Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Táborsko - 4. března 2019   17:00

Vítkovice
Vítkovice
8' Januška
1:0
(1:0)
Táborsko
Táborsko
Vítkovice
Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Pašek, Motyčka, Januška (84. Miker), Holiš (80. Matěj), Vasiljev – Chvěja (71. Mišinský).
Simkanič – Matěj, Končal, Mišinský, Kaloč, Bzirský, Miker.
Lerch – Lakomý, Mojžíš
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
688 diváků
Táborsko
Šiman – Dressler (40. De Almeida), Navrátil (C), Březina, Klusák – P. Pilík, Valenta, Ad. Čermák, Gebert (57. Ch. Frýdek), Kopřiva (77. Pfeifer) – Musiol.
Němeček – Ngimbi, Zárybnický, De Almeida, Vandas, Pfeifer, Ch. Frýdek.

Z Vítkovic je to vše, děkuji za pozornost.
Vítkovice se tímto vítězstvím posunuly na 8. místo tabulky o tři body před Vlašim a na sestupové pozice mají náskok již 11 bodů. Právě Táborsko zůstává na 15. místě tabulky o skóre před Žižkovem a o bod za Chrudimí.

Žluté karty: 4-0
To vše sledovalo 688 nakonec docela spokojených diváků.
Ani druhý poločas nenabídl pohledný fotbal. Vítkovice se hlavně bránily, přesto mohly zvýšit náskok, ale Januška napálil míč do břevna. Hosté se protio zahuštěné obraně nedokázali prosadit, jediné dvě střely na branku vyslal zpoza vápna Valenta a ačkoliv ta druhá byla nebezpečná, stav se nezměnil a Vítkovice berou velmi důležité 3 body za hubené vítězství.
90+3'
90+3'
Poslední sekundy nastavení odehrávají Vítkovice na útočné polovině.
90+3'
Valenta napřáhl z 20 metrů a po zemi k pravé tyči pořádně protáhl Květona!
90+2'
Míč opět u Květona, tentokrát ho měl v rukou a výkopem hledal Mikera, který neměl daleko do šance.
90+1'
Květon odkopl míč daleko před vlastním vápnem až k Šimanovi.
90+1'
Táborsko musí vhazovat poblíž vlastní branky.
90'
Nastavují se 3 minuty.
90'
Mišinský hlavou prodloužil na Mikera, který se rozbíhal sám na branku, ale byl v ofsajdu.
90'
Dlouhý nákop od půlky do vápna domácí poslali zpátky na půlku.
89'
Miker stál příliš blízko míče, byl nastřelen a dostává žlutou kartu.
89'
Po ostrém zákroku je na zemi Čermák a Mišinský za onen faul dostává žlutou kartu.
88'
Pilík se v další výhodě na levém křídle jednoduchým zaseknutím zbavil křižujícího Celby a centroval před branku, kde před velkou snahu jeden z jeho spoluhráčů nedosáhl hlavou na míč.
87'
V ponechané výhodě napřáhl z 25 metrů Frýdek a přízemní ranou minul levou tyč o dva metry.
86'
Odpískaný faul hostů na půlce, Pašek se ale na pravé straně nerozběhl, takže Surzynův nákop letěl za brankovou čáru.
86'
De Almeida dostal trochu prostoru na pravé straně, potáhl míč, ale centr poslal daleko za branku a zvedá oči v sloup.
85'
Jihočeši se však provinili ofsajdem a čas na zvrat se jim krátí.
84'
Surzyn odehrával polovysoký míč naslepo doleva Vasiljevovi, což nemohlo dopadnout pro domácí dobře a hned se vrací do obrany.
84'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Jiří Januška, přichází Jiří Miker.
83'
