Fotbalová národní liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Sokolov - 25. srpna 2018   10:15

Chrudim
Chrudim
43' Kesner
1:2
(1:1)
Sokolov
Sokolov
24' Drahoš (vl.)  • 59' Kosak
Chrudim
Mrázek – Hlavsa (78. Sulík), Krčál, Drahoš, Mastík – Langr (C) (70. Kopecký) – Kesner, Sixta, Froněk – Rybička, Šípek (65. Vašulín).
Zíma – Stránský, Dostálek, Kopecký, Krištof, Sulík, Vašulín.
Mikyska – Šimáček, Lakomý
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
1 163 diváků
Sokolov
Belaň – O. Ševčík, Machek, Mišůn, Jakub Dvořák II. – Mejdr, Kosak, Vašíček (76. A. Čihák), Glaser (C) (86. Hlavatý), Štípek (82. A. Ševčík) – Vávra.
Jakub Dvořák I. – Beránek, A. Ševčík, Hlavatý, Voleský, Ruml, A. Čihák.

Statistiky zápasu:

střely celkem: 5:8
střely na branku: 2:4
rohy: 3:2
fauly: 12:15
ofsajdy: 1:4
90+3'
90+3'
Odražený míč vystřelil Sulík, hosté ho ale dokázali zablokovat.
90+3'
Jedna z posledních příležitostí přijde po faulu Baníku, volný přímý kop Chrudimi.
90+2'
Chrudimští se nedostávají k tlaku, Baník působí v závěru velmi jistým dojmem.
90+1'
Baník drží v poklidu míč na útočné polovině a přibližuje se k zisku tří bodů.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Sulík na pravé straně míč na hrací ploše nezachytil, gólman Belaň bude moci znovu vykopávat.
89'
Za zdržování hry dostává žlutou kartu brankář Baníku Jaroslav Belaň.
88'
Jednu z největších šancí Chrudimi měl nyní Lukáš Kopecký, který dostal od Froňka hlavičkou balon dopředu a ze strany měl možnost vyrovnat! Ostrá rána levou nohou končí jen kousek nad brankou Sokolova!
87'
Odražený míč za vápno přistál na noze Tomáše Froňka, který se pokusil o střelu z voleje. Jeho rána ale nebyla vůbec přesná.
86'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Petr Glaser, přichází Michal Hlavatý.
85'
O pokus z velké dálky se postaral David Sixta, jeho zakončení bylo ještě před vápnem zablokováno.
84'
Chrudimští začínají stupňovat svůj tlak a rozvíjejí velkou snahu o vstřelení vyrovnávací gólu.
83'
Mastík již dostal možnost poslat do vápna centr z levé strany, nakonec se rozhodl pro pas na penaltový puntík, který ale zadáci Sokolova pohlídali.
82'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Adam Ševčík.
80'
Chrudimi kombinace vázne, Drahoš dalším nepřesným pasem nedokázal najít Sulíka.
79'
Sulík se ihned zapojil do hry, jeho nástřel na nabíhajícího Kesnera ale zamířil do ofsajdu. Hosté pochopitelně nikam nespěchají.
78'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Jaroslav Hlavsa, přichází Martin Sulík.
77'
Centr z rohového praporku si brankář Mrázek pohlídal a odrazil ho do bezpečí.
76'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Václav Vašíček, přichází Adam Čihák.
75'
Drahošovi následující momenty vůbec nevyšly a prakticky z ničeho věnoval Sokolovu možnost kopat rohový kop.
74'
Vojtěch Machek v souboji s Danielem Vašulínem upadl, chrudimský útočník byl s rozhodnutím sudího hodně nespokojen a řešil to zakopnutím balonu. Žlutá karta tak putuje na konto střídajícího hráče Chrudimi.
73'
Sokolovu se daří držet domácí hráče pod zámkem na útočné polovině, to chrudimskému týmu ani za mák nevyhovuje.
71'
Chrudimský Hlavsa byl nejprve o míč obrán, následně musel zasáhnout nedovoleným zákrokem. Domácí se tak musí zatáhnout zpět do defenzívy.
