Fotbalová národní liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Dukla - 1. června 2020   19:00

Brno
Šustr – Štepanovský, Dreksa, Ad. Čermák, Eismann (C) – Přichystal (69. Krška), Bariš, Hladík (62. Pachlopník), Vaněk (90. Jurásek), A. Fousek (46. M. Vintr) – Růsek (90. Šumbera).
Floder – Šumbera, Jurásek, Krška, Pachlopník, M. Vintr.
Klíma – Caletka, Hrabovský.
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Dukla
F. Rada – Dancák, Piroch (90. Jakab), Chlumecký, Kozma – D. Souček, Doumbia (46. Krunert), Daniel Tetour (C), Preisler (79. Hadaščok) – Lu. Holík, Fábry (71. Ayong).
M. Hruška – Ayong, Krunert, Jakab, David Kozel, Ullman, Hadaščok.

Ode mně je to pro dnešek ze Srbské vše, hezký zbytek večera.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:6.
Utkání je u konce! Diváci na Srbské se dnes branky nedočkali, ačkoliv k tomu oba celky měly několik možností. Ve druhé půli zahrozil několikrát Vintr, jeho největší šance ale skončila na tyči. Na opačné straně nejvíce zlobil ve svých šancí Fábry, ani ten se ale nezapsal mezi střelce. A když poslední rána Bariše skončila nad brankou, oba celky si rozdělily po bodu.
90+4'
90+3'
Hosté vyrazili do zřejmě posledního útoku, ale jejich akce skončila hodně nepřesným centrem.
90+2'
Roh sice hosté odvrátili, ale míč se odrazil k Barišovi, který stál jako poslední hráč, a slovenský hráč svou parádní ranou z jedničky těsně přestřelil branku!
90+1'
V závěru ještě jeden rohový kop pro Zbrojovku.
90'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Šimon Šumbera.
90'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Vaněk, přichází David Jurásek.
90'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Jiří Piroch, přichází Josef Jakab.
89'
Ani tentokrát Pachlopník s Růskem nepochodili. Na opačné straně chtěl Souček vysunout Krunerta, ale to se mu nepovedlo.
88'
Z něj ale nic nepřišlo, naopak hosté mohli jít do brejku, ovšem Vaněk se skvěle vrátil. Závěr už je hodně rozlítaný.
87'
Chlumecký sice odehrál míč před Růskem, ale poté jej zatáhl za dres a toho si rozhodčí všiml. Kromě žluté karty je tu i přímý kop.
86'
Na druhé straně dobře zapracoval s míčem Vintr a následně přišel kroucený centr, Růsek na něj ale přes bránícího hráče nedosáhl.
85'
Šustr dobře vyběhl a zastavil akci, ale míč poslal jen na kopačky hostů. Nakonec se ke střele dostal Holík, jehož rána šla dobré dva metry vedle levé tyče.
84'
Ten byl sice odvrácen, ale Pachlopník si míč dobře zpracoval na hranici vápna a míč procpal na Vintra. Ten zkoušel technický obstřel na zadní tyč, branku zhruba o metr přestřelil.
83'
Akce Dukly skončila zblokovanou střelu a Šustr rychle vykopl. Růsek chtěl míč prodloužit hlavou, ovšem byl faulován Pirochem a je tu další přímý kop.
82'
Vaňkův pas našel jen hlavu Ayonga a při následném vraceném míči zpět do ohně byl Peter Štepanovský v ofsajdu.
81'
Krška si po autu Štepanovského dobře odstavil tělem soupeře a vybojoval přímý kop. K němu se staví Vaněk.
80'
Odstartovala poslední desetiminutovka a dopředu se mohou vydat domácí fotbalisté, závěr je hodně nervózní.
79'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Vojtěch Hadaščok.
78'
Růsek dobře sklepl míč na Vintra, ten ale byl ale s míčem při postupu vpřed osamocen. Pro domácí vybojoval aspoň aut.
77'
Preisler si na levé lajně pohybem řekl o balón, pas na něj byl ale moc dlouhý. Šustr bude vykopávat.
76'
O vzrušení se tak postaral Ayong, který poslal k zemi Kršku, a obdržel žlutou kartu.
75'
Čtvrthodina hry do konce, u míče jsou opět fotbalisté z Julisky a na větší šanci v posledních minutách čekáme.
74'
Peter Štepanovský na centrovaný míč hlavou nedosáhl, Pachlopník pak ve vápně s míčem proti přesile neuspěl a fauloval.
73'
Růsek se po pasu Eismanna na levé straně vysmýkl soupeře a postupoval vpřed, centr na přední tyč byl ale sražen na roh.
72'
