Fotbalová národní liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Vítkovice - 20. října 2018   15:30

Prostějov
Bréda – Slaninka, Polák (90. Pernackyj), Kroupa (C), Koudelka – Šteigl (59. Hapal), Biolek, Sus, Žikol (90+2. Fládr) – Janíček, Schuster.
Jícha – Hapal, Pernackyj, Fládr, Machynek, Pančochář, M. Kovařík.
Vítkovice
Šustr – Matěj, V. Cverna, Končal, Ožvolda (62. Súkenník) – Pašek, Vasiljev (86. Macej), Hýbl (46. Mišinský), Motyčka – Celba, Mikula (C).
Simkanič – Mišinský, Súkenník, Macej, O. Cverna, Holiš, Bzirský.

90+4'
90+3'
Bréda se vydává do pole.
90+2'
Macej přes Biolka nepřešel. Prostějovský hráč ale končí na trávníku a drží se za nohu.
90+2'
Poslední střídání utkání. Přichází specialista na rohy, Zdeněk Fládr.
90+1'
Pernackyj přetáhl balon na nabíhajícího Koudelku. A hosté ho získávají.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Změna na straně domácích. Pernackyj za POláka.
90'
Hapal si naběhl na vzdálenější tyč, nabídku od Koudelky ale mezi tři tyče neusměrnil.
90'
Koudelkou rozehraný dlouhý kop končí v náruči Šustra. Následny protiútok ale dopadl podobně.
89'
Míč ale záhy Prostějov ztrácí, hosté ho však jen zakopávají.
89'
Polák rozjíždí útok.
88'
Mišinský našel na osu naběhnuvšího Celbu. Míč se ale z jeho kopačky jen šinul. Bréda měl snadnou práci.
87'
U míče Bréda.
86'
Místo Vasiljeva si na závěr utkání zahraje Macej.
85'
Obrovská šance Prostějova. Hapal si naskočil na roh a hlavou posílá míč jen těsně nad břevno.
85'
Další Koudelkův pokus o centr posílá Vasiljev na roh.
84'
Koudelka na malém prostoru oblafl dva soupeře a centruje. Na poslední chvíli si ale ostravská obrana soupeře pokryla.
83'
Biolek zachraňuje míč před dorážejícím Končalou. Drama se stupňuje.
83'
Skvělá střela Koudelky na bližší tyč zpoza vápna. A neméně dobrý zákrok Šustra, který vyráží.
82'
Biolek si nerozumněl se Zhykolem. Těží z toho Vasiljev.
81'
Koudelka šel po ose, ale osamocený míří mimo!
81'
Po centru Končala domácí tajili dech. Ale míč nakonec zadržel Schuster.
79'
Už to vypadalo, že hosté mají situaci pohlídanou. Zničeho nic šel ale od Kroupy balon na Hapala. ten by byl úplně sám, kdyby míč stihl. Chyběly mu tak dva metry.
79'
Vasiljev zezadu poslal k zemi Biolka a žlutí se.
78'
Koudelka přeběhl soupeře, nahrávkou do vápna ale našel jen Mikulu.
77'
Slaninka je teď i smolařem. Tak tak, že se neotočil s míčem kolem soupeře. Pokud by se mu to povedlo, mohl se zeptat brankáře, kam to chce. Míč se mu ale zamotal pod nohama.
76'
Hapal dlouho váhal na hranici vápna co s míčem. Nakonec nahrál na Kroupu, ale nepřesně.
75'
Utkání sleduje 638 diváků.
75'
Zhykol hledal naběhnuvšího Slaninku. Ale nahrávka skončila u hostujících hráčů.
74'
Končalův pokus o centr srazil Biolek na roh.
73'
A z protiakce mohli domácí udeřit! Koudelka našel pěknou nahrávkou zcela volného Kroupu. Tomu se však střela nepovedla a tváří tvář golmanovi selhal.
73'
Zdlouhavou kombinaci zakončil nepřesným zakončením Matěj.
72'
Útok vedený Polákem ztratil dech. protiakce ale skončila dřív než začala.
