Fotbalová národní liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Sokolov - 27. července 2018   18:00

Vítkovice
Vítkovice
9' Macej  • 15' Motyčka
2:0
(2:0)
Sokolov
Sokolov
Vítkovice
Květon (46. Šustr) – Celba, Mikula (C), Cverna, Hýbl – Pašek, Ožvolda (83. Holiš), Motyčka, Vasiljev – Macej (74. Mrázek), Mišinský.
Šustr – Cverna, Holiš, Bzirský, Moučka, Mrázek.
Dubravský – Horák, Batík
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
697 diváků
Sokolov
Belaň – Ruml, Stropek, Mišůn, Beránek – Machek (58. Štípek), Hlavatý (46. Glaser) – Kosak (71. Voleský), Vávra, Jakub Dvořák II. (C) – Vašíček.
Jakub Dvořák I. – Glaser, Štípek, Mejdr, Voleský, A. Ševčík, O. Ševčík.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou.
Je dobojováno. Vítkovice si potřebný náskok vytvořili hned v prvním poločase. Po patnácti minutách totiž vedli již 2:0 po brankách Martina Maceje a Martina Motyčky. Sokolov poté sice dosáhl branky, ale ta kvůli ofsajdu nemohla platit.
Do druhé půle domácí museli vyměnit Josefa Květoně ve své bráně, který musel odstoupit po střetu se soupeřem z úvodu duelu. Martin Šustr však v následujících minutách nemusel řešit žádnou vážnou situaci. Vítkovice se v průběhu druhé půle zdatně bránily a sázely na brejky. K těm se však příliš nedostávaly a jelikož si Sokolov také nedokázal vypracovat další šance, tak berou domácí tři body za výhru 2:0.
90+3'
90+2'
Ondřej Ruml ještě mohl ohrozit Šustra ranou z pravé straně vápna, ale tu nasměroval jen do bránícího beka Vítkovic.
90+1'
Václav Cverna svedl velmi tvrdý, ale čistý, souboj se soupeřem. Po něm hosté vybojovali jen aut.
90'
Václav Cverna velmi zkušeně zahrál hlavou malou domů svému brankáři. Poté hlavní sudí nastavuje 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.
89'
Vítkovičtí se však centru v pohodě ubránili, ale míč dostali pouze za vápno. Odtud ovšem vypustil velmi slabou střelu jeden z hostů a míč skončil přímo v rukavicích Šustra.
88'
Hosté mají nespíš jednu z posledních šancí na korekci skóre. Z pravé strany totiž rozehrají přímý volný kop.
86'
Ondřej Ruml zkusil své štěstí z velké vzdálenost a jeho rána byla hodně nepřesná. Martin Šustr tak situaci kontroloval a může si pomalu chystat míč k odkopu.
85'
Až teď se po dobré Vašíčkově práci dostal k ráně zpoza vápna Vávra, ale ten nedokázal prostřeli domácí obránce.
84'
Sokolovu již příliš času na případný zvrat či alespoň vyrovnání nezbývá. Nyní sice kombinuje s míčem na útočné polovině, ale šanci se vypracovat nedokáže.
83'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Dan Ožvolda, přichází Roman Holiš.
81'
David Štípek poté velice pěkně nacentroval na hlavu Václava Vašíčka, jenž však nasměroval zakončení nad bránou.
80'
Další slibný kontr Vítkovic pokazil hodně nepřesným centrem David Pašek. Jeho nabídka totiž proletěla nad hlavami všech zúčastněných až do zámezí.
79'
Na pravé straně si nyní vyšlápl na svého soupeře vyšlápl David Pašek a je za to oceněn žlutou kartou.
78'
Voleský to sice myslel dobře se svou sklepávačkou na Vašíčka, avšak útočník Sokolova měl k míči příliš daleko a ten skončil až za brankovou čarou.
77'
Ruml si krásně nabíhal podél postranní lajny, ale poté zcela pokazil přihrávku do vápna a domácí se tak znovu bez velkých potíží zvládli ubránit.
76'
Nyní se domácí řítili do velké šance, ale Mišinský si na poslední chvíli míč ukopl a ten sebral do rukavic brankář Belaň.
75'
Václav Cverna nakonec stačil ustrážit míč před dotírajícím útočníkem hostů a bude z toho jen odkop v podání Martin Šustra.
