Fotbalová národní liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Jihlava - 22. července 2018   18:00

Brno
Brno
72' Magera
1:3
(0:2)
Jihlava
Jihlava
20' Urblík   • 45+4' Klíma   • 59' Klíma
Brno
Melichárek (C) – Sukup, Gáč, Pavlík, Eismann – Bariš – Štepanovský (80. Jakub Šural), Kříž, L. Krejčí (55. Zikl), Lutonský (65. Jambor) – Magera.
Halouska – Sedlák, Kryštůfek, Jakub Šural, Růsek, Jambor, Zikl.
Pechanec – Vlasjuk, Boček.
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
3113 diváků
Jihlava
Vejmola – Vaculík (C), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Machuča – Fulnek, Klobása, Urblík (77. Nerad), Zoubele (69. Javůrek) – Klíma (87. Vedral).
Vízek – Čáp, Vedral, F. Novotný, Nerad, Turyna, Javůrek.

Před zraky 3113 diváků tak končí duel lépe pro Jihlavu, která získává tři body. Sezóna teprve začíná, stále je to jen první kolo. Uvidíme, jak se dvěma aspirantům na postup bude dařit v dalším průběhu ligy. To je pro dnešek z brněnské Srbské vše, z Brna přeji hezký zbytek víkendu.
Je dobojováno. V souboji ještě loňských prvoligistů vítězí Vysočina Jihlava, která o svém vítězství rozhodla v prvním poločase. Tam si vytvořila několik gólových šancí a dvě dokázala využít. Ve druhém poločase navíc uklidnil hosty druhou branku výborně hrající Klíma. Nic na výsledku nezměnila ani kontaktní branka Magery. Další větší šance už nepřišly a Brňané tak na domácí půdě neprožívají dobrý vstup do sezóny.
90+2'
90+2'
Žlutou kartu dostává Jakub Šural (FC Zbrojovka Brno).
90+2'
Žlutou kartu dostává Till Schumacher (FC Vysočina Jihlava).
90+1'
Žlutou kartu dostává Dominik Kříž (FC Zbrojovka Brno).
90'
Rozhodčí Pechanec přidá nad rámec druhého poločasu dvě minuty.
89'
Hrstka jihlavských fanoušků už pomalu slaví úspěšný vstup do letošní sezóny, na potvzení konečného hvizdu si ale ještě musí počkat.
88'
Utkání pozvolna míří do svého cíle, Jihlava si drží dvoubrankové vedení. Domácí sice mají mírnou převahu, ale na další gól to nestačí.
87'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Filip Vedral.
85'
Na hřišti zůstává ležet autor dvou branek zápasu Jiří Klíma, ale po krátké odmlce je zpět připraven pokračovat. Do konce duelu zbývá něco přes pět minut.
83'
Chyba zkušeného brankáře Melichárka. Ten dlouho čekal s rozehrávkou a o míč ho obral Javůrek. Udělal pár kroků a zkusil ihned vypálit do prázdné brány. Chyběl necelý metr k přesnosti a ke čtvrtému jihlavskému úderu.
82'
Gáčova hlavička po zmíněné standardce nebyla nebezpečná, Vejmola ji v pohodě kryje do rukavic.
81'
Dnešnímu utkání přihlíží 3113 diváků.
80'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Jakub Šural.
79'
Melichárek lapil centr střídajícího Javůrka a ihned se snažil rozehrát. Po faulu na Kříže bude Zbrojovka zahrávat standardku z dobré pozice.
77'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jozef Urblík, přichází Petr Nerad.
75'
Zikl si pomohl faulem, bude se kopat od Vejmolovy brány. Navíc se chystá druhé střídání v týmu Martina Svědíka.
74'
Zbrojovka zůstává u míče, ale do další šance se zatím nedostala.
72'
Brno právě vstřelilo branku!
