Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olympia Praha : Varnsdorf - 27. září 2017   16:00

Olympia Praha
24' Katidis  • 29' Jukl
2:2
(2:2)
Varnsdorf
Varnsdorf
26' Durdević   • 45' Klobása
Frydrych (46. Soukup) – Opluštil, Verner (61. Dordević), Rothe, Liener – Frizoni, Žežulka, Jukl (80. Vopat), Hejný – Katidis, Ruml.
Soukup – Dordević, Vopat, Bareš, Kuťák.
Rejžek – Kotalík, Pečenka
Stadion Evžena Rošického, Praha-Strahov
250 diváků
Varnsdorf
Samoel – Chlumecký, Bílek (58. Kocourek), Klobása (77. Dordič), W. Da Silva – Bláha, Durdević, Cennerazzo, Král (81. Šulc) – Zbrožek, D. Breda.
Vaňák – Dordič, Šulc, Rudnytskyy, Kocourek.

Díky za pozornost a mějte se fajn.
Varnsdorf i po této dohrávce s pražskou Olympií čeká na své první vítězství, ale hosté patrně budou s bodem spokojeni. Dohrávali totiž posledních dvacet minut o deseti a dvakrát dotahovali náskok soupeře. První poločas byl celkově mnohem atraktivnější a nabídl také všechny gólové momenty.
90+5'
90+5'
Na trávníku leží Zbrožek, zápas by ale už měl skončit.
90+4'
Málem z toho dokonce byl i rychlý protiútok, ale Kocourek adresoval Da Silvovi velmi špatný pas.
90+4'
I další standardku Lienera ale Varnsdorf odvrátil.
90+3'
Na útočné půlce zkusil podržet míč Kocourek, ale nevyšlo to. Následný brejk zastavil Zbrožek a i on dostal žlutou.
90+3'
Další nákop se snášel k Dordevićovi. Ten se pokusil o nůžky, ale netrefil míč a byl mu odpískán faul.
90+2'
Za zdržování při odkopu dostává žlutou kartu brankář Miroslav Samoel.
90+2'
K hlavičce se dostal Opluštil, ale ze záklonu mířil vedle.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90+1'
Další roh pro Olympii vybojoval Vopat.
90'
Po rohu Lienera vznikl ve vápně zmatek, z nějž mohl vytěžit nebezpečnou hlavičku Opluštil, ale de facto jen posunul míč do rukou Samoela.
90'
Centr Lienera ovšem skončil na hlavě Bláhy, míč ale dobře sledoval Ruml a vybojoval roh.
89'
Ještě jedna standardka pro Pražany z levé strany.
88'
Hra se rychle přemístila před Samoela, ale Hejný střílel jen do bloku.
88'
Dnešní dohrávku na Strahově sleduje pouze 250 diváků.
88'
Na opačné straně pak odvedl dobrou práci Durdević a Olympia musí zase začínat z hloubi pole.
87'
Přesto se nakonec odrazil míč těsně za vápno k Lienerovi, ale jeho pokus doprostřed branky lapil nadvakrát Samoel.
87'
Domácí chtějí alespoň založit půdu pro závěrečný tlak, ale nedaří se jim ani přechod na útočnou polovinu.
86'
Bláha se nyní s odkopem z vlastní poloviny nijak nemazal a zaměstnal dokonce i brankáře Soukupa.
85'
Da Silva odchází za lajnu a sudí Rejžek musí uklidňovat Frizoniho, že proležený čas nastaví.
84'
Tentokrát zůstal u střídaček ležet Wesley Da Silva a hra je opět přerušena.
83'
Čas letí ve prospěch Severočechů, kteří se blíží cenné remíze, jíž by dosáhli o deseti.
82'
K nebezpečné hlavičce se ve vápně nakonec dostal Hejný, ale mířil nad branku.
81'
Nešťastníka posledních momentů Krále nahrazuje v sestavě hostů Šulc.
