Sokolovu se podařilo ve druhém poločase vyrovnat, když tlak zužitkoval v sedmdesáté minutě Vojtěch Přeučil. O šestnáct minut později mohl vrátit vedení Ústí nad Labem Michal Zeman, svou slibnou brankovou příležitost ale neproměnil. Obě mužstva se po páteční předehrávce 26. kola Fotbalové národní ligy ČR o body do soutěžní tabulky podělí.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Statistiky utkání:

Branky:
20. Smola – 70. Přeučil.
ŽK: 43. Peterka, 68. Králík, 83. Výborný – 44. Jablonský, 50. Dvořák II, 63. Kopečný.
90+2
Ve druhé půli byla nastavena jedna minuta a padesát osm sekund.
90+2
Proti Jakubu Dvořákovi II včas vyběhl Zdeněk Zacharda.
90+1
Třetí střídaní také na straně domácích. Jiřího Miskoviče nahrazuje Petr Barnat.
90
Jan Machálek nastaví dvě minuty.
89
Poslední střídání Sokolova. Splněno již pro dnešek má Jan Kosak, závěrečné minuty budou patřit Františkovi Dřížďalovi.
89
Domácí v ofsajdu.
89
Petr Výborný trefil jen obránce hostů.
88
Jiří Miskovič propagačním pokusem minul.
86
Tutová šance Ústí nad Labem! Petr Výborný předal míč Tomáši Smolovi, který nalezl na středu na hranici velkého vápna Michala Zemana, který nepochopitelně se střelou čekal, až trefil vracejícího se Miloše Kopečného. Posledně zmiňovaný odvrátil balón na rohový kop.
85
Po nedovoleném zákroku na Michala Leibla hlavní rozhodčí přerušil hru.
84
Standardní situace pro domácí z vlastního velkého vápna po faulu na Tomáše Smolu.
83
Hlavní rozhodčí udělil žlutou kartu Petru Výbornému (UNL), který si počínal proti pravidlům v souboji s protihráčem.
82
Ofsajd Sokolova.
80
Kopečný vystřelil vedle.
79
Druhá změna v sestavě Army. Dnes si již nezahraje Daniel Procházka, důvěru trenéra dostává Josef Eliáš.
78
V závaru před domácí bránou zastoupil ústeckého gólmana Jan Peterka.
77
Ústečtí se brání zuby nehty, Baník nyní jednoznačně lepším mužstvem. Nařízen přímý volný kop po faulu na Zbyňka Vondráčka.
75
Domácí opět zakopávají balón za pomyslnou prodlouženou brankovou čáru, posedmé v této půli dnes bude Sokolov hrát od rohového praporku.
75
Vojtěch Přeučil si roh z levé strany zopakuje.
75
Z rohu vytěsnil Zdeněk Zacharda míč opět na rohový kop, který z opačné strany zahraje Vojtěch Přeučil.
74
Čtvrtý rohový kop Sokolova ve druhé půli bere na sebe opět Jakub Dvořák II.
73
Poprvé bude střídat také Petr Němec. Jana Králíka střída Petr Výborný.
73
Jiří Procházka se trefuje pouze do boční sítě brány.
72
Hosté mají nyní více ze hry a vyrovnávací gól je nabudil.
70
Sokolov právě vstřelil branku!
Hosté z tlaku srovnávají skóre. VOJTĚCH PŘEUČIL dostal od spoluhráče přihrávku na střed, odkud svou tvrdou přízemní střelou uklidil míč k levé tyči.
68
Za faul u středové čáry obdržel žlutou kartu Jan Králík (UNL).
67
Vojtěch Přeučil standardní situaci doslova zahodil, když bránu Zdeňka Zachardy přestřelil.
66
Hosté budou zahrávat přímý volný kop ze slibné pozice, přibližně dvaadvacet metrů od brankové čáry.
65
Sokolov kombinuje na útočné polovině, do zakončení se ale nehrne.
63
Třetí žlutá karta na straně hostů, inkasoval ji Miloš Kopečný (SOK).
62
Druhé střídání Sokolova. Hrací plochu opouští Vít Vrtělka, opačným směrem putuje Vojtěch Přeučil.
61
Domácí kontrolují hru a brání své těsné vedení.
Dnešní utkání sleduje 745 diváků.
59
Vojtěch Machek zastaven za cenu faulu na obranné polovině.
57
Arma se po delší době dostala na útočnou polovinu, kde si pro přímý volný kop došel Tomáš Smola.
56
Po zahrání pátého rohu Baníku byl ve velkém vápně faulován Antonín Křapka.
56
Sokolov pokračuje v převaze, třetí rohový kop Baníku v krátkém časovém sledu.
56
Jiří Miskovič hlavičkou odvrátil balón do bezpečí pro domácí.
55
Jakub Dvořák II si zkusí rohový kop počtvrté.
55
Jakub Dvořák II bude zahrávat i třetí roh Sokolova.
54
Míč putoval po ose Michal Zeman, Jan Králík, Daniel Procházka, přičemž posledně jmenovaný nepřelstil obránce Sokolova.
52
Z protiútoku Jakub Dvořák II neohrozil bránu domácích.
51
Daniel Procházka se pokoušel projít obranou hostů, defenziva Baníku pustila záložníka domácích jen před velké vápno.
50
Jakub Dvořák II (SOK) napomenut žlutou kartou.
50
Miloš Kratochvíl z dobré střelecké pozice z levé strany minul.
49
Antonín Křapka odchází k ošetření do zámezí, zatím se bude ve hře pokračovat.
48
K ležícímu Antonínu Křapkovi běží lékaři.
47
Jiří Procházka aktivně napadal rozehrávku domácích, Adnan Zukič proto zvolil raději přihrávku na Zdeňka Zachardu.
46
Ofsajd Baníku.
46
První střídání provedl Daniel Šmejkal, na místo Jurije Medveděva přichází Vojtěch Machek.
46
Čekalo se na Jana Peterku, který právě přiběhl z šatny.
Úvodní půli ovládli fotbalisté Army, kteří po dorážce Tomáše Smoly ve dvacáté minutě vedou nad Sokolovem 1:0. Před úvodním gólem nastřelil Jan Peterka po rohu Jana Králíka břevno.

