Je za námi předehrávka 4. kola FNL. Dynamo v ní porazilo Znojmo 1:0 díky krásné brance Kaduly ze závěru první půle. Jihočeši tak ani ve čtvrtém letošním zápase nedostali gól a vedou tabulku. Dnešní zápas byl vyrovnaný, oba celky měly několik šancí. Ujala se ale jen Kadulova dělovka. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
90+3
90+3
Ještě asi poslední útok Znojma.
90+2
Táborský v brejku neuspěl, ale Benát vede míč k rohovému praporku a domácí fanoušci jásají.
90+1
Do vápna létá jeden centr za druhým, Jihočeši se zodpovědně brání.
90
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Pěkná rána Čermáka z dálky, Doleček míč udržel a znovu rychle vykopává!
90
Čavoš mohl vyslat do úniku Benáta, míč ale poslednímu obránci mezi nohy neprostrčil.
89
Opět v akci domácí brankář. Dynamo se brání dál, Znojmo sahá po bodu.
88
Křížek míč vyboxoval, bude z toho nakonec další roh.
87
Šumberův centr sražen na roh, zatímco na trávníku zůstává ležet Táborský. Ale domácí ofenzivní univerzál bude v pořádku.
86
Nezastavitelný Benát utekl i čerstvému Urbančokovi, který jej stáhl rukama a dostává žlutou kartu.
84
Kvůli Klesově červené je tu rychlá změna. Do obrany půjde Jiří Bederka, který nahrazuje kapitána Richarda Kaloda.
84
Jihočeši bojují o třetí letošní výhru a tribuny volají: "Dynamo, Dynamo!"
83
Nepožitkův centr nadvakrát odehrál do bezpečí Novák.
82
Čereda pěknou střelou protáhl Křížka, ten vyráží na roh.
81
Michal Klesa trefil rozběhlého Urbančoka a dostává žlutou kartu. Je to jeho druhá dnešní, takže je vyloučen!
81
Poslední změna v dresu hostů, Šumberu vystřídal Dominik Urbančok.
79
Domácí se nadále spíše brání, ale už daleko aktivněji. V úvodu druhé půle jen čekali na soupeře, teď jej napadají a Petr Benát odvádí pro svůj tým nadále nedocenitelnou práci.
77
Druhá změna Znojma, Ledeckého nahradil Njire.
77
Kalod už je zase v ráži. U rohového praporku si pohrál s Odehnalem, ten jej fauloval a dostává žlutou kartu.
76
Dnešní utkání sleduje 1103 diváků.
75
Milimetry dělily Dynamo od druhého gólu! Skvěle se uvolnil Benát, přiťukl míč Kalodovi, který se rozhodl z levé strany vypálit. Trefil tyč, míč běžel po brankové čáře, trefil druhou tyč a odrazil se před čáru, kde balon uzmul gólman Doleček.
74
A hned ukazuje sympatický středopolař, proč je na hřišti. Benát oběhal celou polovinu hřiště, míč párkrát přiťukl, podržel a zklidnil celou hru.
73
Benát se hned postavil pod hrot, Táborský se stáhl doprava.
72
Petr Benát jde do hry, dnes dohrál Roman Wermke.
70
Teď až moc dlouho držel míč Zdeněk Křížek před odkopem, za prostoje před rozehrávkou dostává žluté napomenutí.
69
Čermák dobře využil podklouznutí Motala, ale o balon přišel. To samé se "povedlo" poté i Wermkemu. Blíží se čas Petra Benáta, aby zklidnil domácí hru a podržel míč.
67
Táborský stál v několikametrovém ofsajdu. Záhy se zkusil prokličkoval přes dva soupeře Pešek – toho prvního přešel, druhý jej zastavil.
65
Po souboji Svozila s Kalodem ve vápně se dožadovali domácí penalty. Sudí rozhodl opačně, dal Kalodovi žlutou kartu za simulování.
63
Proti noze dostal míč na hraně vápna Motal, zkusil to technicky, leč minul.
