Fotbalová národní liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Pardubice - 27. července 2018   18:00

Jihlava
Jihlava
14' Klobása
1:0
(1:0)
Pardubice
Pardubice
Jihlava
Vejmola – Vaculík (C), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin – Fulnek, Urblík (74. Machuča), Zoubele – Jiří Klíma (82. Javůrek), Klobása (85. Turyna).
Vízek – Vedral, F. Novotný, Machuča, Nerad, Javůrek, Turyna.
Jílek – Kotalík, Pečenka
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
1680 diváků
Pardubice
Knobloch – Prosek, Šejvl, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík, Tischler (61. Kovář), A. Fousek (84. Kašiar) – P. Černý (71. Sokol), Petráň.
Šmíd – Kašiar, Kopřiva, Kovář, Sokol, Solil, Čmelík.

Zápas druhého kola Fortuna: Národní Ligy je minulostí. V souboji týmů, které v minulém kole shodně vyhráli 3:1 byla nakonec šťastnější Vysočina, které se povedlo v prvním poločase už ve 14. minutě skórovat. Druhý poločas příliš zajímavých momentů nenabídnul. Pardubice byly sice častěji u míče, ale vážněji ohrozit gólmana Vejmolu nedokázali.
90+2'
90+1'
Žlutou kartu za faul vidí Tomáš Čelůstka.
90'
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
90'
Za faul na útočné polovině vidí žlutou kartu Daniel Turyna.
90'
Akce Vysočiny zastavena neb se domácí ocitli v ofsajdu.
89'
Za hru rukou vidí žlutou kartu Lukáš Zoubele.
88'
Vaculík vysunul Turynu, ale ten si míč nedobře pokryl a obránce Pardubic mu jej sebral.
88'
Zoubele se snažil oslovit Jakuba Fulneka, ale ten jeho úmysl nepochopil.
86'
O vyrušení gólmana Knoblocha se po delší době postaral Jakub Fulnek, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
85'
Naposledy střídá i Vysočina, střelce prozatím jediné branky Stanislava Klobásu nahrazuje Daniel Turyna.
84'
Pardubice naposledy střídají, Adama Fouska nahrazuje Roman Kašiar.
82'
Vysočina podruhé střídá, Jiřího Klímu nahrazuje Jan Javůrek.
81'
Ladislav Mužík se proběhl pokutovým územím jak nůž máslem, dostal se i do zakončení, ale domácí obrana jeho pokus zblokovala.
79'
Klobása byl pár metrů před velkým vápnem faulován. Standardní situaci rozehrál Vladislav Levin, ale centr se mu vůbec nepovedl.
77'
Na opačné straně se snažil zahrozit Stanislav Klobása, ale hostující obránci jej do zakončení nepustili.
76'
Adam Fousek posílal míč z pravé strany do vápna, ale domácí obrana jeho pokus poslala do bezpečí.
74'
Vysočina poprvé střídá, Jozefa Urblíka nahrazuje Ondřej Machuča.
73'
Jozef Urblík rozehrál rohový kop z levé strany, ale jeho centr byl příliš dlouhý a vápnem jen proletěl.
72'
Urblík byl na polovině hřiště faulován a sám si míč také rozehraje.
Dnešní utkání sleduje 1680 diváků.
71'
Pardubice podruhé střídají, Pavla Černého nahrazuje Pavel Sokol.
70'
Z levé strany rozehráli rohový kop hráči Pardubic, ale domácí obrana se bez problémů ubránila.
69'
Ladislav Mužík se dostal ke střele, ale jeho byl zblokován, takže pro hosty tu bude jen rohový kop.
68'
Z pravé strany rozehrál míč Tomáš Čelůstka, míč se po několika odrazech dostal až k Michalu Petráňovi, jehož střela ale nebyla přesná.
67'
Ránu Tomáše Čelůstky zblokoval Jakub Fulnek.
66'
Zpoza velkého vápna si míč ke střele nachystal Lukáš Zoubele, ale jeho pokus se jen těsně nevešel mezi tři tyče.
65'
Nepřesný byl centr z levé strany, jenž mířil na Mužíka. Od brány tak bude rozehrávat Vejmola.
64'
O střelu z dálky se pokusil Jozef Urblík, ale jeho pokus mezi tři tyče nemířil. Gólman Knobloch tak zasahovat nemusel.
63'
Do zakončení se mohl ve vápně dostat nový muž na hřišti Kovář, ale špatně si míč zpracoval.
61'
Pardubice poprvé střídají, hřiště opustil Emil Tischler, místo něj si zahraje Daniel Kovář.
60'
Do zajímavé možnosti mohli jít domácí, ale Levin úplně pokazil přihrávku na spoluhráče, kteří si ve vápně nabíhali.
59'
O vyrušení gólmana Knoblocha se pokusil Levin, ale svou střelu z dálky mezi tři tyče nedostal.
58'
Nyní nepřesnosti na obou stranách, kdy si ani jeden z týmu nedokáže přesně přihrát. Nevidíme moc záživnou pasáž.
56'
Standardní situaci za polovinou hřiště rozehrál Čelůstka, ale domácí obrana byla připravená a míč bez problémů odvrátila.
55'
Několik drobných nepřesností v rozehrávce Vysočiny, čehož ale Pardubice nedokázaly využít a do zakončení se nedostaly.
53'
Jakub Fulnek posílal míč z pravé strany do vápna, ale blíže k balónu před Klobásou měl gólman Knobloch.
52'
Jakub Fulnek se na pravé straně přes Čelůstku prosadit nedokázal, u míče ale domácí zůstanou.
51'
Jakub Fulnek se ocitl v ofsajdu, takže rozehrávat na polovině hřiště budou hosté.
50'
Hosté rozehráli z levé strany rohový kop, ale k ohrožení branky se Pardubice nedostaly.
50'
Hosté se drali do zakončení, ale předvedl se domácí brankář, který střelu vyrazil mezi tři tyče.
47'
Z levé strany přiletěl míč do, ale Tlustý nepustil Petráně do zakončení a míč si tak bez problémů sebral Vejmola.
46'