Matěj dostává žlutou kartu, pravděpodobně za odkopnutí míče.
82'
Frýdek bojoval na levé straně šestnáctky, avšak odcentrovat se mu podařilo až za brankovou čárou. Domácí po Květonově odkopu v souboji faulovali a poslušně míří do obrany.
82'
Táborsko se nedostalo rychle před branku soupeře a musí chystat další obléhání.
81'
Pašek se rozbíhal do brejku, ale Březina před ním odehrál míč do autu.
80'
Celba si piočkal na vrácený vlastní aut, ale nedokázal pořádně odcentrovat.
80'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Roman Holiš, přichází Jan Matěj.
79'
Po souboji zůstávají ležet Březina a Pašek. Březina se zvedl docela rychle, ale Pašek natahuje čas.
79'
Další centr z levého křídla, tentokrát už musel hlavičkovat jeden z bránících hráčů.
78'
Pfeifer hned v akci, ale z levého křídla přihrával pouze po zemi a před branku to neprošlo.
77'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Lukáš Pfeifer.
77'
Až nakonec přiletěla střela zpoza pokutového území, která ale mířila nad branku.
76'
Z pokračování akce vybojovalo Táborsko roh, který Květon s námahou vyrážel. Ostravané se ale nadále musí bránit.
75'
Po delším obléhání dostali hosté míč na střed k volnému Valentovi, který si srovnal střelu, ale to už vystoupil vpřed Mikula a jeho pokus zablokoval.
75'
Březina nevyzrál na Janušku a hra se vrací k půlce.
74'
Mišinský sice vyhrál hlavičku do strany, ale tam jiokoho neměl a červenočerní jdou opět dopředu.
73'
Hosté usazeni na útočné polovině, ale po Klusákově centru z levé strany domácí situaci ubránili, aniž by pustili soupeře do šance. Pro míč si nakonec doběhl Květon a po chvíli poslal míč za půlku.
72'
Nakrátklo rozehraný roh a následný centr, který při pohybu vzad zakončoval hlavou Cverna a nedokázal ani zamířit, ani tomu dát dostatečnou razanci. Šiman sebral míč vedle tyče ještě před čárou a rychle rozehrává.
71'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Ondřej Chvěja, přichází Vladimír Mišinský.
71'
Sražený centr na levém křídle, Vítkovice budou kopat roh.
70'
Januška v nadějné situaci neobešel Navrátila a kapitán Táborska si poradil i s dobíhajícím hráčem.
70'
Příliš dlouhý pas do púravého křídla Pašek neměl šanci doběhnout, Klusák vhazuje.
69'
Březina odkopl míč před Januškou pouze do autu.
68'
První žlutou kartu zápasu dostává po faulu na půlicí čáře Holiš.
68'
Ten už Jihočeši nekopli tak dobře, do vápna se nedostali a nakonec museli po ztrátě míče faulovat.
67'
Po dvou odrazech míče hlavičkuje obrana míč za branku na další roh.
66'
Musiol s Pilíkem bojovali ve vápně proti přesile a zmatky v domácí obraně vyřešil až Cverna, který v poslední chvíli odehrál míč na roh.
66'
Táborsko zatlačilo oslabeného soupeře, ale do vápna se nedostalo a De Almeida na pravé straně nezvládl souboj. Květon bude odkopávat a Januška se vrací do hry.
65'
Januška zmizel na střídačku a Vítkovice zatím hrají v deseti. Důvod není znám.
64'
Klusák přehnal napadání po ztrátě míče a je pískáno.
