Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Znojmo : Č. Budějovice - 21. dubna 2019   17:00

Znojmo
Znojmo
84' Teplý  • 87' Maksić
2:5
(0:1)
Č. Budějovice
14' Martan   • 66' Kladrubský   • 77' Ledecký   • 81' Brandner   • 89' Brandner
Znojmo
Buček – Cihlář (63. Harmon), Avdić, Maksić, Helísek (C) – Šmehyl (46. Kuffour), Machalík, Conner, Mudra, Kunca – Beganović (77. Teplý).
Koukal – Dramé, Cuković, Harmon, Teplý, Kuffour.
Matějček – Vlasjuk, Dohnálek
Městský stadion v Horním parku, Znojmo
620 diváků
Staněk – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Javorek, Čavoš – Grajciar, Martan (88. Řezáč), Táborský (61. Brandner) – Ledecký.
Křížek – Fišl, Šplíchal, Wermke, Řezáč, Brandner, Havelka.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek velikonoční neděle.
Zatímco první půle přinesla jediný gól, v té druhé bylo k vidění hned šest branek. Hosté nejprve odskočili soupeři už na rozdíl čtyř gólů, Znojma pak v závěru dvěma zásahy sice snížilo, ale poslední slovo měli přeci jen opět Jihočeši, kteří tak splnili povinnost. V tabulce 2. ligy si tak upevňují vedoucí pozici, zato Znojmo se bude o setrvání v soutěži ještě strachovat.
90+4'
90+3'
Ledecký se dostal docela lehce za domácí obranu, vyběhnutého Bučka zkoušel překonat obloučkem, ale míč poslal jen nad břevno.
90+2'
Teď si hosté v útoku příliš nerozuměli a o míč přichází, mrzet je to ale moc nemusí.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Gólové hody pokračují, tentokrát pro změnu zase hosté. PATRIK BRANDNER zůstal zapomenutý domácími hráči a zblízka překonal znojemského brankáře.
88'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ladislav Martan, přichází Michal Řezáč.
87'
Znojmo právě vstřelilo branku!
Znojmo rozehrálo rohový kop, na míč si vyskočil FILIP MAKSIĆ a hlavou zamířil na bližší tyč, kde bylo volné místo a kam hostující brankář už nedokázal dosáhnout.
86'
Conner se dostával do další dobré šance, ale přes bránícího obránce nakonec neprošel.
84'
Znojmo se přeci jen dočkalo čestného úspěchu. Conner byl při svém pokusu faulován, ale míče se zmocnil JAKUB TEPLÝ a tvrdou ranou k levé tyči nedal Staňkovi šanci, ten byl tentokrát zcela bezmocný.
83'
Martanův centr proletěl znojemským pokutovým územím a skončil v zámezí.
83'
Kuffour střílel tvrdě z dálky přímo do náruče připraveného Staňka.
81'
Znojmo nechalo otevřené dveře v obraně, toho využil PATRIK BRANDNER, který se po přihrávce ocitl sám před brankářem, tomu udělal kličku a poté míč lehce dovedl do brány.
80'
Staněk lehce ukryl letící balón do náruče a uklidnil hru.
79'
Žlutou kartu dostává David Helísek (1. SC Znojmo FK).
77'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Dženis Beganović, přichází Jakub Teplý.
77'
Domácí přestali hrát, neboť se domnívali, že bude odpískán ofsajd. To se ale nestalo a DAVID LEDECKÝ tak mohl postupovat úplně sám na brankáře, kterého překonal obloučkem.
75'
Ledecký zaběhl za obranu Znojma, avšak sám na brankáře postupovat nemohl, neboť se chytil do ofsajdové pasti.
73'
Žlutou kartu dostává Lukáš Havel (SK Dynamo Č. Budějovice).
73'
Machalík střílel z pravé strany přímo do náruče připraveného Staňka.
72'
Avdić střílel z dálky pouze do protihráče.
71'
Po faulu rozehrávali hosté na polovině Znojma, balón však poslali pouze k brankáři domácího celku.
68'
Hosté mohli odskočit na rozdíl dvou branek, Brandner nejprve trefil tyč, dorážet skluzem zkoušel Čavoš, ale balón poslal pouze nad bránu.
67'
Helísek příliš prudký pas nemohl dostihnout, rozehrávat od brány bude Staněk.
66'
JIŘÍ KLADRUBSKÝ to provedl parádně a obloučkem přes zeď poslal balón na vzdálenější tyč, kam Buček neměl šanci dosáhnout.
64'
Žlutou kartu dostává Filip Maksić (1. SC Znojmo FK).
64'
Hodně přísně odpískaný faul, Maksić zcela jasně zasáhl v obraně jako první balón, přesto rozhodčí odpískal nedovolený zákrok, po kterém hosté rozehrají hodně nebezpečný přímý kop. Hráč navíc vidí žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Tomáš Cihlář, přichází Van-Dave Harmon.
61'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ivo Táborský, přichází Patrik Brandner.
60'
Ani Grajciarovi se příliš nedařilo a balón po jeho nakopnutí letí daleko za znojemskou svatyni.
58'
Mudra hodně špatně centroval a míč poslal pouze do zámezí. Takto to určitě nechtěl.
57'
Znojmo propadlo v rozehrávce a do protiakce vyrazil Táborský, ten však střílel jen do soupeře.
56'
Javorek měl před sebou dost volného prostoru, jeho nepříliš prudký pokus přímo na střed však neznamenal pro Bučka vážnější hrozbu.
55'
Na druhé straně zasahuje Staněk, jenž se musel pořádně natáhnout, aby míč zkrotil v rukavicích.
55'
Kladrubského přihrávka skončil a jen v Bučkově náruči, ten rychle rozehrává.
53'
Ten si pohlídal Staněk, který míč vyboxoval.
53'
Po Machalíkově střele se míč záhadným způsobem zatočil do zámezí, následuje roh.
52'
Mudra pálil tvrdě jen do obránce, krátce na to centroval směrem před bránu, avšak jeho centr skončil v zámezí.
50'
Javorek střílel před pokutovým územím jen do protihráče před sebou.
49'
Ledecký o chvíli později hlavou minul bližší tyč.
