Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Slezané získali do tabulky první bod a v dalším kole se střetnou na jihu Čech s Táborskem. Žižkov přivítá v souboji nováčků Vítkovice.
Divoké utkání v Třinci je u konce, oba týmy si podělí po jednom bodu. Žižkov ve druhém poločase neskutečný způsobem ožil a dvakrát dokázal dotáhnou dvoubrankovou ztrátu. Hattrickem se o to zasloužil Engelmann, který v 64. minutě zkompletoval tři góly za sedmnáct minut. Třinci nepomohla ani branka Bedecse z 55. minuty. Za stavu 3:3 byla psychická výhoda jednoznačně na straně Žižkova, a Dočekal skutečně posunul Pražany dokonce do vedení. Třinec se dokázal oklepat a díky brance Krišta vybojoval alespoň bod za remízu. Spokojenější budou asi hosté, kteří v závěru přečkali několik obrovských šancí Třince.
90+3
90+3
Hrubešův výkop prodloužil hlavou za sebe Dočekal, ale nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval. Na opačné straně pokazil třinecký útok nepřesnou přihrávkou Motyčka.
90+2
Joukl ubránil Engelmanna, a navíc si vynutil faul. Třinečtí však v útočné akce neuspěli, vykopává žižkovský gólman Hrubeš.
90+1
Utkání ještě pokračuje v nastavení. Engelmann pronikl po levé straně a přihrál V. Klánovi. Po jeho sklepnutí mířil nepřesně Šandera.
90
Uf, to byly šance. Po Ižvoltově rohu se míč odrazil od Janoščína k Malcharkovi, který v těžké pozici zamířil mimo! Hrubešovu branku netrefil ve vyložené příležitosti ani Ižvolt o něco později.
89
Hrubeš vyboxoval centr z levé strany jen k Jouklovi, jenž dravým průnikem vybojoval rohový kop pro Třinec. Rozehraje Ižvolt.
88
Po Hrubešově výkopu bojoval V. Klán marně s třineckými obránci a míč se znovu vrátil na obrannou půlku Žižkova.
87
Motyčka si naskočil na Janoščínův centr, ale hlavičkoval přímo do náruče Hrubeše. Na druhé straně se až ke střele proháčkoval Urbanec, ale nemířil přesně.
86
Po Ižvoltově centru odkopl přes hlavu nůžkami Trýzna, Málkův centr trefil o něco později tohoto hráče Žižkova přímo do hlavy. Trýzna bude ošetřen za postranní čarou.
85
Janoščín s Janošíkem pronikli po levé straně a druhý jmenovaný odcentroval. Po zásahu Pimpary dokázali hosté odkopnout, Třinečtí reklamují ruku ve vápně marně.
84
Po rohovém kopu Podrazkého je odmáván žižkovský ofsajd a dopředu mohou zase domácí. Ještě zbývá šest minut základního hracího času.
83
Podrazký rozehrál přímý kop z levé strany a po Dočekalově hlavičce musel zasahovat Paleček. Povedlo se mu vyrazit míč na roh.
82
Urbanec upadl v pokutovém území po souboji s Janoščínem, ale penalta se tady v žádném případě pískat nebude. Žižkov každopádně pokračuje v akci na levém křídle.
81
Třinec právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Fantastické utkání deset minut před koncem ještě graduje. Malcharek unikl po pravé straně a přihrál pod sebe na hranici velkého vápna. DARIO KRIŠTO si dal záležet, aby se utaženou placírkou trefil přesně k tyči, což se mu nakonec povedlo – 4:4!
81
Málek na polovině hřiště ve skluzu fauloval Urbance a Trýzna bude kopat standardní situaci. Žižkov teď samozřejmě nikam nespěchá.
80
Pimpara zahrál odražený balon hrudí na brankáře Hrubeše, který definitivně uklidnil hru. Třinec se snaží o tlak, ale zatím se mu to vůbec nedaří.
