Fotbalová národní liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Chrudim - 21. září 2018   17:00

Vítkovice
Vítkovice
22' Celba  • 88' Mišinský
2:1
(1:1)
Chrudim
Chrudim
12' Kesner
Vítkovice
Šustr – Celba (67. Mišinský), Mikula (C), V. Cverna, Holiš (46. Matěj) – Pašek, Motyčka (81. Ožvolda), Súkenník, Vasiljev – Hýbl, Macej.
Simkanič – O. Cverna, Matěj, Ožvolda, Mišinský, Bzirský, Mrázek.
Slabý – Dresler, Batík
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
589 diváků
Chrudim
Mrázek – Hlavsa, Krčál, Mastík, Kesner (C) – Sulík (31. Dostálek), Sixta, Langr, Froněk (90. Kopecký) – Rybička (68. Šípek), Vašulín.
Zíma – Kopecký, Šípek, Řezníček, Vodrážka, Stránský, Dostálek.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.
Je dobojováno. Vítkovice do dnešního duelu nevstoupily dobře, ale nakonec berou všechny tři body. Od 11. minuty totiž prohrávaly, když se krásně z přímého koupu trefil Ondřej Kesner. Jenže Chrudimi netrvalo vedení dlouho a za deset minut bylo srovnáno. Prudkou přízemní ranou dokázal vyrovnat Josef Celba. V rozmezí 45. a třetí minuty nastavení poté uviděl dvě žluté karty hostující Vašulín, jenž musel po červené kartě předčasně do sprch. Prakticky vzápětí mohl strhnout vedení na stranu Vítkovic Celba, ale své sólo zakončil jen nad bránu.
Ve druhé půli to bylo převážně na jednu bránu. Chrudim se dlouho úspěšně bránila trochu bezzubé hře domácích, kteří si další gólovku vypracovali až v 75. minutě. Súkenník ale z ideálnhí pozice hlavou těsně přestřelil. Ostravané se ale nakonec dočkali v 88. minutě. To centr Paška přetavil ve vítězný gól střídající Vladimír Mišinský, jenž rozhodl o zisku tří bodů a také o prodloužení domácí neporazitelnosti Vítkovic.
90+5'
90+5'
Mikula nyní hlavou míč netrefil a Kopecký si poté příliš okatě říkal o penaltu. Sudí mu na lep neskočil a píská nedovolenou hru hostů.
90+5'
Jeden z posledních nákopů Mrázka sebral Cverna, jenž hlavou poslal balon do zámezí.
90+4'
Jenže jejich snažení nemělo dlouhého trvání a musely zpět přepnout do defenzívy. Nakonec však větší úsilí vyvinout nemusely, jelikož dlouhý centr končí až u Šustra.
90+3'
Mrázek posílal ze své poloviny dlouhý míč do ohně, ale Vítkovice se balonu ihned zmocnily a mohou postupovat vpřed.
90+2'
Teď je to naopak Chrudim, která spěchá vpřed. Mikula však dlouhý nákop odhlavičkoval a následný centr zleva končí za bránou Šustra.
90+1'
Súkkeník teď pokazil nadějně se rozvíjející útok Vítkovic. Místo roztažení hry do strany volil přihrávku středem na Mišinského, což se ukázalo jako špatné řešení.
90'
Hlavní sudí nastavuje 5 minut navíc.
90'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Froněk, přichází Lukáš Kopecký.
88'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vysvobození pro Vítkovice přichází dvě minuty před koncem vypršení řádné hrací doby. Zleva výborně odcentroval na zadní tyč David Pašek, který vyzval ke skórování VLADIMÍRA MIŠINSKÉHO, jehož křižná hlavička zapadla přesně k tyči zkoprnělého Mrázka.
86'
Domácí nyní neví, kudy by se dostali do vápna soupeře. Zkoušeli to opět z pravé strany přihrávkou na vápno, kde však znovu výborně zakročila hostující defenzíva.
85'
Ani další centr zprava neslavil úspěch. Domácí na něj sice nedosáhli, ale díky odkopu hostů mohou vhazovat.
84'
Vítkovice ovšem stupňují svůj tlak a krásná přihrávka na malé vápno přiletěla z pravé strany. Mišinský se však k míči posléze nedostal.
83'
Vítkovice si ale na hrotu nerozuměly a spíše s v útočné fázi její hráči překáželi. Po MIkulově snažení bude následovat odkop od brány.
83'
Ožvolda se nakonec ke střele z pětadvaceti metrů neodhodlal a Kesner poté odkopl míč až k Šustrovi, který jej okamžitě vrací vpřed.
82'
Pohledná kombinace domácích skončila centrem z pravé strany, který ovšem trefil prvního bránícího hráče Chrudimi v pokutovém území.
81'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Martin Motyčka, přichází Dan Ožvolda.
80'
Následný centr z ní by ovšem příliš vysoký a ze vzduchu jej tak pohodlně stáhl Martin Šustr.
80'
Vítkovice nechaly Chrudim tak dlouho kombinovat na své polovině, až si hosté vykoledovali faul a zajímavou standardku z pravé strany.
78'
Šípek teď vůbec nepokračoval za dlouhým pasem za obranu a Vítkovice se tak znovu mohou pustit do útočení.
