90+6
90+6
A další out, znovu vhazují domácí na polovině soupeře, který se v posledních minutách už ani nedostává do střeleckých pozic.
90+5
Šchor mohl běžet téměř sám na gólmana, svůj sprint kolem obránce po čáře ale nezvládl a míč je v zámezí.
90+5
Až teď mají hosté míč pod kontrolou, běží poslední minuta nastaveného času.
90+4
Teď pro změnu vhazování pro Baník, jenže hosté míč nepochopitelně ztrácejí.
90+3
Úleva pro domácí, kteří získali vhazování daleko od své branky až na polovině Ostravy. A čas běží.
90+3
Chvíli se nehrálo kvůli ošetření jednoho z domácích hráčů. Baník pokračuje vhazováním.
90+1
Už to vypadalo, že Stáňa po levé straně uteče obráncům a namíří si to přímo na branku, jeden z domácích obránců ale parádním zákrokem ve skluzu odehrál míč a akci zastavil!
90+1
Míč končí v zámezí a rozehrává Mihálek.
90
Nastavovat se bude pět minut!
90
Standardní situace pro fotbalisty Baníku, kteří skoro všichni míří do vápna.
89
Domácí po delším čase s míčem před brankou Baníku, ke střele se ale nedostali a po nepřesné nahrávce navíc darovali míč soupeři, který po faulu bude rozehrávat.
87
Mešaninov teď měl porci štěstí, na vlastní polovině ztratil v souboji s dvojicí protihráčů míč, ale rozhodčí situaci posoudili jako faul na hráče Ostravy, ten tak naopak může v klidu rozehrát.
87
Baník se po několika přerušeních znovu nastěhoval před branku domácího týmu, kde se snaží překonat zahuštěnou obranu, kudy se dá jen velmi těžko projít.
85
Žlutou kartu dostává Peter Nworah (MFK Frýdek-Místek).
85
Žlutou kartu dostává Matěj Helešic (FC Baník Ostrava).
84
Úotčný faul hostí, kterým se již krátí čas. Domácí navíc zase s rozehrávkou nespěchají, míč už ale míří na polovinu Baníku.
83
Mihálek uklidňuje situaci jistým zákrokem a drží míč.
82
Helešic zkusil po průniku do vápna vystřelit z levé strany, pokus levačkou mu ale přiliš nesedl a míč navíc zablokoval jeden z obránců.
81
Baníkovci se dlouhým centrem vrátili před branku soupeře, ale následuje rychlý odkop a situace se opakuje.
81
Jenže zeď domácího týmu si poradila a míč je daleko od Mihálekovy branky.
80
Další nebezpečná standardka pro Baník, který znovu rozehrává jen těsně za hranicí vápna.
78
Petr Vašek si poradil obdobně na druhé straně, rozehrál ale o poznání rychleji.
78
Mihálek sebral vysoký centr ze vzduchu a s rozehrávkou dvakrát nepospíchá.
77
Hosté dál pokračují v nátlakové hře, nyní se jim ale moc nedaří překonávat připravenou obranu Frýdku-Místku.
76
Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Oldřich Byrtus, přichází Marek Šichor.
74
Skvělý Mihálek! Hrubý nacentroval míč na levou stranu, Mičola jej poslal zpět na střed malého vápna, ale Mihálek vytáhl parádní instinktivní zákrok, kterým udržel svému týmu vedení!
73
Domácí se teď provinili faulem, autor druhé branky zahrál rukou, hosté tak budou rozehrávat z poloviny hřiště.
70
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Tak to je velká paráda MARTINA VYSKOČILA, který posílá domácí do vedení! Domácí útočník se dostal do vápna, první střelu mu zablokovali obránci, Vyskočil si ale počkal na odražený míč, střihl nůžkami nad hlavou a poslal balón za brankáře Vaška!
68
Domácí byli u míče před vápnem soupeře, nedostali se ale ke střele ani k centru, jejich snaha končí útočným faulem.
65
Rohový kop teď místo Hrubého zahrával Stáňa, a jeho míč hned nadělal domácím obrovské problémy, které ale dokázali zažehnat několika pohotovými bloky nebezpečně vypadajících střel!
63
Rohový kop pro Baník, jenže hostům teď rozehra vůbec nevyšla, míč rychle sebrali domácí a jejich akce je zastavena jen za cenu faulu.
62
Hosté jsou teď aktivnější, tvoří hru, s šancemi to je ale horší.
61
De Azevedo se nedostal k míči a domácí obránci jej nechali dokutálet až za čáru, následuje odkop.
60
Opět centroval Hrubý, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči neprotlačil.
59
Kousek před vápnem domácího týmu se teď píská faul, je z toho tedy standardní situace z velmi zajímavého místa.
