Fotbalová národní liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Prostějov - 22. září 2018   10:15

Sokolov
Sokolov
2' A. Ševčík  • 25' Liener  • 81' Liener
3:0
(2:0)
Prostějov
Prostějov
Sokolov
Belaň – Mišůn, Mejdr, O. Ševčík, A. Čihák – Glaser (C), Štípek (79. Ruml), Liener (87. Hlavatý), Vávra – Jakub Dvořák II., A. Ševčík (74. Voleský).
Jakub Dvořák I. – Machek, Beránek, Voleský, Vašíček, Hlavatý, Ruml.
Váňa – Kubec, Kožár
Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov
545 diváků
Prostějov
Bréda – Machynek, Schuster, Slaninka, Polák – Pančochář (46. Pernackyj), Koudelka, Žikol (71. M. Kovařík), Sus – Píchal (59. Hapal), Kroupa (C).
Jícha – Hapal, Šteigl, Fládr, Langer, Pernackyj, M. Kovařík.

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu vše, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou. Přeji hezké sobotní odpoledne.
Sokolov po zásluze poráží Prostějov 3:0! Je to překvapivý výsledek, jelikož Prostějovu patřila čtvrtá příčka v tabulce, naopak Baník se relativně trápil. Ovšem v posledních kolech předvedl zlepšený výkon a potvrdil progres i dnes! Svěřenci Pavla Horvátha dominovali celých devadesát minut a berou naprosto zasloužené tři body. Západočeši předčili hosty ve všech ohledech a byli i produktivní.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 20:16.
90+4'
90+4'
Domácí v klidu zastavili rychlý protiútok Moravanů, pokusili se zaútočit, ale neuspěli.
90+3'
Sokolov drží balon na útočné polovině a v posledních minutách se už bude snažit jen o udržení čistého kontra pro gólmana Belaně.
90+1'
Závar v pokutovém území, nikdo z hráčů Prostějova se však nedostal k odraženému míči a tříbrankové vedení Baníku stále platí!
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Faul ve středu hřiště, Prostějov u míče a může se ještě pokusit docílit alespoň čestného gólu.
88'
Hlavatý se v pokutovém území dostal k odraženému míči, ale z dobré pozice napálil jen obránce.
88'
Baník kontroluje závěr zápasu s naprostým poklidem, Západočeši drží míč na útočné polovině a hosty pustili do jediné šance v zápasu.
87'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází střelec dvou branek Erik Liener, přichází Michal Hlavatý.
86'
Domácí kapitán se nakonec zvedá a pokračuje ve hře.
85'
Žlutou kartu dostává Jan Koudelka (1. SK Prostějov).
85'
Dva hráči Sokolova zůstávají ležet na trávníku a Glaser zřejmě bude muset být ošetřován.
85'
Bréda to měl na druhé straně složitější, z rukou mu vypadl míč po centru z levé strany, ale domácí to nepotrestali.
84'
Vysoký centr z levé strany v klidu sebral ze vzduchu brankář Belaň a prozatím drží čisté konto.
84'
Dnešní utkání sleduje 545 diváků.
83'
Sokolov pokračuje v aktivitě a měl k dispozici rohový kop, ten však hosté odvrátili.
81'
Sokolov právě vstřelil branku!
Centr Vávry byl sice odvrácen, ale k odraženému míči se dostal za hranicí šestnáctky ERIK LIENER, který prožívá parádní zápas a výtečnou střelou nedal Brédovi šanci! Vypálil prudce do levého horního rohu a je to 3:0, definitivně rozhodnuto!
80'
Žlutou kartu dostává Martin Slaninka (1. SK Prostějov), za ostrý skluz na Rumla, přímý kop pro Baník z pravé strany od postranní čáry.
79'
Sokolov drží míč a přesně to mu stačí. Západočeši v klidu kontrolují dvoubrankový náskok.
79'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Ondřej Ruml.
77'
Voleský se tlačil k hlavičce, ale přes obránce nezakončil pořádně a odražený míč v klidu kryje Bréda.
77'
Rychlý brejk Baníku byl nakonec zpomalen, Liener však dobře posunul míč na Mejdra, který ovšem nedokázal vypálit přes obránce, je z toho alespoň roh pro domácí.
76'
Hostům nevyšla další akce středem a čas se jim rychle krátí. Sokolov brání opravdu precizně a pokud v tomto utkání nevybojuje tři body, bude to veliká ztráta!
74'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Adam Ševčík, přichází Patrik Voleský.
