesně k tyči. Ústí mohlo relativně rychle srovnat, to by ovšem Pícha po průniku do šestnáctky nesměl nastřelit Čelůstku. Na druhé straně zasáhl proti agilnímu Janošíkovi Zacharda, Salachna mířil z dorážky nepřesně.

Osm minut před koncem zápasu pojistil třinecké vítězství střídající Ceplák, který si zpracoval nepovedený odkop Army a levačkou zamířil mimo dosah Zachardy. Motyčkovu střelu do odkryté brány zastavil Křapka. Palečka nepřipravil o čisté konto jeden z třineckých obránců, proti jehož teči třinecký gólman reflexivně zasáhl, a ani dorážející Smola. Ústí nad Labem na jaře na první vítězství stále čeká.
90+2
90+2
Strkanici Martina Motyčky (TRI) s Michalem Leiblem (UNL) rozhodčí roztrhl a oběma hráčům udělil žlutou kartu.
90+2
90+1
Poslední střídání v týmu Třince. Za Jaroslava Málka nastupuje na poslední okamžiky junior Mario Latocha.
90
Petr Výborný (UNL) si po dvou minutách na hřišti vysloužil žlutou kartu, když fauloval Janoščína. Nastavují se dvě minuty.
89
Třinečtí se neprosadili, ale to platí také o Leiblovi, jehož individuální akci domácí brzy uťali.
88
Kouč Němec ještě posílá na hřiště Petra Výborného. Utkání skončilo pro Richarda Veverku. Třinec útočí postupným útokem po levé straně.
87
Ústí mohlo přeci jen snížit! Bourenane odcentroval zleva a jeden z domácích obránců si málem vstřelil vlastní gól! Paleček míč reflexivně vyrazil, Smola pak z otočky v obrovské šanci zakončoval jen do boční sítě!
86
Procházka přihrál Miskovičovi, jehož další nahrávku už ale zastavil Joukl. Ani po Zemanově centru se Arma před Palečkem neudrží.
85
Motyčka přihrál na pravou stranu Tomovičovi, jehož přízemní nabídku do vápna odvrátil Křapka. Ústí nad Labem už to ale bude mít hodně těžké.
84
A mohlo být ještě veseleji pro domácí fanoušky! Dedič sice proti Zachardovi neuspěl, ale aspoň mu míč ukopl a zakončovat mohl Motyčka. Místo odkryté branky však nastřelil bránícího Křapku.
83
Třinečtí mohou hrát více v klidu, proti Armě si hýčkají dvoubrankový náskok. Zemanovi se centr nepovedl a rozehrávat bude Paleček.
82
Třinec právě vstřelil branku!
Třinec zvyšuje osm minut před koncem zápasu svůj náskok! Janoščín pronikl po levé straně a po zemi odcentroval. Ústecké obraně se nepodařilo odkopnout, MIROSLAV CEPLÁK si srovnal míč na levou nohu a zacílil k tyči – 2:0!
81
Veverkův přímý kop odvrátil hlavou Dedič, k odraženému míči se dostal Leibl a z velké dálky zkusil vypálit. Paleček si nebyl jistý, po míči se natahoval, ale nakonec zasahovat nemusel.
80
Zemanův centr z druhé vlny přelétl třineckou šestnáctku a zamířil do zámezí. Ústí střídá, Josefa Eliáše nahrazuje Faouzi Bourenane.
79
Třinec si vybojoval rohový kop. Málkův centr nalezl Tomoviče, ten ale v záklonu hlavičkoval mimo Zachardovu branku.
78
Ceplák se ihned dostal k míči a na polovině hřiště byl sražen k zemi Eliášem. Rozehrávat bude nejspíš nákopem na útočníky Bedecs.
77
Oba hráči budou pokračovat ve hře. Ještě předtím Třinečtí podruhé střídají. Střelce jediného gólu Martina Janošíka střídá na hřišti Miroslav Ceplák.
76
Po souboji na hranici velkého vápna zůstali na trávníku ležet Motyčka a Procházka. Nyní jsou ošetřováni přímo na hřišti a ostatní hráči se mohou občerstvit.
75
Po dlouhé době zahrozila Arma. Bedecsův zablokovaný odkop si našel Veverka, navedl si míč na levou nohu, avšak nastřelil jen Tomoviče.
74
Málkův nákop dolétl k Janoščínovi, který se pokoušel odrazit míč o Zemana na rohový kop. Místo toho se ale balon dostal k Zachardovi.
73
Třinečtí ve druhé půli poměrně s přehledem kontrolují těsný náskok. Hraje se převážně na obranné polovině Ústí nad Labem.
72
Střídá také Třinec. Za Pavla Malcharka nastupuje Filip Tomovič. Bedecs rozehrává po faulu na vlastní osobu z poloviny hrací plochy.
71
Smola prodlužoval výkop brankáře hlavou na nového muže Procházku, který se ale k balonu neprocpal a zakončovat nemohl.
70
Trenér Němec jako první sáhl ke změně. Jakuba Píchu nahrazuje na trávníku Daniel Procházka. Dedičovu nedůraznou střelu zkrotil Zacharda.
69
Málkův centr odkopl Křapka jen do zámezí. Třinec zůstává nastěhován na útočné půlce, vhazovat bude Joukl.
