Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Ústí - 22. dubna 2018   17:00

Varnsdorf
Varnsdorf
20' Durdević
1:0
(1:0)
Ústí
Ústí
Varnsdorf
Porcal (C) – Bílek, Zieris, Kouřil, Rudnytskyy – Zbrožek, Kocourek (70. Bláha), Kozma – Durdević, Klobása (46. Šup), Dordić (81. Ondráček).
Samoel – Šup, Bláha, Šulc, Ondráček, Barac.
Ústí
Vašek – J. Peterka (C), J. Pokorný, Šnirc, Jindráček (26. Jakubov) – Martykán (66. D. Procházka), P. Pilík, Ťok, F. Novotný – Miskovič (39. D. Richter) – M. Zeman.
Kotěra – Kingue, D. Richter, L. Vaněk, D. Procházka, Drame, Jakubov.

90+3'
90+3'
Celá jedenáctka se posouvá do vápna domácích. Rozhodčí ale ukončuje dnešní zápas.
90+3'
Nakonec ještě nedovolený zákrok hostů. Vypadá to, že je rozhodnuto.
90+3'
Nejspíš poslední útok dnešního utkání.
90+2'
Bílek na Šupa, ten nakonec o míč ani nezabojuje, končí totiž v zámezí u Vaška.
90+2'
Šnicr si počínal nedovoleně. Ondráček vybojoval standardní situaci.
90+1'
Varnsdorf drží míč na polovině soupeře. Šup bojuje u rohového praporku.
90'
Hlavní sudí nastavuje tři minuty.
89'
Ondráček vyslal Durdević po lajně, následný centr končí v zámezí. Roh pro domácí.
89'
Výkopem hledal Durdeviće, ten ale na míč nedoskočil.
88'
Richter zkusil vystřelit, jeho projektil ale míří vysoko nad Porcalovu bránu. Ten bude vykopávat.
88'
Další nedovolený zákrok domácích.
87'
Porcal připraven a likviduje další šanci Ústí.
87'
Ťok centroval na Jakubova, ten byl ale v obležení dvou hráčů Varnsdorfu. Vybojoval ale rohový kop a šanci pro svůj tým.
86'
Jakubov vyslal přízemní centr na Procházku, ten v souboji ale propadl a Varnsdorf posílá míč na polovinu hřiště.
85'
Centr Novotného končí u Porcala. Ústí se tlačí do útoku, chybí ale přesnost ve finální přihrávce.
85'
A opět to je Kouřil, který jako poslední likviduje nebezpečí.
84'
Bílek zkušeně hlavičkou zahrával na Porcala. Ten nikam nespěchá.
84'
A Ústí jde znovu dopředu, Kouřil ale odvrací nebezpečí daleko od své brány.
84'
Bílek hledal Ondráčka, míč nakonec končí v zámezí.
83'
Porcal rozehrává daleko na polovinu soupeře. Šnicr posouval míč na Procházku, ten ho ale nezpracoval. Aut pro domácí.
82'
Do hry nastupuje místní odchovanec, který by měl oživit hru v záloze.
81'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Adam Ondráček.
81'
Nic vážného to ale není. Zbrožek se zvedá a hra pokračuje. Ťok zkusil střelu z vápna, ale vedle.
80'
Další nedovolený zákrok domácích. Pilík centruje, jeho pokus ale likviduje Porcal, který při zákroku vzal i svého spoluhráče. Hra je přerušena.
79'
Šnicr hledal někoho ze svých spoluhráčů, nikdo se mu ale nenabízel.
79'
Skrumáž u lajny nakonec končí dalším autem, tentokrát pro Ústí.
78'
Domácí se ale zahnali do vápna a Pokorný vyslal míč do zámezí. Aut pro domácí celek.
77'
Zeman rozehrává další autové vhazování.
76'
Ne a ne a ne. Ústí si nemůže najít střeleckou pozici, ve které by gólově zakončilo.
76'
Ústí bude zahrávat rohový kop.
76'
Žlutou kartu dostává Pavlo Rudnytskyy (FK Varnsdorf).
75'
Bílek to myslel dobře, provedení bylo horší. Centr za obranu končí v náruči Vaška.
75'
Další útok hostů je zastaven ofsajdem. Porcal bude rozehrávat.
74'
Pokorný vracel míč do vápna domácích. Trápení nakonec ukončil Bílek dalekým odkopem.
73'
Další nedovolené bránění domácích. Ústí má další standardní situaci.
73'
Na druhé straně to byl opět Jakubov, který se snažil přehlavičkovat Porcala, ten jeho záměr vychytal.
72'
Durdević se na druhé straně hnal do vápna před Vaška, ten ale skluzem pod nohy chytil míč.
72'
Jakubov se tlačil do dalšího zakončení, Porcal připraven a drží svůj tým ve vedení.
71'
Domácí ale přes polovinu hřiště neprošli. Richter rozehrává další akci hostů.
71'
Rudnytskyy rozehrává další autové vhazování domácích.
70'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Ondřej Kocourek, přichází Ondřej Bláha.
70'
