Fotbalová národní liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Táborsko - 25. srpna 2018   10:15

Třinec
Třinec
12' Reintam
1:1
(1:1)
Táborsko
Táborsko
41' Ch. Frýdek
Třinec
Adamuška – Kušnír (C), Mravec, Reintam, Ilko – Schwendt (55. Joukl), R. Vaněk I., Janošík (84. M. Čelůstka), Šumbera – Samiec, Dedič (78. Hejný).
Paleček – Joukl, Hejný, M. Čelůstka, Omasta.
Adámková – Novák, Dresler.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
620 diváků
Táborsko
Toma – Navrátil (C), M. Kučera, Ngimbi, Klusák – Šandera, Ch. Frýdek – Ndiaye (78. Musiol), Kopřiva, P. Pilík (46. Pfeifer) – Vandas (84. Prošek).
Zadražil – Zárybnický, Prošek, Musiol, Pfeifer, Březina, Berešík.

Z třineckého fotbalového stadionu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Další utkání sehrají Slezané už ve středu, kdy na stadionu v Ostravě-Vítkovicích se střetnou v derby s místním MFK. Utkání začíná v 18 hodin.
Domácí fotbalisté i přes bodový zisk zůstávají v tabulce Fortuna:národní ligy poslední. Táborsko se po remíze 1:1 posunulo o příčku výš na 11. místo, ale Vlašim, Znojmo a Žižkov mají své zápasy před sebou.
Je konec. Třinečtí získávají první bod v sezóně, ale podle výrazů v tvářích se dá jednoznačně říct, že je to ztráta. Domácí byli v úvodu jasně lepší, vytvořili si několik situací, ale proměnili pouze jednu. To je nakonec stálo vítězství, neboť v závěru první půle napřáhl ke střele Frýdek a vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas už nabídl vyrovnané utkání bez vítězného efektu na jedné či druhé straně. Táborsko tak po druhé v historii boduje na třineckém stadionu.
90+4'
90+4'
Třinecký útok je v závěru neplodný. Hráčům chybí energie na závěr.
90+3'
Před třineckou šestnáctkou se rodil nebezpečný protiútok, který uhasil až rázným odkopem brankář Adamuška.
90+1'
Po centru z levé strany se k hlavičce propracoval Kopřiva, ale míč usměrnil pouze nad břevno.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
88'
Šumberův centr z přímého kopu našel v pokutovém území nohu Hejného, jenže čerstvý třinecký útočník nedokázal balón usměrnit do prostoru brány.
86'
Nepovedené střela Navrátila z třiceti metrů končí až za ochrannou sítí postavenou za zády brankáře Adamušky.
84'
Střídání v obou týmech. Martina Janošíka nahradil Marek Čelůstka a v táborském týmu vyměnil Pavla Vandase Václav Prošek.
84'
Joukl skluzem zastavil útok soupeře.
82'
Frýdek mohl rozhodnout! Od levého praporku se vydal před bránu, dostal trochu prostoru a tak prudce po zemi vystřelil! Gólman Adamuška jeho těžkou střelu chytil! Domácí diváci si hluboce vydechli.
80'
Dnešní utkání sleduje 620 diváků.
79'
Po faulu na Frýdka se zažlutilo před domácím Richardem Vaňkem.
78'
Střídání v třineckém celku. Hřiště opouští René Dedič a nahrazuje ho Karel Hejný. Ke změně došlo také v táborské ofenzívě. Ibrahimu Ndiayeho nahradil Zbyněk Musiol.
76'
Joukl tančil s míčem na hranici šestnáctky, ale nedokázal prostřelit modrobílou obranu. Na druhé straně musel Adamuška zasáhnout proti střele Ndiayeho.
74'
Janošík se uvolnil na pravé straně, ale odcentroval do míst, kde se jako první k míči dostali hosté.
71'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Dedič, ale jeden z třineckých hráčů hrajících aktivně byl v době hlavičky útočníka v ofsajdu. Hra je přerušena, u míče bude gólman Toma.
70'
Po přihrávce Kušníra se kolem svého obránce obtočil Dedič, ale střelou z kroku nepřekonal Tomu. Roh pro Třinec.
69'
Ndiaye se z hranice vápna otočil kolem třineckého hráče a prudce vystřelil, míč jen o pár decimetrů minul spojnici pravé tyče a břevna!
67'
Domácí akci po pravé straně zastavil až blok táborského hráče po centru Kušníra. Roh pro domácí celek.
65'
Po faulu na Šumberu byl blízko vyhození ze hřiště Ndiaye. Rozhodčí Adámková si nakonec druhou žlutou kartu odpustila a táborského hráče nechala ještě na hřišti.
64'
Žlutou kartu obdržel po faulu na Ndiayeho třinecký záložník Petr Joukl.
62'
Ani z tohoto kopu gólově nezapršelo. Nákop na přední tyč hlavičkoval před Reintamem jeden z táborských hráčů.
61'
Janošíkův centr z levé strany zablokoval Šandera a je tady další roh pro Třinec.
60'
Další zákrok musel předvést gólman Toma, když zneškodnil střelu z pravé strany.
59'
Oba postižení využili služeb lékařského týmu a nechali se ošetřit.
58'
První standardní situace domácím nevyšla, po Šumberově rozehrávce z levé strany se na hranici vápna opřel do míče Vaněk a jeho pumelici gólman Toma se štěstím vyboxoval. Následně došlo ke střetu Šumbery s Ndiayem, po kterém Adámková přerušila hru.
56'
Po faulu na Samiece inkasoval žlutou kartu táborský Jakub Navrátil.
55'