68
Janošík pláchl po levé straně, ale před Málkem jeho centr odvrátil Pícha. Obrana Army si poradila také s centrem Malcharka z druhé strany.
67
Veverka se na polovině hřiště octl pod tlakem a byl přinucen přihrát brankáři Zachardovi. Ústečtí se těžce dostávají před Palečka.
66
Dedič s Malcharkem dostali Janoščínův výkop k Málkovi, ten ale útočnou akci přibrzdil a později o míč úplně přišel.
65
Lukáš Vaněk (UNL) překazil rozvíjející se třinecký protiútok žlutým faulem na Bedecse. Centr Dediče těsně nedoběhl Motyčka a Zacharda rozehrává od branky.
64
Salachna zvládl uprostřed hřiště ostrý souboj s Křapkou, avšak útočná akce po pravé straně Třineckým za chvilku ztroskotala.
63
Veverka vysunul do úniku po levé straně Píchu, jehož nebezpečný přízemní centr odkopl ve skluzu Bedecs. Smola se v šestnáctce pere o míč s Čelůstkou.
62
O míč se dlouho bojovalo na polovině hřiště, než ho pod kontrolu dostalo Ústí nad Labem. Protiútok ale nevyšel, hra se vrací až k Zachardovi.
61
Málkův centr prodloužil Čelůstka hlavou na zadní tyč, odkud se odrazil na šestnáctku k Janoščínovi. Ten střílel pohotově, ale nepřesně.
60
Janošík si to sebevědomě namířil mezi dva hráče a došel si pro nedovolený zákrok. Nebezpečnou standardní situace rozehraje nejspíš Málek.
59
Leibl povalil na zem Joukla a Třinec rozehrál další přímý kop zprava. Dedič na Janošíkův centr nedosáhl a vykopávat bude Zacharda.
58
Miskovič fauloval Malcharka a standardní situaci z pravé strany rozehrál Janošík. Realizace obloučku na Málka mu ale vůbec nevyšla.
57
Miskovič vyslal na Palečka ze střední vzdálenosti pořádnou pumelici, ale třinecký gólman si poradil. Následný centr zleva odhlavičkoval Čelůstka.
56
Veverka dával těžký balon šajtlí na Zemana a neuspěl. Janošík pak v souboji s Eliášem vybojoval autové vhazování pro Třinec.
55
Gólovými šancemi se to nyní jen hemží! Salachna uvolnil na levém křídle Janošíka, jehož střelu vyrazil Zacharda nohou. Salachnova dorážka byla nepřesná.
54
Čelůstka přizvedl Zemanův pas nad sebe, Salachna posunul míč hlavou na střed hřiště. Tam pokračují boje o skákavý balon.
53
Po centru Zemana se k míči na levé straně dostal Pícha, pronikl až do šestnáctky, ale vystřelil pouze do bránícího Čelůstky!
52
Ústí nad Labem se ubránilo, po jednom ze soubojů zůstal na hřišti ležet Motyčka a bude ošetřen za pomezní čarou. Janošík vrací sportovně balon soupeři.
51
Další centr z pravé strany už Janošík nedoběhl, byl příliš dlouhý. Po výkopu Zachardy už se ale na branku Army valí útok Třince po levém křídle.
50
Třinec vstoupil do druhé půle aktivně a po zásluze byl odměněn brankou. Ústí nad Labem má teď takřka celý poločas, aby s výsledkem něco udělalo.
49
Zatímco byl Veverka ošetřován za postranní čarou, rozjeli domácí gólovou akci! Málek se uvolnil na pravé straně a odcentroval přesně na hlavu MARTINA JANOŠÍKA, který se hlavou trefil přesně k pravé tyči a zaznamenal svůj první gól ve Fotbalové národní lize – 1:0!
49
Málkův centr na přední tyč Ústí nad Labem odvrátila, na půlícím kruhu pak Joukla fauloval Pícha. Odražený balon po centru z poloviny hřiště nedokázali do branky dostat Bedecs ani Salachna.
48
Vaněk rozehrál hodně nepřesně a nabídl míč Janoščínovi. Ten se levačkou zpoza šestnáctky pokusil vypálit a Zacharda měl dost práce, aby míč vyrazil na roh!
47
Jako vítěz vyšel ze souboje třinecký kapitán. Malcharek pak jeho centr prodloužil hlavou za sebe, ale Dedič nabíhal někam jinam, a tak mohl Zacharda v poklidu zasáhnout.
46
Druhý poločas odstartoval beze změn v sestavách. Motyčka bojuje u postranní čáry před střídačkami o balon s Veverkou.
46
Rozhodčí nenastavil nad rámec prvního poločasu ani minutu, a tak odcházejí týmy do šaten za nerozhodného stavu. Ve dvanácté minutě se domácí dostali do první šance. Málek vysunul na pravé straně do šance Malcharka, který se ale octl v přílišné blízkosti brankáře Zachardy a zakončoval těsně vedle levé tyčky. V dalším průběhu první poločase další gólové příležitosti dlouho k vidění nebyly. Veverka střílel v nadějné pozici nad branku.