Míč ale ztrácí a přichází druhé střídání domácích.
70'
Kocourek si v dalším souboji podle sudího počínal nedovoleně. Ústí rychle rozehrává a míří do útoku.
69'
Ústí se snažilo proniknout za domácí obranu, pomezní ale signalizuje ofsajd.
67'
Standardní situaci Ústí likviduje připravený Bílek.
66'
Do útoku ale míří Varnsdorf. Kocourek posunul na Durdeviće, který opět zkusil zakončit levačkou. Ale ani tento pokus neměl potřebné parametry. Míč letí těsně nad.
66'
Ústí nad Labem naposledy vystřídalo a poslalo na hřiště čerstvou sílu. V posledních minutách několikrát vystrčilo růžky, jestli to bude stačit na gól, ukážou následující minuty.
66'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Jan Martykán, přichází Daniel Procházka.
65'
Durdević střelou levou nohou minul bránu. Chystá se střídání u hostů.
65'
Jakubov se v další šanci tlačil před Porcala, ten ale včas vyběhl. Varnsdorf se osvobozuje.
64'
Ale i tenhle pokus proletěl vápnem a Ústí se žene do útoku. Míč si sebral Novotný, jehož střelu na bližší tyč likviduje připravený Porcal.
63'
Kocourkův centr ale vápnem projel jako nůž máslem. Autor se tak přesouvá na druhou stranu, kde má druhou šanci.
62'
Domácí budou zahrávat již šestý rohový kop v druhé půli.
62'
Žlutou kartu dostává Tomáš Ťok (FK Ústí nad Labem). Žlutí se také na druhé straně. Nedovolený zákrok na polovině hřiště byl za hranou pravidel.
60'
Žlutou kartu dostává Daniel Kozma (FK Varnsdorf). Kozma se pustil rychlým sprintem s míčem do vápna, kde byla hned trojice hostů. Jeho pád ale hlavní sudí vyhodnotil jako simulování.
59'
Další centr Army do pokutového území. Novotný si sice na míč sáhl, ten ale putuje do zámezí. Porcal u míče.
59'
Rudnytskyy sprintem kolem třiceti metrů vybojoval autové vhazování na polovině soupeře.
58'
Domácí se ženou za druhou brankou. Ústí ale odolalo tlaku a míří do protiútoku. Míč na kopačkách ale neudrželo a hrát bude Varnsdorf.
57'
Domácí to tentokrát zkusili nakrátko. Kocourek posunul na Durdeviće, ten centroval na bližší tyč, kde čekal Zieris, jenž polo-patičkou mířil k tyči. Vašek měl co dělat, aby to vytáhl na další roh.
57'
Jakubov prodloužil centr na další rohový kop pro Varnsdorf.
56'
Zahrávat ho bude Kocourek.
56'
Rohový kop se bude opakovat z druhé strany.
56'
A opět Durdević, který se probojoval do vápna. Jeho centr ale končí s tečí v zámezí. Roh pro domácí.
55'
Dnešní utkání sleduje 819 diváků.
54'
Kocourek krásně utancoval hned dvojici hráčů v bílém a dostal se až do vápna. Na poslední chvíli skluzem zabránil velké šanci Pokorný.
54'
Durdevič bude házet až do vápna. Tam čekal Zieris, který vrací.
53'
Varnsdorf zahrává autové vhazování.
53'
Durděvič neprošel přes Šnicra.
52'
Odražený míč doputoval až k Richtrovi, ten ale také minul. Rozehrává Porcal.
52'
Novotný na druhé straně nastřelil Bílka. Je z toho rohový kop pro hosty.
51'
Dordič zkusil dalekonosnou střelu z třiceti metrů. Vaškovu svatyni ale minul o nějaký ten metr.
51'
Míč nakonec putuje až k Porcalovi, který volí dlouhý výkop až na polovinu soupeře.
49'
Ústí zatím zkouší dlouhé pasy za obranu, to ale nevychází. Z protiútoku vytěžil Varnsdorf autové vhazování.
49'
Zbrožek si pomohl nedovoleně. Tohle Marek tolerovat nebude.
48'
Kocourek na hranici vápna posunul na Bílka, ten ale ústeckou tvrz neprostřelil.
48'
A našel Kozmu, jehož hlavičce ale chyběla razance. Vašek chytá.
47'
Šup faulován. Kocourek se připravuje rozehrávat. Ten dnes posílá dobré centry.
47'
Ústí kombinuje vzadu. Pokorný zkusil pas po lajně, mířil ale mimo hřiště. Autové vhazování pro domácí.
46'
Střídající Šup se hned zapojil do akce, kdy přihrávkou našel Dordiče. Ten byl ale obklopen dvěma hráči a o míč přišel.
46'
Domácí si počínali nedovoleně a Pilík rozehrává standardní situaci.
46'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Dominik Šup.
46'
Druhou půli rozehrávají hráči Ústí nad Labem.
46'