Domácí se střídáními lehce ožili a jsou teď více na míči, v postupné kombinaci jim ale chybí moment překvapení.
71'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Marek Fábry, přichází Karsten Ayong.
71'
Souček zajel ostře zezadu do soupeře ve středu pole a také si vysloužil žlutou kartu.
70'
Štepanovský poslal nadýchaný balón na Růska, který jej sklepl pro Vaňka a ten se nerozpakoval při střele z první, ovšem Rada míč nadvakrát zkrotil.
69'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází David Krška.
68'
Kozma na polovině hřiště zajel do Růska, karta se však neudělalovala. Oba celky střídají.
67'
Po následném rohu hlavičkoval sám na penaltě Růsek, naštěstí pro hosty však přesně doprostřed branky, kde byl připraven Filip Rada.
66'
Zbrojovka byla blízko vedení! Míč doputoval opět doleva na Vintra, který zasekl na střed a jeho tečovaný pokus protihráčem olízl pravou tyč branky Dukly!
66'
Vzápětí Dukla sehrála málem podobnou akci, ale ta skončila ofsajdem.
65'
Piroch se krásně protáhl po levé lajně a našel Holíka. Ten šikovně odcentroval a Fábrymu moc nechybělo, aby míč ve skluzu zasáhl.
64'
Hosté měli k dispozici rozehrávku přímého kopu ze středu pole, dlouhý míč ale doputoval jen k Dreksovi.
63'
Přichystal vzal další akci Brna na sebe, míč si chtěl navést z levé strany do vápna, ale v poslední chvíli mu hrací předmět utekl za čáru.
62'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Ondřej Pachlopník.
61'
Preisler se dobře dostal za přihrávkou na levé straně a snažil se odcentrovat na zadní tyč, pas na Krunerta byl ale příliš dlouhý.
60'
Po hodině hry také tutovky Dukly! Centr z pravé strany pustil jeden z hostů na nabíhajícího Fábryho, který dobře tlačil míč zpoza vápna na zadní tyč, branku Brna ale těsně přestřelil!
59'
Ve středu hřiště přišel opět faul na jednoho z hostů, Pražané si však musejí dávat větší pozor při rozehrávce.
58'
Zajímavá šance domácích! Vaněk svým průnikem otevřel obranu Dukly a postupoval vpřed. Míč ještě rozdal doleva na střídajícího Vintra, který se však šance zalekl a pálil vedle branky.
57'
Vaněk ve středu hřiště získal míč a posunul jej nalevo na Eismanna, který si jej vyměnil s Přichystalem, následný centr ale přetáhl.
56'
Dukla drží míč na svých kopačkách a je aktivnější, domácí se v posledních minutách více zatáhli do bloku. Ten se ale hostům nedaří prorážet.
54'
Znovu několik nepřesností z obou stran zastavilo akce jednoho či druhého týmu, nyní sledujeme hodně rozháranou pasáž hry.
53'
Růsek dostal po levé lajně od Štepanovského zajímavý míč, avšak při zpracování podklouzl. Hosté hru otočili, nicméně Vaněk stihl zastavit Tetoura.
52'
Znovu se snažili fotbalisté Dukly rozpohybovat obranu, jenže nikdo si neřekl o náběh, a tak míč doputoval do autu a Šustr bude vykopávat.
51'
Dukla se drží v kombinaci na útočné polovině, domácí fotbalisté ale svědomitě zavírají oba kraje hřiště a nepouštějí soupeře k centru.
50'
Tentokrát rozjeli fotbalisté z Julisky akci po pravé straně, ne příliš výrazný centr ale Dreksa dokázal odvrátit na rohový kop.
49'
A nepovedlo se jim to ani nyní, kdy míč utekl Přichystalovi od kopačky a doputoval do zámezí. Rada bude vykopávat.
48'
Presink ale vyvinuli také domácí, když Hladík zatlačil na soupeře a vybojoval aut. Domácí se ale nemohou vymotat zpoza pravé lajny.
47'
Domácí se v úvodu druhé půle drží na balónu, ale hosté dobře napadají a nepouštějí je do klidnější kombinace.
46'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Štěpán Krunert.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Marek Vintr.
46'
Úvodní dějství je za námi a nutno dodat, že více ze hry měli hosté. Ti si vytvořili šanci hned v úvodu, kdy se neprosadil proti Šustrovi Fábry. Na druhé straně zahrozil svou ranou Fousek, ale to bylo ze strany Brna vše. V závěru půle měli góly na noze Chlumecký, Souček a v závěru po střele levačkou tentýž hráč. Branku jsme však neviděli a můžeme být zvědavi, zdali ji uvidíme ve druhém poločasu.
