Fotbalová národní liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Vítkovice - 4. listopadu 2018   18:00

Brno
Brno
15' L. Krejčí  • 21' Štepanovský  • 29' Štepanovský  • 90+2' Magera
4:1
(3:0)
Vítkovice
Vítkovice
86' V. Cverna
Brno
Melichárek (C) – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – L. Krejčí, Bariš (80. Michal Škoda) – Štepanovský, Růsek (51. Kříž), Bartolomeu – Zikl (63. Magera).
Halouska – Pavlík, Kříž, Lutonský, Michal Škoda, Magera, Jakub Šural.
Matějček – Vodrážka, Dohnálek
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
2103 diváků
Vítkovice
Šustr – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Hýbl – Matěj, Motyčka (39. Bzirský), Holiš, Ožvolda – Súkenník – Mišinský (62. Mrázek).
Simkanič – O. Cverna, Bzirský, Končal, Mrázek, Praus, Moučka.

Ode mne je to pro dnešek ze Srbské vše, přeji pěkný zbytek dne.
Dnešní duel je u konce a Zbrojovka zcela zaslouženě vítězí doma nad Vítkovicemi vysoko 4:1. O utkání se rozhodlo už v první půli, kdy domácí nasázeli tři branky. Ve druhé půli svůj náskok zbrojováci drželi a i když hosté na konci díky přesně hlavičce Cverny snížili, tak střídající domácí kanonýr Magera v závěru zakončil duel gólem na 4:1. Zbrojovka tak poráží svého tabulkového souseda a jde o dva body před něj. Brno je nyní v tabulce na 5. místě.
90+2'
90+2'
Brno právě vstřelilo branku!
Domácí dávají zaslouženou čtvrtou branku a o zisku tří bodů není pochyb. Zbrojovka zahrávala přímý kop z pravé strany a Bartolomeu posadil naprosto přesný centr na hlavu LUKÁŠE MAGERY, který nikým nehlídán trkl míč přesně k tyči. Šustr neměl šanci zasáhnout, a tak zůstal strnule stát na čáře. Devátý zásah pro domácího kanonýra v letošní sezóně – 4:1.
90+1'
Po rohu v akci znovu Škoda, který tentokrát pálil z otočky, ale jeho ránu zastavil skvělým zákrokem znovu Šustr!
90'
A další tutovka ze strany Brna! Bartolomeu dostal krásný pas do vápna, kde si odstavil beka a kolem něj se prodral přes Šustra. Míč nadvakrát procpal ke Škodovi, jeho střelu do poloprázdné branky ale hostující gólman fantastickým skokem vyrazil!
89'
Fotbalisté v červeném inkasovali ve druhé lize po 450 minutách bez obdržené branky, ale další šanci soupeře chtějí předejít a znovu se ženou vpřed.
88'
Zbrojovka ale závěr zápasu neponechává náhodě, opět je aktivně usazena v útoku a šetří další cenné vteřinky s dvougólovým náskokem v zádech.
87'
Domácí mohli ale bleskově odpovědět, když Škoda parádním centrem skrz vápno našel na zadní tyči Bartolomea, ale ten v jasné tutovce z voleje branku minul!
86'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté snižují, bude se konat drama? Vítkovičtí zahrávali další rohový kop, kdy načechraný centr doputoval na zadní tyč k úplně volnému VÁCLAVU CVERNOVI, kterého domácí obrana ponechala bez povšimnutí, a tak hostující bek neměl problém prudkou hlavičkou mimo dosah Melichárka snížit – 3:1!
85'
Na dnešní utkání bylo vydáno 2103 vstupenek.
84'
Po něm se pro změnu k hlavičce dostal na zadní tyči Michal Škoda, navrátilec do sestavy Brna po dlouhém zranění hlavou mířil jen do rukavic gólmana Šustra.
83'
Po rohu zahrávali domácí parádní signál, kdy Eismann načechral míč na okraj hranice vápna pro ránu z voleje Bartolomeovi, tomu ještě balón pustil Škoda, ale nakonec pokus domácího křídelníka srazil jeden z hostů na další roh.