Domácí se poprvé v zápase radují. LUKÁŠ MAGERA dostal ideální přihrávku od Zikla z levé strany hřiště a zkušený brněnský střelec se prosadil pěknou hlavičkou. Vejmola neměl šanci reagovat. Do konce zápasu ještě kolem dvaceti minut, Brno ještě žije.
70'
Křížův centr nebyl z pravé strany přesný, poté se Zbrojovka dožadovala ruky jednoho z jihlavských hráčů, ale rozhodčí zůstávají v klidu.
69'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Jan Javůrek.
68'
Zoubele si chystal pozici na střelu, ale byla tam ruka a rozhodčí Pechanec správně přerušuje hru.
67'
Bariš odvrátil míč před Klímou, ale celá akce stejně skončila. Pískal se faul hostů.
66'
Po delší době velká možnost pro Zbrojovku. Štěpanovský se opřel z hranice vápna do míče, jenže míč letěl přesně do míst, kde byl se svými rukavicemi připraven Vejmola.
65'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Milan Lutonský, přichází Dan Jambor.
64'
Chystá se další střídání v týmu Zbrojovky...
62'
Po centru Sukupa se dostal k zakončení střídající Zikl, míč však letěl vysoko nad.
60'
Po hodině hry je v Brně ticho, že by špendlík byl slyšet spadnout na zem. Takový vývoj mohl čekat jen málokdo.
59'
Jihlava právě vstřelila branku!
Tak to už je s Brnem špatné. Akce pokračovala, Zoubele poslal v tísni míč na Machuču, ten se podíval a jemnou přihrávkou na vápno vyslal k zakončení JIŘÍHO KLÍMU. Ten drobně trkl do míče a Melichárek inkasuje potřetí v tomto utkání. Pro Klímu je to druhá dnešní branka.
59'
Klíma přetáhl centr na Fulneka, který se dostal do těžkého úhlu.
57'
Lukáš Zoubele měl další velkou šanci hostů. Napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a Melichárek musel celou situaci kontrolovat. Míč šel ale přeci jen kus mimo levou tyč.
55'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Martin Zikl.
53'
Štěpanovského dobrý centr před bránu, kde si na hlavičku naskočil Milan Lutonský. Divákům se akce musela líbit, ale kýžené snížení nepřišlo. Míč totiž letěl kousek nad.
52'
Brněnská lavička se aktuálně rozcvičuje u postranní čáry, dá se v brzké době čekat výměna. Kouč Pivarník musí nakopnout svůj tým k lepšímu výkonu. Možná kontaktní gól by domácí nakopl.
50'
I tohle je dospělý fotbal. Dominik Kříž pokazil trestný kop, trefil pouze před sebou stojícího hráče a vznikla z toho tutová akce Jihlavy. Ta šla do rychlého přečíslení a mnoho nechybělo, aby Klobása poslal třetí navštívenku Melichárkovi. Těžkou situaci Brno zvládlo.
48'
Jihlava nemá v útoku dost. Bývalý hráč Zbrojovky Zoubele se uvolnil na hranici velkého vápna a jeho střela nebyla dvakrát přesná. Ovšem je potřeba říct, že hosté výborně celou situaci vykombinovali a našli si prostor ke střele.
47'
U míče hostující Jihlava, která hrozí po pravé straně. Pavlík musel být pozorný před Fulnekem.
46'
Druhé dějství začalo, oba týmy hrají ve stejném složení. Střídání se prozatím nekonalo.
46'
Pro některé fanoušky to může být velké překvapení, ale Jihlava byla v prvním poločase lepší a dá se říct, že vede zaslouženě. Zbrojovka musí jednoznačně přidat, takový vstup do soutěže by rozhodně nechtěla zažít. Uvidíme ve druhém poločase, který začíná zhruba v 19:11.