63'
Avšak Vasiljev na levé straně nic pořádného nevymyslel.
63'
U míče byli Celba se Surzynem, ale trestný kop od půlky poslali pouze k Šimanovi. Ten však brejk nezaložil a domácí mohou opět útočit.
62'
Januška svou aktivitou ve středu pole vybojoval faul.
61'
S rohovým kopem si už obrana poradila dobře, ale dlouhý nákop na Chvěju byl k ničemu, neboť útočník byl v ofsajdu.
61'
Valenta kopl míč přímo na branku a odskok nadělal Květonovi trochu problémy. Ačkoliv rána nebyla umístěná, brankář pouze vyrazil na roh.
60'
Opravdu jen na chvíli. Po faulu na Klusáka mají hosté trestný kop poblíž levého rohu pokutového území.
59'
Klusák hlavou prodloužil míč rozběhnutému Pilíkovi, ale toho zakřižoval Mikula a ve spolupráci s Celbou dostali míč na chvíli do bezpečí.
58'
Vítkovice rychle ztratily míč a opět se brání.
57'
Ihned po vystřídání se červenočerní vrhli do útoku, jehož výsledkem byl centr před branku a prudká hlavička z asi 8 metrů, která ale mířila si půl metru nad.
57'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Vojtěch Gebert, přichází Christian Frýdek.
56'
Ten rozehráli Januška se Surzynem nakrátko a nic nevymysleli.
56'
Dokonce šli Ostravané do brejku, vracející se De Almeida odpokl míč pouze vysoko nad sebe a lehce dezorientovaný Březina odhlavičkoval míč na roh.
55'
Po centru z rohu úřadoval na malém vápně Cverna a odehrál míč do bezpečí.
54'
Z další akce mají hosté pátý roh v zápase.
53'
Na druhé straně odpovídal střelou z úhlu De Almeida, ale výrazně minul.
52'
Brejk domácích táhl Pašek a po jeho centru z pravé strany šly Vítkovice málem do dvoubrankového náskoku! Po zpětné hlavičce od zadní tyče se k míči dostal Januška, po zpracování v pádu vystřelil a napálil břevno! Odražený míč poté ještě zpoza výápna zakončoval dobíhající Celba, ale přestřelil.
52'
Hodně nezdařený centr Geberta, který poslal míč přesně do rukou zcela osamoceného Květona.
51'
Januška centroval až zpoza brankové čáry, je máváno a pískáno.
50'
Menší závar po rohovém kopu Valenty, míč propadl na malém vápně az na zem, ze souboje se odrazil vysokým obloukem před pravou tyč Květonovy branky a domácí brankář už situaci pohlídal.
49'
Chvěja fauloval při napadání a po rychlé rozehrávce se hosté dostali do levého křídla, kde získali roh.
48'
Brankář tím dokonce založil brejk, ale Kopřiva na levé straně neodcentroval přes Celbu a hosté budou vhazovat.
48'
Opět skvěle kopnutý trestňák Surzyna. Centr se tentokrát netošil úplně do branky, přesto donutil Šimana k dalšímu skoku a boxování mimo vápno.
47'
Chvěja se vymotal z přesily kolem sebe, předal míč doleva Vasiljevovi, který si došel pro faul.
46'
De Almeida bojoval na pravém kříle, ale na Surzyna si nepřišel a míč mu utekl za brankovou čáru.
46'
Nyní se již vrací i rozhodčí a domácí hráči. Výkop provede Táborsko.
Hosté se překvapivě vrátili na hřiště hodně rychle. Zatím ponechali jedenáctku, se kterou první poločas dohráli.