58
Hosté získali na vlastní polovině míč a přes Mičolu a Hrubého přesunuli těžiště hry na druhou stranu kudy se rychle dostali dopředu. Jejich akce ale končí rukou jednoho z hostujících hráčů, rozehrávají tak domácí.
57
Výborný moment hostujícího gólmana Vaška, který včas vyběhl a překazil rodící se šanci domácích!
56
U branky Miháleka to teď hořelo, po centru Hrubého míč opět prosvištěl kolem jedné z tyček domácí branky!
55
Mičola se snažil najít centrem Stáňu, ani tentokrát ale míč adresáta nenašel.
53
Standardní situace pro Baník, hosté ale nic moc nevymysleli a hra už se zase přesouvá na druhou stranu.
52
Ševčík vyrazil dopředu a vypadalo to, že by se mohl dostat k ohrožení branky, míč si ale příliš předkopl a obránci si s touto situací už poradili.
50
Hraje se hodně rychle, na druhé straně se v dobré šanci ocitl Byrtus, který se ale proti svému bývalému klubu prosadit nedokázal. Domácí ale dál hrají s míčem na polovině soupeře.
49
Obrovská šance Baníku! Mihálek špatné vyboxoval, míč dostal jen na hranici vápna, následná střela ale zamířila vedle levé tyče!
48
Literák na zadní tyči odvracel zajímavý centr, hosté si také zahrají rohový kop.
48
Jenže hosté si pomohli i faulem, domácí tak budou rozehrávat na polovině soupeře.
47
Domácí rozehrávali rohový kop, moc z toho ale nevytěžili, hosté se odkopem osvobozují.
46
Skóre je po první půli nerozhodné. O první branku se postaral domácí Petr Literák, který si naběhnul na výborný centr svého spoluhráče ze standardní situace. Vyrovnaní přišlo ve 19. minutě z kopačky Marka Hlinky, který míč uklidil tvrdou střelou pod břevno domácí branky. Druhý poločas začne za necelých 15 minut, určitě nikde neodcházejte, čeká nás vzrušující zbytek zápasu.
45+2
45+1
Tomáš Mičola si vzal na polovině míč pod svou správu, ale daleko s ním nedošel. Frýdek tohoto špílmachra skvěle zdvojil.
45
Rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
44
Robert Hrubý se pokusil vystřelit, ale jeho rána byla jenom taková propagační. Domácí brankář s ní neměl žádný problém.
43
Tentokrát se o centr pokusil Petr Breda, ale míč opět končí vysoko nad brankou.
42
Matěj Mihálek si došel pro centr z pravé strany, který vyslal do domácího vápna opět Robert Hrubý.
41
Petr Breda zkusil své štěstí, ale míč putuje vysoko nad domácí branku. Následovat bude odkop od branky.
40
Na řadu přišel další faul domácího celku, který zůstává nepotrestán. Míč opět putuje na kopačky hostů.
39
Dyjan Carlos de Azevedo se ocitnul hluboko na své polovině, kde vypomohl s rozehrávkou svého týmu.
38
Hra opět pokračuje, u míče je Frýdek, který se po delší době dostal na hostující polovinu.
37
Hra je momentálně přerušena kvůli ošetření jednoho z hostů.
36
Žlutou kartu dostává Oldřich Byrtus (MFK Frýdek-Místek).
35
Hra se nám v posledních minutách přiostřuje, rozhodčí dnešního zápasu zůstává klidný a další kartu zatím neudělí.
34
Blíží se nám závěrečná fáze prvního poločasu, Baník je i nadále u míče. Frýdek se snaží napadat, ale zatím bez většího úspěchu.
33
Žlutou kartu dostává Martin Slaninka (MFK Frýdek-Místek).
32
Domácí brankář byl v pernamenci, ale další nátlak hostů ustál. Dyjan Carlos de Azevedo nedokázal tohoto domácího brankáře prostřelit.
31
Baník se dostává postupnou kombinací na domácí polovinu. Frýdek ovšem zatím skvěle napadá a nepouští svého soupeře na dostřel své branky.
30
Rozjela se poslední čtvrthodinka prvního poločasu. Dokoná Baník obrat v tomto dějství nebo půjdeme do šatny za nerozhodného stavu?
29
Frýdek opět zlobí skrze standardní situace. Avšak další akci končí opět faul jednoho z domácích.
28
Po dlouhé době jsme zaregistrovali zajímavou šanci domácích. Ovšem tato akce gól nepřinesla, proto nám stále svítí skóre 1:1.
26
Tlak Baníku končí útočným faulem na domácí polovině. Frýdek je aspoň na malou chvíli osvobozen.
26
Baník se opět dostal do pokutového území. Celou situaci musel řešit až domácí brankář, který odklidil míč před dotírajícím de Azevedem.