Co říci k prvnímu poločasu. Pro Zbrojovku je to krutý vstup do druhé ligy. Naopak pro další exligové mužstvo je to parádní vstup. Jihlava od začátku zápasu působila uvolněně a hrozila z nebezpečných akcí. Několik možností pochytal Melichárek, ale na přesnou trefu Urblíka do šibenice a na zakončení Klímy nemohl reagovat. Zbrojovka nebyla v útoku tolik nebezpečná, byť si několik příležitostí vytvořila. Tu největší měl Krejčí, ale jeho pokus zlikvidoval Vejmola.
45'
45+4'
A je to již 0:2, to jsou věci. Zbrojovku zmrazil v závěru poločasu JIŘÍ KLÍMA. Ten se dostal po přesném nákopu za obranu sám před Melichárka a chladnokrevně zakončil prudkou střelou do jeho sítě. Ofsajd to rozhodně nebyl, lajnový sudí situaci vyhodnotil dle všeho správně. Celé akci ještě předcházela obrovská šance Fulneka, která skončila po teči těsně mimo. Poté se odehrál roh a přesná střela výborně hrajícího Klímy.
45+1'
Asi největší šance Brna přišla v nastavení. Eismann výborným centrem našel ve vápně Ladislava Krejčího a po jeho hlavičce se musel pořádně protáhnout gólman Vejmola. Míč u pravé tyči lapil do rukavic.
45'
Za ošetřování brankáře Melichárka se nastavují čtyři minuty. Zbrojovka tak stále má šanci do poločasu vyrovnat. Nicméně u míče jsou spíše hosté.
44'
Opět v akci Pavlík, který musel rychle ukořistit míč před rozběhnutým Klímou. Ten se v prvním poločase jevil velmi nebezpečně.
43'
Petr Pavlík si pohlídal náběh za obranu, už se zase chystal pozlobit brněnskou obranu Jiří Klíma.
41'
S krvavým šrámem chytající Dušan Melichárek drží svůj tým, jihlavské centry nejsou vůbec špatné a jen díky brněnskému brankáři se nedostal do zakončení Fulnek.
40'
Pozvolna se blíží závěr prvního poločasu a znovu to byl dobře hrající Klíma, který prchnul po levé straně hřiště a opět hledal svým centrem někoho ve vápně. Tam naštěstí pro Brno nikdo nebyl.
38'
Domácí to i nadále zkouší dlouhými centry do vápna, hledají vysokého Mageru, ale ten je prozatím dobře střežen.
36'
Mohla z toho být zajímavá šance pro Zbrojovku. Nejprve Urblík stáhl mladíka Kříže a Brňané zahrávali standardku. Tu však opět hráči Jihlavy ubránili.
35'
Žlutou kartu dostává Jozef Urblík (FC Vysočina Jihlava).
34'
Má slova potvrzuje obrovská šance Jihlavy. Klíma výborným přízemním centrem na hranici vápna poslal do zakončení Machuču a jeho pokus likviduje Dušan Melichárek. Jasná gólová šance hostů.
32'
Urblík stále nemá dost, opět si šteloval levačku ke střele, tentokrát ale trefil jen svého spoluhráče do zadních partií. Každopádně Jihlava je stále v útočné fázi nebezpečnější.
31'
Obránce Sukup se nemohl divit, dvakrát nebezpečně zajel skluzem do Schumachera a inkasuje od sudího Pechance žluté napomínání.
30'
Žlutou kartu dostává Ondřej Sukup (FC Zbrojovka Brno).
29'
Lutonského centr našel hlavičku Gáče, jenže jeho pokus šel vysoko nad. Navíc byl tísněn obránci protivníka.
28'
Lutonského nákop znovu soupeř dokázal ubránit. Domácí jsou však stále u míče.
27'
Další roh pro Brno...
26'
A právě naopak, Vysočina stále hrozí centry po stranách. Melichárek musel nyní zase řešit ošemetnou situaci před svým brankovištěm.
24'
Pravdou je, že Vysočina prozatím výborně brání, hráče Zbrojovky do ničeho většího nepouští.
