Fotbalová národní liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Pardubice - 26. července 2019   19:00

Brno
Brno
6' Magera
1:1
(1:1)
Pardubice
Pardubice
17' Kohút
Brno
Floder – Sukup, Jakub Šural, Kryštůfek, Eismann – Přichystal (40. Zikl), Šumbera, Mach (58. Bariš), A. Fousek (66. O. Vintr) – Růsek, Magera (C).
Halouska – Pavlík, Bariš, Bartolomeu, Kotula, Zikl, O. Vintr.
Denev – Hájek, Dohnálek
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
3520 diváků
Pardubice
Letáček – Prosek, T. Čelůstka, Toml, Pfeifer (90+1. Mužík) – P. Černý (76. Zifčák), Šejvl, Jeřábek (C), Hlavatý – Solil, Kohút (83. Sokol).
Šmíd – F. Čihák, Lee, Park, Mužík, Zifčák, Sokol.

Druhý zápas a druhá remíza pro Brno. Pardubic si po výhře nad Žižkovem připisují určitě cenný bod. Tolik tedy z Brna a budu se těšit u dalších zápasů. Pěkný víkend.
Hráči Pardubic padají na hrací plochu vyčerpáním, Zbrojováci jsou v pokleku a určitě zklamaní z výsledku, který není zrovna příznivý. Urodila se remíza 1:1. Pardubice bojovaly, dokonce trefily břevno, celkově zajímavý výkon. Zbrojovka v závěru tlačila, měla také jakés takés šance, jenže je nedokázala zužitkovat.
90+3'
90+2'
Hraje se ve středu hřiště, nějaký nápor domácích se nekoná.
90+1'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Ladislav Mužík.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Domácí nakopávají míče do vápna, tam je všechny chytá pardubický strážce.
88'
Blíží se závěr zápasu a Brno směřuje ke druhé letošní remíze. Pardubice po výhře nad Žižkovem by určitě bod ze Srbské braly všemi deseti.
86'
Naštěstí je v pořádku a může rozehrávat od svého pracoviště.
85'
Nepříjemná situace pro brankáře Letáčka, který po souboji zůstal ležet na hřišti a ihned byl přivolán lékař.
84'
Dnešní utkání sleduje 3520 diváků.
83'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Pavel Sokol.
83'
A přežívají i tvrdou střelu Zikla, který se z dálky opřel do míče a Letáček jeho pokus chytá do náruče.
82'
Hosté zažívali krušné chvíle. Kolem Letáčka létal jeden míč za druhým, fanoušci reklamovali i ruku ve vápně, ale ta se nepíská. Pardubice tlak přežily.
80'
Deset minut do konce řádné hrací doby, domácím se stále nedaří kombinovat, navíc se píská další ofsajd.
78'
Šumbera zahrával rohový kop, obrana Pardubic opět pevná. Následně se píská ofsajd.
76'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Pavel Zifčák.
74'
Když to nejde kombinačně, zkouší se střílet. Z velké dálky poslal sympatický pokus Kryštůfek, utažená střela šla mimo tři tyče.
73'
Fanoušci Zbrojovku tlačí, fandí co to jde, ale stále vázne kombinace. Nedaří se průnikové přihrávky.
71'
Herně i výsledkově je to stále vyrovnaný zápas, ve druhém poločase bylo k vidění jen pramálo šancí, na každé straně jedna. Hlavička Růska do Letáčkových rukavic a břevno Hlavatého.
70'
Floder si po rohu došel znovu pro míč a bezpečně jej chytá do rukavic. Zbrojovka má ještě dvacet minut na to, aby s výsledkem něco udělala.
70'
Zatímco trenér Šustr už třikrát střídal, kouč Pardubic Jaroslav Novotný se chystá pro změnu za pár chvil.
69'
Žlutou kartu dostává Ondřej Vintr (FC Zbrojovka Brno).
68'
Dobrý centr Eismanna za obranu, tam byli hned tři hráči Zbrojovky, ale také pohotový Letáček.
66'
Žlutou kartu dostává Michal Hlavatý (FK Pardubice).
66'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Ondřej Vintr.
65'
Roh si Floder pohlídal a míč vyboxoval do bezpečí.
64'
Sledujeme hodně nepřesností na obou stranách, až se ujala střela Hlavatého, která byla drobně tečovaná a bude z toho roh.
62'
Zbrojovka se znovu nadechuje k tlaku, Eismann dvakrát centroval do vápna, tam ale pokaždé zapracovali hráči v modrých dresech.