bez karet
První poločas nabídl hodně podprůměrnou podívanou. Po opatrném začátku se domácím povedla jedna akce a Jiří Januška v 8. minutě zblízka prostřelil brankáře, čímž poslal Vítkovice do vedení. A to bylo na dlouhou dobu vše, co stojí za řeč. Domácí dlouhé minuty nedokázali udržet míč a hlavně se bránili na vlastní polovině, kde však byli velmi dobře organizovaní a Táborsko prakticky k ničemu nepustili. Jedinou výjimkou je situace po rohovém kopu před vypršením půlhodiny hry, kdy z velkého úhlu střílel do poloprázdné branky Pilík, ale netrefil ji. V závěru nadělal hostujícímu brankáři problémy šikovně točený trestný kop Surzyna, ale poradil si. Jihočeši zatím nedokázali vystřelit na branku, takže v poločase prohrávají 1:0.
45+1'
45+1'
Během které se hrála překopávaná a byly odkípsány dva domácí fauly, přičemž u druhého se pan Lerch opravdu spletl. Vzápětí však ukončil první dějství.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Březina trefil ve vlastním vápně odkopem pouze Paška, ale před Chvějou míč na poslední chvíli odkopl další obránce.
44'
Šiman si poradil i po rohovém kopu, ale hosté se nadále musí bránit.
44'
Surzyn to kopl pravačkou parádně! Ačkoliv jeho centr nakonec nikdo nezasáhl, míč se točil přesně k zadní tyči a Šiman pohotovým skokem vyráží na roh!
43'
Vasiljev vyhrál přetlačovanou s De Almeidou, který ho složil na zem. Trestný kop z levé strany.
42'
Pilík přelstil stínujícího Surzyna a přihrával na svoji úroveň, ale tam byl jen další vítkovický hráč, takže z rychlé akce nic nebylo.
41'
Januška na levé straně v ofsajdu.
40'
Táborsko kopalo tretňák ze středového kruhu, kromě dvou hráčů byli všichni ostatní v oblasti půlkruhu a tohoto prostoru se míč odrazil za brankovou čáru. Bylo to od hráče v červenočerném dresu, domácí brankář bude odkopávat.
40'
Nucené střídání. Kulhajícího Dresslera nahrazuje Brazilec De Almeida.
38'
Jen na pár sekund. Květon zabrnkal na nervy divákům špatným odkopem, ale spoluhráči ho podrželi a vybojovali míč do své moci.
38'
Ostravané ztrácí míč na pravém křídle, ale nepustili soupeře vpřed a dlouhou malou domů od půlky uklidňují situaci.
37'
Pilík byl osamocený na pravé straně, měl dost času na centr, který chtěl odhlavičkovat Mikula, ale byl faulován, takže Kopřiva, ke kterému míč nakonec doletěl, už střílet nemusel.
36'
Surzyn uhlídal naběhnutého Pilíka, ale Motyčka netradičně na hrotu útoku vyhrál osobní souboj pouze za cenu faulu.
35'
Hlavičkovanou na polovině hostů ukončil Klusák, který svoji hru hlavou nezvládl a poslal míč do autu.
34'
Výborná práce Celby na pravé straně. Obral o míč Kopřivu, následně ho i obešel a další hráč ho musel faulovat.
33'
Modrobílí se nedokázali udržet na míči a opět se musí bránit na vlastní polovině.
32'
Z rohového kopu však už nic dalšího nevymysleli a Květon si rovná míč na odkop.
32'
A z autu v mlýnici 2 na 2 u rohového praporku mají Jihočeši roh.
31'
Špatně odhlavičkovaný dlouhý nákop hostů, Květon se navíc nedohodl se stopery a byl hodně venku z branky, čehož chtěl využít Pilík, ale Mikula jeho pokus odhlavičkoval do autu.
30'
Surzynův centr razantně vyboxoval mimo šestnáctku Šiman, po dalším centru je pískán útočný faul.
29'
Pěkná akce na levé straně, Surzyn a Vasiljev se předali míč, druhý jmenovaný chtěl centrovat a je z toho roh.
28'
Centr Valenty z rohového kopu propadl až k zadní tyči, kde pálil nikým nehlídaný Pilík do poloprázdné branky, ale z velkého úhlu netrefil mezi tyče a míč, mířící těsně vedle, pro jistotu odhlavičkoval pryč Mikula!
28'
Sražený centr Kopřivy znamená druhý roh Táborska.
27'
Dressler pohlídal Vasiljeva a vybojoval aut na útočné polovině.
26'
V další akci se opět ukázal Surzyn, seběhl si na centr z pravé strany a z dost velké dálky hlavičkoval, ovšem dost slabě, takže Šimanovi stačilo k míči jen doběhnout a nemusel předvádět žádný zákrok.
25'
Surzyn se po vlastním vhazování hnal na levém křídle za míčem, ale nezískal ho.
24'
Po další akci Ostravanů si Šiman rovná míč na odkop.