71'
Rozhodčí to nemají úplně jednoduché. Podle fanoušků se upískli u posouzení autu. A sklízí hodně nadávek
68'
Pašel sestřelil u postranní čáry hned dva soupeře. Hůře to odnesl Slaninka, který nyní jen kulhá. Rozhodčí je nekompromisní: Pašek už si dnes nezahraje.
68'
V souboji jednadvacítek úspěšnější Schuster, který rozehrává s pomocí Brédy.
67'
Pašek našel na ose postaveného Mišinského. Ale ten netrefil ideálně a míč bezpečně drží Bréda.
66'
Domácí se nikam neženou. I když mají míč na kopačkách.
65'
Hapal přistrčil míč naběhnutému Janíčkovi, který byl už ze střeleckého úhlu. Přesto tozkusil na náhodu, nastřelil ale tyč z boku.
64'
Sus dostává druhou žlutou kartu za faul na Mišinského. Část fanoušků nechápe za co, trenér domácích je bez sebe. Sus ale míří do šatny.
62'
Střídání hostí. Za Ožvoldu přichází Súkenník.
61'
Končal se dostal na ose k míči. Byl sám, měl spoustu prostoru. Šanci ale zahodil, střelu poslal příliš vysoko.
60'
Hapal se podle rozhodčího ocitl v ofsajdu. Střídající hráč se ale hádá a podle fanoušků oprávněně.
59'
Hapal přichází na hřiště místo Šteigla.
58'
Tribunami to zklamaně zašumělo Po průniku Koudelky mohl tečovat Kroupa. ALe poslal míč jen těsně vedle.
58'
Šteigl navíc propadl a byla z toho protiakce, kterou však Vítkovice zahodily. Míč končí za čárou brankovou, daleko však od brány.
57'
Roh se ale Prostějovu moc nepodařil.
57'
Zajímavý centr od Biolka na Slaninku. Souhra letních posil ale končí tečovaným balonem mimo.
56'
Koudelka poslal míč z rohu hřiště na osu, kde byl Zhykol. Ale soupeř ho včas přikryl.
55'
Nakonec ale hosté vytěžili jen nepřesnou střelu. Byla bez teče, hraje tedy Prostějov.
55'
Míč míří do autu. Získávají ho Ostravané.
54'
Končal nyní před zle dotírajícím Šteiglem udržel míč. Vítkovice mohou v klidu rozehrát.
54'
Souboj Celby s Koudelkou u rohového praporku na straně Vítkovic. Dva šikovní hráči se potkali, nakonec ale vítězí ten hostující.
53'
Vypadalo to, že má Prostějov naději na dobrou akci. Ale Šteigla soupeř zavřel. A tak prostějovský hráčradši vrací na Brédu.
52'
Motyčka se drží za nohu. Hrát bude dál, nicméně domácí opět přichází o míč.
51'
Koudelka jeden na jednoho Celbu nepřetlačil. Domácí navíc přichází o míč.
50'
Rychlou akci hostí maří Janíček posláním míče do autu.
49'
Matěj se dostal na ose hřiště k odraženému míči. Ale šanci zazdiil, poslal jen nepříliš rychlý míč po zemi do připraveného Brédy.
49'
Schuster radši zakopává před Paškou míč do autu.
48'
Slaninka muselna levém křídle hasit požár. Ale ustál to, navíc bez faulu.
48'
Bréda bude po nepříliš zdařilé akci hostí rozehrávat.
46'
První změna v sestavách. Hýbla střídá Mišinský,
46'
Dlouhá předávaná míče. Nakonec ale Kroupa na něj nedosáhl a hosté vykopávají.
46'
První poločas je minulostí.Zejména v úvodu jsme viděli velmi ofenzivní fotbal a řadu šancí na obou stranách. Poté se hra uklidnila. Víc z ní měl ale Prostějov, který byl častěji u míče a tvořil.
45+1'
45+1'
Polák přešel přes Ožvoldu a našel Koudelku. Ten se ale do střely nedostal.
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
Koudelka poslal dlouhý křižný balon na druhou tyč. Zde v nezvyklé pozici Janíček, hlavou ale nezakončil.
