Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Chrudim - 5. října 2018   18:00

Jihlava
Jihlava
68' Zoubele  • 85' Levin
2:0
(0:0)
Chrudim
Chrudim
Jihlava
Vízek – Fulnek, Štěpánek, Tlustý (C), Preisler – Levin, Machuča (77. Šlein) – Javůrek (86. Vedral), Zoubele, F. Novotný – Turyna (58. Šefčík).
Marek Kolář – Šefčík, Vedral, Vaculík, Čáp, Šlein, Šumský.
Machálek – Pochylý, Poživil
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
1168 diváků
Chrudim
Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa – Langr (C) (82. Šípek) – Froněk, Vodrážka (82. Kopecký), Sixta, Dostálek – Rybička (70. Vašulín).
Zíma – Stránský, Vašulín, Zavřel, Mastík, Šípek, Kopecký.

Vysočina tak potvrdila roli favorita a i po tomto kole zůstane na první pozici.
Jedenácté kolo je v Jihlavě minulostí. Domácí o své výhře stejně jako proti Vlašimi rozhodli ve druhém poločase. V 68. minutě si zpracoval přihrávku Preislera Lukáš Zoubele a propálil vše co mu stálo v cestě. V 85. minutě kopali domácí penaltu, kterou bez problémů proměnil Vladislav Levin. Hosté toho směrem dopředu moc neukázali, při ojedinělých střeleckých pokusech byl vždy gólman Vízek na svém místě.
90+2'
90+2'
Vízek poslal míč na útočnou polovinu a už to vypadá, že se toho moc nestane.
90+1'
Hosté se snaží o korekci výsledku, Lukáš Kopecký rozehrál standardní situaci, s jeho štiplavou střelou si gólman Vízek poradil.
90'
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
90'
Petr Drahoš posílal centr do vápna, ale nenašel pochopení u svých spoluhráčů. Míč si v poklidu sebral Vízek.
89'
Hosté rozehráli z pravé strany rohový kop, ale domácí obrana se bez problém ubránila.
89'
Petr Drahoš vidí za protesty žlutou kartu.
86'
Vysočina naposledy střídá, Jana Javůrka nahrazuje Filip Vedral.
85'
Jihlava právě vstřelila branku!
K penaltě se postavil VLADISLAV LEVIN a nedal gólmanu Mrázkovi šanci neb jej poslal na opačnou stranu. Gólman skákal doleva.
84'
Hosté zahráli ve vlastním pokutovém území rukou a domácí budou kopat penaltu.
83'
Poblíž rohového praporku byl faulován Šefčík a domácí budou zahrávat standardní situaci.
82'
Chrudim provedla dvojí střídání, Sebastiena Langra nahrazuje Jakub Šípek. Davida Vodrážku nahradil Lukáš Kopecký.
81'
Jan Javůrek fauloval gólmana Mrázka a vidí žlutou kartu.
81'
Hosté předvedli pěknou kombinaci na levé straně, Tomáš Froněk dostal míč i za záda Vízka, ale už ne za brankovou čáru.
80'
Daniel Vašulín se dostal ke střele zpoza velkého vápna, ale s touto střelou neměl Vízek problém.
Dnešní utkání sleduje 1168 diváků.
77'
Vysočina podruhé střídá, Ondřeje Machuču nahrazuje German Šlein.
77'
Tomáš Froněk rozehrál z levé strany rohový kop, ale domácí obrana se bez problémů ubránila.
76'
Standardní situaci rozehrál Tomáš Froněk, gólman Vízek jeho pokus vyrážel nad bránu.
76'
Před velkým vápnem se faulem provinil Ondřej Machuča a vidí žlutou kartu.
75'
Javůrek se dral do vápna za míčem, ale blíže k němu měl gólman Mrázek.
74'
Na polovině hřiště byl faulován Machuča, domácí tak zůstanou u míče.
72'
Dominik Preisler poslal míč z levé strany do vápna, kde ihned z první vystřelil Jakub Fulnek, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
70'
Chrudim poprvé střídá, Petra Rybičku nahrazuje Daniela Vašulína.
68'
Z levé strany poslal centr do vápna Dominik Preisler, ve vápně našel LUKÁŠE ZOUBELEHO, který si míč zpracoval na prsa a z otočky propálil vše, co mu stálo v cestě.
66'
Tomáš Froněk se na levé straně nedokázal prosadit přes Jakuba Fulneka. Domácí tak budou rozehrávat od své brány.
64'
Domácí na chvíli uzamkli Chrudim, ale k přímému ohrožení branky se domácí nedostali.
63'
Javůrek z levé strany poblíž velkého vápna rozehrál standardní situaci. Do dvou zakončení se dostal Petr Tlustý, ale obrana hostí se nakonec ubránila.
61'
Domácí po autu hostí rychle rozehráli, Javůrek se ale k míči přes dva bránící hráče nedostal.
60'
Štěpánek se snažil poslat z pravé strany do vápna, ale jeho centr byl pro spoluhráče příliš dlouhý. Míč si tak ze vzduchu sebral gólman Mrázek.