79
Naposled v zápase střídá také mužstvo Žižkova, a tak máme jistotu, že žádné změny v sestavách nebudou konec utkání zdržovat. Václav Klán nastupuje na místo Michala Pavlaty.
78
Janošík přihrál na hranici šestnáctky Málkovi, který se ale před branku neprobojoval. Balon se dostává na druhé straně až ke gólmanovi Palečkovi.
77
Pavlata zůstal po jednom ze soubojů ležet na zemi a bude ošetřován za postranní čarou. Ostatní hráči Žižkova toho využívají k občerstvení.
76
Teď je řada na třineckých fotbalistech. Krišto přihrával na pravé křídlo Jouklovi, před nímž odkopl míč do zámezí Šandera.
74
Po čtvrtém inkasovaném gólu udělali Třinečtí poslední změnu v sestavě. Petra Hoška vystřídal Martin Janošík.
74
Jaroslav Málek (TRI) obdržel žlutou kartu po faulu na Pavlatu.
73
Žižkov právě vstřelil branku!
A je to tady! Žižkov otáčí skóre ve svůj prospěch! Na Podrazkého centr si na přední tyči naskočil TOMÁŠ DOČEKAL a hlavičkou k tyči překonal Palečka. Třinecký gólman si na balon sice sáhl, ale gólu už nezabránil. Pražané oslavují neskutečný obrat, na třinecké straně zavládl zmar – 3:4!
72
Podrazký přihrál do pokutového území Dočekalovi, jenž si udělal prostor a vystřelil. Třinečtí srazili tuto střelu na roh, ale koledují si o čtvrtý gól.
70
Hoškovo ošetřování pokračuje za postranní čarou, mezitím se do útoku proti oslabenému soupeři žene Žižkov. Utkání sleduje 418 diváků, což tvoří přibližně 21 % celkové kapacity stadionu.
69
Na trávníku zůstává v bolestech ležet třinecký útočník Hošek a na hřiště jsou povoláni zdravotníci. Třinec má ještě jedno střídání k dispozici.
68
Šandera odcentroval z levé strany před branku, na jeho centr si opět naběhl Engelmann a orazítkoval levou tyčku! Engelmann sahal po čtvrtém gólu.
67
Malcharek prodloužil Čelůstkův pas hlavou za sebe, kam ale nestihl nikdo z jeho třineckých spoluhráčů doběhnout. Hrubeš rozehrává od branky.
66
Trenér Zbončák reaguje na nepříznivý průběh druhého poločasu střídáním. Tomáše Vengřinka nahrazuje na trávníku Petr Joukl.
66
Třinečtí jsou jako opaření horkou vodou. Žižkov nalezl na útočnou polovinu, Podrazký střílel z hranice velkého vápna těsně nad branku.
65
To je pořádná rána pro domácí Třinec, který dvakrát v zápase vedl o dvě branky, byl jasně na koni, ale nyní se začíná od začátku. A v psychické výhodě je rozhodně Žižkov.
64
Tak to je neuvěřitelné, Žižkov vyrovnává! Sixta prošel až před pokutové území a potom jeho přihrávka po zemi prošla až k VOJTĚCHU ENGELMANNOVI. Žižkovský záložník si zpracoval balon, propálil Palečka a během sedmnácti minut zkompletoval hattrick – 3:3!
63
Bedecsova průniková přihrávka středem hřiště měla za cíl najít rozběhnutého Hoška, ale byla příliš dlouhá. Čelůstka pak od šestnáctky odkopl raději do zámezí.
62
Žižkov dělá obrovské chyby vzadu při rozehrávce a Třinec se vždy lehce dostane k míči. Teď ale ani domácím nevyšla akce po pravé straně, kde Málek dostal do úzkých Vengřinka.
61
Sixta si narazil míč s Podrazkým a po levé straně pronikl až do pokutového území. Přesný centr navrch ale nepřidal. Na opačné straně nepřihrál Hoškovi dobře Málek.