44'
Míč jen prosvištěl brankovištěm, nikdo ho netečoval.
43'
Byl to nejspíš Vasiljev, kdo se skácel po kontaktu se soupeřem k zemi. Požadovaný trest přichází jen ve formě standartky, nedaleko rohového praporku.Diváci pískají.
42'
Schuster – Polák – Koudelka. Akce končí, k míči se dostávají Vítkovice.
41'
Šteigl svou bojovností udržel proti dvěma soupeřům míč. A ještě byl faulován.
41'
Hosté se dostali do ofsajdu.
40'
Domácí se po řadě soubojů o míč dostávají zpět k němu. Bréda rozehrává.
39'
Biolek zastavuje další útok hostí. Míč radši zakopává do autu.
39'
Další akce Prostějova končí na středu hřiště.
38'
Akce vzduchem, na jejímž konci byl Koudelka. Ten ale hlavou míjí.
37'
Hosté se drali dopředu, ale byli pomalejší než Prostějované. Schuster míč přikryla v klidu rozehrál na Janíčka.
36'
Roh domácích.
35'
Slaninka hraje dnes velmi dobře. Udržel míč a našel před bránou Kroupu, ten už ale v pádu, zády k bráně navíc, zakončit nemohl.
35'
Bréda teď zabrnkal divákům na nervy. Dlouho si hrál s míčem a nebezpečně ho napadal Pašek. Nakonec Bréda situaci ustál a posílá dlouhý lob pryč.
33'
Rozehraná standartka končí pro hosty neslavně. Zhykol se otřel o Mikulu, ten se hned s řevem kácí. Ale sudí nechává hru pokračovat a nabádá kapitána Vítkovic, aby vstal.
33'
Cverna s řevem končí na trávníku. Míče se ujímají Vítkovice.
32'
Prostějov stále u míče. Hostující celek si na něj už nějakou dobu nešáhl.
31'
Zhykolův roh lízl nohou Schuster a způsobil nemalý zmatek před hostující bránou. Nakonec ale Vítkovice vykopávají a osvobozují se.
30'
Poprvé se žlutí na straně Vítkovic. Kartu za faul v rohu hřiště vidí Martin Končal.
29'
...protiakci ale s přehledem likviduje Schuster.
29'
V rkátké chvíli dvě ztracené nahrávky od Zhykola.
28'
Kroupa si rychle zklepl balon, předal Zhykolovi, jeho následná nahrávka ale míří do ztracena.
27'
Domácí se teď snažili rozehrát dlouhou křižnou nahrávkou Koudelky. To se jim sice nepodařilo, ale míč udrželi.
27'
Další akce hostí, tentokrát sražená za brankovou čáru. Uvidíme roh.
26'
Vasiljev si dlouho hrál s míčem a dostal se až na dostřel brány. Přetáhl to ale a dva metry před velkým vápnem přichází o míč.
24'
Domácí se ale nyní musí stáhnout. Píšťalka rozhodčích přisoudila míč soupeři.
23'
Polák pořádně prohnal Koudelku, ten ale nastartoval a míč na čáře stihl. Následně poslal centr na bližší tyč, Kroupa ho ale proběhl a nikdo jiný se u brány nenacházel.
23'
Sus na středu hřiště přichází o míč. A zpátky se k němu domácí dostali pomocí faulu.
22'
Dlouhou rozehrávku Šustra odvrací Biolek hlavou do autu.
21'
Zhykol rozehrál přes Kroupu, ten po kontaktu padá. Hned se snažil rozehrát, nepočkal ale, až míč bude stát. A píská se opět.
20'
Menší zmatky v obraně Prostějova. Schuster se snažil nebezpečí odvrátit dlouhou a prudkou přihrávkou, ta ale končí na ose na nohách hostí. Ti ale po další půlminutě kombinování přichází o míč.
20'
Útok domácích končí u Slaninky. Ofsajd.
19'
Motyčka se snažil rychle hlavou rozehrát, míč ale skáče do autu.
19'
Hosté nyní posílají míč za brankovou čáru, ale hodně daleko od domácí svatyně. Prostějov se téměř zadarmo dostává k míči.