60'
Hodiny hry je za námi a teď to jsou opět hráči Pardubic, kteří pracují na své útočné polovině.
58'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Marek Mach, přichází Damián Bariš.
56'
Tak přeci jen se Pardubice osmělily v útočné činnosti a mohla z toho být druhá branka zápasu. Nejprve nepropálil brněnské hráče Kohút, nicméně hosté dál pokračovali v útočných manévrech a technická střela Hlavatého orazítkovala břevno Floderovy brány!
55'
Hosté se ve druhém poločase prakticky k ničemu nedostali. Domácí jsou stále na míči a tvoří hru.
53'
Tlak Brna se zvyšuje. Po rohu Šumbery se k hlavičce dostal Jakub Šural, ovšem jeho pokus zamířil vysoko nad.
51'
Obrovská šance Zbrojovky, která byla blízko druhého gólu. Centr Eismanna našel hlavu Antonína Růska a skvělý zákrok předvedl brankář Letáček. Pardubický brankář na čáře lapil hlavičku brněnského hráče.
51'
Nízký centr Šumbery se odrazil od hostujících hráčů přímo na kopačky Eismanna, jeho prudká rána však končí asi dva metry vedle levé tyče.
50'
Zbrojovka ale dál zůstává u míče a bude zahrávat Šumberou standardku.
50'
Fousek s Růskem chtěli jít do přečíslení, chyběla poslední klička.
48'
Od začátku poločasu jsou u míče domácí, ale nemohou se zatím dostat do zakončení.
47'
Uvidíme, s čím přijde Zbrojovka, v jejíž kabině bylo určitě o pauze o čem diskutovat.
46'
Sluníčko má pro dnešek odpracovanou dlouhou pracovní dobu, fotbalisty čeká příjemnější druhý poločas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Poločas je za námi, velká krása to tedy nebyla. Zbrojovka do utkání vstoupila dobře, diktovala tempo hry, proměnila penaltu a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla mít problémy. Jenže první vážnější šanci Pardubic využil Čelůstka a od té doby si troufám tvrdit, že byli hosté lepší. V útoku odvážní, nebáli se pálit z každé pozice. Zatím se ve velkém vedru prezentují více než slušně. Zbrojovka musí ve druhém poločase hodně zabrat.
45+1'
45+1'
A mohlo být 1:2. Závěrečný centr Čelůstky proletěl na zadní tyč, kde byl osamocený Černý, tomu ale chyběl kousek k zakončení.
45'
Nastavuje se jedna minuta nad rámec poločasu.
45'
Z mráčku nezapršelo, Zbrojovka se ubránila a chtěla založit brejk. Ten ale záhy skončil.
44'
Pardubice cítí šanci a jsou v závěru půle lepší. Několikrát už před Floderem zahrozily a nyní budou kopat roh.
43'
Míč letěl na malé vápno, k hlavičce se tlačil Růsek, jenže už se pískal ofsajd.
43'
V závěru poločasu bude kopat Šumbera trestný kop.
41'
Trenér Pavel Šustr reagoval střídáním, podle všeho nebyl spokojen s výkonem Přichystala, takže nasadil Zikla. O zranění se podle všeho nejedná.
40'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Martin Zikl.
38'
Stále se hraje na útočné polovině Pardubic, což se brněnským fanouškům vůbec nelíbí.
36'
Stále se hraje ve velkém vedru a klobouk dolů před fotbalisty. Evidentně se s parnem zatím více popasovaly Pardubice, které nehrají vůbec špatně. Zase to byl Prosek a poté Černý nebezpečně dotíral na gólmana Flodera.
35'
Střílený centr Proseka brankář Floder v pohodě kryje. To se hostům příliš nepovedlo.
34'
Přetažený centr za obranu v pohodě kryje brankář Letáček. Ten však následně chybuje v rozehrávce a vrací tak míč Zbrojovce.
33'
Čekáme na další šance, nutno říct, že vlastně ani žádné doposud nebyly. Oba týmy se radovaly hned ze svých prvních pokusů.
31'
Každopádně je jisté, že to favorit zápasu nebude mít vůbec snadné. Neustále hraje do plných.
30'
Třicet minut hry je za námi, Zbrojovka má problémy s rozehrávkou. Dva tři míče a soupeř je zpět ve hře. Navíc Pardubice zavřely svůj obranný prostor a ve všech lidech brání nebezpečné území.