60
To je zápas! Třinci mohl vrátit dvoubrankový náskok Málek, když se protlačil ke střele z pravého křídla, jenže technický pokus o decimetry minul levou tyč!
59
Malcharek byl po přihrávce od Krišta v ofsajdu. Žižkov vzadu rozehrává nakrátko a postupným útokem se bude snažit dojít přes Palečka.
58
Aktivní Engelmann obral o míč rozehrávajícího Ižvolta a chtěl nacentrovat před branku. Tentokrát ale přesný nebyl a rozehrávat bude Paleček.
57
Střelecké hody v Třinci po nádherné akci Žižkova pokračují! Sixtovu přihrávku prodloužil za sebe Urbanec a v šestnáctce byl jako první VOJTĚCH ENGELMANN. Záložník s ligovými zkušenostmi zamířil z voleje přesně a rychle pospíchá s balonem na polovinu hřiště – 3:2!
56
Ižvolt pronikl po levém křídle a odcentroval na zadní tyč, kam si nabíhal Málek. Ten ale při snaze zakončovat fauloval Šanderu šlapákem.
55
IMRICH BEDECS skutečně rozehrál přímý kop a šťastným způsobem zvyšuje na 3:1! Bedecsova rána nebyla nikterak prudká a měla zamířit přes zeď nejspíš k levé tyči. Po teči ve zdi ale balon změnil směr a Hrubeš už na něj nedosáhl!
54
Marek Opluštil (ZIZ) obdržel zcela po zásluze žlutou kartu za faul na Malcharka. Přímý kop rozehraje zřejmě stoper Bedecs.
53
Opluštil se dostal do problémů v souboji s Malcharkem a musel třineckého hráče faulovat. To je zajímavá standardní situace pro domácí.
52
Slezanům nevyšla akce po pravé straně a míč skončil v zámezí. Červení se však okamžitě natlačili na rozehrávající Žižkov.
51
Třinečtí se tlačí do branky, chtějí zpět dvoubrankový náskok. Bedecsovu dělovku vyrazil Hrubeš před sebe, Hošek už kvůli ofsajdu dorážet nemohl.
50
Podrazký odhlavičkoval míč za šestnáctku, jenže zpět do ohně jej vrátil Bedecs. Krišto si potom s balonem udělal prostor, avšak z otočky zamířil technicky o kousek vedle!
49
Malcharek pronikl okolo Šandery a centroval do vápna. Engelmann odhlavičkoval míč na rohový kop, jehož se ujme Ižvolt.
48
Nestranný fotbalový fanoušek ale tento žižkovský gól kvituje, jelikož o zábavu ve druhém poločase bude postaráno. Třinec se tlačí dopředu a chce odpovědět.
47
Takový začátek druhého poločasu si Třinečtí ani v nejmenším nepřáli, Žižkov je zpět ve hře! Po levé straně si za obranu Třince zaběhl VOJTĚCH ENGELMANN a dostal přesnou přihrávku do úniku. Podobně jako v první půli Hošek překonal přízemním pokusem Palečka a snížil na 2:1!
46
Pražané vyměnili rovnou dva hráče. Trenéři stáhli ze hřiště Pavla Haška a Josefa Eliáše, novými muži na trávníku jsou Jakub Trýzna a David Sixta.
46
46
Třinec udělal o přestávce jednu změnu v sestavě. Reného Dediče vystřídal Pavel Malcharek.
46
Hoškovi byl v šestnáctce odpískán útočný faul, a tak už Třinec z přímého kopu nezahrozil. Ale mrzet to jeho hráče tolik nemusí, jelikož nad Žižkovem vedou o dvě branky. Ve čtrnácté minutě ještě Hrubeš skvěle vyrazil Ižvoltův přímý kop přes zeď, o tři minuty později už byl ale na zakončení Hoška, který si naběhl za obranu Pražanů na přihrávku Ižvolta, krátký. Od té doby Slezané na hřišti dominovali, Dedič v další dobré šanci přestřelil. Jedinou dobrou příležitost Žižkova si vypracoval Podrazký, ale z nadějné pozice branku minul.