73'
Jan Koudelka trefil jen zeď, k dorážce z podobné pozice z hranice vápna se dostal Machynek, ovšem levačkou z voleje branku o kousek přestřelil!
72'
Závar kolem pokutového území, po kterém následoval faul těsně před šestnáctkou na střílejícího Jana Koudelku. Zajímavý přímý kop pro Moravany!
71'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Dmytro Žikol, přichází Marián Kovařík.
70'
Mejdr nedostihl dlouhou přihrávku na pravou stranu, autové vhazování pro Prostějov. Ten by však měl velmi rychle začít pořádně útočit, nebo odjede ze západu Čech bez bodu.
69'
Glaser si při zpracování míče za hranou šestnáctky pomohl rukou, ovšem hostů se protiakce nevydařila a znovu budou muset vynaložit síly na vybojování míče.
68'
Ofsajd i na druhé straně. Prostějov stále čeká na pořádnou šanci a čas se mu rychle krátí.
67'
Domácí však nerozehráli vůbec dobře, špatný centr mířil do ofsajdu.
67'
Žlutou kartu dostává Martin Sus (1. SK Prostějov). Sus si přidržel Vávru a kromě žluté karty zavinil i zajímavý přímý kop pro Sokolov z levé strany.
66'
Štípek dostal dobrý pas na levou stranu, ale přes obránce nepřešel a navíc nevyslal ani dobrou zpětnou přihrávku.
65'
Aleš Šustr se zvedá, je velmi otřesen, ale zdá se, že bude v utkání pokračovat.
64'
Jeden z hostujících hráčů je ošetřován a nevypadá to s ním dobře.
63'
Adam Ševčík napadáním vybojoval míč a přetaženým centrem našel Davida Štípka, toho však zradilo zpracování a hosté balon odvrátili do autu.
62'
Polákův nákop na nabíhajícího Koudelku neprošel, Moravané ovšem pokračují v ofenzivě.
61'
Prostějov útočí a snaží se o snížení, to se mu zatím nedaří.
61'
Žlutou kartu dostává David Štípek (FK Baník Sokolov), za zastavení rychlého brejku hostí.
60'
Žlutou kartu dostává Jan Polák (1. SK Prostějov), za šlapák ve středu hřiště.
59'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází syn bývalého trenéra Sparty Lukáš Hapal.
59'
Hostům se sice povedlo odcentrovat, ale s tímto míčem si Sokolov poradit.
57'
Dvořákův centr mířil na zadní tyč, kam si nabíhalo hned několik hráčů Baníku, ale nikdo míč netečoval a nenasměroval na branku.
56'
Žlutou kartu dostává Dmytro Žikol (1. SK Prostějov).
56'
Liener se snažil projít po pravé straně, byl zastaven a je tu zajímavá standardka pro Sokolov!
56'
Přihrávka na levou stranu na Koudelku mířila pouze do ofsajdové pozice.
55'
Slaninka se dostal k centru z levé strany, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů, naopak Čihák sklepl míč pro Belaně.
54'
Ševčíkův centr nadvakrát dokázal zkrotit Bréda, u míče tedy Prostějov.
54'
Koudelka rovněž zkusil střelecké štěstí z dálky, pravačkou z levé strany ovšem minul přední tyč.
53'
Centr Vávry na zadní tyč zvládli hosté odvrátit.
52'
Sokolov však vzápětí vybojoval rohový kop.
52'
Domácí se také pokusili zaútočit, Mejdr si navedl míč ke střele z dálky, ale jeho ráně scházela razance i přesnost, zamířil pouze doprostřed branky.
51'
Čihák ovšem centr odvrátil a následná rána z voleje z nouze prolétla vysoko nad brankou a skončila někde v ulicích Sokolova.
50'
Píchal vybojoval pro Moravany rohový kop, Prostějov vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně.
49'
Na Slaninkův centr z levé straně Belaň nedosáhl, ale Baník zachránili stopeři, kteří míč odvrátili do bezpečí.
48'
Centr hostů nebezpečně proskákal pokutovým územím, ale nikdo míč netečoval a balon nakonec skončil vedle levé tyče.
48'
Žlutou kartu dostává Petr Glaser (FK Baník Sokolov), za skluz na Poláka.
47'
Útočný faul hostů, Beláň s rozehrávkou rozhodně nespěchal.
46'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Josef Pančochář, přichází Olexandr Pernackyj.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:20.
Sokolov v první půli šokoval Prostějov aktivní hrou a rychlým přechodem do útoku, navíc skvěle brání a po zásluze vede 2:0. Rychlý brejk už ve 2. minutě Liener sice neproměnil, ale z dorážky se prosadil Adam Ševčík. Erik Liener si navíc spravil chuť o chvíli později, když hlavou překonal Brédu podruhé.