81'
Na trávníku před rozehrávkou rohu leží jeden z hráčů Varnsdorfu, který má zdá se svalový problém.
80'
Olympia naposledy střídá, místo Jukla dohraje zápas Vopat.
80'
Naprosto zbytečný roh pro Olympii, Zbrožek hrál malou domů Samoelovi, ale místo k němu zamířil za čáru.
79'
Durdević hledal pasem napříč vápno nabíhajícího Bláhu, před nímž se otevíral prostor ke střelbě z nadějné pozice, ale do akce sáhl jeden z hráčů domácích.
78'
Zbrožek udržel na zádech Hejného a navíc vybojoval jeho faul.
77'
Odchází autor vyrovnávací branky Klobása, místo něj už je na trávníku Bojan Dordič.
77'
Po něm se odraženého balonu v pokutovém území chopil Ruml a pravačkou vypálil nad branku.
76'
Jukl si zkusil obhodit Krále, ten jeho postup zastavil za cenu rohu.
75'
Frizoni zkoušel uvolnit Katidise, ale ten už nezachytil míč na hrací ploše. Aut pro Varnsdorf, ale hráči Olympie jsou i tak nastěhovaní na útočné polovině v hojném počtu.
74'
Naopak se do šance přihnal Klobása a nebýt zpracování rukou, stál by tváří v tvář Soukupovi.
74'
Kocourkovi nyní na levé části pole nevyšla narážečka s Durdevićem, ale žádný tlak Olympie se zatím nekoná.
73'
Přetažený centr Katidise z levé strany v pokutovém území nikoho ze spoluhráčů nenašel.
73'
Hosté šikovně drží míč ve středu pole a nikam nespěchají.
72'
Erik Liener zastavil ve středu pole akci jen za cenu žlutého faulu.
72'
Kocourek to zkusil z levé strany rovnou na branku, ale jeho rána byla tak slabá, že nemohla Soukupa postrašit.
71'
Po faulu na Bredu standardka pro Varnsdorf a možnost trochu si oddechnout.
70'
Ruml nyní pláchl po pravé straně a přetaženým centrem hledal Dordeviće, který zakončoval z ostrého úhlu pouze do boční sítě.
70'
V posledních minutách se dá očekávat zvýšený tlak domácích, na druhou stranu ale nebezpečí před oběma brankami ubývá.
69'
S centrem Lienera z následné standardky si však Varnsdorf poradil.
68'
Komplikace pro Severočechy. Po pravé straně spěchal do akce Jukl, stačil ještě odcentrovat, ale zároveň byl nekompromisně poslán k zemi Chlumeckým. Vzhledem k tomu, že obránce hostů už jednu kartu měl, musí předčasně do sprch.
67'
Da Silvovi si pohybem za obranu říkal o míč Bláha, ale zadáci Olympie přihrávku až k němu nepustili.
66'
Na druhé straně si to mašíroval dopředu Klobása, ale vhodný okamžik ke střelbě prováhal a nakonec dokonce fauloval.
65'
Žlutou kartu dostal hráč Olympie Ondřej Ruml za taktické přerušení vznikajícího brejku hostů.
64'
Centrovaný balon z levačky Jukla ale letěl přímo do branky a Samoel s ním neměl problém.
63'
Chlumecký fauloval Dordeviće, další standardka Olympie.
62'
Domácí jsou nyní přece jen trochu aktivnější, ale chybí jim přesnější finální fáze.
61'
Lienerova rána však ohrozila pouze podavače míčů za brankou, rozhodně ne gólmana Samoela.
61'
Zraněného Vernera ještě před přímým kopem nahrazuje na hrací ploše Dordević.
60'
Ruml je dnes hodně odvážný. Tentokrát si hodil míč mezi tři hráče a málem se dostal ve vápně k zakončení z vyložené pozice, ale Chluecký ho stačil faulovat. Další žlutá karta.
59'
Durdevićovi útočné manévry podél lajny si pohlídal Rothe, ale nakonec budou Severočeši kopat roh.