74'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Martin Macej, přichází Tomáš Mrázek.
73'
Domácí opět v útoku dlouho nezůstali, protože se provinili proti pravidlům. Záhy však dnes podruhé střídají.
72'
Stanislav Vávra poté rozehrával rohový kop. Centr však nebezpečně proletěl téměř celým vápnem, aniž by jej někdo stačil zasáhnout.
71'
Domácí se rohu na zadní tyči ubránit dokázali, ale musí se i nadále bránit poté, co se Hýblovi nepovedl odkop do bezpečí.
71'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Jan Kosak, přichází Patrik Voleský.
70'
Teď však bude mít další možnost ohrozit bránu, jelikož rozehraje další rohový kop.
69'
Dlouhý křižný nákop hostů na levou stranu odhlavičkoval výborně Tomáš Vasiljev a z akce Baníku tak záhy sešlo.
68'
Sokolov se ale sám nyní připravil o míč, když při rychlém postupu vpřed nepřihrál jeden z jeho hráčů přesně.
67'
Václav Cverna výborně vypomohl na levé kraji obrany, kde zakřižoval pronikajícího Rumla, před kterým dopravil míč do autu.
66'
Jeden z nich poté přerušil na polovině hřiště sokolovský Stanislav Vávra, jenž za své počínání uviděl žlutou kartu.
65'
Vítkovice ve druhém poločase trochu vypadly z role a soustředí se spíš na bránění a případné brejky.
64'
Sokolov to teď nevyřešil úplně ideálně. Za vápnem měl početní převahu, ale i přesto Glaser vyslal ránu z první. Ta však letěla opravdu hodně nad brány Martin Šustra.
63'
Domácím to nyní trochu haprovalo v defenzívě, ale dokázali se nakonec ubránit. I poté však musí zůstat v pozoru, jelikož vhazovat budou právě hosté.
62'
Ruml se následně po souboji s Hýblem u lajny dostal k míči, avšak ten již byl za postranní čarou a bude z toho jen vhazování Vítkovic.
61'
David Štípek přeci jen odcentroval přes bránícího hráče Vítkovic, avšak jeho tečovaná nabídka skončila jen u domácích fotbalistů.
59'
Šustr si teď velmi dobře pustil míč až do svého vápna, aby jej mohl chytit do rukavic. Vašíček mu následně sice zle dýchal na záda, ale k balónu se již nedostal.
58'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Vojtěch Machek, přichází David Štípek.
57'
Mace si na půlící čáře pomohl rukou a hra je tak přerušena. David Pašek poté chvíli zůstal ležet na trávníku, ale již je na nohou a pokračuje ve hře.
56'
Macej posléze povedený centr tečoval jen za sebe, kde se ke střele na poslední chvíli dostal Tomáš Vasiljev. Jeho pokus však byl velmi nepřesný a nemohl Belaně v žádném případě ohrozit.
55'
Dnešní utkání sleduje 697 diváků.
54'
Dalším potrestaným hráčem Vítkovice je Dan Ožvolda, jenž uviděl žlutou katu za svůj zákrok na polovině hřiště.
53'
David Pašek se ještě vydal za dlouhým nákopem vpřed, ale ten hostující zadáci v cestě do zámezí uhlídali.
52'
Poté však zahráli velmi nepřesnou malou domů, která směřovala do jejich brány. Belaň se však včas stačil vrátit a míč rozehrát zpátky na kopačky svých kolegů.
52'
Vašíček výborně přepustil míč na za sebe, kam si naběhl Vávra. Jenže poté hosté chybovali v kombinaci, ale budou moci alespoň vhazovat.
51'
Martin Šustr si posléze došel pro centr a nadvakrát jej ztlumil v rukavicích. Sokolov tak z této standardky nic nevytěžil.
50'
Martin Motyčka se chytře postavil před míč, aby zamezil rychlé rozehrávce hostů. Podstoupil to i za cenu žluté karty, kterou od sudího nakonec uviděl.
49'
Hostující tým je poté zastaven ofsajdovým postavením. Rozehrávku si tedy vezme na starost Martin Šustr.
48'
Nepřesný nákop hostů nemohl najít nikoho ve žlutém. Martin Šustr si poté výborně křikl na Václava Cvernu a ten míč pustil až ke svému brankáři.