45'
44'
Koudelkův centr skončil v rukavicích gólmana Belaně.
44'
Prostějov v závěru poločasu aktivnější a vybojoval rohový kop, který rozehraje mistr světa i Evropy v malém fotbale Jan Koudelka.
43'
Baník však zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl Vávra.
42'
Píchal fauloval domácího hráče ve středu hřiště, zaútočit může znovu Sokolov.
40'
Přihrávka z levé strany prošla až do pokutového území k Machynkovi, který z úhlu poslal na malé vápno střílený centr, který nikdo netečoval a míč skončil mimo branku!
39'
Domácí se ubránili závaru v pokutovém území, následoval ještě nepovedený pokus zpoza vápna, Belaň byl bez práce.
38'
Další zajímavá akce Sokolova, kterou táhl David Štípek a z dobrých třiceti metrů vypálil, Bréda ovšem opět zasahovat nemusel, balon proskákal kolem levé tyče.
37'
Stanislav Vávra si při rychlém brejku navedl míč blíže k ose hřiště a vypálil přes obránce po zemi, o kousek minul levou tyč!
36'
Jakub Dvořák faulován ve středu hřiště, ale Moravané opět nedokázali projít blíže k šestnáctce. Naopak se musejí rychle vracet.
35'
Prostějov se ubránil akci Dvořáka na levé straně a zmocnili se míče.
34'
Glaser faulován na půlící čáře, Baník může znovu kombinovat. Nikam vyloženě nespěchá, s vedením 2:0 může být naprosto spokojen, ale nesmí se nechat uchlácholit a dál bojovat.
33'
Liener se snažil na levé straně obejít Suse, ale pomohl si rukama, sudí odpískal útočný faul.
32'
Když už Prostějov mohl zaútočit nadějně středem hřiště, tak Žikol o míč přišel a navíc hned fauloval.
31'
Rozehrávající hráč však při centr podklouzl a odehrál ho za brankovou čáru.
30'
Střílený centr Štípka z levé strany odvrácen, Sokolov však pokračuje v obléhání hostujícího pokutového území a budou mít k dispozici rohový kop.
29'
Prostějov se tentokrát dostal alespoň k centru z pravé strany, Belaň však bez problémů kryje.
29'
Další zajímavý míč do šestnátcky, na skákavý pas si nabíhal Adam Ševčík, dříve byl však u balonu brankář Bréda.
27'
Akce Moravanů po pravé straně nebyla úspěšná stejně jako většina útočných pokusů. Sokolov zatím hraje překvapivě dominantně.
25'
Velmi pěkně sehraná akce Sokolova a je to 2:0! Na povedený centr šajtlí z pravé strany si naskočil ERIK LIENER a hlavičkou poslal míč do sítě k pravé tyči mimo dosah marně se natahujícího Brédy! Baník v posledních minutách dominoval a tohle je zasloužená druhá odměna.
24'
Martin Sus odvrátil další centr do šestnáctky, Prostějovu se ovšem nepovedlo zaútočit. Baník je zatím aktivnější a více drží míč, také po zásluze vede už od 2. minuty.
23'
Centr do šestnáctky hosté odvrátili pouze k záložníkovi Sokolova, který hned míč napálil směrem na branku, ranou z voleje přestřelil.
23'
Faul ve středu hřiště a k míči se vrací Sokolov.
22'
Hosté chtěli vyrazit do rychlého brejku, ovšem Machynka si nedokázal obhodit obránce na pravé straně.
21'
Prostějov s velkými obtížemi pronikl do strany pokutového území, ale tam se do šance nedostali, je z toho pouze odkop od Belaňovy branky.
20'
Centr na přední tyč hosté bez problémů odvrátili, vzápětí přišel další míč do šestnáctky, ale tentokrát ho lapil do rukavic Bréda.
19'
Rohový kop pro Baník.
18'
Žikolův centr byl prodloužen hlouběji do pokutového území, ale tam byla úspěšnější defenziva Sokolova.
18'
Slaninka faulován u postranní čáry, standardka pro Prostějov z levé strany.
17'
Bredův dlouhý výkop přelétl Píchala a Kroupu. Hraje se teď převážně ve středu hřiště bez větších šancí.
15'
Dlouhý nákop Prostějova mířil na Kroupu do ofsajdu.
14'
Hostů se nepovedla akce na levé straně, pas na Píchala nebyl přesný, Belaň bude odkopávat od branky.
