Fotbalová národní liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Ústí - 26. srpna 2018   17:00

Č. Budějovice
30' Ledecký  • 71' Kladrubský
2:0
(1:0)
Ústí
Ústí
Křížek – Kladrubský (C), P. Novák, L. Havel, Helešic – Javorek, Havelka – Wermke (82. Pouček), Grajciar (64. Gebert), Mršić (87. Táborský) – Ledecký.
Staněk – Čavoš, Gebert, Řezáč, Pouček, Šplíchal, Táborský.
Hrubeš – Vodrážka, Hock
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
1985 diváků
Ústí
Lindr – Strada, J. Peterka (C), Pimpara, Leibl – M. Bílek (78. Matějka) – Krátký (78. R. Dvořák), D. Richter, Miskovič, D. Procházka (72. Šup) – Jindráček.
Tvrdoň – Drame, P. Výborný, R. Dvořák, Šup, Matějka, Nágl.

Utkání je u konce. Dynamo poráží Ústí nad Labem 2:0, když se hrál velice kvalitní fotbal. Jihočeši byli produktivnější a ukončili dlouhou vítěznou ústeckou sérii. Černobílí jsou tak novým vedoucím celkem F:NL. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek dne.
90+3'
90+2'
Táborský se ocitl v ofsajdu, ale asi i on tuší, že výhra 2:0 by posunula Dynamo do čela FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
90+1'
Černobílí kombinují na polovině soupeře. Z dálky vypálil Havelka, sice hodně nepřesně, ale mrzet ho to asi nebude muset.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Ústečtí už zřejmě nemají síly na zvrat a jejich vítězná série zřejmě skončí.
89'
Dynamo si hlídá náskok a má míč na kopačkách na soupeřově polovině, což mu vyhovuje maximálně.
87'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Ivo Táborský.
86'
Tvrdá rána Mršiče letěla do středu branky, a tak si Lindr připsal další úspěšný zákrok.
85'
Navíc ještě Ledecký nebezpečně hlavičkoval po Kladrubského centru, ale Lindr si tentokrát poradil.
84'
Domácím se daří držet míč a nepouštět soupeře do tlaku.
82'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Roman Wermke, přichází Lukáš Pouček.
82'
Kombinace Mršiče s Gebertem byla zakončena slabou střelou střídajícího hráče v černobílém dresu.
81'
Další velká možnost Ústí! Centr z levé strany propadl k Jindráčkovi, jehož ránu Křížek skvěle vykopl.
79'
Po standardní situaci z pravé strany hlavičkoval v nadějné pozici Matějka, ale zblízka trefil jen prostor, kde stál připravený Křížek.
78'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Marek Krátký, přichází Radek Dvořák.
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Michal Bílek, přichází Lukáš Matějka.
77'
Krásná střela Mateje Mršiče z levé strany trefila břevno ústecké branky!
76'
Dynamo nehodlá jen bránit a dál se snaží být aktivní. Kladrubského centr však tentokrát šel jen do náruče brankáře.
74'
1985 diváků dorazilo na dnešní utkání.
72'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Daniel Procházka, přichází Dominik Šup.
71'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dlouho ale domácí smutnit nemusí! Po rohovém kopu se radují z druhé branky. Roh brankář Lindr jen vyboxoval k JIŘÍMU KLADRUBSKÉMU, který levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě!
70'
Tři na jednoho šli domácí fotbalisté! Roman Wermke vedl akci, ale místo přihrávky Ledeckému před prázdnou branku sám pálil a Lindr jeho střelu vyrazil na roh!
69'
Jihočeši se zase zlobí, hraniční ofsajdová situace Ledeckého byla vyhodnocena jako nedovolená, proto akce Dynama končí.
68'
Po Procházkově centru se za míčem natahoval Jindráček, ale usměrnil ho jen vedle branky, Křížek situaci kontroloval.
67'
Arma tlačí, ale zatím se nedostává do velkých šancí. Jihočeši jen odkopávají míče a valí se na ně jeden útok za druhým.
66'
Žádný velký začátek pro Geberta, hned mu nasadil Leibl jesle.
64'
První střídání, Peter Grajciar se postupně ze hry vytratil, i proto jej nahrazuje Vojtěch Gebert.
63'