Shrnutí prvního poločasu

Varnsdorf vkročil do utkání lépe a aktivněji. Hned v sedmé minutě ohrozil Vaškovu bránu Bílek, jeho střele ale chyběly potřebné parametry. Ústí se sice po čtvrt hodince rozkoukalo, první gól ale vsítili domácí. Kocourkův centr ze standardní situace sice ještě Vašek vyrazil, dorážejícího Durdiviče ale nikdo nehlídal a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. O deset minut později mohl Varnsdorf vést o dvě branky. Nařízený pokutový kop ale Durdevič neproměnil, Vašek skvěle vytlačil střelu na rohový kop. Ústí se poté usídlilo na polovině Varnsdorfu, žádná vážná ale nepřišla. V závěru poločasu tak zahrozil znovu Varnsdorf, když Kocourek rozehrával další standardní situaci. Centr na zadní tyč sice našel Kozmu, ten ale nezpracoval a tzv. nahrál Vaškovi do náruče.
45+1'
45+1'
Ještě faul v závěru poločasu. Rozehrávat se už ale nebude, rozhodčí se chystá ukončit první poločas.
45+1'
Vašek teď vyběhl za hranici vápna a málem si nadělal na starosti. Atakoval ho totiž Klobása. Arma se ale osvobozuje.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu prvního poločasu.
44'
Ústí se snažilo jít do rychlého protiútoku, je z toho ale pouze odkop od brány.
43'
Kocourek opět rozehrával standardní situaci domácích. Jeho dlouhý centr do vápna našel Kozmu, ten ale špatně zpracoval a tzv. nahrál Vaškovi do náruče.
42'
Souboj dvacet dvojek. Kouřil ale tělem odstavil Jakubova a pro míč si přišel Porcal.
41'
Ústí se teď usadilo na polovině Varnsdorfu. Přes domácí val se ale nemůže dostat na dostřel brány.
41'
Richter hledal Pilíka na lajně, jeho přihrávka byla ale příliš dlouhá. Tady by nepomohla ani větší velikost kopaček.
40'
Klobása se dostal na levé straně k míči a zkusil centrovat. Přetažený centr na zadní tyč ale nikoho nenašel. Hraje Ústí, konkrétně Martykán.
39'
Přetažený míč na druhou stranu hřiště, kde ho kontroluje Bílek. Porcal tak bude znovu rozehrávat.
39'
Kocourek odkopává, ale Ústí bude mít další aut. Zeman rozehrává.
39'
Rudnytskyy vystihl přihrávku Army, ta bude zahrávat autové vhazování.
39'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Jiří Miskovič, přichází Daniel Richter.
38'
Jeho spoluhráči se ale nachází v ofsajdu. Blíží se střídání.
37'
Také hosté si počínali nedovoleně na polovině hřiště. Zieris rozehrává.
37'
Mezitím Ťok zahrával standardní situaci. Na míč si ale naběhl Porcal.
36'
Ústí bude znovu střídat. Miskovič není v pořádku a dnešní utkání nedohraje.
35'
Kozma byl po dlouhé době u míče, hosté ho ale zavřeli ve třech. Po souboji ale na trávníků zůstává ležet Miskovič, který si drží levý kotník. Hlavní sudí Marek důrazně napomíná Kozmu.
34'
Míč ale putuje až k domácímu brankaři, který vykopává až k Vaškovi.
34'
A nakonec je z toho autové vhazování pro Varnsdorf.
33'