13'
Stanislav Vávra nedokázal projít po levé straně, ale hned o chvilku později se dostával do další šance, ovšem prodloužený pas na něj mířil do těsného ofsajdu!
12'
Faul ve středu hřiště a útočit mohou znovu domácí.
11'
Žlutou kartu dostává Adam Čihák (FK Baník Sokolov), za zastavení rychlého brejku hostí.
10'
Centr Jakuba Dvořáka sražen do autu, Sokolov stále usazen na útočné polovině.
9'
Baník se zmocnil míče a může po faulu na útočné polovině znovu zkusit ohrozit Brédu.
8'
Prostějov se osmělil, ale další centr do šestnáctky sebral gólman Belaň.
7'
Na centr Machynky z pravé strany si naskočil kapitán Kroupa, hlavou z dobré pozice ale zamířil pouze do míst, kde byl připravený Belaň!
6'
K hlavičce se dostal jeden z domácích hráčů, zamířil ovšem kousek nad břevno!
5'
Přihrávku Adama Ševčíka si hosté pohlídali a odvrátili míč na rohový kop.
4'
Domácí se snažili útočit po pravé straně, ale Prostějov byl tentokrát pozorný.
2'
To jsou věci! Už ve druhé minutě jde Sokolov do vedení! Čerstvá posila Baníku Liener unikl po levé straně Susovi, střelou ještě Brédu nepřekonal, ale míč se odrazil pouze k ADAMU ŠEVČÍKOVI, jenž už měl jednoduchou práci a doklepl míč do sítě!
2'
Výkop měli hosté, o míč sice rychle přišli, ale vzápětí přišla neúspěšná akce Baníku po pravé straně
1'
Hráči obou celků jsou již na hrací ploše, Prostějov hraje klasicky ve světle modrých dresech, Sokolov ve žlutých.

FK Baník Sokolov: Belaň – Mišůn, Mejdr, O. Ševčík, A. Čihák – Glaser (C), Štípek, Liener, Vávra – Jakub Dvořák II., A. Ševčík.
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Machek, Beránek, Voleský, Vašíček, Hlavatý, Ruml.

1. SK Prostějov: Bréda – Machynek, Schuster, Slaninka, Polák – Koudelka, Pančochář, Žikol, Sus – Píchal, Kroupa (C).
Náhradníci: Jícha – Hapal, Šteigl, Fládr, Langer, Pernackyj, M. Kovařík.

Rozhodčí: Váňa – Kubec, Kožár.
Ve vzájemných zápasech z předminulého rohu byl vždy úspěšnější domácí tým. Nejprve Sokolov vyhrál 1:0, stejným výsledek pak uspěl i Prostějov. Loni se však celky nepotkaly. Kdo uspěje tentokrát? Bude to nováček z Moravy hrající ve skvělé formě, nebo zvedající se Západočeši?
FK Baník Sokolov
Loni sedmému celku tabulky se zatím letos tolik nedaří. Po osmi kolech mají na kontě svěřenci Pavla Horvátha osm bodů za dvě remízy, dvě výhry a čtyři porážky. Prvního vítězství se Baník dočkal až v šestém kole na hřišti nováčka z Chrudimi, kde vyhrál 2:1. Hned v dalším kole navíc doma udolal 1:0 Žižkov a rázem bylo v Sokolově veseleji. Poslední duel však Západočeši nezvládli, na půdě posledního Třince se neprosadili a prohráli 0:2.
Sokolov inkasoval dvanáct branek a sedm jich vsítil. Na gólech se prosadilo šest různých hráčů, jediný záložník Jan Kosak se prosadil dvakrát.
1. SK Prostějov
Moravané se po roční pauze opět probojovali do FNL a zatím se jim daří nad očekávání! Prohráli pouze jednou, čtyřikrát vyhráli a třikrát remizovali. Jediná porážka přišla ve čtvrtém kole na hřišti favorizovaných Českých Budějovic, od té doby Prostějov uhrál bezbrankovou remízu s Hradcem, porazil 2:1 Brno, 1:0 vyhrál ve Znojmě a naposledy udolal stejným výsledkem doma i Ústí nad Labem! Rozhodně žádný lehký los, ovšem Prostějov skutečně září a v tabulce se drží na pátém místě.
SK zatím vstřelilo jen devět branek a nemá žádného snajpra na čelních pozicích tabulky, na gólech se podílelo hned osm hráčů. Jediný Jan Koudelka vsítil dvě branky a je nejlepším střelcem týmu.
Přeji krásné sobotní dopoledne, vítejte u utkání 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém FK Baník Sokolov vyzve 1. SK Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.