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
45+1'
45+1'
V závěru půle měla Dukla ještě jeden roh, tentokrát ale domácí však zvládli bez úhony. Na jejich obranné polovině už se také poločas dohraje.
45'
A další velká šance hostů! Aktivní Souček vzal akci na sebe, prosmýkl se do vápna přes Eismanna a vypálil levačkou. Jeho pokus byl lehce tečován, ale Šustr bravurně zareagoval a míč reflexivně vyrazil na roh!
44'
Po něm se míč odrážel ve vápně, Čermák s Fouskem si však zbytečně dávali přednost. Na dvě přihrávky následně hosté rozjeli brejk, který zakončil svou ranou z hranice vápna Preisler, nicméně jeho rána přes Štepanovského šla vedle.
43'
Hladík si dobře podržel balón a ve středu měl nejprve výhodu, po nepřesné přihrávce se ale situace vrací na místo přestupku a domácí mají přímý kop.
42'
Právě Dreksa poté dokázal míč znovu odhlavičkovat, ale akce pokračovala. Přišel další centr zleva, který našel na zadní tyči volného Pirocha, ten ale akci nedokončil protože byl v ofsajdu.
41'
Hosté cítí, že se v obraně Brna objevují skuliny. Fábry si znovu ukázal o dlouhou přihrávku a Dreksa musel míč srazit na roh.
40'
Následný rohový kop nic nepřinesl a domácí mohli jít vpřed, ale nerozuměli si při přihrávce, a tak bude rozehrávat opět Rada.
39'
Obrovská šance hostů! Preisler vysunul Chlumeckého a ten se protáhl obranou Brna jako nůž máslem, načež se dostal ke střele, nicméně Šustr skvěle zasáhl. Akce pokračovala a míč dostal proti noze Souček, jehož pokus směřující k tyči gólman Šustr také skvěle vyškrábl na roh.
38'
Ani tentokrát se domácím nevedlo. Fousek sice dostal po delší době prostor na levé straně ale jeho centr byl hodně nepřesný.
37'
Za dlouhým nákopem brankáře Rady spurtoval Fábry, Čermák mu však zdatně sekundoval a nakonec se hostující borec provinilů útočným faulem.
36'
Kapitán domácích Eismann chytře vysunul kolmicí po levé lajně Vaňka, ten v rychlosti z první odcentroval, ale míč už při svém letu doputoval za brankovou čáru.
35'
Domácí stoper Čermák musel na polovině hřiště zatáhnout za záchrannou brzdu a jako první dnes uviděl žlutou kartu.
34'
Trenér Machálek i nadále rozdává svým svěřencům pokyny a už musel i zvýšit hlas, poslední akce, kdy domácí několik propadly se mu vůbec nelíbily.
33'
Zbrojovka zaspala na levé straně, odkud se rodil brejk Dukly. Míč putoval přes Dreksu na Holíka, pomezní sudí ale naštěstí pro domácí zvedl praporek nahoru a odmával ofsajd.
31'
Po rohu se sice jeden z hostů dostal k hlavičce, ale ta šla hodně vysoko a Šustr si pro míč došel. K tomu všemu byl navíc faulován Fábrym.
30'
Po půlhodině domácí opět ztratili míč ve středu a museli zastáhnout za záchrannou brzdu. Po rychlém rozehrání přišel centr z levé strany, Štepanovský jej ale dobře zablokoval.
29'
Po faulu ve středu útočné poloviny zahráli hosté standardní situaci. Míč si postavil Holík, nicméně Šustr dobře vyběhl a sebral si jej.
28'
Rohový kop opět nebezpečí nepřinesl, stejně jako následný centr z levé strany, který si pohodlně sebral do svých rukavic Rada.
27'
Zbrojovka ve středu hřiště získala míč a Hladík táhl celé přečíslení. Nakonec ale nenašel prostor na vysunutí žádného ze spoluhráčů, a tak zkusil vystřelit, od bránicího hráče se však míč odrazil na roh.
26'
Zdravotní potíže momentálně provázely také Přichystala, ten ale dokázal vstát a ve hře bude pokračovat. U balónu jsou stále hosté.
25'
Sledujeme trochu opatrnější pasáž hry, v níž se oba celky střídají v kombinaci, ale ani jednomu se nedaří založit kloudnější akce.
24'
Doumbia po souboji s Eismannem zůstal ležet na zemi, faul se však nepískal. Domácí poté soupeři sportovně odevzdali balón.
23'
Fábry byl ve středu hřiště poslán k zemi při snaze obhodit si proti hráče, celek z hlavního města může v poklidu kombinovat.
