Ve druhém poločase se 1 212 diváků již žádné branky nedočkalo, Arma uhájila dvoubrankové vedení z úvodní pětačtyřicetiminutovky. Dvěma góly se do listiny střelců zapsal Michal Zeman. Arma tak natahuje šňůru neporazitelnosti na šest zápasů.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Statistiky utkání:

Branky:
11. a 40. Zeman, 4. Smola – 45. Dedič.
ŽK: 20. Hyčka, 90. Veverka – 12. Salachna, 24. Bedecs, 39. Teplý.
90+4
Veverka hledal v předbrankovém prostoru volného Eliáše, který odkrytou branku minul. Gól by ale stejně neplatil, neboť byl máván ofsajd (na ofsajdy 3:2).
90+3
Hyčka nabídl tutovou šanci Hoškovi, který na balón těsně nedosáhl.
90+3
Pas Veverky na Hyčku byl příliš dlouhý.
90+2
Ústečtí nikam nespěchají a kontrolují hru.
90+1
Hyčka drží míč u rohového praporku.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
90
Žlutou kartou napomenut Richard Veverka (UNL) za faul na středu hřiště.
89
Hyčka se pokoušel nalézt ve velkém vápně Smolu, hostující obrana pozorná.
88
Poslední střídání připravil také Petr Němec. Ze hřiště odchází Jan Peterka, kterého nahradí Petr Hošek.
88
Vomáčka po zákroku Zachardy atakoval domácího brankáře za hranicí pravidel.
88
Martykán zblokoval nahrávku Tomečka směřující před bránu do autu.
87
Vomáčka ošklivě fauloval Šnirce, který se ze země těžko zvedá.
86
Martykán z pěti metrů hlavičkoval mimo.
86
Šnirc hledal ve velkém vápně Eliáše, který vybojoval pouze aut.
85
Peterka faulován na středu hřiště.
84
Poslední střídání hostů. Na místo Jiřího Janoščina přichází Marek Čelůstka.
83
Domácí drží kulatý nesmysl co nejdále od své branky.
82
Tomečkova rána z dálky byla pro Zachardu lehké sousto.
81
Vomáčka se zmohl pouze na odkopnutí balónu.
80
Smola v souboji o míč u postranní čáry s Mozolem úspěšnější.
80
Ofsajd Třince (na ofsajdy 2:2).
79
Třinec se snaží o založení ofenzivní akce.
78
Bedecs vystřelil z třiceti metrů vedle.
77
Druhé střídání Army. Ze hřiště za velkého potlesku odchází Filip Novotný, na jehož místo nastupuje Josef Eliáš.
76
Malcharek z levé strany svou jedovkou nechal vyniknout Zachardu.
75
Vaněk dnes podruhé zvolil raději odkopnutí míče do autu.
74
Martykán podle verdiktu sudího podrazil Cepláka, z tribuny ale většina viděla zasažený pouze balón.
73
Míč putoval po ose Veverka, Novotný, Zeman. Posledně jmenovaný z malého vápna ve výskoku zamířil vedle.
72
Hra je často kouskovaná, před malou chvílí faulován na vlastní polovině Smola, nyní pro změnu jeho oponent Vomáčka.
70
Dělovku Mozola obětavě schytal do hlavy Šnirc, levý ústecký obránce pokračuje ve hře.
69
Hyčka po centru Šnirce hlavičkoval vedle.
68
Veverka zastavil Vomáčku nedovoleným způsobem, kapitán hostů bude zahrávat standardní situaci z vlastního pokutového území.
