Dnešní duel je u konce. Po remíze 1:1 nemůže být spokojen nikdo. Znojmo i ve druhém jarním duelu vedlo, ale opět o náskok přišlo a má jen bod. Dynamo sice dotáhlo náskok soupeře, ale vzhledem k řadě neproměněných šancí jistě mohlo myslet na tři body. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
90+1
90+1
Michal Holub z pravé strany posílal do šestnáctky asi poslední míč, protože obrana Dynama si poradila a balon se dostal až ke středovému kruhu.
90
Nastavovat se bude jedna minuta.
90
V poslední minutě základní hrací dobry odchází Petr Benát, na poslední desítky vteřin jej nahradí Jan Hála.
89
Standardní situace se naskytla Dynamu, míč do šestnáctky posílal Kladrubský, ale nízký balon odvrátila obrana Jihomoravanů.
88
Závěr zápasu je poměrně hektický. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, aby nepřišly alespoň o ten jeden bod z dnešního duelu.
87
Poprvé střídá i Dynamo, Romana Wermkeho nahradil Ladislav Vopat.
86
Dnešní utkání sleduje 872 diváků.
85
Druhá změna Znojemských, Radim Nepožitek přenechal místo Lukáši Motalovi.
85
Ostrý vzájemný souboj s jedním z domácích končí žlutou kartou pro obránce Dynama Jiřího Fundu.
84
Znojemští sami div že nedarovali Dynamu rozhodující gól! Dlouhý Novákův míč nevypadal nebezpečně, ale po nedorozumění v domácí obraně do vápna vlétl Wermke a za překonaným Dolečkem situaci zachraňovali až obránci Znojma.
83
Ani jeden z týmů teď nedokáže delší dobu udržet míč a vzhledem k řadě nepřesností se poslední minuty odehrávají bez šancí.
81
Poslední minuty se odehrávají ve středu hřiště. Je otázkou, jestli budou oba týmy hrát spíše na remízu, nebo jestli jeden z nich půjde za třemi body.
79
Javůrkův centr se však stal snadnou kořisti pro českobudějovickou obranu, následná rána z dálky stejného hráče šla vysoko nad.
78
Rozběhlého Klímu zastavil nedovoleně Ondřej Šourek, domácí budou kopat poměrně nebezpečnou standardní situaci.
77
První změna dnešního duelu. Dohrál Rostislav Šamánek, jeho místo zaujal Michal Holub.
76
Ve vápně soupeře zůstává ležet Ivo Táborský, který dostal nepříjemný úder do zad. Hru však přerušil až brankář Doleček, který míč hodil do autu. Hostující forvard však bude zřejmě brzy pokračovat ve hře.
74
Po přímém kopu zkoušeli vypálit Nepožitek, následně i Urbančok. Rána prvně jmenovaného však byla zblokována, zatím jediný dnešní karetní hříšník branku Křížka netrefil minimálně o metr.
73
Na tři body však nadále myslí i Jihomoravané, kteří však vypadají z inkasované branky lehce zaskočení. I když se snaží hrát dopředu, tak jejich hře schází trocha lehkosti.
71
Hosté jsou nadále aktivní a líčí po vedoucí brance. Několik nebezpečných míčů do vápna obrana Znojma odvrátila, střela Fundy bez přípravy byla značně nepřesná.
69
První dnešní žlutá karta, Dominik Urbančok nehezky poslal zezadu k zemi Kladrubského a vidí po zásluze žlutou kartu.
68
Ani ten nebyl gólový, avšak po něm nebezpečně střílel Šamánek, ale Křížek s pomocí obrany zažehnal nebezpečí.
67
Znojmo se hned chce vrátit do vedení. Jubilejní desátý roh mu nevyšel, co přinese ten jedenáctý?
65
Dynamo právě vstřelilo branku!
Jihočeši jsou za aktivitu ve druhé půli odměněni vyrovnávací brankou! Akci začal Táborský, který ve středu hřiště dobře podržel míč pro Jiřího Kladrubského. Ten krásnou diagonální přihrávkou našel na milimetr přesně Romana Wermkeho, jenž si míč krásně zpracoval do běhu, dostal se před soupeře, dal balon pod sebe na PETRA BENÁTA, který zblízka zamířil přesně k tyči.
65
Po pětiminutovce na polovině Jihočechů se hra opět vrací k Dolečkově brance. Dlouhé nákopy však zatím nejsou receptem na spolehlivou znojemskou obranu.
63
Brankář hostů Zdeněk Křížek mohl zůstat v klidu, soupeři jej neohrozili. Strakonický rodák tak bude v klidu odkopávat.
62
Teď však rozehrají rohový kop Jihomoravané.
60
Po hodině hry Znojmo vede nad Dynamem o jednu branku. Prakticky celý druhý poločas patří hostům, kteří se mocně snaží o vyrovnání.
59
Po následném rohu pálil nepřesně Wermke, předchozí sporný moment vnesl na hřiště pořádnou dávku emocí.
58
Na druhé straně rozehrával přímý kop Kladrubský, po jeho dlouhém centru zasáhl vcelku jasně rukou jeden ze znojemských fotbalistů, sudí Houdek však nepíská penaltu ani přes veškeré protesty Jihočechů!
56
Po rozehrávce na krátko byl ve vápně Dynama pořádný zmatek. Odehnal se však ke střele nedostal, českobudějovičtí obránci na poslední chvíli zasáhli.
55
Jan Javůrek však trefil jen zeď, následná tečovaná rána končí dalším rohem pro domácí.