Po půlhodině hry nabídla Viktoria chybou v rozehrávce Třinci možnost na vstřelení druhého gólu. A domácí nepohrdli. Hošek předložil míč na volného Málka, a ten zblízka prostřelil Hrubeše podruhé. Před koncem poločasu mohl náskok ještě navýšit Krišto, z úhlu ale svou střelu pod břevno nevměstnal. I tak můžou být Třinečtí nadmíru spokojeni, protože po první půli mají našlápnuto k prvním bodům v sezoně.
Druhý poločas začne přibližně v 11:15.
45
45
Pavlata na polovině hřiště přišlápl nohu Krištovi a Třinec bude ještě rozehrávat standardní situaci. Do konce poločasu zbývá půl minuty.
44
Šandera nepřihrál Engelmannovi přesně a Vengřinek odkopl míč skluzem do autu. Potom si pro žižkovský centr zleva došel neomylně brankář Paleček.
43
Dočekal se otočil okolo Čelůstky, ale v těžké pozici a v pádu nemířil přesně. Hra se následně drží na polovině hřiště, kde se už potřetí vhazuje.
42
Sám Málek také přímý kop z dálky rozehrál centrem do pokutového území. Hošek protáhl míč hlavou za sebe, gólman Hrubeš byl tentokrát připraven.
41
Rohový kop Podrazkého odhlavičkoval Čelůstka a do protiútoku proti obráncům Žižkova upaloval osamocený Málek. Toho později doplnil Ižvolt, Málek si vykoledoval faul od Urbance.
40
Eliáš si naběhl do vápna na přihrávku zprava a vystřelil. Do rány padl bránící Čelůstka. Engelmann vybojoval v souboji s Vengřinkem rohový kop.
39
Třinečtí se ubránili žižkovským atakům a sami vyrazili do brejku. Málek přihrál do šestnáctky Krištovi, který si zasekl balon a z úhlu přestřelil! Třetí gól by byl pro Viktorii zřejmě smrtícím.
37
Engelmannův centr zkrotil Paleček, o něco později rozehrával přímý kop z poloviny hřiště centrem do vápna Hašek. Bedecs odhlavičkoval mimo šestnáctku.
36
První žlutou kartu obdržel zřejmě za nějaké nepřístojné řeči vůči rozhodčímu nebo Dočekalovi domácí obránce Imrich Bedecs (TRI).
35
Urbanec se z pravého křídla natlačil na střed a vypálil. Ižvolt jeho střelu zablokoval. Žižkov získal odražený balon.
34
Šandera vysunul přihrávkou po čáře do úniku Engelmanna, jenž po souboji s Vengřinkem upadl na zem. Na trávníku skončil také třinecký obránce a byl to on, na koho byl spáchám nedovolený zákrok.
33
Po dvou porážkách v lize a vypadnutí z MOL Cupu tak Třinečtí vedou nad Žižkovem 2:0 a na tribuně je rázem veselo. Ale u konce ještě není ani první poločas.
32
Jenže Žižkov udělal v rozehrávce obrovskou chybu a nabídl Třinci druhý gól na zlatém podnose! Dedič přihrál získaný balon Hoškovi, jenž naznačil střelu a přihrál před odkrytou branku JAROSLAVU MÁLKOVI. Proti jeho zakončení už neměl Hrubeš nejmenší šanci – 2:0!
32
Dočekal agresivně napadal třineckou rozehrávku a donutil Čelůstku k nepřesné přihrávce vzduchem. Od branky rozehrává Hrubeš.
31
Hašek sotva stihl balon na hřišti a už jej nedokázal vrátit zpátky. Třinečtí vhazují po půlhodině hry na útočné polovině.
30
Hašek na pravém křídle zakombinoval s Eliášem, který přihrál pod sebe Podrazkému. Střela žižkovského kapitána z nadějné pozice zamířila nad Palečkovu bránu!
29
Pimparův pas prodloužil Čelůstka hlavou za sebe tak, aby si pro míč mohl brankář Paleček dojít. To se také povedlo, o něco později ale pouze do zámezí odkopl Janoščín.
28
Přes Pavlatu a Dočekala se po chybě v třinecké rozehrávce dostal míč až k Engelmannovi, kterého tváří v tvář vychytal Paleček. Jakékoliv vzrušení však bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
27
Ižvoltovi s Dedičem nevyšel pokus o narážečku, jenže hostující Dočekal byl potom sám na čtyři třinecké obránce. Tady to bylo pro žižkovského útočníka bez šance.
26
Ižvoltův centr z rohového kopu zamířil na přední tyč, odkud Viktoria balon díky několika odrazům dostala. K odraženému balonu se však natlačil Dedič a naštěstí pro hosty z otočky přestřelil!
25
Žákovskou nepřesnost při rozehrávce předvedl Pimpara, který přihrál Šanderovi do zámezí. Třinec se zadarmo může nastěhovat před žižkovskou šestnáctku.
24
Žižkov přibrzdil Třinecké taktickým faulem na polovině hřiště. Po nákopu Janoščína fauloval ve vzdušném souboji Dedič Opluštila.
23
Šandera na levé straně uvolnil Engelmanna, jehož prudký centr byl však až příliš dlouhý na nabíhajícího Urbance. Do brejku mohou domácí.
22
Rohový kop Třince rozehrál opět Ižvolt, tentokrát ale našel jen Pimparu, který odhlavičkoval dopředu. Na druhé straně zastavil Janoščín na poslední chvíli unikajícího Engelmanna.