Po půlhodině hry odcentroval po přihrávce od Málka do vápna Salachna, avšak ve skluzu zakončující Malcharek bránu znovu o fous netrefil. Šest minut před přestávkou mohlo udeřit Ústí nad Labem. Vaňkova přihrávka středem hřiště prošla až na Leibla, který si hodil míč okolo Palečka, jenomže Joukl mu zakončení znemožnil a odehrál míč na roh. Po prvním poločase je tedy skóre bezbrankové.
Druhý poločas začne přibližně v 11:17.
45
45
Salachna si v souboji s Veverkou sáhl na míč rukou a rozehrávala Arma. Dala si balon nakrátko, po nákopu Křapky byl v ofsajdu lapen Eliáš.
44
Dedič přihrál ze středu hřiště Bedecsovi, a ten zvolil malou domů na Palečka. Třinecký gólman mu míč vrátil, posléze byl Bedecsův pas na Dediče dlouhý.
43
Pícha na půlící čáře podrazil nohy Malcharkovi a útočí znovu Třinec. Dediče nepustil k nákopu od Čelůstky Zukić.
42
Zukić nezahrál balon úplně jistě, ale Zacharda byl na místě včas a mohl chytit míč do ruk. Po výkopu ústeckého gólmana fauloval Smola Salachnu.
41
Do konce prvního poločasu chybí zhruba pět minut a o balon se bojuje na polovině hřiště. Janoščín vybojoval odrazem o Vaňka vhazování.
40
Arma rozehrávala alespoň rohový kop, ale centr Eliáše skončil přesně v rukách Palečka. Největší šanci hostů tedy zmařil skvělým obranným zákrokem Joukl.
39
Janoščín s Janošíkem se už na levé straně dostali s míčem do zámezí a Ústí vhazovalo. Přihrávka Vaňka středem hřiště prošla až na Leibla, který si obhodil Palečka, ale zakončení do prázdné branky mu na poslední chvíli znemožnil Joukl!
38
Slezané rozehrávali přímý kop z pravého křídla. Na centr Málka si naskočil Motyčka, avšak hlavičkou branku Zachardy minul.
37
Třinec je v posledních chvílích aktivnější. Motyčka dostal od Křapky druhou šanci a přihrál Jouklovi, jehož centr nedokázal vrátit do ohně Janošík.
36
Arma o balon přišla a v kvapíkovém tempu musela pospíchat zpět dozadu. Malcharkův centr srazil Pícha do rukavic brankáře Zachardy.
35
Bedecs zablokoval ránu Veverky, Pícha vrátil balon dozadu Zukićovi. Ústí rozehrává situaci na pravou stranu.
34
Třinečtí pronikli do rychlého protiútoku a Janošík vyslal ke sprintu po pravé straně Málka. Ten ještě vylepšil pozici pro Salachnu, po jehož centru zakončoval ve skluzu mimo branku Malcharek!
33
Malcharek byl faulován Miskovičem a ještě stihl přenést hru na Janošíka. Balon to byl ale nepřesný, a tak domácí rozehrávají přímý kop.
32
Po výkopu Palečka využil Malcharek menšího zaváhání Píchy, zasekl si balon a přihrál Salachnovi, jenž ovšem střelou z první přestřelil.
31
První žlutou kartu zápasu si vysloužil Petr Joukl (TRI), jenž u postranní čáry na útočné polovině podkopl Leibla.
30
Motyčka podstoupil za postranní čarou u střídačky menší ošetření a už je zpět. Mezitím Arma zastavila akci Salachny s Janošíkem po levém křídle.
29
Eliášův centr Slezané odvrátili na šestnáctku, po ne úplně povedeném odkopu Janošíka odehrál balon do autu Janoščín. Ústí tak vhazuje.
28
