Fotbalová národní liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Olympia Praha - 5. srpna 2017   17:00

Táborsko
Táborsko
78' Musiol  • 89' Kostka
2:2
(0:1)
Olympia Praha
23' Ruml   • 67' Liener
Táborsko
Toma – Klusák, Navrátil, Zavadil, Souček – Kučera – Prošek, Nešický (73. Kostka), Mysliveček (64. Kopřiva), Veselý (52. Mršić) – Musiol.
Zadražil – Kostka, Peterka, Hell, Kopřiva, Blecha, Mršić.
Lerch – Flimmel, Šimáček
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
1285 diváků
Frydrych – Maršálek, Frizoni, Žežulka, Vopat (90. Kuťák) – Liener (75. Novák), Verner, Ruml, Bareš (69. Duben) – Opluštil, Dordević.
Soukup – Demeter, Kuťák, Duben, Novák.

Napínavé utkání končí nakonec remízou 2:2, kterou domácí zachránili těsně před koncem. Trefil se Vojtěch Kostka a nový stadion v Kvapilově ulici slaví první bod. To je z centra Tábora vše, loučí se Josef Janda.
90+3'
90+2'
Po standardce zakončoval kapitán Navrátil, branku však minul.
90'
Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Ladislav Vopat, přichází David Kuťák.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty.
89'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Další skrumáž před brankou Olympie a další gól. Na 2:2 vyrovnává VOJTĚCH KOSTKA a nový stadion bouří. Kostka se tak raduje z premiérové trefy.
88'
Táborsku už na vyrovnání příliš času nezbývá, Olympia se blíží prvnímu vítězství ve FNL.
85'
Přihrávka domácích končí v autu a u míče opět Olympia.
84'
Domácí obléhají Frydrycha, zatím neúspěšně.
82'
Hezký centr poslal Souček na Navrátila, jenže kapitán Táborska hlavičkoval ze záklonu. Míč končí nad brankou a rozehrávat budou hosté. Domácí publikum už velice živě žene Táborsko za vyrovnáním.
80'
Domácím narostla křídla a vrhají se opět do ofenzivy.
78'
Domácí fanoušci se konečně dočkali první trefy na novém stadionu. Po standardce se ve změti před brankou prosadil ZBYNĚK MUSIOL a poslal míč k Frydrychově tyči. Táborsko prohrává už jen 1:2.
75'
Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Erik Liener, přichází David Novák.
73'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Aleš Nešický, přichází Vojtěch Kostka.
72'
Gólovka Táborska končí opět neúspěchem. Prošek unikl se štěstím po pravém křídle a našel na hranici vápna nepokrytého Nešického. Jeden z nejzkušenějších hráčů domácích ovšem branku minul.
71'
Další ztráta míče a hosté šli tři na dva. Naštěstí pro domácí jeden z obránců dobře zasáhnul a zachránil Táborsko od třetí pohromy.
69'
Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Daniel Bareš, přichází Jiří Duben.
67'
Olympia právě vstřelila branku!
Pěkný centr zprava našel ve vápně ERIKA LIENERA, který zcela nerušen mohl trknout míč hlavou k Tomově tyči. Domácí brankář bez šance a Olympia vede 2:0.
66'
Domácí ztratili míč a ihned faulovali. Kupředu půjde Olympia.
Dnešní utkání sleduje 1285 diváků.
64'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází František Mysliveček, přichází Jakub Kopřiva.
59'
Žlutou kartu dostává Ondřej Žežulka (FK Olympia Praha). Žežulkův likvidační faul na Proška ocenil sudí Lerch pouze žlutou kartou. Nevole z řad diváků je jasně slyšet a hlavní rozhodčí si tyhle výrazy za rámeček určitě nedá.
59'
Největší šance Táborska v zápase je tu! Mršič se dostal skvěle po levém křídle, kde poslal před branku ideální přihrávku na Myslivečka. Dvaadvacetiletý zakončovatel ovšem největší šancí v utkání neskutečně pohrdl. Sražená slabá střela končí ve Frydrychových rukavicích. Mysliveček se chytá za hlavu a domácí se musí bránit.
