Fotbalová národní liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Varnsdorf - 4. srpna 2018   10:15

Pardubice
Knobloch – Prosek, Šejvl, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Mužík (57. Sokol), Tischler (46. Kovář), Jeřábek (C), A. Fousek (82. Čmelík) – P. Černý – Petráň.
Šmíd – Čmelík, Huf, Sokol, Kovář, Kopřiva, Kašiar.
Vojtěch Severýn – Jakub Šimáček, Jiří Polák
Stadion Pod Vinicí, Pardubice
795 diváků
Varnsdorf
Porcal – Rudnytskyy (C), Kouřil, Kozma, Heppner – Barac (60. Dordić), M. Kubista (89. Dvořák), Bláha, Ondráček – Kocourek – Dzaba (44. Schön).
Samoel – Bielesz, Dvořák, Novák, Schön, Dordić.

Konec zápasu. Pardubice remizovaly s Varnsdorfem po bezbrankovém utkání. Domácí sice měly více ze hry, své šance ale proměnit nedokázaly, oba týmy si tedy berou jeden bod.
90+4'
90+3'
Pardubice i v závěru utkání tlačí na hosty a snaží se vsítit branku. K tomu jim může pomoct rohový kop, který vybojoval Jeřábek.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Pavlo Rudnytskyy (FK Varnsdorf).
89'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Matěj Kubista, přichází Miroslav Dvořák.
86'
Šejvl vyjel z pozice středního obránce až před pokutové území hostů, kam se poté odrazil míč a vystřelil z voleje, brankář v klidu chytá.
84'
Znovu z otočky střílel Pavel Černý, ani tentokrát ale netrefil branku, míč zastavil jeden z obránců. Poté se po souboji ve vápně ocitl na zemi Čmelík s Kozmou, hra je přerušena.
82'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Vojtěch Čmelík.
81'
Knobloch celkem riskantně vyběhl proti útočníkovi a vypíchl mu míč, hosté se sice dožadovali penalty, rozhodčí ale zůstává klidný.
78'
Pavlo Rudnytskyy vypálil z dálky a poté, co střela trefila hlavu jednoho z obránců, se bude kopat roh i na druhé straně.
76'
Sokolův pas zleva si zpracoval Černý, odstavil si obránce a levačkou vystřelil, po teči se balón dostal na rohový kop.
72'
Pavel Černý chytře pustil míč na Daniela Kováře, ten poté přízemním centrem hledal Michala Petráně, před něj se ale natlačil obránce a nenechal ho vystřelit.
71'
Dnešní utkání sleduje 795 diváků.
69'
Daniel Kovář vyslal dělovku směrem na branku, míč ještě tečoval jeden z obránců a ten poté těsně minul pravou tyč branky hostů!
69'
Tvrdý skluz Klímy na polovině hřiště byl posouzen jako nedovolený, i když si hráč stěžuje u rozhodčího.
67'
Žlutou kartu dostává Daniel Kovář (FK Pardubice).
66'
Žlutou kartu dostává Matěj Kubista (FK Varnsdorf).
63'
Vypadalo to, že Pavel Sokol odcentruje, nakonec ale vystřelil a Radek Porcal měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň nad břevno za cenu rohového kopu!
62'
I na druhé straně se střídající hráč ihned zapojil do útoku. Bojan Dordić dostal míč na křídlo, naznačil kličku a vypálil, po teči od Šejvla bude Varnsdorf zahrávat roh.
60'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Jakub Barac, přichází Bojan Dordić.
60'
Nový muž na trávníku Pavel Sokol právě předvedl pořádný kus práce, když i poté, co podklouzl, dokázal odcentrovat. K odraženému míči se dostal Kovář, střela byla tečována na roh.
57'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Pavel Sokol.
56'
Pardubice se dostaly do první šance druhého poločasu! Po několika zablokovaných střelách vypálil Adam Fousek, brankář v klidu chytá.
55'
Varnsdorf se sice hnal do protiútoku, dlouhá přihrávka za obranu měla být pro Patrika Schöna, brankář Knobloch ale dobře přečetl hru a vyběhl proti míči.
53'
Jeřábek se ve středu hřiště skvěle zbavil svého obránce, poté hledal na zadní tyči Adama Fouska, k tomu ale míč přes obránce ani nedoletěl.
50'
Na druhé straně centroval z levé strany Adam Fousek, prověřil ale pouze pozornost brankáře Porcala.
48'
Dlouhý míč ještě stihl na hrací ploše Patrik Schön, který jej poté nakopl proti noze Šejvla a vybojoval rohový kop.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Daniel Kovář.
46'
První poločas zápasu mezi Pardubicemi a Varnsdorfem je minulostí. Pardubice měly jednoznačně více ze hry, moc brankových příležitostí si ale nevypracovaly, kromě šance hned z první minuty utkání. Do kabin tedy oba týmy odešly za stavu 0:0.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Nathan Dzaba, přichází Patrik Schön.
43'
Emil Tischler (FK Pardubice) zastavil protiútok Varnsdorfu jen za cenu faulu a žluté karty.
41'
Jeřábek se pustil do riskantní kličky, která se mu nevyplatila. Varnsdorf šel do protiútoku, jenomže Dzabu přetlačil Klíma, který poté rozehrál.
39'
Petráň si nezpracoval míč ideálně, to se ale hodilo Adamu Fouskovi, který si balón převzal a pohotově vypálil, trefil ale pouze boční síť.
35'
V posledních chvílích je na hřišti vidět hodně nepřesných přihrávek, například teď se o jednu postaral Šejvl, když nedokázal najít nohu Fouska.
32'
Na levé straně si Mužík pokryl míč před obráncem, který ho následně fauloval. Rozhodčí ještě Bláhovi domluvil, tentokrát se to obejde bez karty.
28'
Slibný útok domácího celku končí poté, co bylo odpískáno ofsajdové postavení Mužíka, který se v posledních minutách vyměnil s Fouskem, nyní působí na levé straně zálohy.
26'
Pardubice stále drží míč na útočné polovině, do střelecké pozice se jim ale dostat nedaří.
23'
Čelůstka na levé straně nedokázal najít Fouska, poté se ale dobře vrátil a zastavil protiútok. Následuje pauze na pití.
19'
Před pokutovým územím si Černý dokázal pokrýt míč a otočit se, následně vystřelil, jeho technický pokus ale branku neohrozil.
15'
První střela i na druhé straně, Dzaba vypálil levačkou z 25 metrů, Knobloch pouštěl míč, ten ale letěl pouze kousek od levé tyče jeho branky!
14'
Pavel Černý se ve středu hřiště zbavil svého strážce a rozehrál akci, Fousek našel hlavu domácího útočníka, brankář chytá.
13'
Rohový kop v podání Mužíka sice našel hlavu Petráně, ten ale nedokázal dát míči dostatečnou razanci. Následný pokus o útok po křídle končí po odpískání ofsajdu.
9'
Domácí zahrávali první roh v dnešním utkání, rozehrávky se ujal Čelůstka a ten našel hlavu Michala Petráně, ten ale pouze lízl míč hlavou a nedokázal ho nasměrovat mezi tři tyče.
8'
To už ale neplatí a postupný útok zakládají od vlastního brankáře Pardubice.
6'
Hosté se poprvé v zápase drží na balónu a snaží se dostat na útočnou polovinu, to jim ale zatím neumožňuje dobrý presink Pardubic.
3'
Domácí ze začátku utkání drží míč převážně na svých kopačkách a vytváří tlak na obranu Varnsdorfu. Nyní to zkoušel ze střední vzdálenosti Tomáš Čelůstka, branku ale netrefil.
1'
První pardubický útok málem skončil první brankou! Po souhře po pravé straně odcentroval Mužík na kopačku Petráně. Domácí střelec vystřelil z prvního dotyku, před brankářem ještě patičkou tečoval míč Adam Fousek a Porcal měl co dělat, aby střelu vytěsnil!
1'

FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Šejvl, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Mužík, Tischler, Jeřábek (C), A. Fousek – P. Černý – Petráň.
Náhradníci: Šmíd – Čmelík, Huf, Sokol, Kovář, Kopřiva, Kašiar.

FK Varnsdorf: Porcal – Rudnytskyy (C), Kouřil, Kozma, Heppner – Barac, M. Kubista, Bláha, Ondráček – Kocourek – Dzaba.
Náhradníci: Samoel – Bielesz, Dvořák, Novák, Schön, Dordić.

Rozhodčí: Vojtěch Severýn – Jakub Šimáček, Jiří Polák.
FK Varnsdorf
To Varnsdorf se v minulé sezóně nacházel na úplně opačném pólu tabulky než jeho dnešní soupeř. Skončil totiž 11. a jasno o tom, že nesestoupí o soutěž níže, měl až v posledním kole.

První dva herní dny zvládl Varnsdorf za čtyři body, když v prvním zápase remizoval ve Znojmě a minulý víkend zvítězil nad Táborskem, když výhru zařídil již ve třetí minutě Petr Heppner, který se ke kádru připojil poté, co bylo vyřízeno jeho hostování z Liberce.
Změny v týmu FK Pardubice během letního přestupového období

Příchody: Tomáš Čelůstka (přestup, Opava), Pavel Sokol (přestup, Brno), Vojtěch Čmelík (přestup, Sparta), Emil Tischler (hostování, Slovácko), Jakub Klíma (hostování, Mladá Boleslav), Lukáš Zukal (hostování, Brno)

Odchody: Jan Řezníček (přestup, Opava), Štěpán Hrnčíř (hostování, Živanice), Radek Látal (konec hostování, Olomouc), Jan Blažek (konec hostování, Liberec), Daniel Novák (konec hostování, Mladá Boleslav)
FK Pardubice
Pardubice v uplynulé sezóně prožily historickou sezónu, dosáhly totiž nejlepší umístění pardubického týmu za posledních téměř 50 let. Tímto umístěním byla třetí příčka. Stejné ambice budou mít svěřenci Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného jistě i letos.

Východočeši zahájili ročník 2018/19 na domácí půdě, kde přivítali MFK Vítkovice a dokázali si s ním poradit, zvítězili totiž 3:1. O týden v později to již tak slavné nebylo, Pardubice sice nepředvedly špatný výkon, na nováčka ve druhé nejvyšší soutěži ale nestačily a prohrály v Jihlavě 0:1.
Dnes je na programu třetí kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v rámci kterého se utkají týmy FK Pardubice a FK Varnsdorf. Zápas na stadionu Pod Vinicí začne v 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.