Janošík fauloval Vaňka vysokou nohou. Joukl zase na levé straně podrazil nohy Leiblovi. Nebezpečná standardní situace pro Ústí nad Labem.
27
Po Palečkově výkopu se míč několika odrazy dostal až k Píchovi, který ho před Málkem odkopl znovu až ke třineckému brankáři.
26
Pícha poslal balon na přední tyč, kam si nejrychleji ze všech naběhl Vaněk, ale v docela složité pozici zakončoval vedle branky.
26
Ze souboje Salachny se Smolou se balon odrazil do zámezí a rozhodčí ukazuje na rohový kop. Rozehraje opět Pícha.
25
Poněkud krkolomně dostali Křapka s Vaňkem balon do třinecké šestnáctky, ale nikdo z útočníků tam připraven nebyl. Míč končí u Palečka.
24
Dedič na polovině fauloval Vaňka, Pícha rozehrál dozadu na Křapku. Ústí nad Labem volí v dalším pokračování akce nákop na pravou stranu.
23
Bedecs byl sám na půlce hřiště, ale rozhodl se pomoct si s gólmanem Palečkem. Málek šel do souboje s Křapkou podrážkou napřed a byl mu odpískán faul.
22
Třinečtí drží v posledních momentech balon více na svých kopačkách a postupně se tlačí dopředu. Na pravé straně odehrál Joukl nepřesný balon alespoň za postranní čáru.
21
Malcharek si na pravém křídle vyměnil balon s Motyčkou a nebezpečně odcentroval. Zeman pustil míč chytře do zámezí, Janošík se do zakončení neprotlačil.
20
Bedecsův odkop si na polovině hřiště zpracoval Dedič a proti trojici protihráčů vybojoval autové vhazování. Třinec rozehrává od obránců.
19
Třinečtí se ubránili a sami podnikli rychlý výpad. Jenomže Janošík nedokázal v předfinální fázi přihrát přesně. Třinec u míče zůstal, Motyčka centr na Janošíka přetáhl.
18
Třinec rozehrával svůj první rohový kop a exekutorem byl Janošík. Pro balon si došel Zacharda a okamžitě vykopává na útočníky.
16
Po centru Leibla z levé strany hlavičkoval v šestnáctce volný Smola. Ale přímo do náruče brankáře Palečka.
15
Třinečtí stopeři na poslední chvíli zastavili ústecký útok, Smola už se probíjel k zakončení. Po pravém křídle pak hostujícímu Miskovičovi neunikl Malcharek.
13
Třinec se zčistajasna dostal do první příležitosti, skóre ale zůstává neměnné. Na opačné straně v nadějné pozici přestřelil branku Veverka.
12
Křižný balon od Joukla odhlavičkoval Zukić jen k Málkovi, který vysunul do obrovské šance Malcharka! Ten se octl sám před Zachardou, ale ústecký gólman mu skvěle zúžil střelecký úhel a Malcharek poslal míč těsně vedle tyče!
11
Motyčka si na středové ose vykoledoval faul. Málkův nízký centr nejdříve odhlavičkoval Zeman, po obloučku od Motyčky hlavičkoval nad branku Čelůstka.
10
Čelůstka ve spolupráci s Bedecsem odvrátili ústecký útok. Po hlavičce Malcharka má uprostřed hřiště trochu více prostoru Málek.
9
Pícha posílal míč do ohně znovu svou levačkou, ale byl to příliš dlouhý centr. Malcharek uhlídal Křapku a míč skončil za postranní čarou.
8
Janoščínův pas byl na Motyčku příliš dlouhý a balon dolétl až k Zachardovi. Na opačné straně vybojoval Veverka v souboji s Čelůstkou roh.
7