57'
Žežulkovu ránu kryje Toma bez problémů.
55'
O útočnou akci se pokusil Prošek, jeho centr však nikdo nezužitkoval.
53'
Žežulka se šikovně prokličkoval středem, nakonec domácí obrana srazila na roh.
53'
Domácí si zbytečně hru komplikují nepřesnými přihrávkami. Takové ztráty nedovolují Táborsku založit kloudnou útočnou akci.
52'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Lukáš Veselý, přichází Matej Mršić.
51'
Roh Olympie končí v Tomově náruči.
50'
Kučera ztratil na půlce míč, z čehož těžil Dordević. Jeho rána končí nad brankou.
49'
Veselého malou domů už Toma ve hřišti nestihl. Roh pro Olympii. Z něho se míč odrazil od jednoho z obránců přímo k Tomovi. Domácí měli trochu štěstí.
48'
Protiútok Olympie vedl Bareš, který našel před brankou Vopata. Naštěstí pro domácí se mu nepodařilo dobře zakončit.
47'
Táborsko na nic nečeká a snaží se o ofenzivní pojetí.
46'
Poločas končí vítězstvím Olympie 1:0. Jediný gól první půle vstřelil krásným volejem Ondřej Ruml, jehož pumelice skončila pod Tomovým břevnem. Domácí nedokázali nalézt na pozornou pražskou obranu recept. Vysoká divácká návštěva si tak musí počkat do druhé půle, zda něco hráči Táborska s výsledkem udělají.
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.
43'
Táborsko stále nemůže nalézt ten správný recept, aby Frydrycha ohrozilo.
41'
Zakončení pod tlakem znamená jen hlavičku mimo branku. Kupředu může Táborsko.
40'
Rumlův centr pořádně zatopil domácí obraně. Hosté vytěžili roh.
38'
Ani po rohu se modrobílí nedostali do zakončení.
37'
Další faul přiblížil borce Táborska zase o kus blíže brance.
36'
Domácí se po faulu na Musiola dostali konečně na půlku soupeře.
35'
Střelec první branky Ruml poslal nepřesný centr, který končí nad Tomovým břevnem.
33'
Hosté se trvale usadili na polovině Táborska a snaží se o další branku.
32'
Opět rušno před brankou Táborska. Střela jen těsně minula tyč. Domácí jsou po inkasované brance viditelně zaskočeni.
31'
Po Klusákovu faulu napálil míč na branku z přímého kopu Liener, Toma měl plné ruce práce.
30'
Žlutou kartu dostává David Klusák (FC MAS Táborsko).
29'
Olympia je na koni a její další akci zastavuje ofsajd.
28'
Žlutou kartu dostává Krsta Dordević (FK Olympia Praha).
26'
Po akci v táborském vápně se spadnuvší Vopat dožaduje penalty, stejně tak hostující střídačka. Sudí Lerch ale prosby nevyslyšel.
23'
První branku vstřelili na novém stadiou Táborska v Kvapilově ulici hosté z Prahy. Po standardní situaci se nádherně do míče opřel ONDŘEJ RUML, jehož volej pod břevno znamená vedení Olympie 1:0.
22'
Z výhody pro domácí byl nakonec protiútok Olympie, kterou hasili táborští obránci na poslední chvíli.
21'
Pas na Dordeviće vystihnul náročným skluzem Klusák, nebezpečí pro domácí zažehnáno.
20'
Rychlou kombinaci domácích vystihnul Verner a zakládá akci Olympie.
19'
Veselý dokázal hezky proniknout středem, jenže jeho pas byl příliš dlouhý. Táborsko musí zlepšit přesnost.
17'
Navrátil jen o kousek nenašel hlavičkou do volného prostoru nabíhajícího Musiola. Zdá se, že domácí začínají nalézat cestu před soupeřovu branku.
16'
Prvně to na tribuně pořádně zahučelo. Musiol poslal před branku prudkou přihrávku na Myslivečka, jeho zakončení ale gólové parametry nemělo. Přece jen už ale fanoušci viděli první zajímavý závar domácího celku.
13'
Nešický místo rychlého přechodu do protiútoku volil přihrávku do strany, kde jeho spoluhráči utekl míč do autu.