Kouřil likviduje další útok hostů. Využil své výškové parametry.
33'
Pilík centroval před Porcala kam si nabíhal Novotný. Prudký míč mu ale odskočil a zakročil Porcal.
32'
Nechytil se ale dlouhý aut do vápna od Zemana.
32'
Chycená penalta může být hnací motor pro Armu. Ta toho zatím moc nepředvedla.
32'
Bílek rozehrával rohový kop a hledal Zierise. Ten se na míč vyškrábal, mířil ale vedle.
30'
Fahrudin Durdević (FK Varnsdorf) neproměňuje pokutový kop. Vašek trefil stranu a vyboxoval míč na roh.
Dordič našel krásnou ulici na Rudnitského, jenž zabíhal za obranu a je z toho dovolený zákrok. Rozhodčí píská penaltu.
29'
Rudnitskyy zahrává autové vhazování. Velmi aktivní obránce.
29'
Hlavní sudí ponechává výhodu Varnsdorfu a Zbrožek centruje do vápna hostů. Na zadní tyči čekal Dordič, na míč ale nedosáhl.
28'
Klobása "lóbem" našel Kocourka, který zkusil střelu po zpracování. Trefil ale nastavená záda Zemana.
27'
Varnsdorf zastavil útok Ústí na polovině hřiště a míří na Vaška.
26'
Na hřiště se dostává vysoký útočný hráč Jakubov, který v minulé sezóně hájil barvy právě Varnsdorfu, poté přešel do Baníku Ostrava.
26'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Martin Jindráček, přichází Alexander Jakubov.
25'
Bílek v souboji přišel o míč. Autové vhazování pro Ústí.
24'
Vašek rozehrává. Míč je ale hned v držení domácích. Arma zatím chystá střídání.
24'
Klobása pronikl do vápna, zkusil vystřelit. Jeho střela ale byla zblokována. Dordič se rozčiluje, byl totiž sám a říkal si o míč.
23'
Varnsdorf hned ve třech aktivně napadá. Ústí nezbývalo nic jiného, než se osvobodit výkopem až k Porcalovi. Ten hraje s obranou.
22'
Domácí tribuna je ve varu a burcuje své hráče k dalšímu gólu. Mezitím ale hraje Peterka.
22'
Rudnytskyy ale zeď neprostřelil. Nakonec je z toho nedovolený zákrok na polovině hřiště.
21'
A domácí se ženou do dalšího útoku, dokud je Ústí zaskočené.
20'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Autorem branky je FAHRUDIN DURDEVIĆ. Kocourkův centr sice vyrazil Vašek, odražený balon si ale našel Durdević, který prostřelil vše, co mu stále v cestě.
19'
Z rychlého protiútoku vytěžili domácí standardní situaci těsně na hranici vápna. Pilík důrazně napomínán hlavním sudím. Mezitím si míč staví Kocourek.
18'
Pokorný posouvá na Ťoka. Následný centr míří na Pilíka, který pod sebou hledal Miskoviče, ten ale nebyl přesný v koncovce. Od domácích fanoušků si vysloužil pokřik "tam se jich vejde".
17'
Ale druhá přihrávka domácím nevyšla a musí se opět vracet.
17'
Ťok rozehrává až na svého gólmana. Vašek volí dlouhý výkop. U míče je Dordič.
16'
Zeman má na starost další autové vhazování.
16'
Domácí si teď nemůžou přihrát. Ztrácí míče a musí se vracet. Ústí vyrovnalo hru.
15'
Kouřil přerušil hru na polovině hřiště. Standardní situace pro Ústí nad Labem.