67
Zdeněk Zacharda vyrazil míč daleko od své brány.
66
Budeme svědky rohového kopu Třince, který bude zahrávat Václav Mozol.
65
Peterka přízemní střelou z pravé strany Palečka nepřekonal.
64
Malcharek nalezl na pravé straně Mozola, který vystrašil ústeckého gólmana. Míč minul bránu jen o pár centimetrů.
Dnešní utkání sleduje 1 212 diváků včetně jednoho nadšence z Třince.
63
Vomáčka z dálky nemířil přesně.
62
Dedič fauloval Šnirce, Arma bude zahrávat přímý volný kop z obranné poloviny.
61
Ve velkém vápně po zahrání rohu spadl Peterka, domácí hráči i fanoušci se dožadovali penalty, avšak Julínek zůstal klidný.
60
Rohový kop se bude kopat pro změnu také na druhé straně, balón od Novotného poslal do zámezí Joukl.
59
Šnirc nepustil do vlastního předbrankového prostoru centr Mozola, Třinec bude kopat roh.
59
Malcharek se zasloužil o vybojování faulu.
58
Vomáčka čistým skluzem vystihl přihrávku Veverky na Šnirce.
57
Smola hledal Hyčku, který měl míč na dlouhou nohu. Přesto druhý jmenovaný balón doběhl, ale z nepříliš komfortní střelecké pozice přestřelil.
55
Hyčka faulován na středu hřiště.
55
Ceplákovu hlavičku z bezprostřední blízkosti zachytil ústecký brankář do náruče.
53
Avizované střídání Army. Jiřího Miskoviče, který před malou chvílí opustil hřiště na nosítkách, nahradí Richard Veverka. Fanoušci vítají útočníka Ústí nad Labem pokřikem "Ústecký Messi!"
53
Ceplák po výměně balónu s Vomáčkou z dálky prověřil Zachardu.
52
Vomáčka v rámci fair-play vrátil míč domácím.
52
Jiří Miskovič dnešní utkání s největší pravděpodobností dohrál, hrací plochu opouští na nosítkách.
51
S Jiřím Miskovičem to nevypadá vůbec dobře, rozhodčí zažádal o nosítka.
50
Na hřišti zůstal ležet Jiří Miskovič, na hřiště přivolán lékař.
49
Dedič mířil téměř sám na Zachardu, který včasným výběhem zabránil vyložené šanci hostů.
49
Smola po centru Zemana hlavičkoval nad.
47
Arma z rohového kopu nic nebezpečného nevymyslela.
47
Novotného přihrávku ve velkém vápně zachytil Hloch, který balón odpálil na roh pro domácí.
46
Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupil aktivněji Třinec, i když Zacharda zasahovat zatím nemusel.
46
Realizační tým hostů připravil na úvod druhé půle dvojí střídání. Lukáše Salachnu nahradí Václav Tomeček, Jakuba Teplého střídá Miroslav Ceplák.
46
46
Do zápasu vstoupili lépe hráči domácích, když ve čtvrté minutě udeřil jako první Tomáš Smola. O sedm minut později navýšil vedení Army Michal Zeman, v minutě čtyřicáté poté stejný hráč vyslal Ústí nad Labem do tříbrankového vedení. Půl minuty před koncem řádné hrací doby první půle poté snížil třinecký René Dedič. Hosté mají na zvrat zápasu druhý poločas.
Statistiky prvního poločasu:

Branky:
ŽK: 20. Hyčka – 12. Salachna, 24. Bedecs, 39. Teplý.
Střely na branku: 9:2.
Střely mimo branku: 2:2.
Rohové kopy: 6:2.
Ofsajdy: 2:1.
Fauly: 8:12.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02 hod.
45+2
45+2
Bedecs nakopl míč pouze do zdi. Hlavní rozhodčí Julínek po jedné minutě a čtyřiceti sedmi sekundách nastavení úvodní poločas ukončuje.
45+2
Třinec vybojoval ještě standardní situaci nad velkým vápnem.
45+1
Hlavní rozhodčí nastaví jednu minutu.
45
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté udeřili z nenápadné akce a utkání půl minuty před koncem řádné hrací doby první půle dramatizují! RENÉ DEDIČ se chopil míče poskakujícího na hranici velkého vápna a padáčkem překonal i Zdeňka Zachardu.
45
Joukl faulován u postranní čáry.
44
Ofsajd Třince (na ofsajdy 2:1).
43
Zukič před protihráči raději míč zakopl.
42
Třinec se stále snaží s výsledkem něco udělat.
40
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
MICHAL ZEMAN se zařídil podle nepsaného pravidla, že pokud nevíte, co s balónem, vystřelte. Pravý obránce Army z dálky nachytal Lukáše Palečka a střelou vzduchem do středu brány se dnes podruhé zapisuje do listiny střelců.
40
Miskovič ze standardní situace napálil míč pouze do zdi, Vaněk následně prověřil pozornost Palečka.
39
Opět se bude žlutit! Jakub Teplý (TRI) za svůj nedovolený zákrok před velkým vápnem inkasoval žlutou kartu.
38
Třinec si staví míč na roh.
37
Hosté stále nic nevzdávají a snaží se o zdramatizování utkání.
36
Miskovič mířil sám proti Palečkovi z velkého úhlu. Ústecký záložník vybojoval pro domácí alespoň standardní situaci od rohového praporku.
35
Hyčka v protiútoku nahrál naslepo, balónu se tak zmocnil soupeř.
35
Třinec bude zahrávat roh.
34
Pokus Bedecse zblokoval Zukič do bezpečí pro Armu.
34
Ofsajd ústeckého celku (na ofsajdy 2:0).
33
Miskovič vybojoval rohový kop pro domácí.
31
Třinec mohl jít do protiútoku, Salachna ale nezahrál balón podle svých přestav.
30
Menší potyčku Smoly s Hlochem v přerušené hře uklidnil hlavní sudí jasnou domluvou.
29
Hyčkův centr hlavičkoval Peterka mimo.
29
Roh zahrávaný Šnircem vyrazil hostující gólman daleko od vlastní svatyně.
28
Hyčka hledal volného Miskoviče, který ve finální fázi promáchl.
28
Martykán vystřelil vedle.
26
Hyčka si v pádu z pravé strany na Palečka nepřišel.
24
Imrich Bedecs (TRI) šel do souboje na středu hřiště velmi riskantně a fauloval přitom protihráče. Třinecký fotbalista vyfasoval proto žlutou kartu.
24
Joukl faulován u vlastní brány Novotným.
23
Zukič hledal volného Zemana, míč ale skončil v zámezí.
22
Domácí nikam nespěchají a vyčkávají na vhodnou příležitost.
20
René Dedič si u postranní čáry vynutil fauly od Aloise Hyčky (UNL), který následně obdržel žlutou kartu.
19
Michal Zeman z ostrého úhlu zamířil nad.
18
Ústí nad Labem zatím jednoznačně lepším mužstvem.
17
Střelecký pokus Zemana zblokoval Mozol na roh.
16
Janoščin zůstal ležet na hrací ploše, rozhodčí hru přerušuje.
15
Zeman z bezprostřední blízkosti proti brankáři Třince neuspěl.
15
Ivan Šnirc vzal přímý volný kop na sebe, Lukáš Paleček vytáhl míč na břevno. Domácí budou kopat rohový kop.
14
Novotný si z pravé strany nabíhal do velkého vápna, ale byl nedovoleně zastaven hráčem hostů.
14
Bude se pokračovat ve hře, avšak zatím bez Jana Peterky.
13
Jan Peterka bude ošetřen za postranní čárou.
13
K Janu Peterkovi běží na pomoc lékař.
12
Lukáš Salachna (TRI) si počínal v souboji s Janem Peterkou za hranicí pravidel, za což uviděl hostující záložník žlutou kartu.
11
Domácí zvyšují opět ze standardní situace! Ivan Šnirc nakopl balón do pokutového území, kde se ho zmocnil MICHAL ZEMAN, jenž téměř z nulového úhlu posílá Armu do dvoubrankového vedení.
10
Miskovič faulován u postranní čáry.
9
První přímý volný kop ve prospěch hostů ze středu hřiště.
9
Míč ze standardní situace Šnirce vyboxoval Paleček do bezpečí pro hosty.
8
Salachna si vyměnil ve velkém vápně míč s Malcharkem, který jen o pár centimetrů minul.
7
Hyčka ve velkém vápně mohl mířit sám proti gólmanovi, svým hvizdem zastavuje akci rozhodčí kvůli ofsajdu (na ofsajdy 1:0).
6
Zaútočit se pokusil také Třinec, defenziva domácích se ale měla na pozoru.
5
Hyčka z těžké střelecké pozice hlavičkoval mimo.
5
Martykán si došel pro faul na ofenzivní části hřiště.
4
Michal Zeman zahlédl z přímého volného kopu před velkým vápnem volného TOMÁŠE SMOLU, který střelou doprostřed branky nedal hostujícímu hájci svatyně šanci.
4
Smola faulován v blízkosti středové čáry.
3
Hloch před napadajícím Smolou volil raději přihrávku na Palečka.
2
Autové vhazování Joukla zachytil Peterka.
2
Domácí kombinují na obranné polovině s vlastním brankářem.
1
Balón zamířil od Šnirce pouze do autu.
1
Ústečtí zahájili zápas výkopem ze středového kruhu.
1
Arma nastupuje v nové světlomodré barvě dresů, Třinec v dresech červenobílých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu tmavě modrou.
Domácí i hosté volí pro dnešní utkání rozestavení 4-1-4-1.