12'
Další roh jen proletěl vápnem Táborska bez povšimnutí.
11'
Rozhodčí domlouvá Barešovi za jeho nehezký faul uprostřed hřiště. Úvodní minuty nabídly boj, na gólovku zatím zaplněný stadion v centru Tábora čeká.
10'
Prošek už se postavil a za potlesku tribuny míří za asistence lékaře k lavičce.
9'
Prošek se po tvrdém zákroku zvedá jen těžko. Do středového kruhu musí lékař.
8'
Domácí odvrátili úspěšně další roh.
7'
Nešický podstoupil tvrdý souboj o míč s Dordevićem, který byl ještě v loňské sezoně v Táborsku jeho spoluhráčem.
5'
Pas na Veselého dokázala hostující obrana přečíst.
3'
Hraje se svižně, probíhá boj o každý míč.
2'
Úvodní akce patřila hostům, k ohrožení Tomovy branky ale nevedla.
1'
Týmy už se představily divákům a utkání může začít.
Slavnostní zahájení už se pomalu blíží.

FC MAS Táborsko: Toma – Klusák, Navrátil, Zavadil, Souček – Kučera – Prošek, Nešický, Mysliveček, Veselý – Musiol.
Náhradníci: Zadražil – Kostka, Peterka, Hell, Kopřiva, Blecha, Mršić.

FK Olympia Praha: Frydrych – Maršálek, Frizoni, Žežulka, Vopat – Liener, Verner, Ruml, Bareš – Opluštil, Dordević.
Náhradníci: Soukup – Demeter, Kuťák, Duben, Novák..
Stadion bude veřejnosti otevřen již od 16 hodin. V plánu má klub také slavnostní výkop, který společně provedou zástupci místních legend a fotbaloví benjamínci, jejichž kariéra je v rukou o mnoho let starších trenérů. Vše vyjadřuje nové motto klubu: Spojujeme generace.
Na souboj s Olympií se těší celé Táborsko a služebně nejstarší hráč Michal Toma posílá z branky jasný vzkaz. "Bude to něco jiného než na Soukeníku, kde nebylo ideální fotbalové prostředí, které známe třeba ze sevřeného stadionu v Opavě. Je totiž něco jiného, když se na fotbal díváte z dvaceti metrů, nebo z padesáti. Nejvíce se v kabině bavíme o tom, kolik přijde diváků. Trenér nám říká, že jich dorazí přes tisíc. Věříme, že vytvoří skvělou atmosféru a pomůžou nám získat tři body,“ věří gólman Táborska Toma.
Pražský soupeř má navíc ve své sestavě malého "zvěda". V Olympii totiž působí srbský útočník Krsta Dordević, který hrál minulou sezonu v Táborsku. „Krsta umí dávat branky, bude se chtít vytáhnout,“ míní trenér Táborska Nádvorník.
Olympia sice není nijak zvučným soupeřem, nováček ale hned na úvod soutěže zvítězil, když zdolal tradičního druholigového účastníka z Pardubic 1:0. Domácí tak nemohou soupeře podcenit. "Poprvé se představíme domácím fanouškům na stadionu v Táboře. Ve vzduchu je cítit trochu nervozity, jak vše dopadne," přibližuje atmosféru v táborském týmu hlavní trenér FC MAS Táborsko Roman Nádvorník.
Táborsko je v dobré náladě, vždyť v prvním kole přivezlo nečekanou remízu 1:1 z hřiště exligisty Hradce Králové. První domácí duel tak zajisté přiláká maximální počet diváků.
Sobota 5. srpna je pro FC MAS Táborsko mimořádným dnem. Po více než pěti letech intenzivního snažení se druholigový fotbal konečně přesouvá z odlehlého lesního areálu v Sezimově Ústí téměř do centra Tábora. Od 17 hodin se domácí celek střetne na novém pažitu v Kvapilově ulici, kde ještě na podzim ležela umělá tráva, s nováčkovským týmem FK Olympia Praha. Druhá liga se k Jordánu vrací po dlouhých 28 letech, když ji na nedalekém stadionu Míru naposledy hrál VTJ Tábor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.