58'
Bílka v sestavě Varnsdorfu nahradil Kocourek.
57'
Da Silva si na útočné polovině zkoušel vynutit faul, ovšem byl z toho nakonec spíše jen teatrální pád. Do šance se tak málem přiřítil Jukl, ale byl v ofsajdu.
56'
Centr Rotheho do šestnáctky odkopl Cennerazzo.
55'
Wesley Da Silva tentokrát na hranici vápna dobře podržel míč pro Bílka, ten si ho nachystal na levačku a postrašil brankáře Soukupa hezkou střelou.
54'
Na druhé straně zase snaha Pražanů přerušena po útočném faulu.
53'
Ve vápně domácích bylo rušno, balon poskakoval od hráče k hráči až se nakonec odrazil k Da Silvovi, jenž zakončoval z pádu, ale pouze do rukavic přichystaného brankáře Soukupa.
52'
Klobása bojoval o míč u pravé postranní čáry a nakonec si vynutil faul.
51'
Rohový kop Jukla nebezpečí pro Samoela nepřinesl. Na trávníku navíc zůstal ležet hlavičkující Opluštil.
50'
I ve druhé půli se hraje ve velmi solidním tempu, akce střídá akci a je vidět, že oba týmy touží dnes vyhrát.
49'
Na druhé straně nebezpečně centroval Ruml, ale hosté i se štěstím odolali. Hned z protiakce kličkoval zase v soupeřově vápně Wesley Da Silva, ale žádného ze spoluhráčů neoslovil.
48'
Po následném rohovém kopu zkusil štěstí z voleje táhlou ranou Zbrožek, ale mířil vysoko nad.
47'
Už se rýsovala první velká šance druhé půle pro Varnsdorf. Klobása při přečíslení uvolnil Wesleyho Da Silvu, jemuž těsně před zakončením na poslední chvíli ukopl míč Rothe.
47'
První žlutou kartu v dnešním zápase dostává za faul u postranní lajny Michal Bílek.
46'
Frydrycha nahradil v brance Olympie Lukáš Soukup.
46'
Nenastavovala se ani minuta a první poločas skončil. Sledovali jsme bláznivý zápas, který nabídl čtyři gólové okamžiky a také spoustu dalších nevyužitých obrovských šancí. Těžko očekávat, že by byl podobný scénář k vidění i po změně stran, ale zatím má zápas vysoké parametry.
45'
45'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Poločas jako z partesu dovršil fantastickou akcí STANISLAV KLOBÁSA. V ponechané výhodě si na hranici vápna obhodil protihráče a zakončil do protipohybu Frydrycha. Divák se dnes na Strahově určitě nenudí.
44'
Pak zase přišel na opačné straně centr z levé části hřiště, který hledal Klobásu, ale útočník Varnsdorfu ve vyložené pozici špatně zpracoval míč.
43'
Na druhé straně se v čisté gólovce zjevil na pravé straně pokutového území Lienera, ale tváří v tvář Samoelovi dokázal jen vyprášit jeho rukavice!
42'
Durdević předvedl nacvičený signál s Bredou, který vystřelil levačkou z hranice šestnáctky vysoko nad.
41'
Před pokutovým územím Olympie poslal Durdeviće k zemi Rothe, další standardku tak rozehrají hosté.
40'
Domácí nyní vysoko napadali rozehrávku soupeře, ale Varnsdorf si poradil.
38'
Durdević má dneska střeleckou! Zase napřáhl z podobné pozice, odkud trefil parádní vyrovnávací gól, ale tentokrát zamířil pouze do břevna. V pokračující akci zkoušel štěstí i Da Silva, ale jeho slabý pokus skončil pouze v rukavicích Frydrycha.
37'
Standardní situaci Žežulky zlikvidoval úspěšným zákrokem Samoel.
36'
Cennerazzo zkoušel od střídaček odcentrovat do pokutového území, ale vyslal jen vysokou svíci. Snadná práce pro Frydrycha.