47'
Ruml musel nyní velmi rychle odehrávat míč před dotírajícím Vasiljevem. Situaci však zvládl dobře, ale Vítkovice i přesto zůstanou u balónu na útočné polovině.
46'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Josef Květon, přichází Martin Šustr.
46'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Petr Glaser.
46'
Je za námi první půle zápasu. Do ní vstoupili domácí opravdu výborně a hned v 9. minutě se ujali vedení po trefě Martina Maceje. O šest minut později bylo pro Vítkovice ještě veseleji. Na 2:0 totiž zvýšil po standardní situaci Martin Motyčka. Zbytek poločasu se již odehrál víceméně v poklidném tempu. Sokolov se poté sice snažil o kontaktní gól, ale úspěšný nebyl. Míč sice do brány dostal, ale gól kvůli ofsajdu platit nemohl. MFK si tedy odnášejí do kabin dvoubrankový náskok.
45+6'
45+6'
Sudí opravdu nezvykle nechává stále pokračovat v zápase. Po výkopu Květoně ale nejspíš bude následovat konec poločasu.
45+5'
Mikula ale skvěle zapracoval ve vápně a hlavou dostal balón ven ze svého vápna.
45+5'
Sudí ještě přidává pár vteřinek navíc a Sokolovu tak dává možnost rozehrávky standardky po ruce Maceje.
45+4'
Květon si pro centr na přední tyč velmi dobře došel a vyboxoval míč do bezpečné vzdálenosti od své brány.
45+3'
Hra se následně opět stěhuje před Květoně. Sokolov rozehraje další rohový kop.
45+2'
Následný odkop od brány proto obstaral kapitán Mikula a po prodloužení Maceje již nedokázal míč zpracovat Mišinský a domácí tak o balón přišli.
45+1'
Mezitím, co sudí nastavil čtyři minuty v první půli, tak na hrací ploše znovu ležel domácí brankář, který očividně není úplně v pořádku po střetu s hostujícím hráčem z úvodu duelu.
45'
Domácí neudrželi míč vepředu dlouho, a tak se na jejich bránu valil další útok. Centr Vávry ovšem stáhl do rukavic Josef Květoň.
44'
Sokolov měl možnost v závěru poločasu ohrozit bránu Květoně, avšak s nabídnutým rohem nenaložil dobře a Vítkovice se bez větších obtíží ubránily.
43'
Mišinský opět prokázal velký přehlede a šikovným naznačením přihrávka si posadil bránícího hráče na trávník. Poté ale vyslal příliš dlouhou nabídku za obranu na Paška a míč skončil až u Belaně.
42'
Vávra výborně odcentroval do středu vápna na Vašíčka, kde se Mikula nepočínal vůbec důrazně. Hostující forvard však bránu hlavou vysoko přestřelil.
41'
Po dlouhém autu se míč dostal až na druhou stranu hřiště, kde se pokusil Motyčka vysunout Pašeka. Přihrávka byla ale příliš prudká a míč skončil až za bránou Belaně.
40'
Hýblův centr z standardní situace se velmi pomalu snášel k hlavě Mikuly, před nímž ale zasáhl obrana hostů. Vítkovice nicméně budou pokračovat v útoku autovým vhazováním.
39'
Domácí brankář ale poté uklidnil situaci a centr z levé strany pohodlně stáhl ze vzduchu do svých rukavic.
38'
Cverna ve spolupráci s Hýblem dopravili míč do bezpečí před dotírajícím Rumlem. Baník ovšem může pokračovat v obléhání Květoňovy brány.
37'
Mišinský poté napřáhl ke střele z velké vzdálenosti, avšak trefil pouze bránící hráče hostů na hranici pokutového území.
36'
Sokolov se snažil posléze prosadit v útočné fázi, ale šanci si nedokázal vypracovat a hra se přelévá na druhou stranu.
34'
Hýbl neuspěl se svými kličkami na levé straně a do brejku tak přešli hosté. Jenže ani ti neuspěli, jelikož po nepřesném přenesení hry na Vávru uklidil Pašek až ke Květoňovi.
32'
Velmi povedená akce v podání hostů. Po pěkné sklepávačce pálil z první z dvaceti metrů kapitán Jakub Dvořák, avšak jeho projektil letěl pouze do rukavic Josefa Květoně.
31'
Vávra se poté ihned zapojil do útočení, ale s postupem jeden na jednoho si neporadil ideálně.