22'
Zbrojovka musí jednoznačně přidat v důrazu, chybí ji lepší přechodová fáze a také kvalitní předfinální přihrávka. Důkazem byla kombinace Štěpanovského s Magerou.
21'
Následně se snažil po levé straně zaútočit Lutonský, udělal i kličku gólmanovi, ale bylo to dlouhé a zakončení do prázdné se nekonalo.
20'
Hosté jdou do vedení. Po sérii odrazů a nepřesností před velkým vápnem Zbrojovky se do míče opřel JOZEF URBLÍK a jeho rána byla více než výstavní. Hráči Vysočiny to sedlo parádně a Melichárek se mohl jen dívat za svá záda. Míč zapadl k pravé horní tyči. Pro domácí fanoušky velký šok, ale Jihlava nehraje od úvodu zápasu vůbec špatně.
19'
Krejčí měl poměrně slušnou pozici na zakončení, jenže si to rozmyslel a bylo po akci. Naopak zahrozil soupeř, po levé straně běžel Zoubele a Štěpanovský odvrátil.
18'
Zatím to není vůbec špatný fotbal. Oba týmy hrají aktivně, neustále kombinují a tlačí se do zakončení. Hráčům po letní přestávce chuť určitě nechybí.
16'
Fulnek dělá Zbrojovce na pravé straně hřiště problémy, Eismann na poslední chvíli zabránil jeho centru do pokutového území.
15'
Do útoku šla pro změnu Jihlava a bude z toho standardka, nicméně z velké dálky. Čeká se dlouhý nákop do vápna.
14'
Slušná šance pro Zbrojovku. Krejčího pěkný centr proskotačil až na malé vápno, kde Magerovi chyběl kousek k zakončení. Vaculík v poslední moment odkopl míč na další roh.
13'
Poté se velmi aktivní Klíma tlačil přes obránce Sukupa, který musel v tísni odvrátit mič na rohový kop. Po něm si brněnská defenziva poradila.
12'
Po něm se dostával k hlavičce Dominik Kříž a Vejmola musel být ve svém pracovišti pozorný.
11'
Milan Lutonský vybojoval první roh zápasu.
11'
Urblíkův centr brankář Melichárek dobře viděl a šel do souboje na malém vápně. Míč vyboxoval do bezpečí a Brno jde kupředu.
10'
Eismann fauloval na pravé straně hřiště a sudí Pechanec nařizuje vcelku zajímavou standardku pro Vysočinu.
8'
Zatím jsou u míče častěji hosté, kteří se křižnými přihrávkami snaží tvořit hru a vytvářet pro spolupráce pozice k zakončení.
6'
Jihlava zkouší dlouhými nákopy hledat útočníka Klímu, ten byl nyní uhlídán Sukupem.
5'
Do první akce Zbrojovky se tlačil Lukáš Magera, ale Vejmola nemusel zasahovat. Bude rozehrávat míč od své brány.
4'
Zašito, můžeme pokračovat. Melichárek je v pořádku.
3'
Zápas nám začal s drobným zpožděním a sotva se začalo hrát, zranil se brněnský brankář, který je nyní ošetřován a kustodi už pro něj chystají nový dres. Pro jistotu se šel rozcvičit náhradník Halouska.
3'
Brněnský kapitán je v péči lékařů, je tam vidět krvavý šrám. Vypadá to, že se neobejde bez několika stehů.
2'
Nebezpečná akce hostů, která měla gólové parametry. Klíma šikovně přiťukl míč na Fulneka, jehož ostrý centr proletěl vápnem. Naštěstí pro Brno nebyl nikdo z Jihlavy připraven na dorážku z druhé vlny. Nicméně došlo také ke srážce brankáře Melichárka s protihráčem a domácí gólman musí být ošetřen.
1'
Výkop mají domácí, byl to Lukáš Magera, který rozehrál míč do první akce Zbrojovky.