21
Viktoria zachytila na polovině hřiště Čelůstkův nepovedený odkop a Motyčka následně fauloval Podrazkého. Žižkovský kapitán pak nepřihrál přesně Haškovi a Třinec bude vhazovat.
20
Hrubešův výkop zamířil přesně na hruď domácího Bedecse, který měl spoustu času na zpracování míče. Třinec pokračuje v rozehrávce u Vengřinka.
19
Po úvodních minutách oťukávání převzal Třinec iniciativu hry, což korunoval vedoucí brankou. Motyčka na půlce předskočil Eliáše a získal míč pro Ižvolta.
18
Po inkasovaném gólu se ozývají fanoušci Viktorie, kterých je v hostujícím sektoru zhruba deset. Zahanbit se ale nechtějí nechat ani domácí příznivci.
17
Domácí fotbalisté jdou po rychlé akci středem hřiště do vedení! Na polovině hřiště vybojoval Ižvolt odražený balon a povedenou kolmicí vyslal do samostatného úniku PETRA HOŠKA. Toho marně stíhal bránící Pimpara a Hošek prostřelil brankáře Hrubeše přízemní ranou – 1:0!
16
Třineckým vzadu balon skákal, a tak raději přihráli gólmanovi Palečkovi. Po jeho výkopu uspěl na polovině hřiště v souboji velikánů Pimpara proti Hoškovi.
15
Ižvolt rozehrával dva rohové kopy Třince v řadě, s oběma si ale Žižkov poradil. Vengřinkovu ránu z dálku zase zablokoval Dočekal.
14
Ižvolt si postavil balon a zamířil přes zeď k levé tyči! Perfektní zákrok však předvedl brankář Hrubeš, který tygřím skokem vyrazil míč na roh.
13
Hezkou kombinační akci Třince uťal svým faulem proti Krištovi Pavlata. Červení rozehrají přímý kop z nějakých dvaadvaceti metrů.
12
Třinečtí obránci si poradili s náběhem Dočekala a Janoščín zahrál hlavou malou domů na Palečka. Na druhé straně si Ižvoltův centr na zadní tyči zpracoval Málek a vracel míč před branku. Žižkovští se štěstím odvrátili.
11
Druhý roh v krátkém čase rozehrál Hašek nejdříve nakrátko s Podrazkým a potom si nabíhal na jeho přihrávku. Jenže vybíhal z postavení mimo hru.
10
První rohový kop si vybojoval Žižkov a od praporku rozehrával Hašek. Nejvýše v pokutovém území se vyšplhal bránící Hošek a odhlavičkoval míč za šestnáctku.
9
Do nadějného úniku po levé straně se prodral Hošek, ale přihrávka před branku se mu vůbec nepovedla. Vracející se Eliáš v pádu odkopl balon.
8
Engelmann zahnal nepřesnou přihrávkou Urbance až do zámezí a Třinečtí na obranné polovině vhazují. Hra se nejčastěji odvíjí právě mezi třineckou šestnáctkou a půlkou hřiště.
7
Šandera si vyměnil míč s Engelmannem a odcentroval. Třinečtí tento centr bez problémů odvrátili, na půlícím kruhu se potom Čelůstka stal obětí žižkovského faulu.
6
Pomezní rozhodčí odmával žižkovský ofsajd v pokutovém území, a tak z přímého kopu nebylo nic. Po výkopu Palečka ubránili hosté vytáhlého Dediče.
5
Motyčka u postranní čáry ostrým skluzem zastavil pronikajícího Engelmanna a může být rád, že se to obešlo bez žluté karty. Standardní situaci zleva rozehraje Hašek.
4
Motyčka si na polovině hřiště vyskočil na Hrubešův výkop a byl zezadu faulován Dočekalem. Slezané rozehrávají vzadu nakrátko.
3
Šandera vytáhl míč středem hřiště až před třineckou šestnáctku a přihrál Podrazkému. Ten si sice míč nezpracoval, ale ke střele se posléze dostal Urbanec a Paleček si připsal první úspěšný zákrok.
2
Engelmann se uvolnil na levém křídle a odcentroval před branku. Byl to ale příliš vysoký balon, jenž se nakonec zakroutil až za vzdálenější tyč.
1
Domácí mužstvo zahájilo zápas 3. kola výkopem. Čelůstkův vzdušný pas zamířil do souboje Janoščína s Urbancem, který končí vhazováním pro Pražany.
1
Fotbalisté již nastupují na trávník, utkání za malou chvilku začne. Třinec v červených dresech a bílých trenýrkách, Viktoria v zeleno-černé kombinaci.
Zástupcem fotbalové asociace na pozici delegáta je dnes pan Josef Bauer, technickým delegátem je pan Ludvík Urbanec.
V Třinci panuje nádherné letní počasí s teplotou okolo 20 stupňů Celsia a na hřišti jsou v plném proudu rozcvičky obou mužstev. Tribuna se pomalu zaplňuje fanoušky, kteří budou chtít pomoct domácímu celku k prvním letošním bodům. V sektoru Žižkova jsou momentálně dva příznivci.
Třinečtí udělali v sestavě oproti poslednímu ligovému utkání v Ostravě jedinou změnu. Trenér Zbončák posadil mezi náhradníky Pavla Malcharka a na hřiště místo něj posílá Reného Dediče. Premiéru před třineckými fanoušky zažije obránce Tomáš Vengřinek.

