Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Jihlava - 24. listopadu 2018   10:15

Pardubice
Letáček – Prosek, Kopřiva, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík (90+1. Sokol), Kovář (80. Solil), Tischler (83. Zukal), A. Fousek – Petráň.
Knobloch – Čmelík, Zukal, Solil, Sokol, Huf, Kašiar.
Nenadál – Dobrovolný, Poživil
Stadion Pod Vinicí, Pardubice
527 diváků
Jihlava
Vejmola – Vaculík (C), Štěpánek, Vedral, Preisler – Šlein (82. Šefčík), Fulnek, Levin (62. Klobása), Machuča – F. Novotný (80. Javůrek), Jiří Klíma.
Vízek – Čáp, Hykel, Javůrek, Šefčík, Šumský, Klobása.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:9.
Utkání je u konce, končí bezbrankovou remízou! V prvním poločasu byly aktivnější Pardubice, do největší šance se ale dostal Machuča, ten ale minul. I ve druhé půli se obraz hry trochu otočil, více náznaků gólových šancí měli hosté. Závěrečných deset minut museli navíc domácí bránit v deseti lidech, když byl vyloučen Kopřiva, Vysočina se ale neprosadila a tak oba týmy berou jeden bod.
90+3'
90+2'
Pardubičtí nedokázali udržet míč na svých kopačkách a Jihlava tedy má jednu z posledních šancí dát vítěznou branku.
90+1'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Pavel Sokol.
90'
Samuel Šefčík (FC Vysočina Jihlava) zastavil v protiútoku domácího Jeřábka a vidí za to žlutou kartu.
89'
Mužík na pravé straně hledal spoluhráče, obránce Jihlavy ale zasáhl do dráhy míče a bude to aut pro domácí.
88'
Žlutou kartu dostává Michal Petráň (FK Pardubice).
87'
Od červené karty jsou pochopitelně více na balónu Jihlavští. Javůrek to nyní zkoušel z prvního dotyku, do střely se ale položil Jan Prosek.
85'
Centr Fulneka z pravé strany doletěl až na zadní ty na Javůrka. Ten odcentroval na Jiřího Klíma, jeho zakončení ale branku neohrozilo.
84'
Petráň v souboji o míč fauloval Ondřeje Machuču.
83'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Lukáš Zukal.
82'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází German Šlein, přichází Samuel Šefčík.
81'
A pozor, je tu červená karta! Filip Kopřiva (FK Parduboce) fauloval nově příchozího Javůrka a dostává druhou žlutou kartu, musí tedy ze hřiště!
80'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Daniel Kovář, přichází Tomáš Solil.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Jan Javůrek.
79'
Jan Jeřábek zastavil protiútok Jihlavy a mohl být rád, že z toho vyvázl bez druhé žluté karty.
78'
Čelůstka po přihrávce Fouska centroval do pokutového území, Vedral vyhrál hlavičkový souboj a odvrátil nebezpečí.
77'
U rohového praporku neměl Jan Jeřábek moc možností, tak jen nakopl míč do obránce, od kterého jde na aut.
75'
Fousek z levé strany hledal dloubáčkem Michala Petráně, ten sice míč tečoval, ale ne dostatečně. Odkop od branky hostů.
74'
Kopřiva ve výskoku fauloval Klobásu a Jihlava má k dispozici přímý volný kop.
72'
Tischler prostrčil míč mezi obránci a hledal tak nabíhajícího se Mužíka, ten ale vystartoval až příliš pozdě a míč nedostihl.
71'
Jakub Fulnek byl úplně volný na pravé straně, dostal přihrávku do běhu a dostal se do střelecké pozice. Následně vystřelil pravačkou, bohužel pro hosty jen přímo do míst, kde byl připravený Jiří Letáček.
69'
Domácí nyní zatlačili na rozehrávku Jihlavy a po odkopu do zámezí mají k dispozici autové vhazování na útočné polovině.
67'
Po centru z levé strany se Jihlavští dostali do hned několika střel, Východočeši se ale pokaždé postavili do dráhy míče.
66'
Na Štěpánka sice dotíral Fousek, obránce hostů si ale poradil a rozehrál.
65'
Kovář prudkou přihrávkou vzduchem hledal z levé strany na pravém křídle Jana Proska, ten ale neměl žádný nárok míč na hrací ploše zastihnout.
64'
Přihrávku Adama Fouska si našel Michal Petráň, ten byl sice ve špatném střeleckém úhlu, i tak ale vystřelil, branku Jihlavy neohrozil.
63'
Dnešní utkání sleduje 527 diváků.
63'
Jiří Letáček byl pod tlakem dotírajícího útočníka a tak nakopl míč do zámezí.
62'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Vladislav Levin, přichází Stanislav Klobása.
60'
Ladislav Mužík se dostal s míčem za obranu, Vedral ho ale vyhnal ze střeleckého úhlu. Poté si domácí křídelník ukopl míč a bude se odkopávat od branky.