22'
Nejprve to vypadalo na brejk Dukly, ale Štepanovský dobře vystoupil a rozjel proti akci. Domácím však chyběl moment překvapení a slibně se rozjíždějící brejk pozastavili.
21'
Po kombinaci na pravé straně přišel nepřesný Vaňkův pas, zkušený záložník posléze musel zatáhnout za záchrannou brzdu a Dumbiu poslat k zemi.
20'
Domácí posléze ukázkově napadali rozehrávku Dukly, čímž ji nedovolili projít vpřed a hosté si museli znovu pomoct přihrávkou na Radu.
19'
Na Srbské to poprvé zahučelo! Fousek dostal krásný balón na levou stranu, kde si jej zpracoval na prsa. Poté si jej místo centru hodil na střed, odkud vyslal parádní kroucenou ránu pravačkou a ta prosvištěla centimetry nad břevnem!
17'
I Dukla se po menší odmlce vydala vpřed. Fábry přenesl hru od pravé lajny k té druhé, následný centr ale srazil Štepanovský a pozorný Šustr ještě stihl míč před tím, než by doputoval na roh, srazit do autu.
16'
Ten se nakonec kroutil na zadní tyč, ale nikdo v červeném na něj nedosáhl. Rada bude vykopávat.
15'
Machálkovi svěřenci jsou nyní více ve hře. Míč tlačili opět přes levou stranu do šestnáctky, znovu ale chyběla lepší finální přihrávka. Po faulu jednoho z hostů bude ale akce pokračovat přímým kopem.
14'
Zbrojovka vzápětí rozjela velmi podobnou akci, Hladík poslal míč ze středu doleva na Fouska. Ten tentokrát zkusil zakroutit míč střelou na bližší tyč, ovšem Rada viděl a lapil jej.
13'
Domácí opět na tři přihrávky rozběhli rychlou akci. Fousek byl kolmici zahnán k brankové čáře, ale stihl odcentrovat a nabíhajícím hráčům moc nechybělo, aby se prokousali k hlavičce.
12'
Hned z protiakce naháněl dlouhý balón Růsek, Rada vyběhl hluboko z branky, aby míč odhlavičkoval a navíc na protihráči vybojoval takticky faul.
11'
Štepanovský neodhadl hlavičku, čímž dal hostům možnost zaútočit. Zleva mířil do šestnáctky ostrý centr, Čermák však vyskočil nejvýš a odhlavičkoval míč.
10'
Mnohem nebezpečnější se zprvu jevila akce z díly Fouska, který načechral míč za obranu na Růska, ten však ve skluzu těsně na míč nedostáhl. I kdyby se mu to ale nakonec povedlo, byl máván ofsajd.
9'
Další centr od pravé lajny už při normální hře vyslal Peter Štepanovský, míč doputoval k Hladíkovi, ale jeho hlavička nenadělala brankáři starosti.
8'
Rohový kop se zajímavě točil na zadní tyč, naskakující Růsek si ale ve vzdušném souboji s brankářem Radou pomohl útočným faulem.
7'
Brněnští to vzápětí zkusili po pravé lajně, kde si na kolmici sběhl Hladík a jeho centr z jedničky byl sražen na rohový kop.
6'
Hned od úvodu se hraje ve vysokém tempu. Domácí zkoušel podniknout první úspěšný útok po levém křídle znovu přes Eismanna, ale opět nepochodili.
5'
Domácí se nakonec ve zmatcích ubránili dlouhým odkopem, hosté už jsou však znovu nastěhováni na jejich polovině a kombinují.
4'
První šance zápasu a v ní hosté! Domácí obrana naprosto zaspala, propadnutý míč mezi stopery doputoval k Fábrymu, ale ten nepřeloboval vyběhnutého Šustra, který došel zasáhl. Hostující borec poté míč ještě vracel před prázdnou brankou, Preisler svůj volej ale promáchl.
3'
Nakonec ale přišlo nedorozumění, Fousek na levé straně nevysunul Eismanna, z čehož mohl těžit ve středu zálohy Dumbia, nicméně spoluhráči rozběhnutému po křídle dal příliš dlouhou přihrávku.
2'
Akci po levé straně, kterou založila Dukla, domácí zažehnali a od Šustra míří směrem vpřed.
1'
Hosté uvedli míč do hry, Zbrojovka ihned přispěchala s rychlám presinkem. Od úvodu jsou hned slyšet i domácí příznivci, za branami stadionu se navíc objevili další i se světlicemi.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Do dnešního televizního duelu vyrukují domácí tradičně v červeném, hosté se oděli do žlutého.
V Brně dnes panují parádní podmínky pro fotbal, slunečné počasí na Srbské si užije i hrstka domácích vlajkonošů.