Žižkovský kouč Hašek vyměnil ve své sestavě oproti zápasu s Pardubicemi dva hráče. Na soupisce úplně chybí Jiří Krystan, pouze na lavičce najdeme Zdeňka Volka. Do základní jedenáctky se místo nich probojovali Vojtěch Engelmann a Michal Pavlata. Žižkov přivezl do Třince také novou posilu, dvacetiletého Davida Sixtu, který ale začne mezi střídajícími.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Vengřinek, Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Málek, Motyčka (C), Krišto, Ižvolt – Dedič, Hošek.
Trenéři: Martin Zbončák, Lubomír Vašek.
Náhradníci: Adamuška – Joukl, Malcharek, Michal Stříž, Samiec, Janošík, Reintam.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Hašek, Opluštil, Pimpara, Šandera – Eliáš, Pavlata – Urbanec, Podrazký (C), Engelmann – Dočekal.
Trenéři: Zdeněk Hašek, David Oulehla.
Náhradníci: Soukup – Egert, Sixta, Trýzna, Gebert, Volek, V. Klán.

Rozhodčí: Emanuel Marek – Marek Podaný, Kamil Hájek.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Od roku 2006 a návratu Třince mezi druholigisty se oba soupeři ve Fotbalové národní lize potkali celkem desetkrát. Lepší bilanci ze vzájemných zápasů si odnáší Třinečtí, kteří šestkrát vyhráli, jednou remizovali a třikrát Žižkovu podlehli. Naposled se ale v sezoně 2014/15 více dařilo Pražanům, jenž v Třinci uhráli bezbrankovou remízu a na jaře doma zvítězili.¨

