Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Brno - 5. října 2019   10:15

Chrudim
Chrudim
16' Kesner
1:4
(1:1)
Brno
Brno
45' Řezníček (vl.)  • 72' A. Fousek   • 90+1' Štepanovský   • 90+3' A. Fousek
Chrudim
Mrázek – Řezníček, Krčál, Vencl, Hlavsa (80. Mastík) – Kesner (C), Janoušek (46. Luong), Sixta, Dostálek – Rybička, Froněk (76. Vašulín).
Zíma – Drahoš, Mastík, Luong, Hynek, Ujec, Vašulín.
Denev – Mokrusch, Hrabovský
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
823 diváků
Brno
Floder – Jakub Šural, Pavlík, Šmíd, Eismann – Krška (65. Štepanovský), Sedlák, Vaněk (90+2. Bariš), Šumbera (54. A. Fousek) – Magera (C), Růsek.
Halouska – Pázler, Bariš, Štepanovský, Kryštůfek, A. Fousek, Černín.

90+4'
90+3'
Brno právě vstřelilo branku!
Prázdná domácí polovina musela skousnout další rychlý útok Zbrojovky, před prázdnou brankou si rady věděl ADAM FOUSEK – 1:4!
90+2'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Vaněk, přichází Damián Bariš.
90+1'
Na začátku první minuty ze třech nastavených se za obranou Chrudimi zjevil zcela nehlídaný PETER ŠTĚPANOVSKÝ, který lehkým obloučkem přehodil Mrázka – 1:3!
89'
Čas řádné hrací doby se chýlí ke konci, Zbrojovka daleko od vlastní branky s míčem v moci.
87'
Ondřej Vaněk dostává "za kecy" taktéž žlutou kartu.
85'
Centr Kesnera ze standardní situace zaplul přímo do rukavic Flodera, navíc je pískán útočný faul Rybičky.
84'
Chrudimští se nemohou dostat na míč, hosté si zatím závěr zápasu hlídají s přehledem.
82'
Za ohrazení proti výroku rozhodčího dostává Antonín Růsek žlutou kartu.
81'
Mastík šikovně prostrčil balon na Davida Sixtu, jehož střela z hranice velkého vápna vysněné vyrovnání nepřinesla. Floder jen kontroloval cestu balonu do zámezí.
80'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Jaroslav Hlavsa, přichází Lukáš Mastík.
79'
Jenže hosté se nadále drží na míči a nechtějí se ho za žádnou cenu zbavit...
77'
Ondřej Vaněk v obrovské šanci před poloprázdnou brankou mohl navýšit rozdíl mezi týmy, jenže z první trestuhodně minul branku Chrudimi! To by mohlo hosty ještě mrzet.
76'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Froněk, přichází Daniel Vašulín.
75'
Chrudimská defenzíva je znovu otevřena, což nabízí hostům slušné šance. Zakončení Antonína Růska končí ale vysoko nad.
74'
V Chrudimi se znovu spustil silný déšť...
73'
Střídající Štěpanovský mohl ještě navýšit rozdíl mezi oběma soupeři, přízemní přihrávka ale na zadní tyči nikoho v barvách Zbrojovky nenašla.
72'
Hosté otáčí v Chrudimi skóre! Centr za obranu našel rozběhnutého ADAMA FOUSKA, který se natlačil před Mrázka a z bezprostřední blízkosti neměl problém otočit stav ve prospěch Zbrojovky – 1:2!
71'
Dnešní utkání sleduje 823 diváků.
70'
Střídající Adam Fousek si troufl na individuální akci, nakonec zvolil střelu levou nohou na přední tyč, jenže jeho pokus skončil mimo branku.
69'
V současné době je aktivnější Chrudim, prudká hlavička Ondřeje Kesnera skončila nad brankou Flodera.
68'
Ondřej Vaněk se hodně zlobí na své spoluhráče, kteří váhali s přihrávkou až příliš. Nakonec je mu odmáván ofsajd.
67'
Domácí se znovu snažili procpat balon do šestnáctky, Eismann balon odkopl do zámezí.
65'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází David Krška, přichází Peter Štepanovský.
64'
Chrudimští jeli do přečíslení ve velké rychlosti, Rybička si ale v poslední moment balon hodně předkopl a následně zajel do brankáře Flodera. Z velké šance je tak žlutá karta pro chrudimského útočníka.
63'
Střela Michala Šmída zpoza pokutového území končí blokem, následuje roh Zbrojovky.
62'
Brno rázem směrem dopředu ožívá a snažení Chrudim zlomit. Magera se přes Řezníčka do vápna nedostal.
61'
Za penaltový zákrok dostává žlutou kartu Krška.
60'
Tomáš Froněk nastřeluje břevno!
59'
Hlavsa jasně přidržen ve vápně, Chrudim bude kopat penaltu!