77'
Jenže rozehrávka nakrátko nebyla úspěšná a při následném útoku domácí situaci příliš překombinovali, načež se z tribun ozvalo jen zklamané zahučení.
77'
Súkenník je v poslední minutách při chuti. Další rána zpoza vápna však byla tečovaná a Vítkovice rozehrají alespoň roh.
76'
Dnešní utkání sleduje 589 diváků.
75'
Tak to byla další gólovka pro domácí! Z pravé strany přiletěl mezi malé vápno a penaltový puntík nádherný centr, který hlavičkoval nikým nehlídaný Súkenník těsně nad břevno.
74'
Súkenník poté výborně nacentroval na hlavu Vladimíra Mišinského, jenž však hlavou míč pouze lízl vedle brány.
73'
Igor Súkenník se sice neprobil přes soupeře na levé straně, ale ve svém postupu byl faulován, z čehož plyne standardní situace pro Vítkovice.
72'
Šípek ale poté na naléhání sudího přeci jen vstal a hra může opět pokračovat.
71'
A sudí znovu k nelibosti domácích fanoušků přerušuje hru. Na hrací ploše se totiž vůbec nechce na nohy chrudimskému Šípkovi.
70'
Do zajímavé možnosti se trochu nečekaně dostal hostující Dostálek. Po rohovém kopu Kesnera k němu totiž míč propadl, ale chrudimský fotbalista nedokázal pohotovou ranou trefit bránu.
70'
Václav Cverna musel nyní do skluzu, aby zamezil přihrávce z pravé strany do pokutového území. Následuje rohový kop Chrudimi.
68'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Jakub Šípek.
68'
Zatímco Rybička opouští po svých hřiště, vysypala se hostujícímu masérovi na trávníku přenosná lednička.
67'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Josef Celba, přichází Vladimír Mišinský.
66'
Na hrací ploše teď po souboji s domácím hráčem zůstává ležet Rybička, kterému teď zřejmě není příliš do zpěvu.
65'
Vítkovice se nyní znovu pokoušely překonat val soupeře kombinací po zemi středem hřiště. Tam ovšem narazili na pozorné beky, kteří navíc založili brejk Chrudimi. Ten však skončil nepřesnou přihrávkou Hlavsy na Kesnera.
64'
Macej po pěkné kombinaci ve středu pole mohl postupovat do pokutového území. Místo střely ovšem volil kličku do bránícího hráče, kterého navíc fauloval a píská se tak proti ostravskému klubu.
62'
Teď to vypadalo velice dobře. Na kolmou přihrávku za obranu si naběhl Celba, ale tvrdou ranou vyprášil jen rukavice Mrázka. Veškerý vzruch však byl zbytečný, jelikož pomezní sudí odmával ofsajd krajního beka domácích.
62'
Který navíc vzápětí zesílil po laciné ztrátě Vítkovic. Ty se však velmi rychle na míč zpět vrátili a mohou to zkusit znovu.
61'
Domácím jako by se nechtělo hrát vpřed. Možná trochu zbytečně si vyměňují míč na vlastní polovině a z tribun se ozývá hlasitý pískot.
60'
Nyní už však znovu hrají Vítkovice, které se zatím marně snaží podruhé překonat Lukáše Mrázka.
59'
Chrudim se ale i v deseti lidech pouští do útoku. S centry z obou stran si však hravě poradila vítkovická defenzíva.
57'
Hosté se pokusili ze třiceti metrů ohrozit bránu Vítkovic, ale prudkou ránu nenasměrovali mezi tři tyče.
56'
Vzápětí se veškeré dění stěhovalo do vápna Vítkovic. Hosté totiž rozehrávali přímý kop, jenž doputoval jen do rukavic připraveného Šustra.
54'
Následný atak domácích po pravé straně neskončil úspěchem a bude z toho jen odkop od hostujícího zařízení.
53'
Macej nyní nebezpečně zakončoval z dobré pozice na středu vápna, ale svou ranou trefil jen Lukáše Mrázka v bráně Chrudimi.
51'
Kesner se poté ocitl na trávníku ve středovém kruhu a hostující fotbalisté budou moci v poklidu rozehrávat.
50'
Trochu laxně to nyní vypadalo z pohledu domácí obrany. Ta dala příliš času hostům ke kombinaci po rychlém brejku, ale vše vyústilo jen v centr Chrudimi, který přistál v rukavicích Šustra.
48'
Celba nepovedeným odkopem našel na hranici šestnáctky Froňka, jenž se snažil přes svého soupeře prosadit kličkou. Vítkovice však poté již situaci zvládly a hosty ke střele nepustily.
47'
Jan Matěj se po dvou minutách na hřišti uvedl ostrým zákrokem ve středu pole, za který vyfasoval žlutou kartu.
46'
Vítkovice ihned na oslabeného soupeře vlétly, avšak Macejovu přihrávku nepochopil Vasiljev a vše končí jen odkopem od brány.
46'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Roman Holiš, přichází Jan Matěj.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:06.
