Slezský FC hravě ovládl derby s Třincem. Slezané začali skvěle, když je po necelých deseti minutách hry poslal do vedení Zapalač. Na jeho gól navázal hattrickem Tomáš Smola a bylo hotovo. Po změně už žádná branka nepadla, a tak Opavští zvítězili zaslouženě v poměru 4:0.
90
90
Z něj už nebylo nic.
90
Joukl cpal do opavského vápna další centr, ten ale odhlavičkoval Žídek na roh.
89
Domácí kontrolují hru a teď mohli klidně přidat pátý gól. Smola pěkně narazil Mozolovi, ten přiťukl balon Janetzkému, který už mohl střílet. Akci chtěl ještě vyšperkovat kličkou obránci, ale ta mu nevyšla a míč zalehl Paleček.
88
Mozol chtěl rychle vysunout Machálka, ale Janoščín tečoval míč do autu.
86
Další třineckou standardku rozehrál Joukl, jeho centr udělal v opavském vápně pořádný šrumec. Hlavičky Simerského a následně Hrabiny ale poslaly balon do bezpečí.
85
Dnešní utkání sleduje 2518 diváků. Na to trefně reaguje kotel popěvkem "Co nás tak málo, Opavo, co nás tak málo"... Ve středu se v Městských sadech tísnilo bezmála sedm tisícovek diváků, teď klasický průměr.
85
Míč si nachystal Bedecs, ale jeho pumelici zastavil zeď.
84
Možná až teď. Simerský před vápnem povalil Malcharka a je z toho velmi zajímavá standardka pro hosty.
83
Hosté se sympaticky stále snaží vstřelil alespoň čestnou branku. Opava je ale nepouští do vyložených šancí.
81
Za mohutného potlesku tribun opouští hřiště autor úvodní branky Petr Zapalač. Na závěrečné minuty nastoupí Jakub Janetzký.
80
Grussmann vracel přetažený centr na zadní tyč zpátky, jeho nahrávku ale srazil na roh Stříž.
79
Rohový kop rozehrál Mozol, ale jen do náručí Palečka.
78
Opavští nadále udávají tón hry. Teď Smola poslal střílený centr na Machálka, jeho pohotovou dorážku zblokoval Bedecs na roh.
75
Opavští se hnali do útoku a nadějné akci udělal přítrž střídající Malcharek. Za svůj faul vyfasoval žlutou kartu.
73
Třinečtí podnikli rychlý brejk. Simerskému upláchl Janošík a centrem hledal Malcharka. Před ním ale míč bezpečně zpracoval na prsa Žídek a Fendrich klidní situaci.
72
Bedecs poslal do opavské šestnáctky centr na hlavu Reintama. Ten zakončil těsně nad břevno. Fendrich nemusel zasahovat.
70
Třinečtí využívají třetí možnost střídání. Jakub Teplý už si dnes nekopne. Dvacet minut stráví na hřišti Pavel Malcharek.
69
Krišto hledal pasem rozběhnutého Janošíka, jenže poslal balon až do zámezí. Hraje Opava.
68
Nepřesná opavská kombinace vyústila v třinecký aut.
67
Opava podruhé střídá. Jan Schaffartzik má odpracováno, zahraje si Václav Mozol.
66
Krišto hledal Teplého, ale až do vápna se vrátil útočník Machálek a vystavil třinecké kombinaci stopku.
65
Slezský FC nyní trošku omezil útočné snahy a dopředu se čím dál častěji dostávají hosté.
63
Ten ale hosté nezahráli dobře a Jursa odvrátil centr na přední tyč do bezpečí.
61
Třinečtí vybojovali roh.
59
V hostujícím sektoru se nachází čtyři fanoušci Třince. Občas zabubnují,ale jinak nejsou slyšet. Kdo by se jim taky divil...
58
K první změně sáhl také opavský trenér Roman Skuhravý. Hřiště opouští Nemanja Kuzmanović a do hry se dostane Tomáš Machálek.