49'
Ledecký skluzem poslal míč před odkrytou znojemskou bránu, kde jej v poslední chvíli jeden z domácích hráčů odkopl do autu.
46'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Šimon Šmehyl, přichází Alex Kuffour.
46'
Ač do Znojma přijel velký favorit a suverén ligy, dění na hřišti tomu tak úplně neodpovídá. Hosté sice vedou, když se po čtvrt hodině hry prosadil Martan, přesto mohou být za hubené vedení ještě rádi, neboť domácí neproměnili několik velice dobrých šancí, doplácí především na svoji nepřesnost. Povede se jim prolomit střeleckou smůlu ve druhém poločase nebo soupeř vedení uhájí?
45+1'
45+1'
České Budějovice ještě rozehrály jeden roh, po kterém domácí brankář balón vyboxoval do bezpečí.
44'
Hosté mohli v závěru první půle navýšit své vedení. Po hrubici Znojma v rozehrávce si míč zpracoval Grajciar, posunul na střed, kde stál volný Javorek, který si přehodil míč na správnou nohu a pak tvrdě vystřelil na levou tyč, kterou však těsně minul. Buček by na tento balón určitě nedosáhl.
43'
Čavoš si zpracoval před pokutovým územím Znojma míč rukou, čehož si poblíž stojící hlavní sudí dobře všiml.
42'
A znovu v akci Staněk, jenž popošel skoro až k hranici pokutového území a letící balón bez problémů pokryl.
42'
Beganović prudkou přihrávku nedostihl a pak se vyčítavě podíval na spoluhráče.
41'
Buček v této fázi moc práce nemá, nyní jen vyběhl pro volný míč a rychle rozehrál.
40'
Volný míč projel pokutovým územím jihočeského celku, žádný ze znojemských hráčů jej nedokázal tečovat do brány. Další dobrá možnost na vyrovnání pro Znojmo.
38'
Kunca teď zůstal zapomenut budějovickou obranou, jeho hlavičku do odkryté části brány však Staněk stihl vyrazit, neboť stál poblíž. Hostující brankář však předvedl výborný reflex.
37'
Těžko říct, zda chtěl Kunca centrovat nebo střílet, balón ve finále končí u vyběhnutého Staňka, který uklidňuje hru.
36'
Šmehyl je aktivní ve střelbě, ale gólmana nedokáže ohrozit, další jeho rána z dálky letí jen nad břevno.
34'
Centrovaný balón zaletěl přímo do rukou Staňka, jenž využil své výšky.
33'
Favorit zápasu měl teď docela potíže v obraně a může být nakonec rád, že míč končí jen na rohovém kopu.
32'
Hostující celek zastavuje ofsajd, moc šancí v posledních minutách k vidění není.
31'
Mudra při výskoku fauloval Havla, Staněk tak mohl zůstat v klidu a postará se o rozehrávku.
29'
Spoluhráči se teď hodně zlobí na Martana, který ve slibně se rozvíjející šanci zakopl míč do autu, neboť jeden z budějovických hráčů ležel na trávníku.
27'
Grajciar se teď se střelou trochu unáhlil, jeho pokus z pravé strany byl hodně nepřesný a Buček nemusel zasahovat.
26'
Domácí se před bránou soupeře provinilo faulem a musí se stáhnout na svoji polovinu.
24'
Domácí teď celkem zbytečně odkopli míč ke Staňkovi a soupeři jej tak darovali. Ten může rozjet další útok.
24'
Znojmu nelze upřít snaha, avšak jeho pokusy zatím končí mimo bránu, jako nyní v případě Šmehylovy rány.
21'
Málem bylo vyrovnáno, Mudra střílel z dálky po zemi, ale balón opět o centimetry minul tyč soupeřovy svatyně, tentokrát tu druhou.
21'
Táborský se snažil rychle založit protiútok a balón poslal obloučkem směrem na bránu, avšak našel jen připravené rukavice Bučka.
19'
Grajciar dokázal prostřelit zeď a zamířil do dolního levého rohu brány, tam včas skočil Buček a balón vyrazil na roh.
18'
Docela přísně posouzený faul, který přináší Budějovicím přímý kop z velmi dobré pozice.
17'
Znojmo teď faulovalo na své polovině a musí se rychle stáhnout před svoji svatyni.
14'
A znovu platí staré známé nedáš – dostaneš. Znojmo zcela propadlo u postranní čáry, kde se míč nepovedlo získat hned třem hráčům, hosté rychle přesunuli hru na druhou stranu, odkud přišel centr před bránu na volného LADISLAVA MARTANA, který zblízka hlavou nedal Bučkovi šanci.
12'
Zatím největší šance zápasu. Šmehyl se štěstím doběhl míč před postranní lajnou, přihrál po zemi před bránu, kde obrana Budějovic zapomněla na Kuncu, který nezasáhl míč úplně přesně a poslal jej o centimetry vedle vzdálenější tyče. Staněk se jen ohlédl, tady by neměl šanci zasáhnout.
11'
Grajciar to zkusil ze střední vzdálenosti a pokus to nebyl vůbec špatný, leč míč si přesto cestu mezi tři tyče nenašel.
10'
Domácí vyrazili do brejku, Mudra se možná trochu ukvapil a místo přihrávky před bránu adresoval míč přímo do rukavic hostujícího gólmana.
9'
Hodně špatná souhra Znojma končí u Staňka.
8'
Helešic dobře zapracoval v obraně a protihráči nedovolil projít k bráně.
6'
Z protiútoku přišel centr na znojemskou bránu a balón se nakonec zatočil pod břevno, Buček výborným zákrokem míč vyboxoval.
6'
Kunca se dostal za obranu hostů, jeho přízemní střelu, která ani nebyla nijak prudká, však Staněk bez potíží lapil.
5'
Rychlý přechod do útoku se Českým Budějovicím nezdařil, Znojmo bude vhazovat aut.
3'
Staněk musel pomoci svým spoluhráčům a po malé domů odkopl balón do bezpečí.
2'
První šance hostů, jeden z hráčů střílel z pravé strany a Buček se musel pořádně natáhnout, aby balón vyrazil do bezpečí.
1'
Šmehyl zahrál rukou a soupeř rozehraje ze středového kruhu.
1'