15'
Šnicr se při snaze zaútočit provinil faulem. Ruce v souboji byly až příliš viditelné.
14'
Ofsajd zahrál také domácí Varnsdorf.
13'
Ústí se z úvodního tlaku oklepalo. Novotný patičkou vyslal míč do ulice na Pilíka, zvednutý praporek ale přerušuje akci hostů.
12'
Další centr do vápna Varnsdorfu, tentokrát z druhé strany. Rudnytskyy prodlužuje do zámezí. Autové vhazování pro Armu.
12'
Martykán centroval do vápna, nikdo ze spoluhráčů si pro míč ale nešel, tak úřadoval Porcal.
11'
Z akce ale nic není a rozehrávku si zkusí také hostující gólman.
11'
Dlouhý balon za obranu ale končí zvednutým praporkem pomezního. Porcal běží rozehrávat.
10'
Kozma chtěl nahrávat, ale v důležitém okamžiku podklouzl. Hraje Ústí.
10'
Ústí se osvobodilo, ale musí zase zpět. Kocourek vymýšlí další útok Varnsdorfu.
9'
Dlouhý aut do vápna hostů a připravený Pokorný, jenž prodlužuje na zadní tyč.
9'
Arma je pod tlakem. Kozma vyslal Klobásu, který vybojoval autové vhazování.
9'
To se opakuje.
8'
Varnsdorf má autové vhazování.
8'
Vašek posílá další dlouhý balon na polovinu Varnsdorfu. Vzadu připravený dlouhán Kouřil odvrací.
7'
Bílek zkusil nenápadnou střelu z rohu vápna a hledištěm to zahučelo. To nebyl vůbec špatný pokus, bohužel pro domácí, těsně vedle.
6'
Z něhož přišel vysoký centr do vápna, Pilík se ale k hlavičce nedostal. Do útoku se ženou domácí.
6'
A vybojoval autové vhazování na polovině hřiště pro svůj tým.
5'
Domácí rychle rozehráli autové vhazování do vápna hostů, Klobásovi chyběl metr, aby dosáhl na míč. Hraje Arma, konkrétně Martykán.
4'
Klobása vyhrál hlavičkový souboj, následný duel Dordiče ale končí faulem. Peterka rozehrává na Vaška.
4'
Vašek chtěl rozehrát balon za obranu, jeho přihrávka ale byla příliš dlouhá a zahraje si tak Porcal, který má dnes kapitánskou pásku.
3'
Nakonec je to ale Dordič, který rozjíždí další akci. Ta ale neměla dlouhého trvání. Nedovolený zákrok domácího útočníka.
2'
Šnicr vykopává až na polovinu Varnsdorfu. Míč se ale na polovinu Army zase vrací. Zbrožek bojuje o míč.
2'
Jindráček centroval prudký balon do vápna domácích. Připravený Zieris odvrací možné nebezpečí a domácí se vrhají do útoku.
1'
Obranný zákrok Kouřila a míč končí v zámezí. Autové vhazování na polovině hřiště pro Ústí. Zeman u míče.
1'
A jeho centr nebyl vůbec špatný. Mířil přímo do chumlu hráčů, ve kterém se ale nikdo neprosadil. Bude rozehrávat Vašek.
1'
Ústí si hned z kraje zápasu počínalo nedovoleně. Kocourek strůjcem standardní situace.
1'
Varnsdorf to zkouší z rozehrávky přes Rudnytského, jeho centr se neujal.
1'
Úvodní kop mají na starost hráči FK Varnsdorf, rozehrává Klobása.
1'
Hlavní sudí Marek přivedl oba týmy na hrací plochu. FK Varnsdorf bude hrát v klasických žlutých dresech, hosté z FK Ústí nad Labem v bílých.