Fauly: 11:7.

Druhý poločas začne přibližně v 18:04 hod.
45+1
45+1
Po padesáti šesti sekundách nastavení ukončuje hlavní arbitr úvodní půli.
45+1
Ofsajd Ústí nad Labem.
45
Hlavní rozhodčí Jan Machálek nastaví jednu minutu.
44
Žlutit se bude také na straně hostů, a to na téměř totožném místě jako v předchozí minutě. Nepřiměřenou sílu použil při souboji s Janem Králíkem stoper David Jablonský (SOK), jenž uviděl před očima žlutou kartu.
43
Jan Peterka (UNL) po nečistém souboji na středové čáře obdržel žlutou kartu.
42
Hlavní rozhodčí po zrovna nepříliš přesvědčivém výroku odpískal faul na Antonína Křapku.
40
Ani druhý rohový kop, jenž opět vzal na sebe Jakub Dvořák II, hosté nevyužili.
40
Nahrávku Jurije Medveděva odvrátil Antonín Křapka na roh.
40
Z rohu svěřenci Daniela Šmejkala nebezpeční nebyli.
39
První roh Sokolova zahraje Jakub Dvořák II.
38
Jakub Dvořák II ze standardní situace nevystřelil podle svých představ.
37
Jan Kosak si došel v souboji s Jiřím Miskovičem pro faul.
37
Ivan Šnirc čistě odkopl míč z kopaček Jana Kosaka u levé postranní čáry.
35
Jedovka Miloše Kratochvíla těsně nad zemí skončila v náruči ústeckého hájce svatyně.
34
Jiří Miskovič zkoušel střelecké štěstí z hranice velkého vápna, střela skončila mimo.
34
Jan Kosak prověřil pozornost Zdeňka Zachardy z levé strany.
33
Tomáš Smola zavadil o Víta Vrtělku, standardní situace pro hosty.
32
Jan Machálek dopískává výhodu pro hosty po nedovoleném zákroku na Miloše Kratochvíla.
30
Otto Urma v souboji jeden na jednoho zabránil samostatnému úniku Michala Zemana, naštěstí pro hosty druhý jmenovaný fauloval.
29
Ústí nad Labem vyčkává na vlastní polovině.
27
Miloš Kratochvíl se dostal sám před Zdeňka Zachardu. Ústecký brankář vytáhl skvělý zákrok, když tutovou šanci záložníka Sokolova vyrazil.
26
Ani střelecká muška Jakuba Dvořáka II nebyla přesná.
25
Jakub Dvořák I předvedl v kariéře i lepší výkopy, tentokrát skončil balón na tribuně.
24
Střelecký pokus Michala Leibla zblokoval Jurij Medveděv.
24
Arma má výhodu přímého volného kopu z ostrého úhlu téměř od rohového praporku po ruce hostujícího hráče.
23
22
Jakub Dvořák I musel dalekým výběhem zabránit brejku Daniela Procházky.
20
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Dobrým důrazem ve vápně se prezentoval TOMÁŠ SMOLA, jenž míč odražený od břevna po střele Jana Peterky, dorazil do sítě. Svůj podíl má na gólu i Jan Králík, který zahrával roh.
20
Jan Peterka po rohu Jana Králíka orazítkoval břevno!