35'
Sledujeme vynikající zápas plný napětí před oběma brankami, ač domácí vedou 2:1, stále není nic rozhodnutého.
34'
Málem bylo vyrovnáno. Odražený míč se dostal do pokutového území k Silvovi, ten ho prostrčil na Klobásu, který skóroval. Jenže už předtím byl právě Da Silvovi pískán ofsajd.
33'
Breda se z pravé strany zkusil probít do pokutového území, ale až dovnitř se nedostal.
32'
Na druhé straně faulován u postranní čáry Katidis, je tu další standardní situace pro Pražany.
30'
Po ubráněném rohovém kopu získal míč Klobása, přehodil si na vlastní polovině dva poslední hráče Olympie a spěchal dopředu. Po dlouhém sprintu ho ale dostihl Ruml a nakonec i Frizoni, který srazil jeho pokus o centr do šestnáctky.
29'
Olympia právě vstřelila branku!
A domácí zase vedou! RICHARD JUKL se postavil k rozehrávce a svou levačkou zakroutil balon k bližší tyči tak dokonale, že si na něj Samoel jen sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.
28'
Jsou to nyní hodně rušné minuty, domácí celek vybojoval standardní situaci z pravé hrany pokutového území.
26'
Tak to byla trefa, která aspiruje na úspěch v anketě gól roku. Postupný útok totiž zakončil nechytatelnou střelou o břevno z nějakých třiceti metrů FAHRUDIN DURDEVIĆ. Nádherný fotbalový moment a je srovnáno.
24'
Tak tohle je pro hosty neskutečně nešťastná situace. Po přenesení hry na levou stranu se dostal k míči GEORGIOS KATIDIS, zpracoval si ho ve snaze zabránit nebezpečí v pokutovém území a jeden z hostujících obránců si balon nešťastně srazil do vlastní branky. Za střelce však označen i místním hlasatelem právě řecký fotbalista Olympie.
23'
Dva taktické fauly přerušují útočný postup Olympie.
22'
Ruml ve středu pole prohrál souboj s Chlumeckým a vznikal další nebezpečný brejk hostů. Následný centr téhož varnsdorfského hráče ale zaplachtil jen do rukavic Frydrycha. Domácí se však na soupeře zlobili za to, že nezakopli míč poté, co ležel na trávníku Frizoni.
21'
Další vznikající akce Hejného byla kvůli ofsajdu zastavena.
20'
Teď zase hraje Olympia, ale s centrem Lienera si poradili varnsdorfští stopeři. Hosté pak vybojovali faul na půlce.
19'
V další akci se povedlo uvolnit Hejného, proti němuž vyběhl až za vápno Samoel a zmenšil tím útočníkovi domácích úhel. Hejný pak zblízka nastřelil jen nohy soupeřova gólmana.
18'
Po centru Lienera hlavičkoval ve vápně velmi nebezpečně nejspíš Katidis, ale mířil nad.
17'
Na druhém konci hřiště si Katidis vymodlil faul na Bílkovi a rýsuje se zajímavá standardka pro Olympii.
16'
V další akci zkoušel Da Silva vybojovat alespoň roh, ale bude se jen kopat od Frydrychovy svatyně.
15'
S centrem Bílka si tentokrát přetížená obrana Olympie poradila.
14'
Další obrovská šance Varnsdorfu! Wesley Da Silva nejprve vybojoval míč, posunul ho na Bláhu, který správně načasoval přihrávku právě pro Da Silvu. Ten se dostal do vápna a mohl si vybrat mezi střelou a přihrávkou. Nakonec zvolil oblouček přes Frydrycha, ale ten se s úspěchem nesetkal díky dobré práci vracejících se zadáků domácího mužstva. Nebezpečí nepřinesl ani následný roh.
13'
Následný roh už Pražané přežili bez úhony.
12'
Hraje se teď hezký fotbal. Bílek se uvolnil na pravé straně a hledal ve vápně Durdeviće, kterého na poslední chvíli nepustil do zakončení Rothe.
