Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Chrudim - 18. srpna 2018   10:15

Pardubice
Pardubice
2' Petráň  • 56' P. Černý  • 70' Petráň  • 88' Tischler
4:0
(1:0)
Chrudim
Chrudim
Pardubice
Knobloch – Prosek, Šejvl, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – A. Fousek (83. Čmelík), Kovář, P. Černý (74. Tischler), Sokol (44. Mužík) – Petráň.
Šmíd – Čmelík, Kopřiva, Tischler, Zukal, Kašiar, Mužík.
Marek – Polák, Leška
Stadion Pod Vinicí, Pardubice
2184 diváků
Chrudim
Mrázek – Hlavsa, Krčál, Drahoš, Mastík – Langr (C) – Kesner, Sixta (86. Kopecký), Froněk (67. Šípek) – Rybička, Dostálek (57. Sulík).
Zíma – Krištof, Stránský, Sulík, Vašulín, Šípek, Kopecký.

Konec zápasu! První východočeské derby této sezóny a první zápas mezi Pardubicemi a Chrudimí od roku 2012 skončilo jasným vítězstvím Pardubic 4:0! Hosté po celý zápas nestíhali a domácí využívali šance, můžou tedy po zásluze slavit.
90'
90'
V poslední minutě mají domácí k dispozici přímý kop a šanci dát hostům takzvaného bůra.
88'
Pardubice právě vstřelily branku!
4:0! Ladislav Mužík byl naprosto volný na levém křídle a udělal to parádně. Zavezl míč na brankovou čáru, našel před brankou osamoceného EMILA TISCHLERA, který neměl naprosto žádné problémy dopravit míč do prázdné branky.
86'
U rohového praporku na polovině Pardubic Sixta fauloval Proska, následně byl právě Sixta vystřídán za Kopeckého.
86'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází David Sixta, přichází Lukáš Kopecký.
83'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Vojtěch Čmelík.
81'
Martin Sulík se kličkou dostal přes svého strážce a vystřelil, míč zablokoval Šejvl a Milan Knobloch poté měl co dělat, aby se míč nedokoulel na rohu.
78'
U míče nyní byli Chrudimští, ti se snažili něco vymyslet, průniková přihrávka myšlená pro Šípka ale našla pouze brankáře Knoblocha.
74'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Emil Tischler.
73'
Z následného přímého kopu hlavičkoval Rybička, obránce tečoval na rohový kop, z toho ale hosté nedokázali zakončit.
72'
Žlutou kartu dostává Daniel Kovář (FK Pardubice).
Žlutou kartu dostává Jakub Šípek (MFK Chrudim).
70'
Tohle zavání debaklem! MICHAL PETRÁŇ se dostal k míči v pokutovém území, rozhlédl se a uklidil jej k pravé tyčce, brankář byl bez šance, 3:0!
68'
Hostující Sulík zahrál na pravé straně rukou, ani tentokrát se tedy Chrudim nedostane z vlastní poloviny hřiště.
67'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Froněk, přichází Jakub Šípek.
65'
Sebastien Langr (MFK Chrudim) fauloval unikajícího Mužíka a obdržel za to žlutou kartu.
64'
Pardubice po druhém gólu kontrolují balón na vlastních kopačkách a hosty do ničeho velkého nepouští.
60'
Dnešní utkání sleduje 2184 diváků.
59'
Nový muž na hřišti Martin Sulík se díky povedené kličce dostal z levé strany ke střele, jeho pokus levačkou ale branku Knoblocha neohrozil.
57'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází Martin Sulík.
56'
Petr Drahoš na levé straně ošklivě fauloval Adama Fouska a PAVEL ČERNÝ se za to hostům pomstil! Po centru z přímého kopu prodloužil balón a ten zapadl přesně k zadní tyči!
54'
Nakonec to zkusil Adam Fousek, chtěl zakončit na přední tyč, míč ale netrefil ideálně, Mrázek mohl být v klidu.
53'
V hlavičkovém souboji dvou kapitánů fauloval Langr Jeřábka. K následnému volnému kopu se staví Čelůstka s Fouskem.
51'
Domácí vkročili do druhé půle stejně jako do té první, v úvodních minutách nepouští soupeře k míči a vytváří tlak na jejich obranu.
50'
Fousek chtěl odcentrovat z levé strany, Mastík ale zastavil centr, roh pro Pardubice.
48'
Na zemi se po útočné akci Chrudimi ocitl Tomáš Čelůstka, hra byla přerušena, domácí levý bek ale bude schopen pokračovat.
47'
Pardubáci uvedli míč do hry a také ho zatím drží v okolí středové čáry.
46'
První poločas prvního východočeského derby v této sezóně je u konce. Pardubice měly rychlý vstup do utkání a již ve druhé minutě se dostaly do vedení díky trefě Michala Petráně. Hosté si poté dokázali vypracovat pár slibných příležitostí, ale proměnit je nedokázali.