58'
Domácí se nyní snaží uklidnit hru a chvilku si podržet balon ve své moci.
57'
Ztráta Luonga mohla být pro Chrudim kritická! Po podklouznutí Mrázka se k hlavičce dostal Magera, jehož lob končí na břevně!
55'
Zajímavá šance Brna! Eismann na levé straně pláchl Řezníčkovi, následně předložil balon na volej Antonínu Růskovi, který rozvlnil síť! Bohužel pro Zbrojovku jen z boku.
54'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Adam Fousek.
53'
Na druhé straně rychlá akce Zbrojovky končí nepřesným centrem na Mageru.
52'
Luong se mohl při své premiéře ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE uvést stylově, když se opřel do balonu kousek za vápnem. Zajímavá střela skončila zhruba metr od pravé šibenice Floderovy branky!
51'
Hra se hodně kouskuje, vidíme spoustu nedovolených zákroků. Na šanci naopak zatím čekáme.
49'
Chrudimští se zatím snaží hrát aktivně a tráví čas na polovině soupeře. Naopak Zbrojovka vyčkává na ideální moment pro útok.
48'
David Sixta v souboji jeden na jednoho utekl bránícímu hráči, střela se mu ale nepovedla.
47'
Úvodní minuta přinesla střídání zraněného Janouška a útočný faul Dostálka.
46'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Jiří Janoušek, přichází Bao Nguyen Luong.
46'
Úvodní poločas přinesl, i přes deštivé počasí, zajímavou podívanou. Chrudim se ujala vedení, následně ale těsně před pauzou inkasovala. Brno je více na balonu a sám jsem zvědav, co nám přinese druhý poločas.
45+1'
45'
Nastavuje se jen jedna minuta.
45'
Hosté se prosazují krátce před přestávkou a srovnávají stav zápasu! Centr z pravé strany na malé vápno byl hodně nebezpečný, na malém vápně si ho smolně do vlastní sítě srazil obránce VOJTĚCH ŘEZNÍČEK – 1:1!
43'
Lob Janouška na Kesnera byl příliš dlouhý, míč patří Floderovi.
42'
Domácí si žádali pokutový kop za ruku jednoho z obránců, sudí ale rezolutně zakroutil hlavou.
41'
Kombinace hostujícího týmu také nic závratného nepřinesla, míče si nyní užívají chrudimští fotbalisté.
40'
Útočnou akci Chrudimi táhl po levé straně Tomáš Froněk, nakonec vzal vše na sebe, jenže nepřesnou střelou na zadní tyč branku Zbrojovky minul.
39'
Tak nakonec se Janoušek zapojuje zpět do hry.
38'
Mimo hřiště je nyní ošetřován chrudimský Jiří Janoušek, zatím to na jeho pokračování v utkání příliš nevypadá.
37'
Vzápětí mohla Zbrojovka Brno vyrovnat! Velký závar v pokutovém území mohl přinést vyrovnání, dobrou šanci měl například Magera, jenže jeho tvrdý pokus z malého vápna schytal jeden z bránících hráčů!
36'
Dva opakované centry přinesly drobné nervy chrudimským fanouškům, domácí se ale ubránili.
35'
První rohový kop chystá i brněnská Zbrojovka.
34'
Petr Pavlík si příliš předkopl míč, následně se ho snažil získat pomocí šlapáku. Žlutá karta pro hostujícího stopera.
33'
Velmi dobrou práci odvedl na lajně Rybička, Froněk ale následně balon ztratil. Vše se vrací před Lukáše Mrázka.
31'
Další pokus směrem na Flodera nebyl zcela ideální, rána se Řezníčkovi totiž vůbec nevydařila.
30'
Jiří Janoušek nepřesným odkopem vrátil balon na kopačky hráčů z Brna.
29'
Obléhání chrudimského pokutového území končí nedovoleným zákrokem na Kesnera.
27'
Vzápětí si Tomáš Dostálek troufale vyběhl od postranní čáry a dostal se až do zakončení! Jeho nenápadná střela skončila jen o kousek mimo.
25'
Tak to byla stoprocentní příležitost Chrudimi, která je ale nevyužita! Na malém vápně se balon odrazil na pravačku Ondřeje Vencla, který ale trestuhodně přestřelil branku Flodera!
24'
Rychlá protiakce Chrudimi znovu přinesla centr do pokutového území, Rybička byl ale zablokován. Následuje roh Chrudimi.
22'
Šimon Šumbera si nepohlídal ofsajdové postavení, akce Brna je u konce.
20'
Dvacet minut hry je za námi, zatím se nám na východě Čech rodí překvapení. Zbrojovka hraje více na balonu, zatím jí to ale není nic platné.
19'
Už už to vypadalo, že se na zadní tyči dostane k zakončení Vencl, v souboji s obráncem si ale pomohl přistrčením.