57
Třinečtí na útočném výletě. Krišto vysunul Teplého a už to vypadalo, že ten se probije do zajímavé pozice. Na poslední chvíli mu ale balon ukopl Hrabina.
55
Slezský FC sice vstřelil už čtyři góly, ale stále se tlačí dopředu a hraje aktivně.
52
Hrabina se krásně prodral mezi obránce, přihrávkou do uličky našel Kuzmanoviće, jeho ránu ale obětavě zblokoval jeden z hostujících hráčů.
51
Kuzmanović hledal ve vápně Grussmanna, před ním míč ukopl Bedecs.
48
Třinecký Janošík to zkusil z dálky. Byla to střela, nebo centr? Těžko říct. Balon však skončil hodně vedle opavské brány.
46
Třinecký kouč Jiří Neček udělal druhou změnu v sestavě. Do druhé půle nasadil místo Martina Samiece jeho jmenovce Martina Motyčku.
46
Hráči už se pomalu vrací na trávník, druhá půle brzy vypukne.
První poločas nabídl jednoznačnou dominanci Slezského FC, který se dostal do vedení už po devíti minutách po krásné trefě Zapalače. Pak se čistým hattrickem blýskl opavský útočník Tomáš Smola a Opava třímá v rukou čtyřbrankový náskok. Je hotovo, nebo Třinec předvede zázračný obrat? Uvidíme.
45+1
45
Schaffartzik se neprobil před třinecký dvojblok, vykoledoval si alespoň faul.
45
Rozhodčí nastaví v první půli jednu minutu.
44
Opavští drží balon, nikam se ale neženou. Spíše chtějí první poločas v klidu dohrát.
42
Ve hře nemůže kvůli zranění pokračovat Muamer Avdić, jeho místo zaujme Mikk Reintam.
42
Jursa poslal ostrý centr do vápna, Paleček jej vyboxoval pryč. Odražený míč pak Grussmann bez přípravy napálil zpoza šestnáctky jen do ochranné sítě.
41
Teplý u autové čáry poslal k zemi Zapalače. Standardka pro Opavu.
40
No, být v kůži třineckých fotbalistů by asi nikdo být nechtěl. V kabině je asi bude čekat velký kartáč.
37
Opava právě vstřelila branku!
Hrabina pěknou průnikovou přihrávkou vysunul TOMÁŠE SMOLU, který skvělou trefou pod horní tyčku, posílá Slezský FC do čtyřbrankového trháku a čistý hattrick je na světě!
35
Zapalač centroval z pravé strany, balon propadl k Simerskému, ale jeho nevýraznou hlavičku si s klidem pohlídal Paleček.
34
... Až nyní se dostali na dostřel. Z dálky to zkusil Samiec, ale svou střelu namířil jen doprostřed brány, kde stál připravený Fendrich. Druhá střela hostů mezi tři tyče.
32
Domácí drží balon, Třinečtí už si dlouho nekopli ...
30
Opavští hrají s obrovskou chutí. Už to mohlo být o čtyři góly. Jursa to zkoušel technickým obstřelem z otočky a jen těsně minul levou tyč třinecké brány!
29
Další nádherný okamžik v Městských sadech! Tomáš Jursa poslal do vápna přesný centr, na který si naskočil TOMÁŠ SMOLA a parádní hlavičkou do protipohybu Palečka zvyšuje na 3:0!
28
Následný nákop Avdiće odvrátil Žídek. U míče je Opava.
27
Dopředu se hnal Stříž, ale jeho útok taktickým faulem zastavil Schaffartzik.
26
Teď Čelůstka ulicí vysunul Zapalače, ten krásným nadýchaným centrem našel na zadní tyči Kuzmanoviće. Srbský útočník v barvách Opavy ale hlavičkoval těsně vedle! S tímhle se dalo naložit mnohem lépe.
25
Teď tým zpod Javorového rozjel zajímavý protiútok, za záchrannou brzdu zatáhl Žídek, jenž srazil Teplého k zemi. Třinečtí rychle rozehráli, ale vlastní nepřesností se připravili o balon.