82'
Na zadní tyči se do zakončení tlačili jak Krejčí, tak Štěpanovský, a nakonec první jmenovaný vybojoval pro svou družinu další rohový kop.
81'
Bartolomeu velmi dobře doběhl míč vzduchem na útočnou polovinu, udržel obránce na svých zádech a nakonec v těžké pozici vybojoval rohový kop.
80'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Damián Bariš, přichází Michal Škoda.
80'
Václav Cverna na polovině hřiště fauloval svého soupeře a za svůj skluz je oceněn žlutou kartou.
79'
Ani tentokrát ale jejich pas nepřinesl kýžené ovoce, centr byl odvrácen, a podobně dopadly i další dva zpětné centry směrem do šestnáctky Zbrojovky.
78'
Ale již tradičně byl míč nepřesný, hosté však dostanou z druhé strany šanci na reparát.
77'
Hosté ani přes tříbrankovou ztrátu stále nic nebalí a opět vybojovali rohový kop. Tentokrát z pravé strany.
76'
Roh domácí družině nevyšel, následně akce pokračoval, ale Krejčí pálil vysoko nad branku.
75'
Čtvrthodinu před koncem další tutovka Brna! Štěpanovský po zasekávačce ve vápně našel Mageru, který místo střely našel ještě na zadní tyči Bartolomea, jenž těžký míč napálil skvěle z voleje, ale Šustr v pádu nohou zvedl míč nad branku!
74'
Hostujícímu záložníkovi už ale podle prvotní gestikulace nevyšel centr vůbec podle představ, načež se jeho spoluhráč dostal nakonec k ráně, ale ta byla nepřesná.
73'
Na opačné straně byl vlevo faulován jeden z hostů, k rozehrávce přímého kopu se staví Ožvolda.
72'
Roh byl na zadní tyči odvrácen a ani Bartolomeu nezvládl v akci pokračovat, když pas Eismanna vzduchem nezpracoval.
72'
V další akci o chvíli později pálil levačkou z vápna Bariš, nicméně jeho pokus byl sražen na rohový kop.
71'
Naopak domácí mohli přidat nejspíše definitivní pojistku, když po pravé straně pláchl obránce Šural, který prudce odcentroval na hlavu Magery, ale jeho pokus mířil nad branku.
70'
Do konce duelu zbývá nyní dvacet minut a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se měl duel nějak zdramatizovat.
68'
Exekuce se tentokrát ujal Bartolomeu, ale centr do šestnáctky neposlal, neboť míč opřel do hráče stojícího ve zdi.
67'
Šustr nyní neskutečně zariskoval svým výběhem proti Štěpanovskému, no míč před ním nakonec odehrál. Nakonec ale za míčem hostující brankář pokračoval vpřed a přetlačil také Kříže, ale domácí se okamžitě vydali po křídle zpět dopředu a právě Štěpanovský vybojoval faul.
66'
Zbrojovka hraje nesmírně účinně. Hosty nyní prakticky nepouští k míči, drží se v kombinaci a snaží se hledat okénka v obraně Vítkovic.
65'
Magera narazil do běhu po lajně Eismannovi, který z jedničky odcentroval, nicméně Bartolomeu se na k míči na přední tyč neprotlačil, a tak Šustr míč sebral do rukavic.
64'
Štěpanovský mohl již poněkolikáté útočit na hattrick, ale ve vápně místo střely z první zkoušel kličku, která mu nevyšla a pozorný Mikula dobře zasáhl.
63'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Lukáš Magera.
62'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Vladimír Mišinský, přichází Tomáš Mrázek.
61'
Ještě předtím ale málem počtvrté inkasovali. Centr obránce Vítkovic podskočil, a tak Zikl mohl jít ze strany sám na Šustra, z hodně velkého úhlu ale brankáře Šustra nepropálil!