62
Znojmo pokračuje v nátlakové hře. Domácím se nedaří míč, pokud se k němu dostanou.
60
Avizované změny jsou tu. Jakub Pešek nahradil střelce první branky Kadulu, v dresu hostů dohrál Holub, na hřišti už běhá Petr Rybička.
60
60
Michal Klesa ostře sestřelil Šumberu, dostal žlutou kartu.
59
Pohotově a vtipně to teď myslel Richard Kalod, který chtěl skákající míč poslat obloučkem do branky. Trefil jen horní síť, ale Dolečka vystrašil.
58
Před tím měl ještě problémy se stříleným centrem Kaduly gólman Doleček. K jeho štěstí se ale v blízkosti nevyskytoval žádný domácí hráč, aby míč dorazil.
57
Oba trenéři plánují první změnu. V domácím dresu se svléká Pešek a půjde do hry, hru Znojma by měl oživit Petr Rybička.
56
Ten českobudějovická obrana zvládla, ale výkon domácích na kraji druhé půle budí v hledišti i na lavičce domácích rozpaky.
55
Vyrovnání visí ve vzduchu! Po několika centrech do vápna se k odraženému míči dostal Motal, jeho tečovaná rána skončila těsně nad břevnem! Následuje roh.
54
Odehnalův dlouhý míč si našel Ledecký, obránce Šourek jej ale výborně odzbrojil a ve spolupráci s Křížkem odehrál míč do bezpečí.
52
Jihomoravané po pauze zlepšili pohyb a je to hned znát. Zdá se, že ale obrana Dynama nápor v prvních šesti minutách přežila.
50
Následný roh svěřenci Davida Horejše ubránili, ale hosté pokračují v tlaku.
49
Střelecký ostrov tleská Zdeňku Křížkovi, který teď zachránil těsné vedení svému týmu! Nedůslednost v obraně domácích mohl potrestat Ledecký, který se otočil kolem Nováka, ještě vylepšil pozici pro Holuba, jenž tváří v tvář Křížkovi neuspěl.
47
Po vybojovaném míči Fundou se hodně prostoru otevřelo před Kalodem. Ten ale prováhal vhodný moment a o míč přišel.
46
Hráči i rozhodčí se vracejí na hrací plochu. Vypadá to, že druhých pětačtyřicet minut rozehrajeme bez změny v sestavách jednoho či druhého celku.
První poločas už patří minulosti. Gól jsme v něm viděli až v závěru, jinak šancí moc nebylo. Jihočeši byli víc u míče, měli několik náznaků šancí, ale žádná vyložená tutovka nepřišla. Až čtyři minuty před koncem se krásně trefil Kadula a trefil Dynamu prozatímní vedení. Znojemští si vypracovali jednu velkou možnost, ale v ní Odehnal těsně minul. Do kabin tak týmy odešly s vědomím jednobrankového náskoku domácích.
45
44
Do poločasu by ale rádi Znojemští ještě vyrovnali. Mají asi jednu z posledních šancí při posledním útoku.
43
Dynamo podpořeno nečekaným úspěchem ještě před pauzou touží přidat druhý zásah.
41
Dynamo právě vstřelilo branku!
Jihočeši se ujímají vedení. Dlouhý a křížný pas Patrika Čavoše našel za obranou nekrytého JINDŘICHA KADULU, který si dobře míč připravil, se střelou se vůbec nemazal a ranou pod břevno nedal Dolečkovi šanci.
39
Patrik Čavoš ve skluzu poslal k zemi jednoho ze soupeřů a měl by být opatrný, jednu žlutou už má. Tak jako tak je tu zajímavá standardka poblíž vápna pro hosty ze Znojma.
37
Hostující Michal Holub bránil Táborskému v rychlém rozehrání, dostal za to žluté napomenutí.
35
Po hluchých minutách se domácí trošku dostali do tempa díky Wermkemu, který vybojoval míč dlouhým sprintem a Jihočeši zůstávají u vápna soupeře.