Petr Joukl se před sezónou neobjevil na soupisce A-mužstva. Zkušený záložník se stal hrajícím trenérem juniorského celku. Dnes si však připíše svůj 239. ligový start v třineckém dresu. Vystřídal Matěje Schwendta.
55'
Táborští jsou výrazně aktivnější než v první půli. Domácí budou reagovat střídáním.
53'
Nepříjemný balón vyslal ze své kopačky ŠANDERA. Centr ke vzdálenější tyči Reintam odvrátil, vzápětí brankář Adamuška vyboxoval pokus Vandase z levé strany.
52'
Vaňkův nákop od rohového praporku přizvedl v pokutovém území jeden z táborských hráčů a zamezil tak gólové šanci domácích, neboť za ním už číhal Dedič.
52'
Po kličkované Janošíka na levé straně, Šandera vložil nohu do centru třineckého záložníka a dopřál domácím rohový kop.
51'
Adamuška musel zasáhnout proti nepříjemně letícímu balónu z kopačky Frýdka.
50'
Nepříjemná zpětná přihrávka v podání třineckých fotbalistů před táborskou bránou nikoho z domácích nenašla.
48'
Po dlouhém autu se k balónu v pokutovém území dostal Pfeifer, ale lehkým bodnutím poslal balón vedle třinecké brány.
46'
Do druhého poločasu už nenaskočil Pavel Pilík, kterého v táborském týmu nahradil Lukáš Pfeifer.
46'
V úvodu utkání jsme viděli jednoznačnou převahu domácích, která vyústila ve vedoucí gól Třince. Poté se osmělili hosté a v závěru první půle Frýdek vyrovnal na 1:1.
45+2'
45+2'
První půle už se jen dohrává.
45+1'
Po faulu Šandery zůstal na trávníku třinecký Šumbera. Naštěstí se zvedl ze hřiště a pokračuje ve hře.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
44'
Nepovedený nákop Schwendta z pravé strany končí u brankáře Tomy.
43'
Janošík zavelel k útoku po levé straně, ale před centrem ho skluzem obral o míč Šandera.
41'
Táborsko právě vstřelilo branku!
To je nečekané! Zpoza šestnáctky se do míče opřel pravačkou CHRISTIAN FRÝDEK a krásnou střelou k levé tyči vyrovnává na 1:1!
40'
Táborsko se vydalo do protiútoku ve třech proti dvěma, míč obdržel na levé straně Vandas, napřáhl se ke střele a po zemi vypálil. Domácí zachránil od vyrovnání skluz kapitána Kušníra, který balón odrazil na rohový kop.
40'
Ilko s Janošíkem překombinovali útočnou akci na levé straně hřiště a po nepřesné přihrávce jim utekl míč do autu.
39'
První gólová šance na straně Táborska. Vandas odcentroval z levé strany ke vzdálenější tyči, Adamuška míč promáchl, jenže hlavičkující Ndiaye poslal míč pouze do reklamního panelu vedle pravé tyče!
39'
Na druhé straně Kušnír odzbrojil od míče Vandase.
38'
Standardní situace Táborska nebyla úspěšná, domácí založili rychlý brejk, který na polovině ukončil úspěšným obranným zákrokem Ngimbi.
36'
Dedič si krásně prohodil míč kolem Navrátila a byl před gólmanem. Toma však rychle vylétl z brány, položil se na zem a v pádu vypíchl Dedičovi míč.
34'
Šumbera rozehrál standardní situaci na Reintama, ten hlavou netrefil bránu. Vzápětí si rozhodčímu stěžoval na držení protihráče. Píšťalka Adámkové zvuk přerušující hru nevydala.
33'
I druhý černoch v táborském dresu Martin Ngimbi má již na svém kontě žlutou kartu. Ngimbi nedovoleně zastavil Samiece.
31'
Samiec zkoušel po pravé straně přejít přes dva soupeře, ale Ngimbi mu na poslední chvíli ukopl míč.
30'
Po autovém vhazování Klusáka před třineckým vápnem se do míče opřel Kušnír a odkopl míč na soupeřovu polovinu. Hosté musí zakládat další útok.
29'
Hosté se na chvíli přestěhovali na útočnou polovinu.
24'
Nákop Šumbery do pokutového území nepřinesl úspěch.
21'
Třinečtí jsou stále u míče a soupeře téměř nepouštějí na vlastní polovinu.
18'
Tak to je zápas! Tleskají nejen fanoušci, ale i diváci! Centr Šumbery z levé strany si na prsa zpracoval Dedič, zpětnou přihrávkou našel rozběhnutého Janošíka, který tvrdou střelou do pravého horního rohu přestřelil táborskou bránu!
16'
Janošík odcentroval pravačkou ke vzdálenější tyči, Šumbera mohl zakončit, ale netrefil bránu a ve skluzu nedopravil míč do sítě ani Samiec! Tribunou to jen zahučelo!
14'
Rohový kop tntokrát na druhé straně. Balón se po odrazu od Vaňkovy hlavy dostal k brankáři Adamuškovi. Třinecký gólman byl při zákroku ještě faulován.
12'
Třinec právě vstřelil branku!
Rohový kop Šumbery našel hlavu Dediče, jeho střelecký pokus brankář Toma vyrazil před sebe, ale u míče se jako první ocitl MIKK REINTAM a dokopl balón do prázdné brány – 1:0!
12'
Janošíkův průnik po pravé straně zastavil skluzem Ngimbi a nabídl Třinci další rohový kop.
10'
Rohový kop Šumbery hráči v modrých dresech odvrátili do bezpečí.
9'
Po centru Šumbery se do rybičky položil kapitán Kušnír a hlavou jen o fous minul pravou tyč táborské brány!
6'
Faul na Mravce rozhodčí Adámková ocenila žlutou kartou pro Ibrahima Ndiayeho.
2'
Nebezpečná tečovaná střela Janošíka zpoza šestnáctky, brankář Toma měl co dělat, aby míč vyboxoval zpět do hřiště!
1'