23'
Januška zpracovával další centr opět hrudí, ale tentokrát mu míč odksočil skutečně příliš. Sice ho zachytil Chvěja, měl dobrou myšlenku, ale kolmici k brankové čáře dal příliš silnou.
22'
Pilík sice odvrátil nepřesný centr, ale modrobílí pokračují v útoku.
21'
Pašek na pravém křídle vybojoval vhazování, se kterým domácí příliš nespěchají.
21'
Pilík se přesunul na pravou stranu, ale na Surzyna si nepřišel.
20'
Vítkovice se už několik minut nedokážou udržet na míči a hosté začínají mít územní převahu.
19'
Dressler nákopem až k brankové čáře hledal rozběhnutého Geberta, ale ten neměl šanci chytit míč ještě na hřišti.
18'
Pilík si narazil míč s Gebertem, ale Celba ho skvěle zakřižoval a nepustil k centru.
17'
Další hodně nepřesná přihrávka, tentokrát Čermáka, ale v této situaci už Pašek další brejk nezaložil.
16'
Kopřiva se hodně diví, že nemá vhazování na pravém křídle.
15'
Trestný kop od půlky modrobílí k ničemu nevyužili a obránci soupeře mohou kombinovat.
14'
Hodně mizerná přihrávka Navrátila odstartovala brejk Vítkovic. Pašek vysunul nákopem Chvěju, který se na levé straně zbavil křižujícího hráče, ale poté nedokázal odcentrovat tak, aby mohl Januška zakončovat.
13'
Holiš prohrál osobní souboj na útočné polovině a následně na soupeře vytasil téměř hokejový bodyček. Je pískáno.
12'
Centr na malé vápno vyboxoval Květon až před půlkruh, kde čekal Gebert, zpracoval si míč tělem a dalším dotekem vypálil, trefil to však vnějším nártem a branku netrefil.
11'
Poprvé se Jihočeši dostali do blízkosti branky soupeře a vybojovali rohový kop.
10'
Hosté kombinují na vlastní polovině a s dobře organizovaným blokem Vítkovic si zatím neví rady. Dlouhý nákop Navrátila stopeři pohlídali až ke Květonovi.
8'
Vítkovice právě vstřelily branku!
První šance zápasu, první střela a první gól! Zničehonic se domácí dostávají do vedení. Centr z pravé strany před malé vápno si posila z Příbrami JIŘÍ JANUŠKA zpracoval na prsa ne zrovna ideálně, ale přesto se prosadil ke střele a zblízka prostřelil Šimana!
7'
Avšak Jihočeši nezvládli rozehrávku, poslali míč na střídačku a hrají modrobílí.
7'
Dobrý skluz Holiše, ale výsledkem je pouze odkop až k Šimanovi.
6'
Nákop Cverny chtěl Januška prodloužit Chvějovi, ale nevysoký domácí záložník hlavičkový souboj nevyhrál.
5'
Po faulu na Vasiljeva ve středovém kruhun sice domácí soupeře zatlačili, ale to bylo vše. Na pravé straně nakonec ztratili míč a sami poté ve středu pole zastavili hru nedovoleným zákrokem.
4'
Dlouhý pas do strany na Dresslera opět vystihl Surzyn.
3'
Táborsko kombinuje na pravé straně, ale z přehuštěného prostoru se zatím nemůže dostat.
2'
Valenta tak dlouho váhal s přihrávkou Kopřivovi, až ji vystihl Surzyn.
1'
Přihrávka na Chvěju do vápna nevyšla, míč utekl za brankovou čáru.
1'
Výkop do prvního poločasu provedou Vítkovice.
Před zahájením utkání je ještě pogratulováno legendárnímu trenérovi Jiřímu Dunajovi, který v prosinci oslavil 80. narozeniny, a útočníkovi Josefu Rybářovi, který v průběhu zimy oslavil 66. narozeniny.
Aktéři utkání právě vstupují na trávník, který od pohledu není v ideálním stavu. Domácí budou hrát v tradičních modrobílých dresech, hosté v červenočerné kombinaci.
Na poměry začátku března panuje neobvykle teplé počasí, v Ostravě je aktuálně 15°C. Zataženo, ale neprší. V průběhu odpoledne má zesilovat vítr, uvidíme, jestli nebude brankářům dělat problémy. To však neuvidí mnoho diváků. Na Véítkovice se obecně nikdy příliš nechodilo, navíc na pondělní termín (kvůli kolizi se zápasem Baníku) tu nikdo není zvyklý.
V nominaci Vítkovic poněkud překvapivě chybí mladík Matěj Praus, který přes výborné výkony v přípavě zatím nedostal důvěru trenéra Balcárka. Z nových tváří jsou v základní sestavě v obraně Michal Surzyn, v záloze Jiří Januška a v útoku Ondřej Chvěja.
Táborsko ze svých posil představí od začátku brankáře Jakuba Šimana, obránce Patrika Dresslera a záložníky Jiřího Valentu a Vojtěcha Geberta.