33
Záhy z dálky pálil Javůrek, jehož ránu vyrazil Křížek na roh. Ten se podařilo Jihočechům bez problémů ubránit.
32
Velká šance Znojma! Dlouhý centr nedohrál Funda, a tak pohotový Holub vrátil míč na malé vápno k Odehnalovi, jenž ale zblízka těsně minul.
31
Taktický faul Patrika Čavoše na Radima Nepožitka správně potrestána žlutou kartou.
30
Zatím je to boj s minimem šancí. Plno osobních soubojů, šancí nebo i jejich náznaků jako šafránu.
29
Několik hezkých přihrávek předvedli Jihočeši. Tou poslední byl střílený centr Klesy, který dobře přečetl gólman Doleček.
28
Totožná situace jako před dvěma minutami. Tentokrát za obranou domácích zůstal Nepožitek a míč už si rovná Křížek k odkopu.
26
Snahu Znojemských o proniknutí za obranu soupeře zhatil ofsajd. Rozehrávat tak budou domácí.
24
Hostující Jan Javůrek si nevybíravě vyšlápl na Michala Klesa a za zákrok zezadu vidí po právu žlutou kartu.
23
Z druhé strany z kopačky Čermáka byl míč zahrán do lepších míst z pohledu domácích, ale nikdo z hráčů v černobílém nešel k míči, proto jej Helísek v pohodě odhlavičkoval.
22
Přetažený míč Táborského nebyl nebezpečný. Jihočeši ale vybojovali další roh.
21
Slibně se rozvíjející akci pokazil Wermke nepřesným centrem na Táborského. Útěchou domácím je roh.
19
Zatím sledujeme hodně rozvážnou podívanou. Oba celky vycházejí ze zabezpečené obrany, nikam extra se nehrnou, proto čekáme na první velkou šanci.
17
Na levé straně hřiště se pokusil o nepříjemný centr do vápna Javůrek. Jeho míč už směřoval k hlavě Ledeckého, ale na poslední chvíli zasáhl Křížek a míč ukryl ve svých rukavicích.
15
Rozehrávka na krátko Dynamu nevyšla. Balon se dostal až na půlku hřiště, odkud poslal Klesa nechytatelný míč pro Kadulu.
14
Teď zahrozili ze standardky domácí. Táborského pěkný míč odhlavičkoval Svozil na roh.
12
Jestli prvních šest sedm minut bylo v režii Dynama, teď se na polovině soupeře usadili Jihomoravané. Nebezpeční však zatím nejsou, ve hře je hodně nepřesností.
11
Richard Kalod hned od úvodu dává ochutnat hostujícím obráncům svůj důraz. Jak se ukázalo, tak obránce Svozil zahrál hlavně hodně důkladný herecký výkon, protože po hlasitém výkřiku se záhy zvedl a hrál dál.
9
Místo nebezpečí před Křížkem mohlo být pořádně horko před hostujícím brankářem. Znojmo rozehrálo roh na krátko, ale o míč Šumbera přišel. Kadula upaloval s balonem, za obránci našel volného Wermkeho, jenž by byl sám před Dolečkem, ale v poslední chvíli jej zradilo zpracování a míč mu utekl.
8
Podobná situace jako před chvilkou. Tentokrát Klesa odvrátil na roh přetažený centr Holuba.
7
Jenže nízký Šumberův míč nebezpečný nebyl, Kadula jej odklízí až na tribunu.
6
O úvodní branku se pokusí teď Znojemští. Motalův centr odvrátil Klesa na roh.
5
Hra se zatím odehrává mezi vápny s tím, že zejména na polovině hostů. Jihočeši hrají víc s míčem, ale k zakončení se ještě nedostali.
4
Obrana hostů zvládla první nebezpečí a odehrává míč až ke Křížkovi, který rozehrává.
3
Dynamo ve třetí minutě rozehraje první roh.
1
Před zápasem ještě hráči i diváci uctí minutou ticha zesnulého bývalého hráče Dynama Františka Lávičku, jenž v sobotu zemřel.