1. SC Znojmo FK: Buček – Cihlář, Avdić, Maksić, Helísek (C) – Šmehyl, Machalík, Conner, Mudra, Kunca – Beganović.
Náhradníci: Koukal – Dramé, Cuković, Harmon, Teplý, Kuffour.

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Javorek, Čavoš – Grajciar, Martan, Táborský – Ledecký.
Náhradníci: Křížek – Fišl, Šplíchal, Wermke, Řezáč, Brandner, Havelka.

Rozhodčí: Matějček – Vlasjuk, Dohnálek.

Náhradníci: Křížek – Fišl, Šplíchal, Wermke, Řezáč, Brandner, Havelka..
Posledních pět vzájemných zápasů

České Budějovice – Znojmo 1:2
České Budějovice – Znojmo 3:2
Znojmo – České Budějovice 1:1
České Budějovice – Znojmo 1:0
České Budějovice

To hostujícímu celku může závidět kdejaký tým i v 1. lize, České Budějovice v jarní části ještě nenašly přemožitele, i když nutno říct že na hřištích soupeřů zvítězily vždy těsně rozdílem jedné branky, naposledy 1:2 ve Vítkovicích. Suverén 2. ligy je na nejlepší cestě k postupu mezi elitu, na vedoucí příčce má solidní devítibodový náskok před druhou Jihlavou. S patnácti vstřelenými brankami vede tabulku střelců mužstva i celé ligy David Ledecký.
Znojmo

Domácím se na vlastním hřišti na jaře docela daří, ze tří duelů neprohráli ani jednou, vstřelili osm gólů a jen dva inkasovali, i tak ale svádí velký boj o udržení. Na kontě mají čtyřiadvacet bodů a náskok před patnáctým Táborskem činí jen šest bodů. Nejlepším střelcem týmu je šestigólový Jakub Teplý.
Dobrý den, 2. nejvyšší fotbalová liga má na programu osm duelů, do hry vstoupí i vedoucí tým tabulky České Budějovice, které zajíždí na hřiště Znojma. O favoritovi nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.