60'
Domácí mají nyní míč pevně ve své moci a sbírají drobné fauly soupeře. Vítkovice hrají teď hodně pasivně, za postranní čarou se z jejich strany navíc chystá druhé střídání.
59'
Velká šance Brna! Střídající Kříž zpracoval míč na zadní tyči, zasekl na střed a položil si brankáře. Následně udělal ještě několik kroků směrem k penaltě ve snaze položit si bránící hráče, ale nakonec svou ranou trefil jen jednoho z nich.
58'
Po dalším centru, který obrana Vítkovic odvrátila, doputoval míč na hranici vápna ke Štěpanovskému, ale tomu nevyšel ani další útok na hattrick a balón poslal z voleje nad branku.
57'
Zajímavě následně kombinovali domácí u pravé lajny, kde byli aktivní zejména Bartolomeu a Zikl. První jmenovaný nakonec centroval, míč byl sražen do autu.
56'
Domácí se snad poprvé kloudněji ve druhé půli vydávali dopředu, nicméně Zikl nesklepl míč přesně pro nabíhajícího Kříže, a tak akce měla hodně rychlý konec.
55'
Hned dvě žluté karty pro domácí borce v jeden moment, za nesportovní chování je uviděli Pavel Eismann a Lukáš Kryštůfek.
54'
Ale z jejich strany je to zatím hodně nemastné neslané. Bartolomeu sice fauloval Holiše, hosté ale rozehrávku uspěchali.
53'
Vzápětí to Vítkovice zkusily opět po pravé straně, kde skončil po teči domácího borce míč v autu. Hosté v kombinaci pokračují.
52'
Hra ve druhé půli je zatím hodně kouskována. Hosté přešli po pravé straně dopředu, ale centr obrana domácích odvrátila.
51'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Dominik Kříž.
51'
Růsek nakonec v hodně nefotbalové pozici – na nosítkách – opouští dějiště dnešního duelu. Diváci odpovídají bouřlivým potleskem, snad bude domácí borec co nejdřív v pořádku.
50'
A Růsek zůstává po dalším souboji ležet na zemi, tentokrát už zranění vypadá podstatně vážněji. Na hřišti už jsou i nosítka...
49'
Hosté jsou sice ve druhé půli zatím častěji na míči, ale směrem dopředu se nevydávají. Domácí jim navíc rozehrávku komplikují hodně vysokým napadáním.
48'
Hra už pokračuje, hosté sportovně vrátili míč až k Melichárkovi. Do hry se už také na pokyn rozhodčího vrací Růsek.
47'
Na zemi v hodně nefotbalové pozici zůstává ležet domácí Antonín Růsek, který utrpěl zranění v osobním souboji. Na místě už jsou zdravotníci, kteří jej odvádějí za postranní čáru.
46'
Hosté rozehrávkou načali druhou pětačtyřicetiminutovku, první dlouhý nakopávaný míč ale domácí fotbalisté odvrátili.
46'
První půle je za námi a domácí mohou do kabin odcházet stoprocentně spokojeni. Skóre otevřeli po dobře zahraném rohovém kopu, když se hlavou prosadil Krejčí. Následně převzal štafetu střelce Štěpanovský, který nejprve z malého vápna dotlačil balón do sítě, aby o chvíli později přidal druhý zásah přesnou ranou placírkou k tyči po závaru po rohovém kopu. Za hosty měl jedinou šanci Mišinský, ale zblízka Melichárkovu branku minul. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
45+2'
45+1'
Domácí se ale v závěru půle s míčem nikam neženou, naopak tribuny hlasitým potleskem děkují svým oblíbencům za hodně vydařenou půli.
45'
Nastavují se dvě minuty nad rámec první půle.
45'
Hned tři centry musela obrana Vítkovic odvracet, načež celou akci zakončoval ranou z voleje na hranici vápně Štěpanovský, nicméně útok na hattrick se nekonal, střela z voleje šla vedle branky.