18'
Domácí mají znovu možnost ohrozit brněnskou branku, dostanou k dispozici rohový kop.
17'
Další brněnské snažení ukončuje signalizovaný a následně odpískaný ofsajd.
16'
Chrudim právě vstřelila branku!
S balonem sice hraje Brno, jenže domácí se z úvodní šance dostávají do vedení! Tomáš Dostálek z pravé strany poslal přesný centr na přední tyč, kde kapitán ONDŘEJ KESNER chytrým přizvednutím přehodil Flodera – 1:0!
15'
Antonín Růsek měl na hlavě a následně i noze vedoucí branku! Nejprve hlavičkou z malého vápna protáhl Mrázka, následně se po pasu od Magery dostal znovu do šance, ale přestřelil.
14'
Brněnští jsou častěji na míči a souvislou kombinací se snaží přiblížit šestnáctce Chrudimi.
12'
To by ale Ondřej Kesner nemohl svůj centr poslat přímo do náruče Flodera.
11'
Rybička dostal pořádně naloženo zezadu od Šmída, žlutá karta zřejmě měla přijít. Domácí může těšit alespoň standardní situace.
10'
Šimon Šumbera se z hranice pokutového území opřel do míče, trefil ale jen dobře postaveného Krčála. Chrudimští si následně znovu zadělali na problém nedůrazným odkopem, zakončení Růska ale zamířilo vysoko nad.
9'
Pěkný nákop za chrudimskou obranu přinese Zbrojovce alespoň vhazování v těsné blízkosti rohového praporku.
8'
Pěkný míč za obranu dostal hostující Růsek, se zpracováním měl ale na těžkém povrchu problémy a tak byl u míče jako první Lukáš Mrázek.
7'
Výkop Mrázka po dvou hlavičkách skončil až u brankáře Zbrojovky.
6'
Rychlá kolmice za obranu rozběhla Davida Sixtu, který se dostal do pokutového území. Zakončit sice nedokázal, stříleným centrem však našel hlavu Rybičky. Chrudimský útočník byl ale v záklonu a jeho pokus skončil mimo branku Jiřího Flodera.
4'
Útočný faul Froňka vrací Chrudimské zpět na jejich obrannou polovinu.
3'
Z ničeho nic přišla zajímavá příležitost Chrudimi! Petr Rybička by se rád trefil do sítě svého bývalého zaměstnavatele, jeho klička do středu a následné zakončení ale skončilo mimo tři tyče.
2'
Zatím hraje s míčem jen Brno, které předvedlo pěknou, rychlou akci. Krška dostal míč na levou stranu, místo střely volil zpracování a tím akci zpomalil. Následně se navíc píská útočný faul Zbrojovky,.
1'
Úvodní útočná akce Brna končí nepřesným odkopem Hlavsy do zámezí, hosté zůstanou u balonu.
1'
V Chrudimi od rána silně prší a obávám se, že to bude mít vliv na kvalitu dnešního fotbalu. Na východ Čech dorazila i skupinka hostujících příznivců, kterým jejich pozici u hrací plochu vůbec nezávidím.

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Krčál, Vencl, Hlavsa – Kesner (C), Janoušek, Sixta, Dostálek – Rybička, Froněk.
Náhradníci: Zíma – Drahoš, Mastík, Luong, Hynek, Ujec, Vašulín.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Jakub Šural, Pavlík, Šmíd, Eismann – Krška, Sedlák, Vaněk, Šumbera – Magera (C), Růsek.
Náhradníci: Halouska – Pázler, Bariš, Štepanovský, Kryštůfek, A. Fousek, Černín.

Rozhodčí: Denev – Mokrusch, Hrabovský.
„Na Brno jdeme s cílem zvítězit. O reprezentační přestávce by se nám dýchalo daleko lépe,“ je si vědom obránce Petr Drahoš, který si v úterý v Mladé Boleslavi užil bránění elitních ligových střelců. „V poháru jsme si ukázali, že se dá hrát i s ligovými mužstvy. Konečně jsme dali i gól ze hry a od toho se chceme odrazit,“ dodal.
Zbrojovka Brno zatím v sezoně zcela jistým dojmem nepůsobí, z úvodních deseti kol totiž vyhrála jenom čtyřikrát, což není na tým, usilující o postup, žádná sláva. Navíc na venkovních hřištích poslední tři zápasy nevyhrála. Chrudimští naopak v tabulce sbírají bod po bodu, čímž se vzdalují od sestupových pozic, s dvanácti body jim nyní patří v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY desátá pozice.
Nabitý týden pro fotbalisty MFK Chrudim pokračuje. Po pohárové porážce v Mladé Boleslavi budou Chrudimští na svém hřišti hostit tým Zbrojovky Brno, tedy exligového soupeře s ambicemi na návrat do nejvyšší soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.