Úvodní půle je minulostí. Chrudim do ní vstoupila velmi dobře a po 12. minutách se zaslouženě dostala do vedení. Z přímého kopu se krásně trefil Ondřej Kesner. Vítkovice ovšem zhruba za deset minut dokázaly vyrovnat. Přízemní ranou z nitra vápna prostřelil Mrázka Josef Celba. Chrudim i poté měla o něco více ze hry, ale druhou branku přidat nedokázala. Navíc v nastavení přišla o zraněného Sulíka a vyloučeného Vašulína, který o dvou rychlých žlutých putoval do kabin. V úplném závěru půle mohl otočit skóre Celba, ale své sólo zakončil trestuhodně nad bránu Chrudimi.
45+5'
45+5'
Obrovská tutovka Vítkovice zůstala promarněna. Josef Celba si skvěle míč zpracoval na prsa a uháněl sám na Mrázka. Tváří v tvář hostujícímu brankáři ovšem selhal a jeho bránu přestřelil.
45+4'
Celba ani dvěma centry zprava nenašel nikoho v modro-bílém dresu a Chrudim se tak hravě dokázala ubránit.
45+3'
Veliká nepříjemnost pro hostující celek! Vašulín podruhé v průběhu tří minut dojel po odehrání soupeřovy obránce a po druhé žluté kartě, a tedy i červené, putuje předčasně do sprch.
45+3'
Vysoký nákop hostů si pohodlně stáhl do rukavic Martin Šustr, jenž rozehrává na kopačky spoluhráčů.
45+2'
Macej nyní uháněl za míčem, ale nakonec přeci jen vyletěl praporek pomezního sudího vzhůru. Po ofsajdu se vezme rozehrávku na starost brankář Mrázek.
45+1'
V první půli se nastavují 4 minuty.
45'
Domácí se v nejbližších vteřinách musí obejít bez svého kapitána, který je ošetřován za postranní lajnou.
45'
Mikula teď ve skluzu dostal míč k Šustrovi, načež mu Vašulín nepříjemně přišlápl nohu. Ze úst arbitra se poté ozval hvizd a hostující forvard uviděl také žlutý kartónek.
44'
Súkkeník uháněl za dlouhým nákopem svých kolegů, avšak v souboji s obráncem Chrudimi dle názoru sudího fauloval.
43'
Mikula si sice počínal jistě v hlavičkovém souboji, ale domácí znovu míč ztratili a po zásahu Motyčky budou hosté vhazovat.
42'
Celba skvěle vybojoval skluzem míč, ale v následném brejku si jej příliš předkopl a ve prospěch hostů jej ztratil. Chrudim se poté vydala opět směrem vpřed, avšak při zpracování jí balon ve vápně uskočil až k Šustrovi.
41'
Vašulín se po delší přihrávce ještě pokoušel píchnout míč ke střele svému spoluhráči, ale nakonec fauloval domácího Holiše.
40'
Froněk měl poté dostatek času i prostoru k centru zleva, ale nakonec se mu nabídka vůbec nevyvedla a nízkým pokusem trefil jen bránícího Mikulu.
39'
Chrudim po dalším centru ale zahrávala rohový kop, proti němuž se Vítkovice relativně v pohodě ubránily.
38'
Hosté teď promarnili další zajímavou příležitost. Poté co vykombinovali domácí hráče, mohli již zakončovat z pravé strany vápna. Vše ale skončilo přihrávkou pod sebe, po které se marně snažil o ránu Rybička.
37'
Mikula se nenechal propálit přihrávkou u střídaček, ale zároveň poté nepřesným pasem poslal míč až k Lukáši Mrázkovi.
36'
Mastík se posléze vyšlápl u levé postranní lajny na Motyčku. Sudí Slabý ukazuje, že takhle ne a příště to již bude za žlutou.
35'
Teď měli domácí štěstí. Po rychlém kontru přišla přihrávka do velkého čtverce z pravé strany, kde chyběl jen krůček hostujícím hráčům, aby se z hranice penaltového puntíku dostali ke střele.
33'
Velmi zajímavě to zahráli hosté. Froněk rozehrál po zemi na hranici šestnáctky na Kesnera, jenž obloučkem na zadní tyč hledal Rybičku. Ten se sice přes domácí obránce k zakončení nedostal, ale vše vyústilo v nepříjemnou ránu hostů zpoza vápna, kterou Šustr musel vyrážet konečky prstů mimo své zařízení.
33'
Poslední varování nyní dostává domácí kapitán Mikula, který podkopl ve středu pole svého soupeře.
32'
Se Sulíkem to navíc nevypadá vůbec dobře. Na nosítkách působí opravdu hodně otřeseně a můžeme jen doufat, že bude brzy v naprostém pořádku.
31'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Martin Sulík, přichází Tomáš Dostálek.
29'
Na hřišti jsou již také nosítka, na které Sulíka naložili a za malou chvíli jej odnesou ze hřiště.
28'
Hra musí být nyní přerušena a sudí okamžitě volá na trávník lékaře. Po vzdušném souboji ve vápně Chrudimi totiž zůstávají v nefotbalové poloze Václav Cverna se Sulíkem. Hostující hráči signalizují ke své lavičce, že se bude muset střídat.
27'