58'
Vysočina poprvé střídá, Daniela Turynu nahrazuje Samuel Šefčík.
58'
Poblíž velkého vápna rozehrál standardní situaci Tomáš Froněk, ale ve vápně dobře zasáhnul Zoubele a dostal míč do bezpečí, navíc byl faulován.
56'
Zoubele od brankové čáry vracel míč do vápna, ale nenašel pochopení u svých spoluhráčů.
54'
Turyna se na polovině hřiště provinil útočným faulem. u míče tak bude Chrudim. Ale dlouho u něj nezůstala neb se ihned po rozehrávce dopustili faulu hosté, kdy ve vápně byl faulován Vízek.
51'
Na opačné straně mohl udeřit Daniel Turyna, chytře si počkal, ale nezvolil zrovna ideální zakončení, míč z vápna poslal vysoko nad.
51'
Ke střele zpoza velkého vápna se dostal David Sixta, gólman Vízek nakonec zasahovat nemusel.
50'
Fulnek vyvezl na pravé straně míč, přihrál jej na Turynu, který mu chtěl přihrávku vrátit, ale dlouho otálel a trefil tak prvního protihráče.
49'
Na polovině hřiště byl faulován Vodrážka, hosté zůstanou u míče.
46'
Druhý poločas rozehráli hosté, ale záhy se k míči dostali domácí, kteří budou vhazovat.
46'
Hráči Chrudimi spolu se sudími jsou již na hrací ploše, čekáme ještě na domácí družinu.
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
Hlavní rozhodčí nenastavil nic nad rámec normální hrací doby, a tak je první poločas minulostí. Moc fotbalové krásy prozatím tento duel nenabídnul. Uvidíme, zda Vysočina potvrdí, že se jí v poslední době daří spíše v poločase druhém.
45'
44'
První žlutá karta v zápase, Tomáš Dostálek zastavil nedovoleně unikajícího Filipa Novotného a za odměnu vidí žlutou kartu.
41'
Do vápna se prodral Tomáš Froněk, dostal se i do zakončení. Gólman Vízek se ale položil a jeho střelu lapil.
39'
Hosté se provinili dalším útočným faulem, kdy se na zemi ocitnul kapitán Tlustý.
37'
Do zakončení se snažil dostat Sebastien Langr, ale Štěpánek jej nepustil. Rozehrávat tak bude gólman Vízek.
35'
Vojtěch Řezníček rozehrál za polovinou hřiště standardní situaci, našel sice ve vápně svého spoluhráče, ale od něj šel míč do autu.
34'
Levin se položil do střely, kterou chtěl vyslat z hranice velkého vápna, ale jeho pokus byl zblokován.
33'
Do vápna se prodral Zoubele, ale když už se chystal přihrávat sebral mu míč Drahoš a to tak šikovně, že z toho nebude ani roh pro domácí.
32'
Zoubele na polovině hřiště zahrál rukou. Rozehrávat budou hosté z Chrudimi.
31'
Z chumlu hráč přiletěla střela, Vízek musel na zem, aby tuto ránu mohl vyrazit.
30'
Javůrek posílal z levé strany centr do vápna, ale Mrázek měl k míči blíže než Zoubele.
28'
Ke dvou centrům z pravé strany se dostal Tomáše Dostálek. Pokaždé si obrana Vysočiny poradila.
27'
Hosté se dostali na útočnou polovinu, ale k ohrožení Vízka se nedostali neb se provinili útočným faulem.
25'
Nedůslednost v jihlavských řadách, hosté ale několik nedorozumění domácích potrestat nedokázali.
24'
Dalším faulovaným na polovině hřiště byl Štěpánek, ale Vysočina prozatím nemůže vymyslet, jak překonat obranný val hostí.
22'
Na polovině hřiště byl faulován Levin, takže domácí se mohou dostat k ohrožení branky.
20'
Levin rozehrál standardní situaci, kdy nacentroval na pravou stranu, odkud míč vrátil do vápna Turyna, ale Zoubelemu se pokus o nůžky nevydařil.
19'
Zoubele byl za polovinou hřiště faulován. Domácí Vysočina tak zůstane u balónu.
17'
Domácí kombinují na vlastní polovině, Štěpánek pěkně prohnal Tlustého. Domácí zatím nevědí, jak na dobře bránící Chrudim.
15'
Vojtěch Řezníček nacentroval z pravé strany do vápna, pro míč si však bez problémů vyskočil gólman Vízek.
13'
Následná akce Vysočiny končí ofsajdem. Od své brány tak rozehraje gólman Mrázek.
12'
Tu rozehrál z pravé strany Tomáš Froněk, Petr Tlustý poslal míč hlavou mimo vápno a následné zakončení Davida Sixty se mezi tři tyče už nevešlo.
11'
Machuča se provinil faulem, hosté budou zahrávat standardní situaci.
10'
O akci se pokusil Filip Novotný, nasadil protihráči jesličky, ale už se k míči nedostal, aby mohl ve vápně zakončit.
9'
Domácí kombinují na vlastní polovině, kdy si mění míč Štěpánek s Tlustým.