Druhou půlku rozehráli hosté z Pardubic, ale záhy se míč dostal k domácím.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Prvních 45 minut je v Jihlavě minulostí. do vedení se dostali domácí ve 14. minutě, když se pěknou ranou do šibenice prezentoval Stanislav Klobása. Vedení mohl navýšit Jiří Klíma, ale jeho gól neplatil pro ofsajd. Jinak sledujeme převážně vyrovnaný fotbal. Uvidíme, co oba celky předvedou ve druhém poločase.
45+1'
45+1'
Adam Fousek donutil ke skoku Luďka Vejmola, ale ten nakonec zasahovat nemusel neb jeho pokus šel mimo tři tyče.
45'
První poločas bude o minutu delší.
45'
Vaculík se snažil na pravé straně oslovit Klobásu, ale neposlal mu přesný pas. Od své brány tak bude rozehrávat Knobloch.
43'
Za faul na Jakuba Fulneka na útočné polovině vidí žlutou kartu Ladislav Mužík.
42'
Urblík rozehrál z pravé strany rohový kop, ale domácí se k ohrožení branky nedostali.
41'
Zle si mohl zadělat David Štěpánek, který Vejmolovi poslal slabou malou domů, útočník Michal Petráň této situace ale využít nedokázal.
39'
Pardubice se usadili na útočné polovině, ale míč prozatím putuje zleva doprava a naopak. K přímému zakončení se prozatím hráči Pardubic nedostali.
37'
Zoubele oslovil na pravé straně Fulneka, který poslal míč do vápna, kam si naběhl Jiří Klíma a míč poslal za záda Knoblocha. Ale branka nemůže být uznána neb byl Vysočině odmáván a následně odpískán ofsajd.
35'
Zoubele posílal z pravé strany centr do vápna, na Klímu byl ale příliš vysoký a Klobása byl daleko. Od své brány tak bude rozehrávat Knobloch.
34'
Standardní situaci rozehrál z nějakých 28 metrů Tomáš Čelůstka, ale centr se mu vůbec nepovedl, takže nikdo z jeho spoluhráčů nemohl zakončovat.
33'
Domácí se kousek za polovinou provinili faulem, u míče tak i nadále zůstanou hráči Pardubic.
32'
Gólman Vejmola rozehrál od své brány, našel Schumachera, od něj se ale míč odrazil do autu, takže rozehrávat budou hosté.
30'
Z levé strany zahrál rohový kop znovu Urblík, ale ani tentokráte z jeho centru domácí družina nic nevytěžila.
29'
Dvakrát jej z pravé strany zahrával Jozef Urblík, ale domácí se k přímému ohrožení branky nedostali.
28'
Pěkně prošel skrz obranu Jozef Urblík, ale jakoby se zalekl zakončení a nakonec ani nevystřelil, domácí ale zůstanou u míče neb budou zahrávat rohový kop.
26'
Na vlastní polovině házel aut Vaculík, ale dlouho se mu nikdo se spoluhráčů nenabízel. Po krátkém čase tak Vysočina o míč přišla a nyní je balón v moci Pardubic.
24'
Tak už zase pokračujeme, rozehrávky z autu se chopili hosté, ale záhy o míč přišli a k balónu se dostali domácí.
23'
Rozhodčí nařídil přestávku na občerstvení, za malou chvilku budeme pokračovat.
22'
Pardubice na vlastní polovině rozehrály míč, ale k přímému ohrožení branky se hosté nedostali.
19'
Na opačné straně mohl zahrozit Jiří Klíma, ale už se dostal mimo střelecký úhel, tak chtěl dát míč pod sebe na Jakuba Fulneka, ale neposlal mu přesnou přihrávku.
19'
Gólmana Luďka Vejmolu prověřil svou střelou Jan Prosek, domácí brankář musel jeho pokus vyboxovat do bezpečí.
17'
Z pravé strany opět Tomáš Čelůstka, našel tentokráte ve vápně Michala Petráně, který ale svůj pokus nedostal mezi tři tyče.
16'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Tomáš Čelůstka, domácí se i bez problémy ubránili, ale bude z toho další roh.
14'
Jihlava právě vstřelila branku!
Moje předchozí slova ale vyvrátil STANISLAV KLOBÁSA, který střelou zpoza velkého vápna poslal míč do levé šibenice z pohledu gólmana Milana Knoblocha.
14'
Vysočina kombinuje na útočné polovině, ale k ohrožení branky se prozatím nikdo nemá.
12'
Ladislav Mužík rozehrál standardní situaci, míč se sice odrazil až k Janu Proskovi, ale jeho pokus byl zblokován a následně se hosté provinili faulem.
11'
Urblík se provinil faulem, když před velkým vápnem fauloval Petráně.
10'
Jeřábek našel z levé strany Michala Petráně, který ale nedokázal poslat míč mezi tři tyče, takže Vejmola zasahovat nemusel.
9'
Za míčem běžel Jiří Klíma, ale gólman Knobloch měl k balónu blíže, takže domácímu útočníkovi neumožnil zakončit.
8'
Jiří Klíma se provinil na polovině hřiště faulem, takže rozehrávat budou hosté z Pardubic.
7'
Do šance se dral Klíma, ale balón měl na dlouhou nohu, takže nemohl pořádně prověřit gólmana Knoblocha.
5'
Přihrávka Davida Štěpánka našla jen pardubického kapitána Jeřábka, který chtěl oslovit své spoluhráče, ale neúspěšně.
4'
Akce Vysočiny zastavena neb se hráči domácích ocitli v ofsajdu.
3'
Hra se zatím odehrává kolem poloviny hřiště, dopředu se sice snažil dostat Klobása, ale míč k němu nedorazil.
1'
Domácí nastoupili v modré kombinaci, hosté v červenobílé sadě dresů.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu.
Do začátku duelu chybí nějakých 10 minut a oba celky zamířily po rozcvičce do kabin.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Vaculík (C), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin – Fulnek, Urblík, Zoubele – Jiří Klíma, Klobása.
Náhradníci: Vízek – Vedral, F. Novotný, Machuča, Nerad, Javůrek, Turyna.

FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Šejvl, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík, Tischler, A. Fousek – P. Černý, Petráň.
Náhradníci: Šmíd – Kašiar, Kopřiva, Kovář, Sokol, Solil, Čmelík.

Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka.
„Pardubice už představují tradičního a dlouhodobého účastníka II. ligy. Osa mužstva, kterou tvoří gólman Knobloch, střední záložník Jeřábek, ofenzivní záložník Černý a hroťák Petráň, je delší dobu pohromadě a daří se ji vždy vhodně doplnit. Tým je velmi kvalitní z hlediska organizace hry, kompaktnosti v obranné fázi a do útoku disponuje velmi nebezpečnými hráči. Na mysli mám Petráně, Pavla Černého, Fouska či Jeřábka. Ti jsou slušně podpořeni krajními obránci," uvedl na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Michal Šmarda.
A jak si oba týmy vedly ve vzájemných zápasech? Každý z týmů vyhrál jeden duel a jeden skončil nerozhodně. Na jaře roku 2004 porazily doma Pardubice Jihlavu 2:0. Na podzim téhož roku skončil v Jihlavě duel remízou 1:1. Výhru 4:2 si poté Vysočina dovezla na jaře roku 2005 z Pardubic.
Pardubice v minulé sezoně obsadily třetí příčku, kterou by jistě rády zopakovaly nebo nejlépe vylepšily. Jejich průvan v kabině nebyl takový jako v případě Vysočiny. Východočechy opustil Jan Řezníček, jenž se vydal do Opavy. Štěpán Hrnčíř odešel do Živanic. Do Olomouce se vrátil Radek Látal, do Liberce Jan Blažek a do Mladé Boleslavi Daniel Novák.

Z Opavy naopak dorazil Tomáš Čelůstka. Z Brna přišli Pavel Sokol a Lukáš Zukal, na hostování z Mladé Boleslavi dorazil Jakub Klíma. Emil Tischler dorazil na hostování ze Slovácka.
Vysočinu Jihlava po sestupu opustilo několik tváří ze základní jedenáctky. Gólman Matej Rakovan zkusí své štěstí ve skotském Dundee. Obránce Petr Buchta zamířil do Zlína, záložník Kamso Mara si vytrucoval odchod do Liberce. Útočníci Davis Ikaunieks zamířil do Jablonce a Pavel Dvořák poté do Olomouce.

Do Jihlavy naopak zamířil gólman Luděk Vejmola z Mladé Boleslavi, ze Znojma přišel záložník Jan Javůrek a z Liberce Ondřej Machuča. Do útoku poté dorazil krátce před startem ligy Stanislav Klobása z Mladé Boleslavi.
Ve šlágru 2. kola Fortuna:Národní ligy přivítá Vysočina celek Pardubic. Oba týmy v minulém kole vyhrály. Východočeši doma porazili Vítkovice 3:1, když dvě branky vstřelil Michal Petráň a jednu přidal Tomáš Čelůstka. Vysočina si dovezla vítězství 3:1 z Brna, když se dvakrát prosadil Jiří Klíma a jednou Jozef Urblík.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.