57'
Po ztrátě Tischlera na útočné polovině útočili hosté. Centr z levé strany si sebral ze vzduchu Jiří Letáček, ten poté zahrává do zámezí, protože u domácí branky zůstal ležet Filip Novotný.
57'
Adam Fousek napřáhl z velké dálky, střela se ale stočila směrem vedle branky a Vejmola mohl být v klidu.
56'
Hra se nyní odehrávala u pravé postranní čáry, na malém prostoru ale bylo až přelidněno a Jan Prosek neměl jak rozehrát, tak to zkusil vzduchem, zahrál ale do zámezí.
54'
Žlutou kartu dostává Jan Jeřábek (FK Pardubice).
53'
Mužík si na pravé straně udělal kličku na svou silnou nohu a vyslal prudký centr, který ale tečoval obránce na rohový kop pro Pardubice.
52'
Domácí kapitán chtěl po ruce jednoho z hostů rychle rozehrát, tak taky učinil, rozhodčí Nenadál ale hru vrátil kvůli tomu, že míč byl v pohybu.
50'
Adam Fousek se na pravé straně uvolnil od svého strážce a odcentroval. Míč padal na hlavu Emila Tischlera, ten ho sice trefil, ale pouze ho tečoval, na branku jej nenamířil.
47'
Velká šance Jihlavy! Filip Novotný se uvolnil v pokutovém území a levačkou vypálil na zadní tyč, Letáček se dokázal natáhnout a vytlačit míč na roh!
47'
Centr z levé strany směrem do pokutového území Pardubic hlavou odvrátil navrátilec do základní sestavy, Filip Kopřiva.
46'
Druhý poločas začínají s míčem na kopačkách domácí fotbalisté.
46'
Po prvním poločasu utkání mezi Pardubicemi a Jihlavou jsme branku neviděli. V útoku sice byli aktivnější domácí, ti ale ani jednou branku neohrozili. V největší šanci dosavadního průběhu zápasu se objevil Ondřej Machuča, ten ale branku z dobré pozice minul.
45'
45'
Jeřábek se dostal z obtížné situace a vybojoval alespoň autové vhazování pro své barvy.
43'
Domácí se hnali do několikanásobného přečíslení, z levé strany centroval Tomáš Čelůstka, ten ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
41'
Vedral před pokutovým územím Jihlavy obral o míč Vedrala a už si rovnal míč na střelu, obránce ho ale obral. Následně se Pardubice už potřetí v rychlém sledu objevily v ofsajdu.
40'
Jeřábek mezerou mezi obránci hledal Mužíka, ten míč nestihl na hrací ploše, ale i kdyby ho stihl, tak by byl v ofsajdu.
39'
Adam Fousek dokázal udržet míč, poté ale přihrával spoluhráči do ofsajdového postavení.
36'
Domácí na levé straně přišli o míč a to se jim mohlo hrubě nevyplatit. Po přihrávce Vaculíka střílel Ondřej Machuča z blízkosti branky, svým pokusem ale branku trestuhodně přestřelil!
35'
Jakub Klíma skluzem odzbrojil Novotného, rohový kop i pro Vysočinu.
33'
Jihlavští se po rohu bez větších problémů ubránili a Pardubice dostaly míč až ke svému brankáři.
33'
V posledních minutách se hra znovu odehrává převážně na polovině Jihlavy. Michal Petráň nyní sice měl málo prostoru, i tak se dostal ke střele, kterou tečoval Preisler na rohový kop.
31'
Ladislav Mužík z pravé strany odcentroval směrem na Daniela Kováře, toho ubránil David Štěpánek. Emil Tischler se poté dostal k odraženému míči a vypálil, přestřelil ale i ochrannou síť za brankou Vejmoly.
31'
Štěpánek si v souboji s Petráněm pomohl rukama a dopustil se tak nedovoleného zákroku.
30'
Centrovaný míč Preislera odvrátil Filip Kopřiva na autové vhazování.
29'
Petráň dostal přihrávku zády k brance a měl to tak velice těžké, obzvláště když měl za zády dnes solidního Filipa Vedrala, který domácí největší hrozbu odzbrojil.
28'
Kopřivův dloubáček přeletěl všechny jeho spoluhráče a dostal se k němu až stoper Vedral.
27'
Odkop od branky v podání domácího brankáře skončil na hlavě Adama Fouska, od kterého šel balón do zámezí.
25'
Kolmá přihrávka Vedrala mířená na Fulneka nebyla přesná a za míčem se vyběhl Jiří Letáček.
23'
German Šlein přerušil protiútok Pardubic dobře načasovaným zákrokem. Adam Fousek poté z levé strany centroval jen do obránce, od kterého jde míč na rohový kop domácích. Rozehrávat ho bude, jako již tradičně, Tomáš Čelůstka
22'
Hra se nyní odehrává na pravé straně, kde se zatím Mužík marně snaží uvolnit se od Preislera.
20'
Ze souboje na pravém křídle vyšel vítězně Ladislav Mužík, ten poté odcentroval, Petráně ale přeskočil Vedral.