28'
Pardubice zahrávaly standardku z velmi dobré pozice, míč po odrazu zachytil Pfeifer a jeho pumelice jen vytloukla brněnské bloky. Směr letu míče však nebyl vůbec špatný.
26'
Kouč Šustr stále stojí u lajny a své svěřence burcuje. Spokojen tedy rozhodně není.
25'
Probíhá přestávka na občerstvení, hráči doplňují tekutiny a po krátké pauze se jde znovu na věc.
23'
Hlavatý zahrával standardku, míč šel do nebezpečných míst na malém vápně, leč klika pro Zbrojovku – pískal se ofsajd.
22'
Odhadem něco přes 3000 diváků se snaží domácí tým povzbuzovat jak jen to jde. Nicméně u míče jsou víc Pardubice, kterým gól evidentně vlil krev do žil.
20'
Brňané musí začít znovu hrát aktivně, rvát se o každý míč.
19'
Použít příměr, že je Brno z gólu jako opařené se v tomto počasí úplně nehodí, ale určitě je to pro velkého favorita druhé ligy šok. Kouč Šustr bude určitě na vývoj utkání reagovat.
17'
Pardubice právě vstřelily branku!
V Brně je vyrovnáno. Pardubice se osmělily a vytvořily si první větší šanci. Nejprve Prosek místo střely volil přihrávku, hosté ale zůstali u míče, za hranici vápna se dostal MICHAL KOHÚT a jeho přízemní pokus na zadní tyč končí v síti. Floder se natahoval marně.
17'
Opět to byl Růsek, který se nebojí hrát s míčem, tentokrát ho zradila technika a jeho nabídka do vápna nenašla adresáta.
15'
Další centr Šumbery z levé strany, míč končí daleko v zámezí. Od úvodního gólu vládne na hřišti Zbrojovka, která častěji drží míč na svých kopačkách.
14'
Solil se chtěl procpat přes Kryštůfka, ale fauloval.
13'
Šumbera hledal ve vápně prudkým centrem Růska, ten se k míči sice dostal, ale jeho pokus nebyl nikterak nebezpečný.
12'
Domácí budou zahrávat standardku Šumberou.
10'
Nejprve centr Eismanna neprošel do vápna, následoval pas Růska a píská se faul.
8'
Hráči mají nyní výhodu, že prakticky celý trávník je momentálně ve stínu. Hlavní tribuna naopak připomíná rozpálenou plotnu.
7'
První akce Brna skončila gólem, to bychom měli. Teď jsou na radě hosté, kterým se tedy úvod zápasu vůbec nevyvedl.
6'
Brno právě vstřelilo branku!
Tak to byl bleskový úvod zápasu. LUKÁŠ MAGERA dostal za úkol kopat pokutový kop a míč poslal přesně na opačnou stranu, než šel gólman Letáček. Domácí tak dávají velmi důležitý gól.
6'
To jsou věci, píská se pokutový kop. Zbrojovka může jít hned záhy do vedení. Šumbera upadl ve vápně a rozhodčí tento zákrok posoudil jako penaltový.
5'
Samozřejmě v tom velkém vedru to bude spíš boj, než nějaká pohledná kopaná.
4'
Zatím je to z obou stran opatrné utkání, na Zbrojovce je cítit, že se chce dostat do tempa a soupeře zatlačit.
2'
Na druhé straně zkusil své štěstí Kohút, jeho rána šla vysoko nad. Ale jistě sympatický pokus, ihned z první a pardubický hráč chtěl překvapit Flodera.
1'
Domácí se chopili po rozehrávce míče, Růsek chtěl okamžitě centrovat do vápna, tam ale nikdo.
1'
Legenda Zbrojovky Jan Kopenec dostává od vedení klubu dárky k 70. narozeninám, dar mu předává známý herec a velký fanoušek Zbrojovky Václav Svoboda, též známý ze seriálu Ulice, kde hrál postavu Lumíra Nikla.
Hráči nastupují na hrací plochu, která je po všech možných patáliích dobře připravena.
Poprat se s tím však musíme, od druhého poločasu už bude mít sluníčko po šichtě.
Úvod zápasu se blíží, nejen na hráče čekají přímo nelidské podmínky. V Brně je zhruba 35°C, na sluníčku snad ještě víc. A aby toho nebylo málo, sluníčko svítí přímo k nám na komentátorské stanoviště.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Sukup, Jakub Šural, Kryštůfek, Eismann – Přichystal, Šumbera, Mach, A. Fousek – Růsek, Magera (C).
Náhradníci: Halouska – Pavlík, Bariš, Bartolomeu, Kotula, Zikl, O. Vintr.