FK Ústí nad Labem: Zacharda – M. Zeman, Zukič, L. Vaněk, Šnirc – J. Peterka – Hyčka, Martykán, Miskovič, F. Novotný – Smola. Trenéři: Petr Němec, Petr Fousek.
Náhradníci: Tvrdoň – Hošek, Eliáš, Rašo, Veverka, Pícha.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Joukl, Vomáčka, Hloch, Janoščin – Bedecs – Malcharek, Mozol, Salachna, Teplý – Dedič. Trenéři: Radim Nečas, Kamil Papuga.
Náhradníci: Bruk – Knötig, Tomeček, Martynek, Čelůstka, Ceplák, Šenk.

Rozhodčí: Julínek – Antoníček, Vitner; delegát: Helebrant.
Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí:
Pavel Julínek.
Asistenti: Petr Antoníček, Miloš Vitner.

Delegát svazu: Luboš Helebrant.
V devátém kole Fotbalové národní ligy ČR se střetne páté Ústí nad Labem s šestým Třincem.

Severočeši budou chtít navázat na výkony z předchozích utkání. Armě se letos zatím daří, což dokazují výsledky z předchozích kol:

FK Ústí nad Labem – FC MAS Táborsko 1:1 (0:1)
SK Sigma Olomouc "B" – FK Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
FK Ústí nad Labem – 1. SC Znojmo FK 1:2 (1:0)
FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem 2:2 (1:0)
FK Ústí nad Labem – FC Graffin Vlašim 3:0 (2:0)
MFK Frýdek-Místek – FK Ústí nad Labem 1:1 (0:0)
FK Ústí nad Labem – FK Pardubice 4:1 (1:0)
SK Dynamo České Budějovice – FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0)

Výkony Třince jsou v letošním ročníku zatím jako na houpačce. Když se podíváme na výsledky od prvního kola, vypadají takto:

FK Fotbal Třinec – SK Sigma Olomouc "B" 5:1 (3:1)
FK Pardubice – Třinec 0:0
FK Fotbal Třinec – SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
1. SC Znojmo FK – FK Fotbal Třinec 5:2 (1:2)
FK Fotbal Třinec – Slavoj Vyšehrad 3:3 (0:1)
Slezský FC Opava – FK Fotbal Třinec 1:2 (0:1)
FK Fotbal Třinec – FC Graffin Vlašim 2:0 (1:0)
MFK OKD Karviná – FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)
Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují celek FK Ústí nad Labem.
Nejlepší střelci obou celků v lize:

FK Ústí nad Labem:

Jan Králík, Tomáš Smola – oba 3 góly;
Alois Hyčka, Filip Novotný, Michal Zeman – všichni 2 góly.

Rozhodčí: Paták – Ratajová, Myška.
ŽK: 85. Lima, 90+3. Funda – 70. J. Martykán.
Diváci: 1 376.

MFK OKD Karviná – FK Fotbal Třinec
1:0 (0:0)
Branka: 61. Dreksa.
Rozhodčí: Hrubeš – Nádvorník, Fišer.
ŽK: 78. Juřena – 58. Velner, 69. Salachna.
ČK: 83. Velner (TRI; po 2. ŽK).
Diváci: 1 226.
Poslední vzájemné ligové utkání:

Fotbalová národní liga ČR 2014/2015, 19. kolo, 21. 3. 2015
FK Fotbal Třinec – FK Ústí nad Labem

3:1 (1:1)
Branky: 7. Malcharek, 58. Janoščin, 83. Dedič – 23. Smola.
Rozhodčí: Adámková – J. Kříž, Arnošt.
ŽK: 55. J. Peterka, 84. Vaněk (oba UNL).
Diváci: 813.
Letošní bilance obou týmů v soutěži:

8 zápasů: 4 výhry, 3 remízy, 1 porážka; skóre 15:7, 15 bodů, 5. místo.

8 zápasů: 3 výhry, 2 remízy, 3 porážky; skóre 14:12, 11 bodů, 6. místo.
Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme sledovat zápas 9. kola Fotbalové národní ligy ČR. Celek FK Ústí nad Labem vyzve FK Fotbal Třinec.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.