54
Znojemští budou moci odpovědět z trestného kopu zhruba z pětadvaceti metrů, kde Roman Wermke trošku zbytečně poslal k zemi Urbančoka.
53
Mohlo být vyrovnáno! Klesa skvělým centrem z pravé strany posadil míč na hlavu Iva Táborského, jenž trefil tyč!
52
Kladrubského centr na první tyč odvrátila znojemská obrana, u míče však zůstávají Jihočeši.
51
Aktivita na startu druhé půle na kopačkách Dynama, které rozehraje pátý dnešní roh.
50
Po špatném Dolečkově odkopu centroval z jedné strany Čavoš, z druhé Klesa, nakonec se k ráně dostal Petr Benát, ale kapitán Dynama zamířil o nějaký metr mimo tři tyče.
48
Na druhé straně si podobně vedl Ivo Táborský, který je dnes při střelecké chuti. Zatím se však zdá, že neobul střelecké kopačky.
47
V úvodu druhé půle to ze střední vzdálenosti zkoušel Rostislav Šamánek, hostující branku však minul o pořádný kus.
46
Je za námi první poločas zápasu mezi Znojmem a Dynamem České Budějovice. Jihočeši začali aktivně, avšak postupně přebrali iniciativu domácí. Ti se také ve 38. minutě dostali do vedení, když míč ve velké pohodě u tyče dopravil Jan Javůrek. Pokud chtějí Jihočeši pomýšlet na body, musí ve druhé půli hodně přidat.
45
45
Na druhé straně pak ještě v samém závěru hledal Pešek ve vápna Benáta, ten ale v tísni zamířil hlavou mimo.
45
Javůrek posílal do vápna Dynama další centr, míč ale skončil v rukavicích Křížka.
45
Po útočné snaze Peška skončil míč v zámezí a následuje odkop od domácí brány.
43
Přesně na polovině hřiště byl faulovaný hostující Klesa, který pád na trávník doplnil velmi hlasitým výkřikem, což se nelíbilo domácímu publiku. Nic to nemění na tom, že míč bude mít Dynamo.
41
Domácí pokračují v tlaku a bude tady další rohový kop.
39
Domácí svůj tlak přetavili v gól, nyní musí Jihočeši hodně přidat.
38
Znojmo právě vstřelilo branku!
Po centru Teplého z pravé strany propadl balon až na zadní tyč k JANU JAVŮRKOVI, který snad ze dvou metrů protlačil míč do brány – 1:0!
38
Domácí mají v závěru poločasu výraznou převahu, Jihočeši se jen brání.
36
Domácí stoper Odehnal nyní zkusil tvrdě střílet přes nohu Čavoše, rána z toho byla hodně tvrdá, avšak mířila také hodně mimo.
34
Po standardce domácího celku se balon odrazil k Helískovi, jehož rána z velké dálky se ani zdaleka nevešla mezi tři tyče Křížkovy brány.
32
Domácí nakonec kopali rohové kopy tři. Při tom posledním se míč točil do brány, kde byl ale na čáře faulovaný gólman Křížek.
31
Přibližně z hranice vápna levačkou střílel Javůrek, lehce tečovaná střela skončila v zámezí a je z toho roh.
29
Z úctyhodné vzdálenosti to zkusil Kladrubský, míč ale poslal nad bránu.
27
Na Peškův pas do vápna si hezky seběhl Wermke. Byl ale ve velkém úhlu a zakončit prakticky nedokázal. Míč mu odskočil do zámezí a je z toho odkop od brány.
25
Wermke pěknou uličkou našel ve vápně Benáta, jeho střelu zblokovala domácí defenziva na další roh.
23
Jihočeši kopali Kladrubským dva rohové kopy, domácí se dvakrát ubránili.
22
Táborský fauloval na polovině hřiště, míč budou mít domácí.
19
Po dalším centru do vápna Dynama zkoušel hlavou v záklonu zakončit Teplý, bránu ale ani zdaleka netrefil.
18
Pokus o útočný výpad domácích skončil ofsajdem.
17
Na druhé straně se hezky uvolnil Pešek a také jeho pokus skončil mimo tři tyče.
16
Domácí Urbančok se dvakrát za sebou dostal k zakončení. První střelu vyrazil lKřížek a druhá šla těsně mimo!
15
Po rohu Fundy se míč dostal ve vápně až na hlavu Kladrubského, jenže míč pouze lízl jeho účes a na zadní tyči se ve skluzu k zakončení nedostal Čavoš.
14
Po dalším velmi zajímavém pasu v podání Wermkeho je tu roh pro budějovický tým.
13
Do vápna se pokoušel dostat nyní po pravé straně hostující Wermke. Domácí defenziva zasáhla tak dobře, že z toho není ani roh, ale jen odkop od brány.
12
Domácí se snažili odpovědět dalším přímým kopem z levé strany. Nyní zkoušel Nepožitek posílat centr na vzdálenější tyč, tam opět zaúřadovala hostující obrana.
11
Wermke nyní ideálně poslal z pravé strany centr do vápna Znojma, kde ve skluzu zakončující Táborský poslal míč snad o půl metru vedle levé tyče!
10
Z levé strany kopal přímý kop Nepožitek, jeho centr do vápna nakonec nebyl pro Dynamo nebezpečný.
9
Centr z pravé strany nyní na penaltě hlavou odvrátil hostující Klesa.
8
Domácí tým kopal již dva rohové kopy, Jihočeši se ale ubránili.
5
Po nepovedeném odkopu brankáře Dolečka se míč odrazil k Táborskému, který zkoušel z velké dálky zakončit, míč ale poslal mimo.