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Štepanovský, Dreksa, Ad. Čermák, Eismann (C) – Přichystal, Bariš, Hladík, Vaněk, A. Fousek – Růsek.
Náhradníci: Floder – Šumbera, Jurásek, Krška, Pachlopník, M. Vintr.

FK Dukla Praha: F. Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký, Kozma – D. Souček, Doumbia, Daniel Tetour (C), Preisler – Lu. Holík, Fábry.
Náhradníci: M. Hruška – Ayong, Krunert, Jakab, David Kozel, Ullman, Hadaščok.

Rozhodčí: Klíma – Caletka, Hrabovský..
První letošní vzájemný duel v polovině srpna zvládla lépe Dukla, která doma zvítězila 2:1. Za domácí se prosadili Holík a Chlumecký, za hosty snižoval Šural.
Dukla Praha

Take celek z pražské Julisky by se rád už letos vrátil do nejvyšší soutěže. Pražané jsou nyní v tabulce se ziskem 34 bodů na 5. místě, přičemž na svého soupeře ztrácejí body tři a mohou se na něj v případě výhry dotáhnout. Dukla v prvním jarním kole schytala těžký debakl 2:5 na hřišti Žižkova v malém pražském derby, před týdnem ale opět po dlouhé pauze najela na vítěznou vlnu a díky brankám Součka a Holíka porazila na Julisce Jihlavu 2:1.

Nejlepší střelci:

Lukáš Holík – 8 branek
Vojtěch Hadaščok – 5 branek
Pablo Gonzalez – 4 branky
FC Zbrojovka Brno

Jihomoravané poté, co loni vypadli v baráže, letos na jaře nepřímo vyhlásili útok na přímý postup a jejich ambice jsou opravdu nejvyšší. Zbrojovka stíhá ze druhého místa vedoucí Pardubice, na něž momentálně ztrácí sedm bodů, ale má k dobru právě dohrávku s Duklou. Na jaře je zatím brněnský celek stoprocentní, v březnu si doma poradil se Sokolovem díky brance Šurala 1:0, ve čtvrtek pak díky trefám Přichystala a Hladíka zvátězili v Ústí nad Labem 2:1.

Jakub Přichystal – 7 branek
Marek Vintr, Jan Hladík – 6 branek
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu, dnes se v rámci 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY utkají FC Zbrojovka Brno a FK Dukla Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.