Domácí se zlobí, sudí Hrubeš už poněkolikáté odpískal očima Dynama sporný zákrok proti němu. Kromě zloby a vzteku s tím však Jihočeši neudělají nic.
62'
Tentokrát z rohu nebylo nic a dopředu spěchal Ledecký, prostrkávačka na Mršiče byla o něco delší, než by měla být.
61'
Pavel Novák si míč našel a hlavou ho odpravil do bezpečí. Situace se však bude opakovat z druhé strany.
60'
Svěží průnik Richtera do šestnáctky musel hasit Helešic skluzem, balon odehrál na roh.
59'
Oba týmy v týdnu před vzájemným utkáním dohrávaly 1. kolo domácího poháru. Dynamo uspělo v Jindřichově Hradci (4:1), ústečtí fotbalisté si poradili s Mariánskými Lázněmi (4:1). Nabitý program pokračuje pro oba celky hned ve středu, kdy je čeká 2. kolo MOL Cupu. Černobílí budou zajíždět do Litoměřicka, Arma se představí na Kladně.
57'
Svižná akce Severočechů byla zakončena ranou Procházky, která se však stočila mimo tři tyče, Křížek může zůstat klidný.
56'
Na druhé straně hrozil Helešic centrem, který odvrátil Pimpara. Ústecký stoper dobře zasáhl i při následné ráně Havelky, kterou odrazil hlavou.
55'
Kombinace, to je silná stránka Army. Křečkův tým si s míčem rozumí, hráči o sobě ví a není to rozhodně hra na náhodu.
54'
Miskovič však trefil jen zeď, což byla v tomto případě trestuhodná chyba.
53'
Hosté se vracejí do hry, zahrozit mohou ze standardní situace z levé strany.
52'
Na druhé straně vypálil z dálky z dobrých třiceti metrů Jindráček a Křížek si připsal jistý zákrok.
50'
Po Mršičově centru hlavičkoval na malém vápně Wermke, ale trefil hlavou zřejmě obránce, jinak to musel být jistý gól!
49'
Skrytou ránu Javorka z pětadvaceti metrů brankář Lindr vůbec neviděl a vyrážel ji na poslední chvíli!
48'
Bylo tomu tak a jeho přízemní střelu se snažil tečovat Novák, ale o kousek na balon nedosáhl.
47'
Prakticky z rohu pokutového území budou domácí rozehrávat zajímavý přímý kop, míče se chopí zřejmě levonohý Chorvat Mršič.
46'
První poločas je u konce. Hraje se velice kvalitní fotbal, Arma potvrzuje svoji kvalitu. Ve vedení je však Dynamo, které od 30. minuty, kdy se trefil Ledecký, kontroluje hru. Před druhým dějstvím je však vše otevřené, oba celky mají šance.
45+1'
45+1'
Filip Havelka potrestán žlutou kartou za faul zezadu.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Krátce po sobě se na zemi ocitli Miskovič a pak také Mršič. Oba však budou zřejmě schopni pokračovat ve hře.
42'
Po vedoucí brance hrají hlavně domácí. Arma trošku vypadla z rytmu a hledá, jak na obranu Budějovic.
41'
Ledecký je při chuti! Prvním dotekem si připravil míč na ránu a z dálky přestřelil ústeckou branku o necelý metr.
40'
Čtyřiatřicetiletý Peter Grajciar je nejčerstvější posilou Dynama. Slovenský záložník se dohodl s klubem v úterý a bez jediného tréninku jel na pohár do Jindřichova Hradce. Sám prozradil, že něco podobného v kariéře nezažil. Ale zjevně si zvykl rychle. Postup podpořil dvěma gólovými asistencemi.
38'
Po dlouhém pasu Havla pálil bez přípravy Ledecký, tentokrát v těžké pozici branku přestřelil.
36'
V šanci se ocitl Roman Wermke, ale píská se ofsajd, takže vzrušení bylo zbytečné.
34'
Bez jediného dne na den přesně před rokem se Dynamo utkalo s Ústím. Tehdy dorazila odpoledne do jihočeské metropole silná bouřka a za hustého deště se začalo hrát o něco později. Rozjetí Jihočeši tehdy přehráli Armu díky dvěma gólům ve druhém poločase. Jak to dopadne dnes, to ještě nevíme. Každopádně na nějakou pohromu, co se počasí týče, to zatím nevypadá.
32'
Domácí chtěli pokračovat v aktivitě, ale sudí Hrubeš jim upřel jasný roh.
30'
Jihočeši se dostávají do vedení ve chvílích, kdy se jim vůbec nedařilo. Ale konečně Havel uvolnil ve středu Javorka, ten dal míč doleva na Helešice, ten si vyměnil balon s Mršičem. Levý bek nacentroval na DAVIDA LEDECKÉHO, který se protlačil k hlavičce a otevřel skóre.