25. kolo, neděle 3. května 2015, 10:15, Žižkov:
FK Viktoria Žižkov – FK Fotbal Třinec 2:0 (1:0)
Branky: 4. a 63. Bazal.
Diváci: 1 311.

ABSENCE, HLASY PŘED ZÁPASEM

Třineckým budou scházet dva zranění obránci Michal Velner s Tomášem Benetkou, naopak poprvé před domácími fanoušky by se měl představit Tomáš Vengřinek.

Pavel Tobiáš (záložník Třince): „Žižkov je zkušený, ve druhé lize už hrál, ale doufám, že se s tím popereme a vyhrajeme, teď je to důležité."
FK VIKTORIA ŽIŽKOV
12. místo, 1 bod, skóre 2:3

Žižkov se po roční anabázi v České fotbalové lize diplomatickým způsobem vrátil o úroveň výše a stačilo mu k tomu i 3. místo v třetiligové soutěži. Pražané před startem Fotbalové národní ligy posílili a v kádru trenéra Zdeňka Haška najdeme hráče s ligovými zkušenostmi, ať už zmíníme Jiřího Pimparu, Miroslava Podrazkého nebo Vojtěcha Engelmanna. Viktoria zažila obnovenou druholigovou premiéru na domácím stadionu proti Táborsku a remizovala 1:1. Ve 2. kole už Žižkov nebodoval, v Pardubicích prohrál 1:2. Stejně jako Třinec vypadl Žižkov v MOL Cupu už ve 2. kole, a to na penalty na hřišti třetiligového Tachova.

Poslední ligové utkání:

2. kolo, sobota 13. srpna, 10:15, Pardubice:
FK Pardubice – FK Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 16. Jeřábek (pen.), 65. Fousek – 30. Podrazký.
Diváci: 762.

Sestava Žižkova: Hrubeš – Hašek, Opluštil, Pimpara, Šandera – Krystan (72. Engelmann), Eliáš, Podrazký – Urbanec (83. Čapek), Dočekal, Volek (60. V. Klán).

MOL Cup:

2. kolo, středa 10. srpna, 17:00, Tachov:
FK Tachov – FK Viktoria Žižkov 2:1 pen (0:0)
Branky: 93. Folejtar, rozh. pen. Knakal – 105. Trýzna (pen.). Penaltu neproměnil: Eliáš.
FK FOTBAL TŘINEC
16. místo, 0 bodů, skóre 1:4

Třinečtí fotbalisté skončili v loňské sezoně až na 13. místě, vyměnili trenéra, okysličili kádr a v novém ročníku chtějí hrát v horní polovině tabulky. Jenže svěřenci trenéra Martina Zbončáka nezačali vůbec dobře. V 1. kole doma podlehli dvěma góly ze závěru zápasu Českým Budějovicím 0:2 a za týden prohráli na hřišti Baníku Ostrava 1:2, byť po podstatnou část utkání vedli. Když se k tomu přidá ještě prohra ve 2. kole MOL Cupu na půdě třetiligového Velkého Meziříčí, nemohou být pod Javorovým spokojeni. Změní to utkání se Žižkovem?

2. kolo, pátek 12. srpna, 18:00, Ostrava-Vítkovice:
FC Baník Ostrava – FK Fotbal Třinec 2:1 (0:1)
Branky: 79. Mičola, 88. Urgela – 5. Motyčka.
Diváci: 4 757.

Sestava Třince: Paleček – Vengřinek, Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ižvolt, Málek (59. Janošík), Malcharek, Motyčka, Krišto (71. Teplý) – Hošek (86. Dedič).

MOL Cup:

2. kolo, středa 17. srpna, 17:00, Velké Meziříčí:
FC Velké Meziříčí – FK Fotbal Třinec 2:1 (2:0)
Branky: 5. Demeter, 13. Mezlík – 62. Reintam.
Diváci: 584.
Krásné sobotní dopoledne, vítejte při sledování textového online přenosu z 3. kola Fotbalové národní liga. Dva duely tohoto kola jsou na programu již v pátek, tři v sobotu a zbylá tři utkání jsou rozvrstvena na neděli, úterý a středu. V tomto přenosu se detailně zaměříme na zápas mezi týmy FK Fotbal Třinec a FK Viktoria Žižkov.

Slezanům se úvod sezony vůbec nepodařil a v prvních dvou kolech nebodovali, nováček ze Žižkova získal alespoň bod. Na stadionu Rudolfa Labaje se proto odehraje důležité utkání, ve kterém půjde o posun směrem do středu druholigové tabulky. Střetnutí začíná v tradičních 10:15, přenosem vás bude provázet Ondřej Zoubek. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.