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Kušnír (C), Mravec, Reintam, Ilko – Schwendt, R. Vaněk I., Janošík, Šumbera – Samiec, Dedič.
Náhradníci: Paleček – Joukl, Hejný, M. Čelůstka, Omasta.

FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil (C), M. Kučera, Ngimbi, Klusák – Šandera, Ch. Frýdek – Ndiaye, Kopřiva, P. Pilík – Vandas.
Náhradníci: Zadražil – Zárybnický, Prošek, Musiol, Pfeifer, Březina, Berešík.

Rozhodčí: Adámková – Novák, Dresler..
Třinec a Táborsko společně napíšou patnáctý díl vzájemného zápolení. V předešlých čtrnácti duelech se téměř vždy radoval domácí celek. Pouze jedno utkání skončilo remízou. Stalo se tak na stadionu Rudolfa Labaje na podzim roku 2013.

Poslední vzájemné utkání se uskutečnilo v Třinci a to v rámci akce Víkendu otců. Oba týmy nabídly divákům šest gólů. Táborsko se dostalo do vedení, ale domácí dvěma góly Šumbery a Dediče a jedním Juřeny výsledek zcela otočili a zvítězili 5:1.
Nezmínili jsme ještě dvě nové posily domácího týmu. Před zápasem s Pardubicemi posílili Třinec bývalý reprezentant Ondřej Kušnír a talentovaný útočník Matěj Schwendt. Táborsko také posílilo. Před tímto duelem přišel z pražské Sparty David Březina.
Vedení třineckého klubu se v letní přestávce snažilo udržet kádr pohromadě. Z klíčových hráčů odešel pouze útočník Václav Juřena, který si to namířil do Opavy. Čtveřice odchozích Ižvolt, Masař, Celba, Hykel příliš příležitostí v jarní části nedostávala.

V letní přípravě se zaskvěl záložník Tomáš Omasta, který přišel z Havířova. Slušně střílel také Karel Hejný z Olympie. Menší problémy měl obránce Michal Mravec. Slezanům vyšla příprava velmi dobře a z šesti zápasů neprohráli jediný.

O to větším překvapením je vstup do nového ročníku. Tým trenéra Jiřího Nečka nemá po pěti kolech ani bod. Prohrál v Budějovicích 1:3, doma s Prostějovem 0:2, v Ústí nad Labem 0:1, doma s Pardubicemi 1:2 a naposledy ve Znojmě 0:2.

Jediné vítězství si připsal v 1. kole MOL Cupu, kde zdolal účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy z Rýmařova 1:0 a v dalším kole se může těšit na Petřkovice.
Táborsko v letní přestávce výrazně obměnilo kádr. Tým opustili především Matěj Mršič (České Budějovice) a Aleš Nešický. Místo nich na jich Čech zamířili mladí hráči, kteří se nedostali na prvoligovou soupisku. Jedinou výraznou posilou je záložník Pavel Pilík, který na podzim působil v Ústí nad Labem.

I přes oslabení je tým z Tábora po pěti kolech na 11. místě. Čtyři body uhrál v domácích zápasech, když zvítězil nad Vítkovicemi 4:2 a remizoval s Vlašimí 2:2. Duely s Hradcem Králové, ve Varnsdorfu a v Jihlavě prohrál.
Přeji vám příjemný páteční večer ze slezského města. Zítra v dopoledních hodinách se na stadionu Rudolfa Labaje střetnou dva týmy, které neuhrály ani bod. Pro hosty to platí na soupeřově hřišti, pro domácí v celé sezóně. Zápasem vás provede Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.