Leibl táhl balon po levém křídle a v rámci ústeckého protiútoku odcentroval na zadní tyč. Na nadějně vzhlížející centr si však nikdo z jeho spoluhráčů nenaběhl.
7
Pícha zezadu na polovině hřiště fauloval Malcharka. Slezané rozehráli nakrátko, Motyčku na levém křídle zastavili hostující obránci.
6
Bedecs odvrátil centrovaný balon Píchy za šestnáctku, další pokračování ústecké akce zmařil Veverka, který si neporozuměl se Smolou.
5
Veverka odrazil míč o Janoščína a získal pro Ústí nad Labem první rohový kop. Rozehrávat bude zřejmě Pícha.
4
Zeman si zpracoval nepřesnou přihrávku Bedecse, ale okamžitě byl dostoupen Janošíkem. Přesto situaci zvládl a Arma postupuje do útoku.
3
Eliáš po průniku po pravé straně odcentroval před branku a Joukl odvrátil balon jen těsně za šestnáctku. Vaňkovu nepovedenou střelu zablokoval Čelůstka.
2
Veverka byl faulován uprostřed hřiště Salachnou, ale nepřesnou přihrávkou následně zahnal Leibla. Po vhazování Joukla odehrál míč pouze do autu Vaněk.
1
Výkop obstarali hosté a utkání bylo zahájeno. První útočná akce Ústí nad Labem skončila v zámezí. Paleček rozehrál nakrátko se svými obránci.
1
Do sektorů hostů dorazilo z opačného konce republiky několik nejvěrnějších fanoušků, kteří si zaslouží úctu.
Fotbalisté vedeni triem rozhodčích již nastupují na travnatou plochu. Třinečtí budou hrát v červené barvě, hráči Ústí nad Labem mají modré dresy a trenýrky stejné barvy.
Na stadionu Rudolfa Labaje finišují rozcvičky obou týmů. Tribuna se pomalu zaplňuje fanoušky, počasí je dnes doslova ideální. Utkání začne zhruba za dvacet minut.
Ústečtí postrádají v Třinci rovněž Jana Martykána, Slezanům chybí zranění stopeři Pavel Hloch s Muamerem Avdićem. Několik zápasů čekají na návrat na soupisku také Tomáš Benetka s Jakubem Teplým.
Ani kouč Ústí nad Labem Němec nenechal ve své sestavě na kameni kámen. Pozici brankáře však nemění ani Arma. Chytat bude Zdeněk Zacharda, náhradníkem je Marián Tvrdoň. V obranné řadě došlo k jedné výměně. Ivana Šnirce nahradil v základní jedenáctce Jakub Pícha. V Třinci chybí Ústí nad Labem vedle vykartovaného Jana Peterky ještě Jan Králík, který není ani na lavičce. Do základu se místo něj posunul Jiří Miskovič. Na střídačce mají hosté pouze čtyři hráče a brankáře.
Třinecký trenér Kula udělal v sestavě oproti minulému kolu několik změn. V brance ale nadále zůstává jasná jednička Lukáš Paleček, kterému dnes bude krýt záda Pavel Rohel místo Jiřího Adamušky. Vykartovaného Michala Velnera nahrazuje na pravém kraji obrany univerzál Petr Joukl. Po karetním trestu se do základní sestavy naopak vrací Jiří Janoščín a posouvá Slováka Filipa Tomoviče mezi náhradníky. Na lavičce tentokrát chybí Martin Samiec, jehož místo zaujal další mladík Mario Latocha. Na premiéru v A-mužstvu čeká na lavičce i Estonec Reintam.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Joukl, Čelůstka, Bedecs, Janošík – Salachna, Motyčka (C) – Malcharek, Málek, Janoščín – Dedič. Trenér: Karel Kula.
Náhradníci: Rohel – Tomovič, Ceplák, Latocha, Szotkowski, Kučera, Reintam.

