Fotbalová národní liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Sokolov - 30. července 2017   17:00

Vlašim
Vlašim
53' Fotr  • 54' Wiesner
2:1
(0:1)
Sokolov
Sokolov
30' A. Ševčík
Vlašim
Nguyen – Penc, J. Štochl, Wiesner, Tusjak – Janda (80. Milan Kadlec), Vodháněl, Hašek, Skopec (74. Mara) – Hadaščok (86. Cabadaj), Fotr.
Beník – Mara, Dudl, Plachý, Milan Kadlec, Túlio, Cabadaj.
Pechanec – Poživil, Fišer.
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
Sokolov
Belaň – Končal, Machek, Glaser, Mejdr – Mráz, Jakub Dvořák II. (56. Hlavatý), A. Ševčík (73. Přeučil), O. Ševčík – Provod, Kosak (58. Rychnovský).
Jakub Dvořák I. – Přeučil, Strada, Rychnovský, Hlavatý, Tůma.

90+3'
89'
No a míč skončil u jednoho z útočících hráčů. Jeho střela však proletěla nad branku.
89'
Mezitím si Sokolov vybojoval rohový kop.
86'
Hadaščok neviděl proti sluníčku číslo na ukazateli střídání, ale ani to mu nepomohlo a domácí hráč fasuje žlutou kartu.
86'
Domácí střídají: Vojtěcha Hadaščoka nahrazuje Tomáš Cabadaj.
85'
Domácí také fasují žlutou kartu provinilcem byl Jan Vodháněl.
84'
Následně vidí žlutou kartu za svůj faul Mejdr.
84'
Na druhé straně zaskakoval za Nguyena na brankové čáře jeden z obránců!
83'
Střídající Milan Kadlec mohl být hrdinou, ale jeho samostatný únik k brance zastavil výborným zákrokem Jaroslav Belaň.
80'
Ladislava Jandu nahrazuje Milan Kadlec.
79'
Sokolov se usadil na polovině Vlašimi a zkouší vymyslet cestu za vyrovnáním...
75'
Provod Lukáš poslal navštívenku do náruče Filipa Nguyena.
74'
Domácí střídají: Davida Skopce nahrazuje Kamso Mara.
73'
Hosté střídají: Adama Ševčíka nahrazuje Vojtěch Přeučil.
69'
Hosté se ubránili.
68'
Po pěkné akci domácích se kope rohový kop.
65'
Nyní se hra trochu uklidnila a vidíme hru mezi vápny. Jediné co se přiostřilo, tak je hra v osobních soubojích.
61'
Dnešní utkání sleduje 745 diváků.
60'
David Skopec obdržel žlutou kartu.
59'
Od třetí pohormy zachránilo Sokolov břevno!
58'
Druhé střídání hostí: Jana Kosaka nahrazuje Martin Rychnovský.
56'
Hosté střídají: Jakuba Dvořáka nahrazuje Michal Hlavatý.
54'
Vlašim právě vstřelila branku!
Tak tohle je velmi povedený vstup do druhé půle. Po velké šanci hostí přišel rychlý brejk Vlašimi a TOMÁŠ WIESNER otáčí vývoj utkání.
53'
Zrovna jsme s kolegou hodnotili v celku slušný výkon OSCARA FOTRA, kterému v prvním poločase střelecké štěstí hatilo zpracování míče, ale nyní vše napravil a mladý útoční se raduje ze vstřelené brance.
49'
Domácí se ubránili a snažili se o rychlý brejk. Hosté se však dokázali dobře vrátit do obranných pozic.
47'
Rohový kop vybojovali hosté.
46'
45+1'
44'
Nastavuje se jedna minuta.
42'
Wiesner nyní protáhl Belaně a jen škoda, že Fotrovi nesedl lépe míč, aby jej doklepl do sítě!
38'
Přímý kop pro hosty přinesl jen útočný faul.
35'
Vlašimi se moc nedaří a rozehrávka přímého kopu skončila skoro až u brankáře.
33'
Další komplikací pro domácí tým je kulhající Vojtěch Hadaščok, který nyní žádá ošetření.
30'
Sokolov právě vstřelil branku!
Rychlý únik předvedli hostující hráči a krásnou střelou na zadní tyč se prezentoval ADAM ŠEVČÍK.
29'
Další vzruch ve vápně Sokolova, ale Fotr si nedokázal zpracovat ideálně míč.
27'
Domácí se snaží o střelbu po rohovém kopu, ale obě střely byly zablokované obránci Sokolova.
25'
Oscar Fotr se dral do šance a jeho střela byla zblokována na rohový kop.
22'
Po přímém kopu, který domácí kanonýři poslali vysoko nad branku následuje přestávka na občerstvení.
20'
Zatím sledujeme kombinace mezi oběma vápny a výraznější šanci čekáme.
16'
I domácí se provinili proti pravidlům a nyní mají výhodu přímého kopu hosté.
14'
Šikovně se dokázal uvolnit Filip Hašek a vypadalo to na samostatný únik na branku, ale domácí hráč se ocitl na zemi po kontaktu s protihráčem. Nicméně podle sudího nedošlo k přestupku. Hra tedy pokračuje dál.
12'
Ani další kombinace hostí nepřináší ovoce v podobě ohrožení branky Vlašimi. Co nyní domácí tým?
10'
Kosak se provinil na polovině hřiště proti pravidlům. Nicméně sudí řeší jeho přestupek domluvou.
8'
Ani hosté se svým útokem úspěch neslavili.
5'
Vlašim je v úvodu zápasu více u míče, ale zatím bez vážnější šance. Snad jen Ladislav Janda se dostal ke střele, ale ta byla zablokována.
2'
Vodhánělův centr zkrotil Belaň.
1'
Krásný den z Vlašimi, kde za malou chvíli začne fotbalové utkání mezi domácí Vlašimí a hostujícím Sokolovem. Hráči obou mužstev už se řadí u kabin a za malou chvíli vyrazí na zelený pažit.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Nguyen – Penc, Štochl, Wiesner, Tusjak – Janda, Hašek, Vodháněl, Skopec – Hadaščok, Fotr.
Náhradníci: Beník – Cabadaj, Túlio, Plachý, Kadlec, Dudl, Mara.