30'
Ošetřený Stanislav Vávra se již zapojil zpátky do hry a Baník je tak opět kompletní.
29'
Hýbl s Mišinský sice rozehráli povedený signál, ale následný centr levého beka Vítkovic přeletěl všechny přítomné v pokutovém území.
28'
Na půlící čáře se nechává ošetřovat jeden z hráčů Sokolova, ale mezitím se již všechno stěhuje před bránu Belaně, jelikož následuje rohový kop Vítkovic.
27'
Belaň po malé domů pouze odevzdal míč odkopem do zámezí vítkovickému týmu. Ten může z prostoru od střídaček vhazovat.
26'
Mikula si nyní nepočínal nejjistěji, ale na druhý pokus své zaváhání napravil. Po chvíli se však hráči Baníku dostali ke střele, ale ta skončila daleko od brány MFK.
25'
Velmi nepřesný nákop Sokolova směrem vpřed skončil až u Květoně, jenž si dal načas s následným sebráním balónu do rukavic.
24'
Poté jí pískáno opět proti hostům. Faulem se totiž provinil na útočné polovině Hlavatý a domácí brankář tak může v poklidu rozehrávat.
23'
Hosté rozehráli signál na krátko a poté Beránek výborně centroval do vápna. Tam ale na míč nedoskočil Vávra a rána Rumla z odraženého míče byla spíše z kategorie propagačních a ke Květoňovi vůbec neprošla.
22'
To si domácí záhy zopakují. V posledních okamžicích vidíme spíš boj ve středu pole.
21'
Hlavatému se následně nepovedl průnik podél velké vápna a Vítkovice přeci jen míč vybojovaly do své moci a mohou vhazovat.
19'
Hosté se teď již radovali z kontaktního gólu! Na středu vápna totiž prodloužili míč na zadní tyč, odkud prakticky do prázdné brány zakončoval zřejmě Kosak. Branka však nemůže platit kvůli ofsajdu sokolovského křídelníka.
18'
Mišinský nyní prokázal svůj přehled a pěknou přihrávkou roztáhl hru do strany na Paška. Ten mu ovšem přihrávku zpět vrátit nedokázal a nakonec vše skončilo střelou vysoko nad.
17'
V sedmnácté minutě vidíme první žluté napomenutí. Za faul u půlící čáry ho obdržel Machek.
15'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Tak to je opravdu rána pro Sokolov, který se ještě pořádně nerozkoukal a už prohrává o dvě branky! Ožvoldův vynikající centr na malé vápna lízl hlavou před vybíhajícím Belaňem MARTIN MOTYČKA, jenž rozvlnil síť Baníku podruhé.
15'
Veškeré dění se nyní stěhuje do vápna Sokolov, protože po faulu na levé straně rozehrají domácí nebezpečný přímý volný kop.
14'
Domácí brankář bude mít znovu práci, jelikož bude odkopávat od svého zařízení. Po něm ovšem stále pokulhává ve vápně a zdá se, že není zcela fit.
13'
Ofsajd je poté máván i na druhé straně, a tak hosté nemohli pokračovat v útočení. Rozehrávku si tak bere na starost Josef Květoň, jenž se zdá být po střetu z úvodu utkání v pořádku.
12'
Posléze domácí zahrávali standardní situaci téměř z poloviny hřiště. Po signálu přenesli míč na pravou stranu, kde se však jeden z jejich hráčů nacházel v ofsajdovém postavení.
11'
A další velká možnost Vítkovic následovala z rohu! Na ten si nejvýše naskočil Václav Cverna, který jen o kousek minul břevno Belaňovy brány.
10'
Nechybělo mnoho a Vítkovice mohly zvýšit svůj náskok. V závaru před bránou dokázal Mišinský sklepnout balón do vyložené šance na středu vápna Dan Ožovoldovi, jehož střela byla sražená hostujícími obránci na rohový kop.
9'
Domácím vyšel výborně vstup do utkání a z první větší šance se ujímají vedení! Z levé strany přiletěl na roh malého vápna přízemní centr, který MARTIN MACEJ povedenou střelou dokázal propasírovat pod padajícím brankářem Sokolova.
7'
Motyčka s Hýblem si nyní příliš nerozuměli při kombinaci na obranné polovině a po nepřesné přihrávce prvního jmenovaného budou hosté vhazovat.