FK Ústí nad Labem: Zacharda – M. Zeman (C), Zukić, Křapka, Pícha – Eliáš, L. Vaněk, Miskovič, Leibl – Veverka, Smola. Trenér: Petr Němec.
Náhradníci: Tvrdoň – Bourenane, D. Procházka, P. Výborný, Šnirc.

Rozhodčí: Emanuel Marek – Zdeněk Arnošt, Marek Pilný.
ABSENCE

Třinec se na jaře potýká s marodkou. Proti Ústí nad Labem zcela jistě nenastoupí obránci Pavel Hloch s Muamerem Avdičem. Před týdnem proti Karviné nehráli ani Tomáš Benetka s Jakubem Teplým, utkání proti Armě se kvůli karetnímu trestu zase nebude týkat Michala Velnera, jenž přijde také o utkání v dalším kole. Ústí nad Labem bude v Třinci postrádat Jana Peterku, který si musí odpykat ještě jedno utkání karetního trestu.

ROZHODČÍ

Hlavním rozhodčím utkání je pan Emanuel Marek, jemuž na čarách pomohou asistenti Zdeněk Arnošt a Marek Pilný. Delegátem utkání bude pan Miroslav Svoboda.

PODZIMNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

Pátek 2. října, 9. kolo, 18:00, Ústí nad Labem:
FK Ústí nad Labem – FK Fotbal Třinec 3:1 (3:1)
Branky: 11. a 40. Zeman, 4. Smola – 45. Dedič.
Diváci: 1 212 (30 % celkové kapacity).
FK ÚSTÍ NAD LABEM
5. místo, 31 bodů, skóre 30:22

Ústí nad Labem si v aktuálním ročníku udržuje konstantní formu a pohybuje se na předních pozicích. Svěřenci kouče Petra Němce sice neatakují přímo postupové příčky, ale drží se v klidném závětří. Na druhý Hradec Králové ztrácí Arma deset bodů, třetí a čtvrté místo je však na dohled. Na jaře se však Severočechům vůbec nedaří. V šesti zápasech získali jen čtyři body za čtyři remízy. Doma ještě vůbec neskórovali a naposled před vlastními diváky odevzdali všechny body Českým Budějovicím.

Poslední odehrané utkání

Sobota 9. dubna, 22. kolo, 18:00, Ústí nad Labem:
FK Ústí nad Labem – SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)
Branky: 56. a 66. Kalod, 16. Čavoš.
Diváci: 884 (22 % celkové kapacity).

Sestava Ústí nad Labem: Zacharda – M. Zeman, Zukić, L. Vaněk, Šnirc – Eliáš (70.Výborný), Křapka, Králík (74. Bourenane), Leibl – Veverka (46. Miskovič), Smola. Trenér: Petr Němec. Náhradníci: Tvrdoň – Bourenane, D. Procházka, Miskovič, P. Výborný, Pícha.

13. místo, 19 bodů, skóre 23:36

Třinečtí fotbalisté bojují v jarní části o záchranu ve Fotbalové národní lize. Tým trenéra Karla Kuly se ve druhé polovině soutěže pokouší o umístění do osmého místa, na které momentálně ztrácí šest bodů. Před posledním Vyšehradem, který by za současné situace sestupoval, mají Třinečtí náskok pěti bodů. V posledních zápasech Třinec remizoval s Opavou, prohrál ve Vlašimi a uhrál nerozhodný výsledek také s Karvinou. V minulém týdnu přivedl do svého kádru estonského obránce Mikka Reintama z druholigového skotského klubu Alloa Athletic.

Sobota 9. dubna, 22. kolo, 10:15, Třinec:
FK Fotbal Třinec – MFK OKD Karviná 1:1 (1:1)
Branky: 9. Dedič – 17. Puri.
Diváci: 656 (33 % celkové kapacity).

Sestava Třince: Paleček – Velner, Čelůstka, Bedecs, Janošík – Salachna, Motyčka (C) – Malcharek, Málek (70. Szotkowski), Tomovič (64. Joukl) – Dedič (76. Ceplák). Trenér: Karel Kula. Náhradníci: Adamuška – Joukl, Samiec, Ceplák, Szotkowski, Kučera, Reintam.