44'
Zikl dostal chytrou průnikovou přihrávky do vápna, z kroku nakonec v tísni centroval, ale také jeho pas byl sražen na rohový kop. V závěru půle tedy ještě jedna šance pro domácí družinu.
43'
Bartolomeovy centry jsou dnes nesmírně nebezpečné, tentokrát se jeho centr kroutil na zadní tyč, avšak Šustr jej nataženou paží dokázal vyboxovat.
42'
A podruhé v řadě v akci se svým centrem domácí levý krajní bek, jeho centr byl tentokrát sražen pro změnu na rohový kop.
41'
Na druhé straně barikády opět v útočném náběhu Eismann, dostal se k centru, ale ten byl sražen do rukavic gólmana Šustra.
40'
První velká šance hostů! Celba s Ožvoldou skvěle zakombinovali na pravé straně, druhý jmenovaný nakonec osamocen centroval do ohně, ale Mišinský zblízka poslal míč kousek vedle tyče!
39'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Martin Motyčka, přichází Martin Bzirský.
38'
Další centr zprava poté ve vápně hledal nabíhajícího Zikla, ten se ale k hlavičce neprobil. Navíc si po kontaktu s obráncem lehce ublížil a zůstal chvíli ležet na trávníku, ale ve hře bude pokračovat.
37'
Domácí nebyli vůbec daleko od čtvrté trefy, když se do odraženého míče opřel na okraji vápna Růsek, tvrdý pokus z voleje směřující na zadní tyč ale brankář Šustr vyrazil!
36'
Hosté měli poté k dispozici roh z levé strany, ten rozehráli signálem s narážečkou, ale centr Motyčky z hranice šestnáctky byl hodně nepřesný.
35'
Paradoxně po prvním centru hosté trefili břevno, ten druhý naopak odvrátil hlavou pozorný Krejčí. Následně se na vápně dostal k ráně Súkenník, ale Melichárek neměl s jeho pokusem sebemenší starosti.
34'
Hýbl uvedl míč do hry dříve, než dal rozhodčí pokyn, a tak uviděl za svůj prohřešek žlutou kartu.
33'
Tentokrát už se ale obrana Brna bude muset mít na pozoru. Eismann poslal k zemi Jana Matěje, a hosté mají první vážnější šanci na ohrožení Melichárkovy svatyně.
32'
Hosté to mají směrem dopředu zatím nesmírně těžké. Mišinský sice dostal dobrou kolmici po pravé lajně, ale okamžitě byl u něj dostoupený obránce Kryštůfek a na míč jej ani nepustil.
31'
Centr Eismannovi nevyšel, akce ale pokračovala. Následně zkoušel nůžky na hranici vápna Krejčí, ale místo míče zasáhl jen protihráče.
30'
Domácí ale ani za tohoto stavu nechtějí nic zabalit, opět jsou aktivně usazeni na polovině svého soupeře a z pravé strany budou zahrávat další standardku.
29'
Domácí na hřišti dominují a po půlhodině hry přidávají již svou třetí branku! Bartolomeův centr měl opět gólové parametry, hosté jej ale odvrátili. I přesto ale následně vznikl ve vápně obrovský závar, míč se nakonec po několika odrazech zjevil před dobíhajícím PETEREM ŠTEPANOVSKÝM, který tvrdou ranou po zemi k tyči uprostřed vápna přidal svůj druhý zásah večera – 3:0.
28'
A tak se hra přestěhovala opět na opačnou stranu hrací plochy, zleva centroval opět Pavel Eismann, ale i jeho další centr byl sražen na rohový kop.
27'
Zikl se nyní snažil osamocen na hrotu hodně vysoko napadat rozehrávku hostů, Vítkovičtí si však poradili. Následně se sami vydali vpřed, ale dlouhý nakopávaný míč doputoval jen k Melichárkovi.
26'
Domácím se ani další akce nevyvedla, a tak hosté díky Mišinskému postupovali po pravé lajně vpřed. Hostující borec centroval mezi oběma stopery Brna, ale Vraštil jeho pas nakonec odvrátil.