20
K rohovému praporku se staví Jan Králík.
20
Šnirc se zasloužil o první rohový kop utkání.
19
Centr Antonína Křapky na Michala Zemana byl příliš dlouhý.
17
Fauly nadále narůstají, obětí se tentokrát stal ve vlastním velkém vápně Michal Leibl.
16
Jan Kosak faulován ve středovém kruhu.
15
Žádnými velkými brankovými příležitostmi se zatím diváci kochat nemohou, hra se neustále pouze přelévá ze strany na stranu.
13
Otto Urma odchází s lékařem k ošetření za postranní čáru, hra bude navázána odkopem od brány Jakuba Dvořáka I.
13
Na hrací ploše zůstal ležet Otto Urma, ke kterému byl přivolán lékař.
13
Jan Peterka z levé strany vystřelil vedle.
12
Dělovku Jiřího Miskoviče zblokovala obrana hostů.
12
Před napadajícím Jiří Procházkou volil Antonín Křapka raději přihrávku na brankáře.
11
Miloš Kratochvíl z levé strany minul.
10
Sokolov kombinuje na vlastní polovině.
9
Jan Kosak si došel u postranní čáry pro faul od Ivana Šnirce.
8
Daleký odkop Zbyňka Vondráčka skončil v zámezí.
6
Miloš Kratochvíl zastavil nedovoleně Jana Peterku v blízkosti středové čáry.
6
Králík z pravé strany nemířil přesně.
5
Michal Zeman centroval z pravé strany do velkého vápna na Tomáše Smolu, defenziva Baníku se měla na pozoru.
4
Daniel Procházka hledal křižným centrem Michala Zemana, míče se ale ujali hosté.
3
Ve vlastním pokutovém území byl za hranicí pravidel zastaven Michal Zeman, přímý volný kop ve prospěch Army.
2
Jiří Procházka faulován na ofenzivní části hrací plochy.
1
Domácí drží míč na obranné polovině.
1
Jakub Dvořák II rozehrál ze středového kruhu.
1
Před začátkem samotného zápasu bude uctěna minuta ticha. 27. 4. 2016 zemřel po následku těžké nemoci Jiří Zavoral – významný člověk v rozvoji města Ústí nad Labem – společnosti AZ Sanace, AZ Consult, podporoval postižené, zvířata, sport, a to mimo jiné i FK Ústí nad Labem.
Domácí nastupují v dresech světle modrých, hosté se představí ve žlutočerné kombinaci dresů. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu tmavě modrou.
Domácí volí pro dnešní utkání rozestavení 4-1-4-1, hosté dnes sázejí na rozestavení 4-4-1-1.
Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí:
Jan Machálek.
Asistenti: Radek Kotík, Valter Boček.

Delegát svazu: JUDr. Václav Krondl.

FK Ústí nad Labem: Zacharda – Šnirc, Zukič, Křapka, Leibl – J. Peterka – M. Zeman, Králík, Miskovič, D. Procházka – Smola. Trenéři: Petr Němec, Petr Fousek.
Náhradníci: Tvrdoň – Barnat, Bourenane, Eliáš, P. Výborný, Pícha.