6'
Matěj Hýbl měl před sebou hodně prostoru a také šikovně vyvezl míč na polovinu soupeře. Z rychlého brejku domácích však sešlo a je z toho jen postupný atak.
5'
Nyní se už však Květon zvedá a pro tuto chvíli pokračuje ve hře. Uvidíme, co nám přinesou následující minuty.
4'
Na hřišti aktuálně probíhá ošetřování vítkovického brankáře. To by byla pro domácí velká rána, kdyby nemohl pokračovat ve hře.
3'
Květon si nyní šel pro vysoký míč, ale při výskoku jej podrazil jeden z hráčů Sokolova, který na trávníku uklouzl. S domácím brankářem to ale nevypadá dobře a s bolestivou grimasou se svíjí na hrací ploše.
2'
Ve středu pole si poté jistě počínal Mikula, který míč odvrátil do bezpečí. Vítkovice poté sice měli míč chvíli na svých kopačkách, ale záhy o něj zase přišli.
1'
Hosté se svým první útokem neuspěli, a tak mohli vpřed vyrazit domácí. Těm ovšem nevyšla kombinace na levé straně, ale budou moci alespoň vhazovat.
1'
Hlavní rozhodčí se svými asistenty přivádí aktéry dnešního duelu na hrací plochu a za malou chvíli tedy jdeme na věc.

MFK Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C), Cverna, Hýbl – Pašek, Ožvolda, Motyčka, Vasiljev – Macej, Mišinský.
Náhradníci: Šustr – Cverna, Holiš, Bzirský, Moučka, Mrázek.

FK Baník Sokolov: Belaň – Ruml, Stropek, Mišůn, Beránek – Machek, Hlavatý – Kosak, Vávra, Jakub Dvořák II. (C) – Vašíček.
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Glaser, Štípek, Mejdr, Voleský, A. Ševčík, O. Ševčík.

Rozhodčí: Dubravský – Horák, Batík.
Poslední tři vzájemná utkání

20.5.2018 Vítkovice – Sokolov 4:2
19.11.2017 Sokolov – Vítkovice 1:0
15.4.2017 Sokolov – Vítkovice 1:1
FK Baník Sokolov

Svěřenci Pavla Horvátha si sice na úvod přípravy připsali výhru 4:0 proti Františkovým Lázním, ale to bylo také jediné jejich vítězství. Poté již přišly pouze prohry s Plzní a Mladou Boleslaví, remíza s Plauenem a následně další porážka v generálce s Teplicemi.
Také kádr Baníku se dočkal velkých změn. Z týmu odešlo hned jedenáct hráčů včetně Petra Bolka, Matěje Končala či Vojtěcha Přeučila. Kádr Sokolova však téměř stejný počet hráčů posílil. Mezi nimi jsou například David Štípek, Václav Vašíček, Stanislav Vávra či Ondrej Jakubov.
Ani tato obměna kádru Sokolovu v prvním kole nepomohla. Ten totiž padl na půdě Ústí nad Labem a domů si odvezl porážku 2:1.
MFK Vítkovice

Vítkovice v loňském roce sice fotbalově sestoupily, ale vzhledem k tomu, že FK Olympia nedostala druholigovou licenci a stejně s ní i další týmy z ČFL i MSFL kromě vítězů, tak si i ostravský klub zajistil z 15. místa účast ve druhé lize i pro letošní ročník.
Přípravná utkání se Vítkovicím příliš nevydařila. Jediné dvě výhry si připsaly s juniorkou Zlína a Prostějovem. Remízu zaznamenaly s polským klubem Tychy a naopak nad jejich síly byla Opava, Karviná a v generálce také divizní Frýdlant nad Ostravicí.
Ostravský klub v létě navíc opustili mimo jiné Tomáš Okleštěk, Filip Twardzik, František Chmiel či Jakub Prajza. Na druhou stranu kádr posílil o Martina Maceje, Martina Šustra, Václava Cvernu nebo Tomáše Vasiljeva. Ani nové tváře však nedokázaly odvrátit porážku v prvním kole nového ročníku. Z Pardubic si Vítkovice odvezly prohru 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání druhého kola Fortuna:Národní Ligy mezi Vítkovicemi a Sokolovem. Zápas začne v 18:00.