Hosté i nyní vyskočili nejvýše na centr a po chvíli se o nůžky pokoušel Kesner. Vše poté skončilo jen dalším autem hostů, kteří se po souboji v pokutovém území marně dožadovali odpískání penalty.
26'
Holiš dobře vystoupil z obranného bloku, ale poté musel soupeře faulovat. Standardní situace pro Chrudim.
25'
Kesner byl poté nejblíže hlavičce, avšak míč ho přeci jen přeletěl. Z odraženého balonu posléze přišla tvrdá rána, která ovšem o několik metrů bránu Vítkovic přeletěla.
24'
Ale zase rychle na druhou stranu. Vítkovičtí museli zastavit útok soupeře jen za cenu dalšího rohového kopu.
23'
Vítkovice jsou navíc při chuti a rychle se tlačí zase vpřed. Před Macejem musela Chrudim odkopávat míč do zámezí.
22'
Domácím nyní vyšla kombinace na pravé straně a začínáme znovu od začátku! Zprava přišla přihrávka do pokutového území, na kterou hosté nedosáhli. Jeden z domácích posléze balon sklepl proti noze JOSEFU CELBOVI, který křižnou přízemní ranou prostřelil Mrázka.
21'
Během zhruba dvaceti minut leží již třetí fotbalista Chrudimi na zeleném pažitu. Ani tentokrát ovšem nebude třeba ošetření a po míči rozhodčího budou hrát domácí.
20'
Ve vzdušném souboji na půlící čáře přistrčil Vašulín zezadu Motyčku a je pískáno pro hostujícímu celku.
19'
Motyčka posléze napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Ta však byla zablokovaná hostujícími hráči a míč se poté dokutálel až k brankáři Mrázkovi.
18'
Z následné standardky hosté dokázali zakončit, avšak hlavička jednoho z nich letěla vysoko nad bránu vítkovického brankáře.
17'
Vítkovice na malou chvíli vybojovaly míč, avšak prakticky vzápětí jej Pašek opět ztratil. Situaci poté musel hasit zatažením za dres Josef Celba, jenž vyfasoval první žlutou kartu duelu.
16'
Chrudimští poté s dlouhým autem do vápna neuspěli a Martin Šustr si tak již může chystat míč k odkopu.
15'
Na hrací ploše zůstal opět chvíli ležet po souboji jeden z hostů, avšak i v tomto případě se vše obejde bez ošetření a delšího přerušení hry.
13'
Chrudim i nadále zůstává v tlaku a Vítkovice působí v úvodu duelu velmi zakřiknutě. Další přihrávku z pravé strany ovšem hosté přesně zakončit nedokázali.
12'
Chrudim právě vstřelila branku!
A tu hosté bezezbytku využívají a po zásluze se ujímají vedení! K míči se postavil kapitán ONDŘEJ KESNER, který opravdu nádhernou střelou poslal balon nad zdí do horního rohu Šustrovy brány. Domácí brankář na pokus soupeře vůbec nereagoval a za míčem se jen smutně díval.
10'
Nyní se rýsuje opravdu nadějná možnost pro Chdrudim. Vašulín byl na dvaceti metrech stažen k zemi, z čehož resultuje nebezpečná standardní situace.
9'
Froněk se na chvíli šikovnou zasekávačkou zbavil Celby, ale ten ho ihned poslal k zemi nedovoleně. Chrudim již standardku rozehrála nakrátko a obléhá dál domácí defenzívu.
8'
Vítkovice se následně velmi lacino dostali k míči. V prostoru u střídaček totiž Froňkovi projel balon při zpracování pod nohou a domácí posléze mohou vhazovat.
7'
Na trávníku poté zůstal chvíli ležet hostující Vašulín. Útočník Chrudimi se ovšem rychle oklepal a bude pokračovat ve hře.
6'
Domácí příznivci nyní ženou své hráče vpřed, jelikož ti si relativně pomalu vyměňují míč na vlastní polovině.
5'
Pašek poté posílala zajímavý centr do vápna z pravé strany, ale ani on nevyslal přesný pas.
4'
Kesnerova nabídka následně proletěla napříč pokutovým územím, ale nikdo z hostů ji nedokázal zasáhnout a domácí posléze balon odkopli do bezpečí.
3'
Vítkovice se s prvním útokem rovněž neprosadily a musely se znovu bránit. To sice zvládly, ale jen za cenu rohového kopu.
2'
No a hned mohlo být pro domácí zle. Froňkův krásný centr přeletěl Mikulu, avšak před malým vápnem číhající Vašulín míč pouze jemně lízl a ten tak skončil přesně v rukavicích Šustra.
1'
V úvodních okamžicích drží míč na svých kopačkách hráči hostujícího celku, kteří se trpělivou kombinací snaží najít skulinu v soupeřově obraně.
1'
Nyní už ale přivádí trojice sudích aktéry dnešního duelu na hrací plochu. Vítkovice odehrají utkání v modro-bílých dresech, zatímco Chrudim se představí v červené kombinaci.
Ještě před samotným výkopem byly oceněny mladé naděje domácího celku, které pod vedením trenérů Libora Gelačáka, Michala Kováře a Radka Halamička vyhrály letošní ročník McDonald´s Cupu.