1'
Velké překvapení v sestavě je jistě Dominik Kříž (ročník narození 1999), pro kterého to bude první soutěžní zápas v dresu Zbrojovky. Mimo sestavu zůstal Tomáš Pilík, Michal Škoda, Robert Bartolomeu.
Duel za pár okamžiků odstartuje, hráči právě teď nastupují na hrací plochu fotbalového stadionu na Srbské.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Sukup, Gáč, Pavlík, Eismann – Bariš – Štepanovský, Kříž, L. Krejčí, Lutonský – Magera.
Náhradníci: Halouska – Sedlák, Kryštůfek, Jakub Šural, Růsek, Jambor, Zikl.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Vaculík (C), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Machuča – Fulnek, Klobása, Urblík, Zoubele – Klíma.
Náhradníci: Vízek – Čáp, Vedral, F. Novotný, Nerad, Turyna, Javůrek.

Rozhodčí: Pechanec – Vlasjuk, Boček.
Velkou posilou Zbrojovky se stal útočník Lukáš Magera. „Každým tréninkem se naše spolupráce lepší, sám vím, že z mojí strany nebyly přípravné zápasy takové, jaké bych si představoval. Věřím, že se na neděli připravíme a zápas zvládneme. V kabině jsou všichni natěšení a odhodlaní udělat pro to maximum," povídá bývalý hráč Mladé Boleslavi.
Tiskovou konferenci před ligou uspořádala také Zbrojovka, která dle slov vedení klubu a trenéra Romana Pivarníka chce jednoznačně usilovat o postup. „Druhá liga je důraznější, to hráčům stále opakujeme. My se soupeřům musíme minimálně vyrovnat po soubojové a běžecké stránce a k tomu přidat fotbalovost. Byl bych velmi nerad, kdybychom si přišli zahrát fotbal a zbytek jsme upozadili, čímž by nás soupeř v bojovnosti předčil."

O sestavě, která soutěž zahájí, ještě kouč úplně jasno nemá. „Pár otazníků tam je, ale to není na škodu. V týdnu jsme sehráli modelový zápas, padlo hodně gólů. Někteří noví hráči tu jsou krátce a naopak někteří mladí sehráli výbornou přípravu, takže nejdůležitější teď bude se trefit, abychom vybrali správně."
Jako první se k utkání vyjádřil na tiskové konferenci kouč Vysočiny Martin Svědík. „Sestavu na nedělní utkání v hlavě ještě nemám. Kostru týmu samozřejmě ano, ovšem na některých postech ještě panují otazníky. S určitostí nemůže nastoupit Levin, který si odnesl červenou kartu ze závěrečného utkání uplynulého ročníku.“

Podle něj je Brno největším favoritem soutěže „Určitě se do roka chce vrátit zpět do první ligy. Přivedlo pět zkušených hráčů do základní sestavy – beka Eismanna, křídelníky Štěpanovského a Bartolomea, defenzivního záložníka Bariše a hroťáka Mageru. Navíc zachovalo osu týmu z uplynulé sezóny. My však bez ohledu na sílu soupeře a náročnost duelu pojedeme do Brna s cílem vyhrát. Nad ligovým losem nemá smysl naříkat nebo si s ním nějak lámat hlavu. Po nedělním utkání si třeba řekneme, že bylo naší výhodou právě na Zbrojovce ligu začínat," říká na klubovém webu Jihlavy Svědík.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vítejte u sledování zápasu mezi Zbrojovkou Brno a Vysočinou Jihlava. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o duel české nejvyšší soutěže. Jenže, oba týmy v loňském ročníku spadly o ligu niž a nyní se hned v prvním kole potkávají ve FORTUNA:Národní lize. Pro oba kluby je to tak velmi ostrý start a vlastně i ukázka možností, jak na tom kdo je s formou. Pro každé mužstvo je důležité chytit start soutěže, povede se to Zbrojovce nebo Jihlavě?