FK Baník Sokolov: Belaň – Končal, Machek, Glaser, Kosak, Mejdr, Mráz, Dvořák, Ševčík A., Ševčík O., Provod.
Náhradníci: Dvořák – Přeučil, Strada, Rychnovský, Hlavatý, Tůma

Rozhodčí: Pechanec – Poživil, Fišer..
Dobře naladěn je po skončení letní přípravy i kapitán severočeského celku Petr Glaser. „Letní příprava je pro nás hráče určitě příjemnější, protože je kratší. Ale také nechyběla kondiční složky, první týdny nepatřily mezi ty nejlehčí. Ale budeme z toho těžit a všechno se ukáže v neděli ve Vlašimi. Náš kádr je zkušenější o ten minulý rok. Pro některé to byl první rok ve druhé lize a teď už jsou zase o něco poučenější z toho, co jsme tady loni předvedli. Věřím, že teď začátek.”
Nedělní soupeř Vlašimi v létě rovněž svůj kádr posílil a hlavní změnou v klubu byl příchod nového trenéra, kterým se stal Pavel Horváth, který má podle vyjádření za úkol posunout sokolovský fotbalový celek v tabulce do vyšších pater. Loni totiž Baník bojoval do posledního kola o holé přežití v soutěži a díky souhře výsledků a jeho šťastné výhry na půdě Vlašimi se nakonec zachránil. „Co se Fortuna národní ligy týče, rádi bychom se vrátili do pozic, na které jsou všichni zvyklí. Nechtěl bych momentálně konkretizovat místo, ale chceme zpět do horní poloviny tabulky,” potvrdil cíle klubu jeho šéf Tomáš Provazník.
Právě hlavní trenér si dělal celé týdny letní přípravy obrázek o svých hráčích a nyní je na něm, jakou vyšle v neděli sestavu v prvním mistrovském utkání. “Na několika postech se rozhoduji, ale představa je skoro kompletní,” pronesl lodivod Vlašimi.

Jeho tým přivítá v neděli na svém stadionu Baník Sokolov, který hrál ve Vlašimi v posledním kole a dokázal tam vyhrát s velkým štěstím 1:0. Domácí tedy mají svému soupeři co vracet. “Já bych to nerad bral jako nějakou odvetu. Je to první zápas nové sezóny, který budeme chtít jako každý další vyhrát a už se na něj těšíme,” hlásí před zápasem Jakub Štochl.
Po mnoha letech se fanoušci ve Vlašimi vydají na druholigový fotbal v neděli. Od 17:00 budou moci sledovat nově vybudovaný tým pod taktovkou Petra Havlíčka v prvním utkání. “Chceme samozřejmě naše fanoušky potěšit a zvítězit,” zní jednoznačně z vlašimské kabiny, které v létě prošla poměrně velkou obměnou. “No já myslím že těch změn je docela. Většinou přišli mladý kluci. Co se týče charakteru tak tu není žádný machýrek, takže všichni zapadli dobře. Každopádně až se ten tým ještě víc sehraje a vypiluje taktiku, jsem přesvědčen, že může i ten úspěšný minulý ročník překonat,” říká před zahájením nového ročníku FNL stoper Jakub Štochl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.