28'
Na nastalou situaci reagují domácí trenéři tím, že posílají rozcvičovat Poučka se Šplíchalem, tedy případné alternativy za Wermkeho na pravý kraj zálohy.
27'
Domácí hoří na pravé straně, Wermkemu s Kladrubským se příliš nedaří. I proto trenér Horejš zvyšuje hlas.
26'
Záhy opět v akci Richter, tentokrát jeho sražená rána nebezpečná nebyla.
25'
Z nepovedeného centru Helešice rychlý brejk Army! Richter v pravý moment oslovil Procházku, ten šel sám na Křížka, ale míč si ukopl a domácí gólman mu skočil pod nohy a balon sebral.
23'
Na druhé straně pálil z velké dálky Miskovič, neseřídil však správně mířidla a domácí svatyni vysoko přestřelil.
22'
Mršič však poslal balon přímo do rukavic brankáře Lindra.
21'
Druhý roh českobudějovických fotbalistů.
20'
Po Ledeckého přiťuknutí pálil opět Grajciar, ale tentokrát mu rána příliš nesedla.
19'
Sudí Hrubeš je zatím hodně úzkostlivý a píská prakticky jakýkoliv kontakt, což hru trošku kouskuje.
18'
Ať chcete, nebo ne, ústecká série šestnácti výher je úctyhodná. Ale když to jde, tak se pak všechno daří a jde to jako na drátku. Na Ústí je vidět, jak jsou hráči v pohodě a věří si.
16'
Hostující přečíslení zakončil táhlou střelou Richter, jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel.
15'
Za obránci se zjevila dvojice v červeném, ale vzrušení bylo zbytečné, protože se signalizoval ofsajd.
14'
Zase se o slovo hlásí ústečtí fotbalisté, tentokrát mají k dispozici standardku z pravé strany.
13'
Zatím sledujeme skutečně velice zajímavé utkání a potvrzuje se, že se potkávají celky ze špičky tabulky. Oba chtějí hrát, chtějí vstřelit branku, to se divákům líbí.
12'
Nízký míč proskákal vápnem, oba celky se hlásily u rozhodčího o ruku, ta se však nepíská.
11'
Jenže Jihočeši opláceli stejnou mincí. Po chybě v rozehrávce měl Havelka štěstí, že si nesrazil Procházkův centr do vlastní sítě. Je z toho roh.
10'
Exekuce přímého kopu se však Krátkému vůbec nepovedla, balon odevzdal domácím.
9'
Kladrubský fauloval na levé straně Procházku, a tak mají hosté zajímavou možnost na skórování ze standardní situace.
8'
Po dobrém zisku míče hledal Novák dlouhým pasem Grajciara, tomu sebral šanci rychlým výběhem brankář soupeře.
7'
Po něm se do zakončení dral Lukáš Havel, ale nůžkami balon netrefil, a tak mu byla odpískána nebezpečná hra vysokou nohou.
6'
Dynamo pokračuje v aktivitě. Sražený centr Kladrubského se snesl ke Grajciarovi, jehož pěkný volej z těžké pozice vyškrábl Lindr na roh!
5'
Pěkně se uvolnil Wermke a kolmicí oslovil Grajciara. Ten centrem hledal někoho ze spoluhráčů, ale Arma se ubránila.
4'
Poprvé se ukázali také Jihočeši. Pas Havelky byl sice chytrý, ale zároveň pro Wermkeho také nedostižný.
3'
Ústí pokračuje v aktivním startu. Rána Krátkého šla však do středu branky, a tak s ní neměl Křížek problém.
2'
První projevili své ofenzivní choutky hosté, ale Helešic byl faulován, a tak Miskovičovo zakončení bylo zbytečné.
1'
Sudí Karel Hrubeš přivádí na prosluněný Střelecký ostrov oba celky. Dynamo bude hrát v černobílém, Arma oblékla červené dresy.
Rozcvička je u konce, za pár minut půjdeme na utkání.
Hezké odpoledne z Českých Budějovic. Už známe sestavy obou celků. Dynamo nastoupí s novou posilou Peterem Grajciarem, hraje i Wermke, jehož start byl nejistý. V brance naskočí zkušený Křížek. Ústecká Arma dorazila bez stopera Braka, jehož místo zaujal Bílek. Jinak nemají rozjetí Severočeši důvod ke změně, budou chtít přidat sedmnáctou výhru v řadě.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Kladrubský (C), P. Novák, L. Havel, Helešic – Javorek, Havelka – Wermke, Grajciar, Mršić – Ledecký.
Náhradníci: Staněk – Čavoš, Gebert, Řezáč, Pouček, Šplíchal, Táborský.

FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, M. Bílek, Pimpara, Leibl – J. Peterka (C) – Krátký, D. Richter, Miskovič, D. Procházka – Jindráček.
Náhradníci: Tvrdoň – Drame, P. Výborný, R. Dvořák, Šup, Matějka, Nágl.

Rozhodčí: Hrubeš – Vodrážka, Hock.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Karel Hrubeš, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Dan Vodrážka a David Hock.
Vzájemné zápasy:

Dohromady dvanáctkrát se utkalo Dynamo s Ústím. Bilance hovoří pro českobudějovické fotbalisty. Ti porazili Armu sedmkrát, Severočeši urvali třikrát tři body a dvakrát skončilo utkání remízou. Tři ústecké výhry se narodily v posledních čtyřech sezonách, kdy se oba kluby potkaly ve druhé lize. Ústí dvakrát vyhrálo na Střeleckém ostrově bez inkasované branky, ovládlo i poslední vzájemný duel na jaře minulého ročníku. Před tím na podzim ovlivnila duel na Střeleckém ostrově bouřka a silný déšť, Dynamo bez jediného dne přesně před rokem porazilo dvěma góly ve druhé půli soupeře 2:0.
Českobudějovické Dynamo v Brně přerušilo sérii výher z úvodu sezony. Po čtyřech vítězstvích tentokrát Horejšovi svěřenci v prvním poločase dvakrát neuhlídali vzdušný prostor a Zbrojovka udeřila. Po pauze dokázal už jen snížit Havel. V tabulce tak Jihočeši klesli na třetí příčku, ale soutěž má za sebou teprve jednu šestinu. V neděli čeká Dynamo zatím stoprocentní Ústí, poté pohár s Litoměřickem a poté duel v Pardubicích. Pak se přihlásí o slovo reprezentační přestávka.

O tom, že se Dynamo utká ve středu s Litoměřickem, rozhodla úterní výhra černobílých na hřišti Jindřichova Hradce 4:1. Tu režírovala nová posila Peter Grajciar, který by si mohl odbýt ligovou premiéru v černobílém dresu. A když v černobílém, tak doslova. Dynamo by v neděli mělo naskočit poprvé v sezoně v tradičních černobílých dresech. Trenéři by k dispozici měli mít kompletní kádr s výjimkou zraněného Kovaľa a také Sajčiče, který se teprve postupně vrací do plné zátěže.
FK Ústí nad Labem je stálý český fotbalový celek, který se v posledních letech pohybuje ve druhé nejvyšší soutěži. V minulém ročníku se zdál osud Army značně nahnutý, ale svěřenci Aleše Křečka fantastickým finišem zachránili příslušnost ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE i pro aktuální ročník. A jak Severočeši skončili minulou sezonu, tak začali tu novou. Z úvodních pěti kol vytěžili maximální počet patnácti bodů, jako jediní zůstávají stoprocentní a jsou překvapivě na čele tabulky. Ano, ústečtí fotbalisté ještě nenarazili na žádný celek z úzké špičky druhé ligy, ale i tak je to v takto vyrovnané soutěži úctyhodný počin.

Ústečtí drží sérii 16 výher v řadě v součtu všech soutěžních zápasů minulé a probíhající sezony. Osa mužstva se oproti úspěšnému jaru příliš nezměnila. Branku však ponovu hájí zkušený Jiří Lindr, obraně velí Brak s Pimparou, před nimi hru čistí kapitán Peterka. V záloze operují šikovní Richter s Miskovičem. Na hrotu je jedničkou Martin Jindráček, se čtyřmi góly nejlepší střelec týmu. Alternativou je Lukáš Matějka, jenž působil také v Dynamu.
Vítejte při sledování online přenosu z utkání 6. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém se v neděli od 17 hodin představí na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích domácí Dynamo s hosty z Ústí nad Labem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.