Sudí Marek přivádí na hrací plochu oba celky. Jihočeši oblékli tradiční černobílé dresy, hosté ze Znojma budou hrát v bílomodrém.
Hezké pozdní odpoledne z prosluněných Českých Budějovic. Na Střeleckém ostrově zde probíhá rozcvička obou týmů před dnešním duelem. Jihočeši do něj poslali vcelku očekávanou jedenáctku, akorát na lavičce zůstal zkušený Benát a rychlonohý Pešek, kteří pravděpodobně naskočí do průběhu zápasu. Hosté ze Znojma udělali dvě změny, v základní jedenáctce oproti poslednímu utkání jsou Nepožitek a Holub, kteří zaujali místa Rybičky a Njireho.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Čermák, Čavoš – Kadula, Táborský, Wermke – Kalod (C).
Náhradníci: Hajdušek – Řezáč, Pešek, Benát, Bederka, Hála.

1. SC Znojmo FK: Doleček – Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek (C) – Šumbera, Holub, Javůrek, Motal, Nepožitek – Ledecký.
Náhradníci: Halouska – Rybička, Yilmaz, Cihlář, Klíma, Njire, Urbančok.

Rozhodčí: Marek – Kotík, Kotalík.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Emanuel Marek, na čarách mu budou asistovat pánové Kotík a Kotalík.
Předpokládané sestavy:

Dynamo: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Čermák, Čavoš – Pešek, Benát, Táborský – Kalod.

Znojmo: Doleček – Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek – Šumbera (Nepožitek), Motal, Javůrek, Njire – Ledecký, Rybička.
Vzájemné zápasy:

Se Znojmem se v soutěžních duelech utkalo Dynamo zatím jen dvakrát. Loni na jihu Moravy zvítězili domácí 3:1, jarní odveta pod Černou věží se také dlouho vyvíjela pro Znojemské, černobílí ale ve druhé půli smazali dvoubrankový náskok soupeře a obrali jej po remíze 2:2 o důležité body v boji o postup.
Dynamo České Budějovice zůstává ve Fotbalové národní lize stále neporaženo. Po dvou výhrách s Třincem a Vítkovicemi v posledním kole Jihočeši hráli bez branek ve Varnsdorfu a nadále po třetím kole jako jediný tým ještě neinkasovali. Trenér David Horejš byl po cenném bodu z venku spokojen. Na severu Čech se hrál vyrovnaný duel, v němž měly šance oba týmy. Českobudějovičtí v závěru sahali opět po třech bodech, nakonec se ale museli spokojit s bodem remízou, který je udržel ve vedoucí trojici. Proti Varnsdorfu naskočili v základu Petr Benát s Jakubem Peškem a rozhodně nezklamali. Velká konkurence hlavně ve středové řadě nabízí trenéru Horejšovi více možností, jak poskládat sestavu.
1. SC Znojmo FK bylo v loňské sezoně blízko postupu do první ligy, kterou už si ozkoušelo v sezoně 2013/14, ale hned z ní spadlo. Loni dlouho bojovaly o postup tři celky, Znojemští i kvůli ztrátě na Střeleckém ostrově nebo doma s Vlašimí dostihy s Hradcem a Karvinou prohráli. Letos mají Znojemští po třech kolech na kontě čtyři body za remízu s Baníkem, výhru 5:2 na horké půdě ve Vlašimi a v posledním kole 1. SC prohrálo 0:3 doma s rozjetou Opavou. Domácí se hodně zlobili a cítili křivdu po situaci ze 20. minuty, kdy opavský brankář Fendrich fauloval mimo vápno, ale dostal jen žlutou kartu. V tabulce jsou tak Kučerovi svěřenci ve středu tabulky s vyrovnaným skóre 6:6.
Vítejte při sledování online přenosu z utkání 4. kola Fotbalové národní ligy. V jeho rámci se v pátek od 18 hodin střetnou na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích domácí s Dynamo s 1. SC Znojmo FK.