18'
Vidíme zatím pěkné, ofenzivně vedené utkání na obě strany. Snad tenhle dojem vydrží.
17'
Zhykol udržel míč a byla z toho velká šance. Dalekonosnou nahrávku totiž díky tomu mohl na vzdálenější tyč poslat Slaninka. Míč si našel ve vzduchu Kroupa, ale poslal ho těsně nad.
17'
Následný balon ze standardky odklání hlavou Kroupa.
16'
První žlutá karta v zápase. Dostává ji Sus.
16'
Slaninka poslal míč Koudelkovi, toho ale předskočil Celba. Domácí faulují.
15'
Pěkná rána Koudelky. Potáhl si míč na osu hřiště, mířil na pravou tyč. Tu ale zhruba o metr, metr a půl míjí.
15'
Dlouhý balon sbírá brankář Šustr. A s rozehráním neváhá.
14'
Záhy ale domácí, bílomodří, u míče zpět. Rozehrává Slaninka.
14'
Domácí pár metrů za půlící čárou ztrácí po faulu míč. A stahují se k Brédovi.
13'
Polák i Kroupa, oba si nyní na středu hřiště zkusili vzdušný souboj. Nakonec ale u míče hosté.
12'
Šteigl vybojoval míč, nahrál lépe postavenému Zhykolovi, který do strany posunul na Kroupu. Domácí kapitán ale nastřelil levou tyč.
11'
Pašek si dlouze zpracovával ve vápně míč. Ale byl v obklíčení a brzo o něj přišel.
11'
Tak Slaninka už v pořádku na nohách. V místě přerušení rozehrál Prostějov Koudelkou, dlouhý balon ale odvrátila obrana hostí.
10'
Akce domácích, která zaváněla pohlednou kombinací, končí na kopačce Kroupy. Předtím už ale ulehl na trávník Slaninka s bolestivou grimasou.
9'
Polák nejdříve na čáře přešel jeden na jednoho. Následná křižná nahrávka už adresáta nenašla.
8'
Celba faulován, Prostějov stále přikován na své půlce hřiště.
8'
Domácí senyní už dlouho nemohou vymotat z vlastní půlky hřiště.
7'
Záhy se ale podobně vede i soupeři. Slaninka hází aut blízko středové čáry.
7'
U míče Polák, který se snažil rozehrát na levé křídlo. Míč se mu ale nabalil na kopačku a končí v autu.
6'
Přízemní centr Pašky nikdo netrefil. I když před bránou hlídkovali hned dva hráči Vítkovic.
5'
Tak i hosté si připsali velkou šanci. Pašek prodloužil a společně s Vysliljevem zakombinoval. Následně šla nahrávka na osu hřiště, na Ožvoldu. Hostující hráč ale netrefil ze skvělé pozice ideálně, míč možná lehce lízl tyč a končí mimo.
4'
U míče hosté. Začínají na jistotu odzadu.
4'
Janíček nejdříve špatně rozehrál, ale následnou akci sám zmařil a zaváhání tak napravil.
3'
Šteigl se vysmekl svému strážci a Prostějov šel do přečíslení. Domácí dvanáctka následně poslala míč do strany na Kroupu. Ten zpracoval a střílí, ovšem do boční sítě.
2'
Prostějov v ofsajdu, hrají hosté.
2'
A záhy si ho zopakují.
1'
Koudelka nadvakrát získal míč pro Slaninku. Ale ten poslal míč o soupeře za čáru. Roh domácích.
1'
První souboj zápasu a v něm Slaninka s Olvodžou. Úspěšnější hostující hráč, získal aut.
1'

1. SK Prostějov: Bréda – Slaninka, Polák, Kroupa (C), Koudelka – Šteigl, Biolek, Sus, Žikol – Janíček, Schuster.

MFK Vítkovice: Šustr – Matěj, V. Cverna, Končal, Ožvolda – Pašek, Vasiljev, Hýbl, Motyčka – Celba, Mikula (C)..
Dobrý den, vítám vás u on-line přenosu z Prostějova. za malou chvíli zde začne zápas sedmého s osmým, čili Vítkovic s domácím Prostějovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.