70'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Sebastien Langr, přichází Lukáš Kopecký.
69'
Špatné zpracování Drahoše využil k zisku balonu David Štípek, který si poslal balon na pravačku a zkusil štěstí zpoza vápna. Zakončení nevypadalo zle, míč ale branku nováčka zhruba o metr přestřelil.
68'
Rohový kop Chrudim byl rozehraný nakrátko, nakonec se do centru opřel Lukáš Mastík. Na hlavičku naskakovali hned tři chrudimští hráči, hosté se ale dokázali ubránit bez výraznějšího nebezpečí.
67'
Sokolov dobrým forčekinkem drží Chrudimské daleko od jejich branky.
66'
Dnešní utkání sleduje 1 163 diváků.
65'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Jakub Šípek, přichází Daniel Vašulín.
65'
Štípek míč na hrací ploše nezachytil, balon patří Mrázkovi.
64'
Tomáš Froněk přidržel unikajícího soupeře, za což si vysloužil žlutou kartu.
63'
Chrudimští se nemohou dostat do stejného tempa jako v utkání proti Sokolovu, hosté jsou v současné době bodovému zisku o poznání blíže.
61'
Sokolov je psychicky hodně nahoře a byl nyní blízko třetímu gólu. Jan Kosak znovu vyskočil ve vápně nejvýše, tentokrát ale branku Chrudimi přestřelil.
60'
Hodina hry je za námi, Baník si vzal vedení zpět na svoji stranu. Před nováčkem je nyní velmi náročný úkol.
59'
Sokolov právě vstřelil branku!
Hostující tým se na východě Čech podruhé dostává do vedení! Na přesný centr z levé strany si naběhl JAN KOSAK, který z malého vápna z voleje ostrou ranou nedal Mrázkovi šanci zasáhnout – 1:2!
57'
Chvíli jsme si připadali jako na nohejbale, Langr s Dvořákem si zasoutěžili o to, kdo pošle balon více do vzduchu. Můj odhad je, že v minisouboji si lépe vedl sokolovský zadák.
55'
Domácí Krčál nepřesnou hlavičkou nabídl příležitost pro Jana Kosaka, hostující záložník sraženou střelou málem našel na vápně Davida Štípka. Vášně jsou zbytečné, ve vzduchu je praporek asistenta rozhodčího – ofsajd.
54'
Drahoš se po skvělém obranném zákroku pokusil rozjet útočnou akci, Šípek byl ale ve sprinterském souboji se zadákem Sokolova dostižen.
53'
Mastíkův nadýchaný centr obrana Baníku přečetla a hráče zablokovala, míč nakonec čistě doskákal až do zámezí.
52'
Machek opět přistrčil Rybičku, do vápna Sokolova přilétne další centr.
51'
Chrudimská odpověď mířila po pravé straně přes Kesnera, střelec vyrovnávacího gólu se ale přes pozornou obranu do pokutového území neprocpal.
50'
Stanislav Vávra mohl po okénku v chrudimské defenzívě postupovat sám na gólmana, zřejmě se ale šance zalekl a rozhodl se pro střelu po zemi. Brankář Mrázek jeho pokus lapil bez problémů.
49'
Hosté se drží na míči a v poklidu kombinují na vlastní polovině. Následně se pokusili o vysunutí Vávry, který byl ale čistým způsobem ubráněn.
48'
Útočná odpověď sokolovského Baníku končí signalizovaným ofsajdem.
47'
Chrudimští vstoupili do druhé půle o poznání aktivněji, centr Kesnera hledal Rybičku, domácí útočník však na balon jen o kousek nedosáhl.
46'
První poločas by se dal herně rozdělit na dvě poloviny. Zhruba čtyřicet minut byl aktivnější Sokolov, který si vypracoval řadu příležitostí a dostal se zaslouženě do vedení, následně však po Kesnerově vyrovnání Chrudimští přidali a říkali si o otočení skóre. Druhý poločas bude rozhodně nesmírně zajímavý.