FK Varnsdorf: Porcal (C) – Bílek, Zieris, Kouřil, Rudnytskyy – Zbrožek, Kocourek, Kozma – Durdević, Klobása, Dordić.
Náhradníci: Samoel – Šup, Bláha, Šulc, Ondráček, Barac.

FK Ústí nad Labem: Vašek – J. Peterka (C), J. Pokorný, Šnirc, Jindráček – Martykán, P. Pilík, Ťok, F. Novotný – Miskovič – M. Zeman.
Náhradníci: Kotěra – Kingue, D. Richter, L. Vaněk, D. Procházka, Drame, Jakubov..
Oba celky ukončily rozcvičku a zamířily do kabin pro poslední pokyny před začátkem zápasu.
Mezitím, co se hráči rozcvičují, se začíná plnit hlavní tribuna. Sem tam je k vidění také šála Ústí nad Labem.
Na hrací plochu k rozcvičce nastupují hráči obou celků. Nad Kotlinou je doslova vymetená obloha.
Hlavním sudím tohoto utkání bude Marek, kterému bude na pomezí pomáhat Caletka a Fišer.
Zápas na Městském stadionu Kotlina začne ve 17:00 hodin.
FK Ústí nad Labem

Další severočeský celek, Ústí nad Labem, se aktuálně nachází na sestupové patnácté příčce tabulky Fortuna národní ligy s osmnácti body. Fotbalisté Ústí nad Labem vstoupili do jarních bojů se vztyčenou hlavou a výsledky jim jistě zvyšují sebevědomí. Během posledních pěti ligových utkání dokázali získat šest bodů. Dokázali uhrát remízu s Pardubicemi, Třincem nebo Táborskem. Vyzráli ale například na Budějovice. Podle Jindráčka jede Ústí do Varnsdorfu naplno bodovat. Zda se jeho slova naplní, se dozvíme již dnes večer.

Poslední dvě ligová utkání

FK Ústí nad Labem 3:3 FC Mas Táborsko
FK Fotbal Třinec 1:1 FK Ústí nad Labem
FK Varnsdorf

Tým ze Šluknovského výběžku zažívá dle trenéra Frťali dubnový masakr. Ještě aby ne, vždyť během dubna mají za sebou fotbalisté Varnsdorfu již pět zápasů, dnes je čeká další proti Ústí nad Labem a poté mají na programu ještě další dva. Celkem tedy odehrají za duben osm zápasů. Jestli se to projeví na výkonnosti, ukážou výsledky. Varnsdorf se aktuálně nachází na třináctém místě tabulky Fortuna národní ligy s třiadvaceti body. Dnešní soupeř, Ústí nad Labem, je patnáctý s osmnácti body, ale nutné podotknout, že má o odehraný zápas více.

Na jaře Varnsdorf získal zatím pět bodů za remízu v Budějovicích, doma s Vlašimí a za výhru s Olympií Praha. Oba celky potřebují naplno bodovat. Jak dopadne dnešní severočeské derby ukáže úvodní výkop, který je v 17 hodin.

FK Varnsdorf 0:0 FC Sellier & Bellot Vlašim
FC Hradec Králové 2:0 FK Varnsdorf
Vítám vás u sledování třiadvacátého kola Fortuna národní ligy, ve kterém se střetne FK Varnsdorf s FK Ústí nad Labem. Úvodní výkop je naplánován na 17:00 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.