25
Hra se momentálně kouskuje, Baník ovšem tráví většinu času na domácí polovině, kde se snaží ohrozit domácí branku.
24
Míč opět putuje do zámezí, tentokrát ho tam poslal hostující Matěj Helešic. Domácí brankář se protáhne odkopem od branky.
23
Dyjan Carlos de Azevedo v další příležitosti oslovil svého spoluhráče chytrou přihrávkou, ale Bronislav Stáňa nestihnul míč na hřišti.
22
Centr mířil na de Azeveda, který byl ovšem skvěle pokryt. Frýdku se rýsoval brejk, který byl zastaven na polovině hřiště.
21
Na domácí branku se žene další útok, ale ten je prozatím zastaven faulem jednoho z domácích hráčů.
20
Baník využil menšího tlaku, který vytvořil na svého soupeře. Od 20. minuty tedy začínáme od začátku.
19
Baník právě vstřelil branku!
Baník měl další rohový kop, který už vyšel podle představ. Domácí brankář podcenil centrovaný míč, který poté zamířil k MARKU HLINKOVI, který uklidil míč razantní střelou pod břevno. Stav utkání je tedy vyrovnaný – 1:1.
18
Baník měl k dispozici dva rohové kopy, ale žádný z nich nebyl využitý k jejich prospěchu. Baník ovšem zůstává na polovině domácích.
17
Baník musel čelit další standardce z kopaček domácích. Nicolas Šumský se postavil k míči a vyslal skákavou střelu se kterou si Vašek bez problému poradil.
16
Robert Hrubý centroval do vápna Frýdku, ovšem míč našel pouze rukavice domácího brankáře.
15
Dyjan Carlos de Azevedo neuspěl na domácí polovině proti přesile a o míč tedy přišel. Baník si opět musí dávat pozor na své polovině.
14
Další nákop do hostujícího vápna tentokrát nevyšel. Petr Vašek bude odkopávat od své branky.
13
Frýdek je zatím více aktivní, hosté se zatím drží na své polovině, kde pozorně brání útoky domácích.
6
Po nákopu do hostujícího vápna nastala skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval PETR LITERÁK a přesnou střelou otevřel dnešní skóre.
5
Žlutou kartu dostává Jakub Pokorný (FC Baník Ostrava).
1
Vzájemné zápasy

Dosud jediný vzájemný zápas těchto týmů ve druhé lize se odehrál na podzim, kdy doma Baník vyhrál 2:1, oba góly tenkrát dával za Ostravu Petr Nerad, v nastaveném čase korigoval za hosty bývalý hráč Baníku Oldřich Byrtus. Frýdek se ale v posledních letech utkal s Baníkem také v českém poháru, v roce 2007 zde na Stovkách Lipina překvapivě vyhrála 2:0 a tehdy prvoligového soupeře vyřadila. Další souboj následoval o sedm let později a tenkrát Baník ve Frýdku vyhrál 2:1, tehdejšímu zápasu přihlížela výborná kulisa devíti tisíc diváků. Dá se očekávat, že o dnešní zápas bude podobný zájem.
FC Baník Ostrava

Hostující Baník bojuje o postup a před tímto zápasem má před třetí Opavou náskok jediný bod, která již hrála svůj zápas včera v Ústí a vyhrála. Bylo to právě Ústí nad Labem, které Ostrava v prvním jarním kole smetla 3:0, trefili se Azevedo a dvakrát Mičola, navázala tak na poslední zápas minulého roku, kdy také doma porazila Olomouc 1:0. Jenže Baníku se venku moc nedaří, vždyť z osmi odehraných zápasů dokázal vyhrát jen jeden jediný, v posledním venkovním zápase navíc Ostrava utrpěla také první porážku, když v nedalekém Třinci utržila debakl 4:1, ve zbývajících venkovních utkáních šestkrát remizovala. V tabulce venkovních zápasů je tak Baník až na osmé příčce.
MFK Frýdek-Místek

Frýdek-Místek nezačal jaro dobře, v minulém kole ve Vlašimi prohrál 3:1, kdy jediný gól Lipiny dala v druhém poločase za stavu 2:0 zimní posila Adam Ševčík. V posledním kole roku 2016 ale Frýdek dokázal obrat o body favorita na postup Opavu, když s ní remizoval 1:1. Vzhledem k tomu, že Valcíři doma remizovali 1:1 také se Sigmou, dá se očekávat, že pro Baník budou velice nepříjemným soupeřem. Na domácím hřišti jsou navíc na sedmém místě se čtyřmi výhrami, třemi remízami a dvěma prohrami.
Ve šlágru 18. kola se v krajském derby utká domácí Frýdek-Místek, který je na desáté pozici, s hostujícím Baníkem Ostrava, který okupuje druhé postupové místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.