24
Zapalač poslal do vápna slibný centr, Smola dal přednost Simerskému. Ten ale nasměroval svou hlavičku jen do rukavic Palečka.
24
Žluto-modří stále u míče. Smolův centr odvrátil Avdić na roh. Rozehraje ho Zapalač.
23
Žídek dlouhým pasem rozběhl Čelůstku, před ním ale balon uklidil do bezpečí Stříž.
20
Opavští ovládají dění na hřišti. Třinečtí se už dobrých pět minut nedostali na útočnou polovinu.
18
Domácí výběr zvyšuje už na 2:0! Dlouhý balon do vápna propadl až ke kopačce TOMÁŠE SMOLY, který lehce dloubl do míče a ten doputoval za záda zkoprnělého Palečka. Ten se nemohl na jedinou reakci.
16
Po delší odmlce se směrem dopředu vydávají hosté. Krišto odcentroval na hlavu Teplého, ale jeho hlavička postrádala razanci.
12
Opavský Čelůstka podnikl zajímavý průnik po levé straně, ale jeho centr odvrátil Janoščín do bezpečí.
10
Na opačné straně zahrozil Janošík, ale střela mu nesedla ideálně.
9
Slezský FC jde do vedení! Těsně zpoza vápna vypálil PETR ZAPALAČ a míč svou nádhernou technickou střelou poslal s přispěním břevna za záda Palečka! Ten vzduchem plachtil marně.
6
Domácí fanoušci vyvolávají jméno třineckého kouče Jiřího Nečka. Ten v Opavě v minulosti působil a nyní kotli Slezanů na dálku mává.
3
Opavští na úvod aktivnějším celkem. Zatím obléhají třineckou obrannou pevnost.
1

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, T. Čelůstka – Schaffartzik – Grussmann, Jursa, Zapalač – Kuzmanović, Smola.
Náhradníci: Lasák – Helebrand, Radić, T. Machálek, Mozol, Janetzký.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Krišto, Bedecs, Janoščín, Joukl – Stříž, Samiec, Hloch, Avdić – Teplý, Janošík.
Náhradníci: Adamuška – Malcharek, Lasota, Motyčka, Tobiáš, Latocha, Reintam.

Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Fišer.
Kdo bude řídit derby? Hlavním rozhodčím utkání bude Ondřej Berka, na čarách bude mít k dispozici Tomáše Mokrusche (AR 1) a Miroslava Fišera (AR 2).
Na zápas s úřadujícím šampionem dorazila na stadion téměř sedmitisícová návštěva. Uvidíme, zda vlna euforie přiláká do Městských sadů opět zajímavou návštěvu. Zápas startuje na opavském stadionu v 18 hodin.
Slezský FC je v letošní sezoně úplně někde jinde. Vyhřívá se na třetí pozici Fortuna národní ligy, ze které prohání dva hlavní kandidáty na postup mezi elitu – Sigmu Olomouc a ostravský Baník.

V rámci FNL vyhráli Opavští dvakrát v řadě. Doma smetli Táborsko jednoznačně pěti góly (5:0), a pak šťastně zvítězili na půdě Vítkovic (1:0). Všechno ale přebíjí středeční senzační výhra nad plzeňskou Viktorií v osmifinále MOL Cupu v poměru 4:2!
Třinci zatím podzimní část sezony nevychází podle představ. Tým se topí s pouhými devíti body až na 14. příčce druholigové tabulky a prohrál dvakrát v řadě.

Tým částečně nakopla změna trenéra, kdy Martina Zbončáka nahradil Jiří Neček. Mimochodem kouč, jenž dříve úspěšně trénoval Opavu. Tým dovedl k cenné remíze ve Znojmě (2:2) a bod z jihu Moravy Třinečtí potvrdili domácí výhrou nad Sokolovem (2:1). Pak ale tým zpod Javorového padl ve Frýdku-Místku v poměru 1:4 a doma podlehl Vlašimi (1:3).
V Městských sadech bude k vidění derby. Do Opavy totiž dorazí Třinec a rozhodně bude na co koukat.