11'
Pěkná akce však přišla i v podání Olympie. Žežulka převzal ve středu míč od Katidise, přenesením hry do pravé strany oslovil Rumla, po jehož centru zakončoval zblízka Hejný nad Samoelovu branku.
10'
Hosté po povedeném začátku utkání ožili a vyhrávají jeden souboj za druhým.
9'
Další gólovka hostů! Po centru Chlumeckého mohl ve vápně z ideální pozice zakončovat Klobása, ale míč se mu svezl po kopačce a skončil zpátky ve hře. Při následné nepřehledné situaci ve vápně ještě zkoušel štěstí dorážkou z vápna Bílek, ale rána mu vůbec nesedla.
9'
Nepovedený centr Durdeviće stáhl do rukavic Frydrych a hrají domácí.
8'
Opět se Severočechům povedlo vysunout na pravé straně Da Silvu, jeho centr ale nepustil do šestnáctky Žežulka.
7'
První nebezpečí zápasu! Nejprve hledal Da Silva na zadní tyči Durdeviće, ale ten byl zablokován, z následného centru z levé strany pak přeskočil brankáře Frydrycha Breda, ale svůj hlavičkový pokus poslal nad branku.
7'
Na druhé straně spěchal za dlouhým balonem Wesley Da Silva, ale proti Opluštilovi se do vápna neprobil. Vybojoval aspoň roh.
6'
K parádní ráně z nějakých čtyřiceti metrů napřáhl vzápětí právě Ruml a zaměstnal rukavice Miroslava Samoela.
5'
Tohle už byl pěkný náznak akce. Ruml hledal Jukla, ale toho ve vápně čistě odzbrojil Chlumecký.
5'
Zatím je to od obou týmů pořádná holomajzna, nejvíce práce mají zadáci obou týmů, kteří si přehazují míč jako horký brambor.
4'
Bílkova přihrávka po dobrém zisku míče nejprve neprošla, pak hráč Varnsdorfu fauloval.
3'
První práce pro Samoela, který sebral nakopnutý míč ze strany domácích.
2'
Wesley Da Silva se v bolestech svíjel na hrací ploše, ale sudí Rejžek nechal pokračovat ve hře.
2'
Hosté kombinovali u pravé postranní čáry, ale nepovedlo se jim ani odcentrovat.
1'
Rozhodčí přivádí oba týmy na hrací plochu.
Vše už je připraveno k začátku utkání, za malý moment oba týmy přijdou na hrací plochu.
Oba týmy se rozcvičují, na Strahově panuje krásné slunečné počasí, které snad bude přát dobrému fotbalu.

FK Olympia Praha: Frydrych – Opluštil, Verner, Rothe, Liener – Frizoni, Žežulka, Jukl, Hejný – Katidis, Ruml.
Náhradníci: Soukup – Dordević, Vopat, Bareš, Kuťák.

FK Varnsdorf: Samoel – Chlumecký, Bílek, Klobása, W. Da Silva – Bláha, Durdević, Cennerazzo, Král – Zbrožek, D. Breda.
Náhradníci: Vaňák – Dordič, Šulc, Rudnytskyy, Kocourek..
Varnsdorf naopak letos paběrkuje a je hned zpočátku sezony ve velmi nelichotivé situaci. Severočeši mají po osmi duelech pouze čtyři body za čtyři remízy a směřují k boji o holé přežití. Možná se své první výhry dočkají právě na Strahově.
Olympia dnes odehraje dohrávaný souboj ze šestého září, kdy měla hostit Varnsdorf původně. Nováčkovi soutěže se zatím daří a má na svém kontě dvanáct bodů za tři výhry a tři remízy. Navíc má k dobru dva dohrávané zápasy. Pokud oba vyhraje, bude mít stejně bodů jako vedoucí Opava.
Náhradní termín utkání byl stanoven na středu 27. září. Hrát se bude od 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.