25'
Vzápětí dvě akce Brna ztroskotaly v zárodku. Nejprve byl v ofsajdu Bariš, následně také jeho kolega Štěpanovský. Rozehrávat bude brankář hostů Šustr.
24'
Na druhé straně se snad teprve podruhé v duelu vydali hosté, Jan Matěj dostával míč po lajně vzduchem do běhu, ale svůj náběh si nepohlídal, a také jemu byl odmáván ofsajd.
23'
Právě střelec druhé branky Štěpanovský si naběhl na pas za obranu po pravé straně, míč si přehodil k centru na levačku, ale pas na spoluhráče mu nevyšel.
22'
Šustrovi svěřenci nyní hrají ve velké pohodě, opět jsou u míče a ženou se směrem dopředu v další útočné akci.
21'
Domácí tlak je znovu zúročen, Zbrojovka zdvojnásobuje svůj náskok! Po centru z levé strany zůstali ve vápně Vítkovic úplně volní hned dva domácí hráči. K míči se nakonec dostal PETER ŠTEPANOVSKÝ, jenž si sice chvílemi překážel se spoluhráčem, ale z blízkosti nakonec napodruhé protlačil míč za Šustra přesně k tyči – 2:0.
20'
Bartolomeův centr po dvaceti minutách hry byl ale nepřesný. Akce domácích sice potřeboval, ale i další dva centry hosté odvrátili a Bariš poté míč posílal spoluhráči již za brankovou čarou.
19'
Další akci Zbrojovky zastavil faul na Štěpanovského, domácí budou z dobré pozice zahrávat přímý kop.
18'
V další akci pálil bez přípravy ze dvou kroků ostře bodlem Bartolomeu, jeho tvrdý pokus ale jen zkosil bránícího hráče, který zůstává ležet na trávníku.
17'
Akce ze strany Ostravanů měla ale jepičí život, a tak se dopředu vydali domácí. Šural dostal míč do běhu, z jedničky centroval do ohně, ale Štěpanovský na balón nedosáhl.
16'
Hosté se pokoušejí o co nejrychlejší odpověď, jejich akci po pravé straně ale nyní zastavily dva rychlé fauly v řadě, a tak se domácí stihnout na své polovině zformovat.
15'
A tento roh vyšel domácím mnohem, protože po čtvrthodině hry jdou do vedení! K rohu se postavil opět Bartolomeu, který poslal do šestnáctky skvostný centr, na nějž si fantasticky naběhl LADISLAV KREJČÍ a prudkou hlavičkou nedal brankáři Šustrovi žádnou šanci – 1:0.
14'
Zbrojovka tentokrát zkusil rozehrát rohový kop nakrátko, centr Bariše ale neměl ty správné parametry a celá situace se bude za několik chvil opakovat.
13'
Větší aktivita je i nadále na domácí straně, zbrojováci kombinují s míčem na kopačkách a po sraženém centru Eismanna bude zahrávat rohový kop.
12'
Domácí se hnali středem do další šance, Růsek dostal kolmici za obranu a rychle sklepl míč Štěpanovskému, ale jakékoliv vzrušení na Srbské bylo zbytečné, neboť se první jmenovaný nacházel v ofsajdu.
11'
Po rohu Ožvoldy se na přední tyči tlačil do zakončení Motyčka, ranou z otočky však branku Melichárka zhruba o metr minul. Hosté reklamoval další roh, ale rozhodčí zůstal klidný.
10'
Bartolomeu hodně špatným odkopem z levé strany nabil na středu Celbovi. Ten se nerozpakoval a z dálky zkusil svoje střelecké štěstí, ovšem Kryštůfek přizvedl míč na rohový kop.
9'
Ten byl opět odvrácen a prodloužen k opačné postranní čáře, odkud nakonec centroval Štěpanovský, ale míč mu vůbec nesedl a centr byl hodně nepřesný.