MFK Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Pašek, Motyčka, Januška, Holiš, Vasiljev – Chvěja.
Náhradníci: Simkanič – Matěj, Končal, Mišinský, Kaloč, Bzirský, Miker.

FC MAS Táborsko: Šiman – Dressler, Navrátil (C), Březina, Klusák – P. Pilík, Valenta, Ad. Čermák, Gebert, Kopřiva – Musiol.
Náhradníci: Němeček – Ngimbi, Zárybnický, De Almeida, Vandas, Pfeifer, Ch. Frýdek.

Rozhodčí: Lerch – Lakomý, Mojžíš.
Vzájemné zápasy

Historie vzájemných zápasů mezi Vítkovicemi a Táborskem je velmi krátká. Poprvé se tyto kluby potkaly na hřišti až v roce 2016 po návratu Ostravanů do 2. ligy. Celkem bylo dosud sehráno 5 utkání a ani jeden nedokázali vyhrát hosté. Pouze jeden, v záží 2017 ve Vítkovicích, skončil remízou, ostatní vyhrál domácí celek. To platí i o dosud posledním střetu, prvním v tomto ročníku, který na začátku srpna vyhráli Jihočeši 4:2 po zlepšeném výkonu ve 2. poločase.
FC MAS Táborsko

Táborsko před touto sezónou výrazně snížilo rozpočet a chtělo více sázet na vlastní odchovance, ale podzim příliš nezvládlo, vyhrálo jediné z prvních 12 zápasů a celou dobu bojovalo na dně tabulky. Po dvou vítězstvích na závěr se dostalo aspoň na 15 místo, ale v zimní přestávce hodně posílilo, přišli i hráči se zkušenostmi z nejvyší soutěže, a cílem je klidná záchrana. V zimní přípravě tým střídal výborné výsledky se slabšími, velmi dobře se představil v Tipsport lize, ve které postoupil do Final Four. Také pro Jihočechy bude začátek sezóny důležitý, s výjimkou Jihlavy se v prvních 5 kolech utkají s tými druhé poloviny tabulky a pokud se opravdu chtějí v klidu zachránit, musí pravidelně bodovat. S tímto cílem jedou i do Vítkovic.

Trenér Kamil Tobiáš nasadil v průběhu podzimu 21 různých hráčů, ale na jaře se už o sestavu bude starat Petr Mikolanda a je jisté, že toto číslo výrazně vzroste. Všechny zápasy dosud odehrála trojice brankář Michal Toma, obránce Vojtěch Šandera a útočník Zbyněk Musiol, i když ten někdy pouze v roli střídajícího hráče. Toma už další starty nepřidá, odešel na hostování. Nejlepším střelcem týmu je právě Zbyněk Musiol se 6 zásahy, v průběhu podzimu se však trefilo pouze 7 různých hráčů. Nejtrestanějším mužem je obránce Jakub Navrátil se 6 žlutými kartami a ke cti týmu slouží skutečnost, že v průběhu sezóny zatím nebyl nikdo vyloučen.

Aktuální bilance Táborska:
16 zápasů, 3 vítězství, 4 remízy, 9 porážek, skóre 19:27, 13 bodů a 15. místo v tabulce.

MFK Vítkovice

Vítkovice se celý podzim držely v polovině tabulky hlav ně díky bilanci na domácím hřišti, na kterém vyhrály prvních šest zápasů. Ale závěr se jim vůbec nepovedl, poslední 3 utkání prohrály s celkovým skóre 1:14 a v zimní přestávce měly na čem pracovat. Výsledky přípravných zápasů s velkým počtem inkasovaných branek sice nanapovídají, že by došlo k nějakému zlepšení, ale to se může s mistrovskými zápasy změnit. A Ostravané by to skutečně potřebovali, na jaře totiž mají těžký los. Většinu silných soupeřů doma, většinu slabších venku. Důležitý tak pro ně bude start do jara, který je může buď uklidnit, nebo znervóznit. Soupeřem bude sice předposlední, ale hodně posílené, Táborsko a Vítkovice potřebují bodovat, jelikož následuje série 3 zápasů s týmy z první pětky tabulky. Podaří se jim to?

Trenér Jiří Balcárek v průběhu podzimu nasadil do hry celkem 20 hráčů, ale tento počet se po nadcházejícím utkání o několik mužů zvýší. Jisté je, že oba, kteří nastoupili do všech podzimních utkání, obránci David Mikula a Josef Celba, budou v této sérii pokračovat. Nejlepšími střelci jsou útočníci Martin Macej a Vladimír Mišinský se 4 trefami, ale Macej už v klubu nepokračuje. Dosud skórovalo 11 různých mužů. Nejtrestanějšími hráči jsou záložníci Martin Motyčka (6 ŽK), David Pašek (5 ŽK, 1 ČK) a Roman Holiš (5 ŽK, 1 ČK). Třetím vyloučeným se v průběhu sezóny stal záložník Matěj Končal.

Vítkovice – Zlín B 1:0
Také FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE již skončila zimní přestávka a jarní část startuje prvním kolem, celkově sedmnáctým. Hned úvodní zápasy mohou výrazně napovědět, jaké mohou být ambice jednotilvých celků pro zbytek sezóny a jeden z nich se odehraje v Ostravě, kde domácí MFK Vítkovice přivítá jihočeského soupeře FC MAS Táborsko. Moravané mají na jaře těžký los a potřebují body ke klidu do dalších zápasů, Táborsko naopak výrazně posílilo a úspěch ho může nakopnout k jízdě za záchranou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.