19'
Své štěstí zkusil Dominik Preisler, jeho pokus z velké dálky ale šel po zemi jen vedle svatyně Jiřího Letáčka.
18'
Levin z první hledal nabíhajícího Fulneka, k tomu se ale míč přes dobře postaveného obránce nedostal. Jihlavští pokračují s míčem na útočné polovině.
18'
Fousek po přiklepnutí Kováře odcentroval do pokutového území, balón ale nenašel hlavu žádného z domácích.
16'
Tischler poslal balón za obranu, ke kterému spěchal Kovář, ještě rychlejší byl ale jihlavský Filip Vedral, který situaci vyřešil odkopem.
14'
Míč z brankové čáry vedle domácí branky odvrátil Jan Jeřábek jen přesně na kopačku Jakuba Fulneka, ten si míč zpracoval a vypálil na zadní tyč, tu ale balón minul.
13'
Centr z levé strany odvrátil Prosek jen na rohový kop.
12'
V souboji dvou Klímů byl úspěšnější domácí Jakub, jeho odkopl potom skončil v zámezí.
11'
Na míči jsou zatím častěji domácí fotbalisté, kteří Jihlavu zatím na svou polovinu nepouští.
10'
Michal Petráň prodlužoval míč na Fouska, ten měl k míči až příliš daleko. Domácí útočník číslo jedna se ještě rozběhl za balónem, na hrací ploše ho ale nezastihl.
8'
Novotný byl faulován Filipem Kopřivou (FK Pardubice), který se sice diví, žlutou kartu už mu to ale nesmaže.
7'
Z levého křídla centroval Adam Fousek a Luděk Vejmola musel míč vyboxovat, což se mu povedlo. Domácí zůstávají na útočné polovině.
6'
Vaculík na pravé straně nevyzrál na Jakuba Klímu, který ho tělem odstavil a nechal míč dokutálet se na odkop od branky Letáčka.
6'
Petráň se na půlící čáře dopustil faulu na Jakuba Fulneka, Jihlava rozjíždí postupný útok.
4'
Proti Ladislavu Mužíkovi na pravém křídle nyní zasáhl Filip Novotný. Jeho vypíchnutí míče ale skončí v zámezí.
3'
První zajímavá akce v utkání, o kterou se postaraly Pardubice. Útok po levé straně končil v pokutovém území u Petráně, tomu na poslední chvíli vypíchl balón bránící hráč.
2'
Tomáš Čelůstka dostal ve výskoku loktem do obličeje od Jiřího Klímy a jen těžko se zvedá z trávníku.
1'
Michal Petráň prodloužil míč na Ladislava Mužíka, tomu ale cestu zkřížil obránce a krajní záložník se musel s balónem otočit. Jeho následná přihrávka po postranní čáře skončila v zámezí.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu, Oba týmy nastoupí v tradičních barvách, Pardubice v červenobílé a hosté z Jihlavy v modré.

FK Pardubice: Letáček – Prosek, Kopřiva, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík, Kovář, Tischler, A. Fousek – Petráň.
Náhradníci: Knobloch – Čmelík, Zukal, Solil, Sokol, Huf, Kašiar.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Vaculík (C), Štěpánek, Vedral, Preisler – Šlein, Fulnek, Levin, Machuča – F. Novotný, Jiří Klíma.
Náhradníci: Vízek – Čáp, Hykel, Javůrek, Šefčík, Šumský, Klobása.

Rozhodčí: Nenadál – Dobrovolný, Poživil.
FC Vysočina Jihlava
Jihlava má po sestupu z FORTUNA:LIGY určitě cíle největší, a ty se jí zatím daří plnit. Po patnácti utkáních soutěže je totiž na druhém místě se stejným bodovým ziskem jako první České Budějovice.
Z posledních pěti utkání celek z Vysočiny zvítězil hned čtyřikrát, když zdolal Chrudim, Žižkov, Prostějov a Ústí nad Labem a v boji o první místo nestačil právě na první Dynamo České Budějovice.
Nejlepším střelcem týmu je Lukáš Zoubele se sedmi přesnými zásahy, post brankářské jedničky zastává Luděk Vejmola, který z 11 utkání vychytal tři čisté konta.
FK Pardubice
Pardubice jsou po polovině soutěže na páté pozici se ziskem 25 bodů a skóre 28:19. Právě 28 vstřelených branek je nejvíce ze všech týmů v soutěži. Východočeši z posledních pěti zápasů třikrát zvítězili, když zdolali Ústí nad Labem, Znojmo a Táborsko. Nestačili na Sokolov a v posledním kole také na svého největšího rivala, Hradec Králové.
Nejlepším střelcem týmu je s osmi zásahy Michal Petráň. Do branky se v posledních zápasech nejčastěji staví teprve 19letý Jiří Letáček, který ze sestavy vytlačil Milana Knoblocha
Vítejte u online přenosu ze zápasu 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v rámci kterého se utkají týmy FK Pardubice a FC Vysočina Jihlava. Úvodní výkop je naplánován na 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.