8'
Opět dobrá práce na lajně, kterou měl na svědomí Štěpanovský a domácí budou zahrávat druhý rohový kop v krátkém sledu.
7'
Hodně zajímavou akci mohli Brněnští rozjet po levé straně, kdy Bariš prudkou kolmicí vysílal vpřed Bartolomea, ale ten na míč nakonec běžecky nestačil. Následně se dopředu chtěli vydat hosté, ale jejich akci zastavil útočný faul.
6'
Bartolomeův ostrý centr ale neměl ty pravé parametry, jeden z hostů jej obětavě v pádu přizvedl hlavou, a brankář Šustr o chvíli nato sebral míč do svých rukavic.
5'
První zajímavější akci si vzal na starost Růsek, po zasekávačce na vápna střílel, ale Cverna jeho pokus obětavě zablokoval. Následně budou domácí po sraženém centru zahrávat zleva první rohový kop.
4'
Stále jsou Šustrovi svěřenci u balónu, nicméně jejich kombinaci zatím chybí moment překvapení. Sérii přesných přihrávek vždy zastaví jedna nepřesná, a tak se Brňané musejí stále vracet na vlastní polovinu.
3'
Červení od úvodu nepouštějí svého soupeře vůbec k míči, nicméně hosté odpovídají rychlým presinkem, a tak domácí fotbalisté musejí dávat míč rychle od nohy.
2'
Zbrojovka kombinovala na pravé straně, nakonec z voleje mohl pálit ve vápně Štěpanovský, ale jeho pokus byl zablokován. Při celé situaci se domácí záložník ještě navíc lehce zranil.
1'
Domácí fotbalisté na pokyn píšťalky hlavního sudího uvedli míč do hry a ihned kupředu směřoval dlouhý nákop. Ten ale Vítkovičtí odvrátili, a tak musejí Brňané začít znovu z obranné poloviny.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují v tradičních červených dresech, hosté se oděli do modro-bílých pruhovaných dresů.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – L. Krejčí, Bariš – Štepanovský, Růsek, Bartolomeu – Zikl.
Náhradníci: Halouska – Pavlík, Kříž, Lutonský, Michal Škoda, Magera, Jakub Šural.

MFK Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Hýbl – Matěj, Motyčka, Holiš, Ožvolda – Súkenník – Mišinský.
Náhradníci: Simkanič – O. Cverna, Bzirský, Končal, Mrázek, Praus, Moučka.

Rozhodčí: Matějček – Vodrážka, Dohnálek.
MFK Vítkovice

Ostravané, kteří se loni po zázračné jarní části zachránili, zažívají také velmi vydařenou sezónu. V tabulce jsou dokonce už na 7. místě, se ziskem 21 bodů jsou o bod právě před svým dnešním soupeřem. Vítkovičtí pro změnu neinkasovali již dva zápasy v řadě.

Naposledy zvládli v lize domácí bitvu s Žižkovem, kdy po dvou trefách Mišinského zvítězili 2:0. Právě Mišinský je společně s kolegou Macejem nejlepším střelcem týmu – oba borci nastříleli letos už čtyři branky.
FC Zbrojovka Brno

Celek z jihu Moravy po zpackaném vstupu do sezony nabral formu a tlačí se tabulkou směrem vzhůru. Momentálně mu v ní sice patří až 8. místo se ziskem 20 bodů, nicméně na barážové třetí místo ztrácí už jen šest bodů. Navíc Brňané už čtyřikrát v řadě v lize neinkasovali.

Naposledy zvládli i bez svého nejlepšího střelce Lukáše Magery televizní duel v Hradci Králové, kde díky vlastní brance domácího Černého zvítězili 1:0. Právě Magera je s osmi zásahy stále na druhém místě tabulky střelců v rámci celé ligy.
Vítám všechny fanynky a fanoušky českého fotbalu! Dnes se v rámci další kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY představí před vlastním publikem FC Zbrojovka Brno a na její hřiště zavítají MFK Vítkovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.