FK Pardubice: Letáček – Prosek, T. Čelůstka, Toml, Pfeifer – P. Černý, Šejvl, Jeřábek (C), Hlavatý – Solil, Kohút.
Náhradníci: Šmíd – F. Čihák, Lee, Park, Mužík, Zifčák, Sokol.

Rozhodčí: Denev – Hájek, Dohnálek.
Výsledky 1. kola:

Pardubice – Žižkov 2:1
Branky: 29. Čelůstka, 43. vlastní Gil – 78. Březina. ŽK: (Zifčák – Gil, Řezáč, Batioja). Rozhodčí: Ardeleanu – Nádvorník, Dohnálek. Delegáti: Filípek a Urbanec. Diváci: 789.

Sestava FK PCE: Letáček – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Mužík (56. Sokol), Hlavatý (79. Kovář), Černý, Pfeifer – Huf (29. Zifčák).

Vlašim – Zbrojovka 2:2

Sestava Zbrojovky: Halouska – Sukup, Šural, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu (52. Fousek), Bariš, Mach (73. Přichystal), Šumbera (85. Zikl) – Růsek, Magera.
Branky: 60. Svoboda, 84. Janda (pk) – 21. Šural, 88. Eismann.
Žluté karty: 55. Skopec – 83. Halouska, 83. Šural, 90. Magera.
Rozhodčí: Petřík – Vinter, Novák. Diváci: 848
Pavel Šustr k Pardubicím: "Žádný zápas není v této soutěži snadný, což minulé kolo jasně ukázalo. Pardubice jsme viděli v jejich prvním zápase, z jejich strany to byl zajímavý výkon. Tým ví, co hrát, a drží se toho, je složený ze zkušených i talentovaných hráčů. Rozhodně to není soupeř, který by nám na Srbskou přijel odevzdat body zadarmo," ví Šustr.
Zbrojovka je velkýk favoritem soutěže a chce se vrátit zpět mezi elitu. První zápas ji ale příliš nevyšel. V souvislosti s tím nevyloučil trenér Šustr změny v sestavě. "Nějaké asi budou. Okruh hráčů se nemění, Štepanovský s Pachlopníkem by mohli začít trénovat příští týden, pokud vše půjde dobře. Hráči, kteří šanci nedostali, se mohou ukázat na tréninku a chytit šanci za pačesy. To platí i pro brankáře, máme to nastavené tak, že chytat bude vždycky ten, který bude mít v daný čas vyšší výkonnost," říká na klubovém webu kouč Šustr.
Hezký páteční večer přeji z brněnského fotbalového stadionu v Srbské ulici. Zbrojovku čeká druhé kolo v rámci letošního ročníku Fortuna národní ligy. Dnes se představí doma vůbec poprvé a čeká na ni soupeř z Pardubic. Zatímco Brňané venku jen remizovali, Pardubice na domácí půdě přehrály Žižkov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.