MFK Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Holiš – Pašek, Súkenník, Motyčka, Vasiljev – Hýbl, Macej.
Náhradníci: Simkanič – O. Cverna, Matěj, Ožvolda, Mišinský, Bzirský, Mrázek.

MFK Chrudim: Mrázek – Hlavsa, Krčál, Mastík, Kesner (C) – Rybička, Langr, Sixta, Sulík – Froněk, Vašulín.
Náhradníci: Zíma – Kopecký, Šípek, Řezníček, Vodrážka, Stránský, Dostálek.

Rozhodčí: Slabý – Dresler, Batík.
Vzájemná utkání

10.8.2016 Chrudim – Vítkovice 1:0 pp.
MFK Chudim

Nováček druhé ligy rovněž odehrál osm duelů, ale je na tom o něco hůře než jeho dnešní soupeře. Sedm bodů mu totiž vyneslo až 13. pozici soutěže.
Stejně jako Vítkovice by i Chrudim měla zapracovat na obraně. Ta je s 15 inkasovanými góly vůbec nejhorším týmem soutěže spolu se Žižkovem.
Na hřištích soupeřů Chrudim odehrála čtyři utkání, ze kterých vytěžila 4 body. Ty jí stačí na 8. místo v tabulce venkovních celků.

MFK Vítkovice

Ostravský celek si v nové sezóně zatím nevede vůbec zle. V osmi zápasech posbíral 11 bodů a okupuje 9. místo ligy.
Zlepšit by ovšem měl defenzivní činnost. V uplynulých kolech inkasoval 13 branek a patří k nejhorším mužstvům soutěže.
Na vlastním stadionu si však počíná výborně. Ze tří duelů si drží stoprocentní úspěšnost a s 9 body mu právem patří 5. příčka v tabulce domácích klubů.

16.9.2018 České Budějovice – Vítkovice 3:0
29.8.2018 Vítkovice – Třinec 3:1
24.8.2018 Jihlava – Vítkovice 2:2
18.8.2018 Vítkovice – Varnsdorf 2:0
10.8.2018 Hradec Králové – Vítkovice 0:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.