FK Baník Sokolov: Jakub Dvořák I – Kopečný, Jablonský, Vondráček, Urma – Medveděv, Vrtělka, Kratochvíl, Kosak – Jakub Dvořák II – J. Procházka. Trenéři: Daniel Šmejkal, Jiří Dreiseitl.
Náhradníci: Zaťko – Machek, J. Blažek, Mejdr, Dřížďal, Přeučil.

Rozhodčí: Machálek – Kotík, Boček; delegát: Krondl.
Ve 26. kole Fotbalové národní ligy ČR se v utkání, ve kterém oběma celkům o nic nepůjde, Ústí nad Labem představí proti Sokolovu.

Svěřenci Petra Němce a Petra Fouska nenavázali na podzimní část podle svých představ a na jaře se zatím trápí. V posledních pěti měřeních sil nastřádalo Ústí nad Labem pouhé čtyři body.

FK Pardubice – FK Ústí nad Labem 1:1 (0:0)
FK Ústí nad Labem – SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)
FK Fotbal Třinec – FK Ústí nad Labem 2:0 (0:0)
FK Ústí nad Labem – FK Slavoj Vyšehrad 4:1 (2:0)
SFC Opava – FK Ústí nad Labem 2:1 (1:0)

Tým pod vedením Daniela Šmejkala a Jiřího Dreiseitla není rovněž v nejlepší formě, i když poslední duel v rámci dvacátého čtvrtého kola Fotbalové národní ligy ČR proti Třinci zvládl vyhrát. Ve dvacátém pátém kole soutěže měl Baník volno.

FK Baník Sokolov – FK Slavoj Vyšehrad 0:0
1. SC Znojmo FK – FK Baník Sokolov 2:1 (0:1)
FK Baník Sokolov – SFC Opava 1:1 (0:0)
MFK OKD Karviná – FK Baník Sokolov 2:0 (1:0)
FK Baník Sokolov – FK Fotbal Třinec 2:1 (1:0)
Z důvodu kolize s hokejovým zápasem české reprezentace na mistrovství světa proti Rusku začne utkání Ústí nad Labem se Sokolovem o hodinu dříve, tj. v 17:00 hod.
Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí mírně favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.
Nejlepší střelci obou celků v lize:

FK Ústí nad Labem:

Tomáš Smola – 8 gólů;
Michal Zeman – 7 gólů.

FK Baník Sokolov:
Bidje Manzia, Miloš Kratochvíl – oba 5 gólů.
Porovnání brankářů obou mužstev v soutěži:

Zdeněk Zacharda – 6 nul,
Marián Tvrdoň – 1 nula.

Jaroslav Belaň – 10 nul.
Poslední ligová utkání obou celků (25., respektive 24. kolo, Fotbalové národní ligy ČR):

SFC Opava – FK Ústí nad Labem

2:1 (1:0)
Branky: 43. Jurečka z penalty, 54. Kuzmanovič – 59. M. Zeman.
Rozhodčí: Adámková – Melichar, Kožár.
Delegát: Ondo.
ŽK: 12. Janetzký, 59. Mozol, 73. Žídek, 90+1. Mrázek – 11. Křapka, 42. J. Peterka, 61. Veverka, 76. Bourenane, 82. L. Vaněk, 84. Smola.
Diváci: 1 492.

FK Baník Sokolov – FK Fotbal Třinec
2:1 (1:0)
Branky: 41. Urma, 77. Vrtělka z penalty – 52. Bedecs.

1:1 (0:0)
Branky: 80. Vrtělka z penalty – 52. Smola.
Rozhodčí: Královec – Kožár, Vitner.
Delegát: Bohuněk.
ŽK: 79. Zukič (UNL).
Diváci: 880.
Letošní bilance obou týmů v soutěži:

24 zápasy: 8 výher, 10 remíz, 6 porážek; skóre 35:27, 34 body, 5. místo.

23 zápasy: 9 výher, 10 remíz, 4 porážky; skóre 27:18, 37 bodů, 4. místo.
Příjemné páteční odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky 26. kola Fotbalové národní ligy ČR. Celek FK Ústí nad Labem přivítá tým FK Baník Sokolov.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov;
souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
kapacita: 4 000 diváků;
rozměry: 105 x 68 m.