střely celkem: 3:4
střely na branku: 2:2
rohy: 2:1
fauly: 5:7
ofsajdy: 0:2
45+3'
45+3'
Ještě jeden nákop směrem na branku Sokolova po faulu na Sixtu, s účinkem se ale nesetkal.
45+2'
V závěru prvního poločasu jsou nervy na pochodu, zejména na sokolovské straně. Po neodpískaném zákroku na Vávru, který se hodně těžce zvedá ze hřiště, vášně vzplanuly. Hra ale pokračuje.
45+1'
Úvodní nastavenou minutu ukončil Hlavsa silně nepřesným posunutím na Šípka.
45'
Sudí v úvodním poločase přidal kvůli dvěma ošetřováním hned tři minuty.
45'
A je tu další nedovolený zákrok hostujících fotbalistů, domácí si ještě v prvním poločase zaútočí.
44'
Vojtěch Machek zajel zezadu do Rybičky a za svůj zákrok mu taktéž patří žlutá karta.
43'
Chrudim právě vstřelila branku!
Šikula ONDŘEJ KESNER srovnává skóre dnešního utkání! Záložník Chrudimi svoji pravačkou poslal balon přesně přes zeď do šibenice sokolovské branky, Belaň plachtil vzduchem marně – 1:1!
42'
Žlutou kartu dostává Jan Mejdr (FK Baník Sokolov).
41'
Hlavsa velmi šikovně vysunul do samostatného úniku Petra Rybičku, který byl na hranici pokutového území faulován! Rozhodčí vytáhl standardní situaci před vápno, bránícímu hráči Baníku věnoval za zákrok žlutou kartu.
40'
Tentokrát si Kesner hledal místo pro hlavičku, centr k němu ale nedoputoval. Ze země ho bude vykopávat Jaroslav Belaň.
39'
Froňkův centr byl odvrácen na rohový kop. Dočkají se domácí další brankové příležitosti?
38'
První přímá rána Chrudimi na branku Sokolova přišla z dílny Lukáše Mastíka, který si po pasu Sixty nebral servítky a poslal míč přímo na Belaně. Hostující brankář měl velké štěstí, že zakončení zamířilo přímo doprostřed branky, kde byl neomylně připraven.
37'
Následný centr na zadní tyč odvrátil na první roh Baníku Hlavsa.
37'
Jan Mejdr dostal až překvapivě hodně prostoru v pokutovém území, nakonec místo střely volil centr a to nebylo v daném momentu to nejlepší možné řešení.
36'
Hra nám pokračuje, u míče je znovu západočeský Sokolov.
34'
Kapitán Petr Glasner si vyžádal ošetření zřejmě lýtkového svalu, hráči tuto pauzu využijí k občerstvení. Domácí by potřebovali pokropit vodou živou.
33'
Kesner zajímavým centrem hledal rozběhnutého Rybičku, který se ale k balonu nedostal. Sokolov bleskově otáčí hru směrem dopředu.
31'
Šípek zezadu zastaven kousek od šestnáctky Baníku, domácí si budou moci vyzkoušet standardní situaci ze zajímavé pozice.
30'
Hlavičkovaná v pokutovém území Sokolova skončila na hlavě Jakuba Krčála, který míč přizvedl přímo do rukavice brankáře Belaně.
29'
Jakub Krčál zastavil postup Sokolovu rukou a na jeho konto přibyla po právu žlutá karta.
28'
Chrudimské fanoušky nespřátelil ani následně, když po chybě Baníku zkusil štěstí z poloviny hřiště. Zakončení nebylo přesné, vhodnější variantou v tu dobu byl postup do přečíslení.
27'
Už to vypadalo na nadějnou akci Chrudimi směrem dopředu, Sixta ale v nejdůležitější možný moment podklouzl.
26'
Další pokus o nákop v podání Petra Drahoše skončil až u Belaně.
25'
Domácí se snažili odpovědět po pravé straně, centr Hlavsy byl ale včas zablokován.
24'
To, co prvních pětadvacet minut viselo ve vzduchu, přichází. Hosté se hodně šťastným způsobem dostávají na východě Čech do vedení! Po pravé straně proběhl Jan Kosak, který se dostal až k brankové čáře a s přispěním PETRA DRAHOŠE dostal balon až do sítě – 0:1!
23'
Chrudimští se směrem do ofenzívy jen těžko prosazují, jejich útočné akce končí daleko od šestnáctky Sokolovu. Hosté hrají na hřišti nováčka velmi zodpovědně a ke vstřelené brance jsou rozhodně blíže.
22'
Chvíli na to si musel pro balon dojít brankář Mrázek, centr na Vávru doskákal přímo do jeho náruče.
21'
Hosté se hnali do dalšího nebezpečného protiútoku, skvělým obranným zákrokem si ale počínal Mastík, který čistým způsobem akci Baníku ukončil.
20'
Další ofsajd Sokolova je odpískán Vávrovi.
19'
I nadále se musí Chrudim více bránit, další střelecký pokus Baníku vymyslel Petr Glaser, který ostrou ranou napálil míč vysoko nad branku.
17'
Kesner mohl šikovně vysunout dopředu Hlavsu, jeho nákop ale postrádal přesnost. Domácí se tak do ofenzivní akce znovu nedostali.
16'
Chvíli na to ukázal David Štípek svoji šikovnost a odhodlání znovu, když se po chybce domácího týmu dokázal nacpat do šestnáctky Chrudimi. Jeho cestu nakonec ukončil pádem pod nohy brankář Mrázek, který mu čistým způsobem zamezil v zakončení.
15'
Štípek se v ostrém souboji rval s Drahošem u rohového praporku, nakonec je z toho autové vhazování pro domácí mužstvo.
14'
Centr Ondřeje Kesnera hledal na zadní tyči nabíhajícího Rybičku, míč na něj byl ale příliš přetažený. Domácí tak branku Baníku znovu neohrozili.
13'
Na opačné straně si domácí vyzkouší první rohový kop v utkání.
12'
Centr Stanislava Vávry přistál na hlavě Jakuba Dvořáka, který ideálně balon usměrnil na branku. Mrázek byl na zemi včas a jeho hlavičku k tyči dokázal ukrotit ve svých rukavicích!
11'
Do chrudimského vápna bude směřovat další standardní situace, centr si vyzkouší Stanislav Vávra.
10'
Sokolov se v Chrudimi nebojí útočit a v prvních minutách byl častěji u balonu.
7'
Náběh Rybičky si Sokolov pohlídal, hosté si zatím na východě Čech počínají velmi bezpečně.
6'
Na opačné straně si Štípek nepohlídal ofsajdovou lajnu, jeho následný centr byl tak navíc. Ze země si rozehrávku užije brankář Chrudimi Mrázek.
5'
Poprvé se ozvali také chrudimští fotbalisté, Kesner posunul balon na rozběhnutého Šípka, který se mu ho ve vápně pokusil vrátit. Defenzíva hostí si ale počínala neomylně.
4'
Na střídání to zatím nevypadá, Sokolov si užívá kombinaci na útočné polovině.
3'
Brankář Mrázek si při výběhu způsobil zranění, nyní je na trávníku ošetřován. Uvidíme, zda se poprvé v kariéře do branky dostal Simon Zíma.
2'
A rázem jsme viděli první zajímavou příležitost! Centr na vzdálenější tyč brankář Mrázek podběhl a balon tím pádem skončil přímo na noze Jana Mejdra! Sokolovský hráč ale z ostrého úhlu poslal míč jen do boční sítě.
2'
Kesnerův faul nabídne Sokolovu standardní situaci ze zajímavé pozice, obrana chrudimského týmu se musí mít na pozoru.
1'
Chrudimští fotbalisté se pokusili o útočnou akci jako první, kolmice Petra Drahoše ale zamířila pouze k Belaňovi. Baník nyní chystá odpověď.
1'