Druhý poločas začne asi v 11:19.
45+2'
45+1'
Tomáš Čelůstka chtěl odkopnout míč od vlastního rohového praporku, trefil ale Mužíka, od kterého šel míč na roh.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
44'
Pavel Sokol opravdu pokračovat nemůže, na hřišti ho nahradil Ladislav Mužík.
44'
Hosté zahrozili po akci po křídle, Klíma zasáhl před Rybičkou a uklidil míč na roh.
42'
Pavel Sokol nyní padl k zemi a drží se za zadní stranu stehna a vypadá to, že bude muset střídat.
41'
Pardubice se po delší době usadily na útočné polovině hřiště, Drahoš nyní musel řešit složitou situaci odkopem do zámezí.
40'
Za dost ošklivý faul na Michala Petráně dostává Petr Drahoš (MFK Chrudim) žlutou kartu.
36'
Další přímý kop Chrudimi, Ondřej Kesner našel na penaltě osamoceného Petra Rybičku, který z prvního dotyku mířil mimo! I kdyby se ale trefil, tak by branka neplatila, byl pískán ofsajd.
34'
Signál hostů zafungoval, na zadní tyči byl úplně osamocený Drahoš, ten vracel míč před branku, tam byl ale pouze Rybička a ten ale měl k balónu daleko.
33'
Černý na vlastní polovině skluzem fauloval Kesnera, rozhodčí Marek foukl do píšťalky, přímý kop pro Chrudim. Na přímou střelu je to ale nejspíše příliž daleko.
31'
Jeřábkovi sice vyšlo několik kliček proti Kesnerovi, následná přihrávka mířená na Kováře ale již tak úspěšná nebyla.
29'
Centr Jaroslava Hlavsy zprava letěl na zadní tyč, kde číhal Dostálek, těsně před ním ale Prosek zahrál na roh.
28'
Adam Fousek (FK Pardubice) dostává žlutou kartu za skluz na hostujícího obránce.
27'
Kovář chtěl prostrčit míč patičkou na Petráně, Krčál ale dobře zasáhl a odehrál míč do autu.
25'
Načechraný balón mezi penaltový puntík a malé vápno mířil na hlavu Adama Fouska, ten se k hlavičce nedostal, vyboxoval ho Mrázek a na zemi poté zůstal ležet právě domácí pravý záložník, hra je přerušena.
24'
Centrovaný balón Fouska z levé strany odvrátil Petr Drahoš. Pavel Sokol byl poté již po několikáté faulován u levé postranní čáry, přímý kop ze zajímavé pozice rozehraje Tomáš Čelůstka.
22'
Tomáš Froněk si dobře naběhl za svého strážce na levém křídle, chtěl centrovat do pokutového území, kde byl Petr Rybička, míč ale zablokoval Adam Fousek za cenu rohu.
22'
Rybička si sice poradil s prvním obráncem, poté ale přihrál jen přesně na nohy Sokola. Ten hledal za obranou Petráně, ten ale hrát nemohl, byl totiž v ofsajdovém postavení.
19'
Kovář na pravé straně obehrál svého obránce a dostal se do pozice pro centr, míč si ale zasekl a poté mu ho vypíchl Jakub Krčál za cenu rohu.
18'
Na půlící čáře přihrál míč do zámezí hostující kapitán Langr, Sokol poté zkoušel kličku podél lajny, ta mu ale nevyšla.
16'
Na levé straně předvedl dvě nepřesnosti Pavel Sokol, ani jednou ale Pardubáci o míč nepřišli. To se stalo až poté, co Jeřábek neúspěšně hledal na pravém křídle Fouska.
15'
Knobloch dostal malou domů a rychle k němu připsprintoval David Sixta, domácí brankář ale zachoval kladnou hlavu, zasekl si balón a rozehrál.
14'
Tentokrát právě Rybička hledal v mezeře mezí obránci Tomáše Dostálka, k balónu měl ale daleko blíže brankář Knobloch.
12'
První šance hostů. Petr Rybička dostal přesný pas za obránce, zpracoval si jej a z druhého dotyku se snažil přehodit Knoblocha, branku ale netrefil.
11'
Chrudim se dostává k míči poté, co byl odpískán ofsajd proti Michalu Petráňovi, který si chvíli držel levou nohu, nakonec ale bude v pořádku a bude pokračovat.
9'
Pardubice stále hrozí, Čelůstka z levé strany vyslal přízemní centr, před Fouskem ale zasáhl obránce.
7'
Poté se do střelecké pozice dostal Kovář, Drahoš zablokoval. K odraženému míči měl nejblíže Pavel Černý, který vystřelil do tyče, k dorážce se hnali Petráň se Sokolem, hra ale byla přerušena kvůli prasklému míči.
7'
Chrudimští se stále ne a ne dostat k balónu, nyní si Pavel Černý povodil na půlící čáře hned tři protihráče a rozehrál útočnou akci Pardubic.
6'
Dlouhý nákop Knoblocha hlavou sklepl Pavel Černý na Adama Fouska, který vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
4'
V souboji dvou patnáctek byl úspěšnější Daniel Kovář, který obral Ondřeje Kesnera o balón ve středu pole.
4'
Chrudim se snažila o rychlý výpad směrem do předu, přihrávka na levé křídlo ale nebyla přesná a od své branky bude odkopávat Knobloch.
2'
Domácí se dostávají do vedení! Po následném rohovém kopu se míč odrazil na pokutový puntík, kde byl MICHAL PETRÁŇ a ten pohotově levou nohou uklidil míč k levé tyči ze svého pohledu!
1'
První šance Pardubic! Daniel Kovář se uvolnil na levém křídle a centroval do nebezpečného prostoru, kde byl Adam Fousek, před ním ale míč tečoval obránce!
1'
Míč do hry uvedl chrudimský Petr Rybička, který je v Chrudimi na hostování z Brna a v minulé sezóně nastupoval také v Pardubicích.
1'
Domácí Pardubice dnes nastoupí v tradiční červenobílé kombinaci, hosté hrají celí v černém.

FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Šejvl, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – A. Fousek, Kovář, P. Černý, Sokol – Petráň.
Náhradníci: Šmíd – Čmelík, Kopřiva, Tischler, Zukal, Kašiar, Mužík.

MFK Chrudim: Mrázek – Hlavsa, Krčál, Drahoš, Mastík – Langr (C) – Kesner, Sixta, Froněk – Rybička, Dostálek.
Náhradníci: Zíma – Krištof, Stránský, Sulík, Vašulín, Šípek, Kopecký.

Rozhodčí: Marek – Polák, Leška.
Vzájemné zápasy
I když to k sobě tyto dva celky nemají daleko, tak se jejich poslední vzájemné střetnutí odehrálo na jaře roku 2012, v 33. kole ČFL zvítězila Chrudim v Pardubicích 2:0. Tento zápas z Pardubic pamatují jen Jeřábek se Šejvlem, z Chrudimi to jsou Mrázek, Mastík, Vodrážka, Kesner a Dostálek.

Celková bilance vzájemných zápasů od roku 2004: 4 výhry Pardubic, 4 remízy a 5 výher Chrudimi.
MFK Chrudim
Chrudim vloni s přehledem zvítězila v ČFL a postoupila tak do F:NL, kde bude kromě derby s Pardubicemi hrát s dalším Východočeským celkem, Hradcem Králové. Ze čtyř zápasů má čtyři body po remíze 1:1 na Žižkově, prohře 2:3 s Ústím nad Labem, prohře 0:3 v Brně a triumfu v posledním kole na domácí půdě 4:1 nad Vlašimí.

Nejlepšími střelci MFK jsou David Sixta a Tomáš Froněk, oba se dvěma zásahy. Jedničkou v brance je Lukáš Mrázek, ten na první nulu ještě čeká.
FK Pardubice
Pardubice vstoupily do sezóny podobně jako v minulém roce. Ze čtyř zápasů mají 6 bodů a jsou na průběžné páté příčce. Na domácí půdě porazily Vítkovice 3:1 a remizovaly 0:0 s Varnsdorfem. Na venkovních hřištích Pardubáci vybojovali tři body po prohře 0:1 v Jihlavě a taktéž jednogólové výhře 2:1 v Třinci.

Nejlepším střelcem týmu je Michal Petráň se dvěma zásahy, v brance hrající Knobloch za čtyři zápasy vychytal jedno čisté konto.
Vítejte o online přenosu z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Dnes jsou na programu čtyři utkaní 5. kola a jedním z nich je východočeské derby mezi FK Pardubice a MFK Chrudim. Výkop je naplánován na 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.