7'
Hosté faulovali na polovině hřiště, u míče tak budou domácí. Ale daleko se nedostali neb jim hlavní rozhodčí odpískal ofsajd.
5'
Ve vápně byl faulován Preisler a domácí budou rozehrávat od své brány.
4'
Zpoza velkého vápna se dostal ke střele Daniel Turyna a gólman Mrázek musel nadvakrát zasahovat, aby jeho pokus pokryl.
2'
Zpoza velkého vápna se dostal k zakončení Jaroslav Hlavsa, ale jeho pokus šel vysoko nad bránu.
1'
Utkání rozehrála domácí Vysočina, která dnes nastupuje v modré kombinaci dresů a hosté v červeno černé sadě dresů.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Do začátku duelu chybí necelých deset minut a oba týmy zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou poslední pokyny.
Kouč Martin Svědík oproti utkání v Třinci sáhl ke třem změnám, když místo Vejmoly, Čápa a Klímy nastupují Vízek, Preisler a Turyna. Trenér Pavel Matějka pak místo vykartovaného Kesnera poslal na hřiště Froňka.
Do začátku duelu chybí necelá půl hodinka a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Vízek – Fulnek, Štěpánek, Tlustý (C), Preisler – Levin, Machuča – Javůrek, Zoubele, F. Novotný – Turyna.
Náhradníci: Marek Kolář – Šefčík, Vedral, Vaculík, Čáp, Šlein, Šumský.

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa – Langr (C) – Froněk, Vodrážka, Sixta, Dostálek – Rybička.
Náhradníci: Zíma – Stránský, Vašulín, Zavřel, Mastík, Šípek, Kopecký.

Rozhodčí: Machálek – Pochylý, Poživil.
A závěrem asistent trenéra Svědíka Michal Šmarda dodal: „Po nepovedené první půli v Třinci a následném obratu ve druhém dějství se mužstvo zvedlo a semklo. Logicky nyní na hráčích registrujeme dobrou náladu, která nám pomáhá poctivě se připravit na Chrudim. Bylo by pěkné, kdybychom cenné body z třinecké půdy potvrdili před svými fanoušky. Zvlášť, když je před námi reprezentační pauza.“
„Chrudimský tým prošel během léta po postupu do II. ligy jen minimální obměnou. Toto mužstva se několik sezón pohybovalo na špici ČFL. Je delší dobu pohromadě, je sehrané a zdobí ho týmový duch. Nezměnil asi ani trenér, to všechno vyústilo v suverénní vítězství v soutěži. Zpočátku působení ve II. lize měli trochu problém si na tempo vyšší soutěže zvyknout. Výsledky posledních dnů však ukazují, že chrudimská ligová aklimatizace zdárně proběhla. Pohárová výhra nad Mladou Boleslaví a vítězství v derby proti Hradci Králové pro tým jistě představují velké povzbuzení. Hra našeho nadcházejícího je založena na poctivém, týmovém a důrazném výkonu. Chrudim však disponuje i řadou individualit, které jsou silné v přechodové fázi, v rychlých protiútocích a v situacích jeden na jednoho. Navíc si musíme dát pozor i na nebezpečné standardní situace a kombinace v křídelních prostorech,“ uvedl na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Michal Šmarda.
V rámci mistrovských zápasů se spolu oba celky ještě nesetkaly. V přípravných zápasech se lépe vedlo hráčům Chrudimi. V zimě roku 2015 slavila výhru Vysočina, když se dvakrát prosadil Mešanović. V létě roku 2016 změřila Chrudim síly s juniorkou Vysočiny a zvítězila 2:0. V zimě loňského roku pak skončil přípravný duel s juniorkou Vysočiny nerozhodně 2:2. Uvidíme tedy, jak dopadne druholigová premiéra.
A jak si oba celky vedly v posledním kole? Chrudim doma hostila Hradec Králové a porazila jej 1:0, když se v 79. minutě prosadil Froněk a to již hráli domácí od 54. minuty bez vyloučeného Kesnera. Hradec se mohl v případě bodového zisku dostat do čela tabulky. Vysočina cestovala do Třince, odkud si dovezla tři body za těsnou výhru 2:1. Ta se však nerodila vůbec lehce. Domácí měli v prvním poločase dvě penalty, proměnili až tu druhou v nastaveném čase. Hosté z Jihlavy však ve druhém poločase zabrali a zásluhou Klímy z 53. minuty a Levina ze 69. minuty mohli slavit zisk tří důležitých bodů.
V rámci 11. kola přivítá první Vysočina třináctou Chrudim. Hosté za předchozích deset kol se radovali ze tří vítězství a jedné remízy, šestkrát tak odešli ze hřiště poraženi. Doposud nastříleli jedenáct branek a sedmnáct jich obdrželi. Vysočina se po minulém kole dostala na první místo a prozatím jí na to stačí dvacet bodů, které posbírala za šest výher a dvě remízy. Jihlavané doposud vstřelili osmnáct branek a devět jich inkasovali. Favorit duelu je tak jasný, uvidíme, zda se papírové předpoklady potvrdí.