MFK Chrudim: Mrázek – Hlavsa, Krčál, Drahoš, Mastík – Langr (C) – Kesner, Sixta, Froněk – Rybička, Šípek.
Náhradníci: Zíma – Stránský, Dostálek, Kopecký, Krištof, Sulík, Vašulín.

FK Baník Sokolov: Belaň – Mišůn, Machek, Vávra, Glaser – Kosak, Štípek, Mejdr, Vašíček – O. Ševčík, Jakub Dvořák II..
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Beránek, A. Ševčík, Hlavatý, Voleský, Ruml, A. Čihák.

Rozhodčí: Mikyska – Šimáček, Lakomý.
„Začátek letošní sezony Sokolovu výsledkově nevyšel, ale slyšel jsem z řady zdrojů na jejich hru spoustu chvály. My nutně potřebujeme získat tři body a věřím, že cíl dokážeme v sobotu naplnit, řekl chrudimský záložník Lukáš Kopecký k následujícímu domácímu souboji.
Západočeši zatím v soutěži zůstává za očekáváním. Tým, jehož lavičce spolu s hlavním trenérem Vítězslavem Hejretem šéfuje i bývalý hráč pražské Sparty či Viktorie Plzeň a fotbalový bavič Pavel Horváth, zatím na své první vítězství čeká. Odrazit se bude chtít od domácí bitvy s exligovou Jihlavou, s níž uhrál po zajímavém průběhu remízový výsledek 2:2.
Pět zápasů, jedna výhra, čtyři body. Nováček ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE v úvodní šestině soutěže obstál, nyní ho ale čeká důležitý souboj. V sobotu 25.8. od 10:15 vyzve na Městském stadionu Za Vodojemem konkurenční Baník Sokolov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.