Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Chrudim - 28. září 2019   16:30

Prostějov
Prostějov
15' Biolek
1:1
(1:0)
Chrudim
Chrudim
90+5' Mastík
Prostějov
Bréda – Biolek, Schuster, Janíček, Lutonský – Píchal (74. Rolinc), Střeštík (62. Pernackyj), Polák, Slaměna, Šteigl – Kroupa (C).
Mucha – Kiška, Kotouč, Zapletal, Rolinc, Pernackyj.
P. Hocek
Stadion Za Místním nádražím (Prostějov)
Chrudim
Mrázek – Hlavsa (67. Mastík), Krčál, Vencl, Řezníček – Dostálek (75. Drahoš), Froněk (67. Ujec), Janoušek, Kesner (C), Sixta – Rybička.
Zíma – Drahoš, Luong, Hynek, Ujec, Mastík, Zrůst.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Tak zápas končí zaslouženou remízou, celou dobu se nic moc nedělo až poslední dvacetiminutovka nabídla zajímavé šance, v posledních minutách jsme byli svědky dvou penalt hostů a malém jsme mohli vidět i jednu na straně domácích.
90+8'
90+7'
Teď to spíše vypadalo jako rugby ve vápně hostů, ale rozhodčí píská útočný faul, na zemi se ocitla asi pětice hráčů.
90+6'
Standardka a asi poslední šance Prostějova.
90+5'
Chrudim právě vstřelila branku!
K míči se postavil LUKÁŠ MASTÍK, který o kousek proměňuje.
90+2'
Červenou kartu dostává Jan Polák (1. SK Prostějov).
90+2'
Ve vápně byl i gólman Mrázek, ruka bude se kopat další penalta.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
89'
Břevno zachraňuje Prostějov, Sixta neudržel nervy na uzdě a hodně špatně kopnutou penaltou nedopouští srovnání.
88'
Rybička opět předvedl rybičku ve vápně, ale teď mu to rozhodčí snědl i s navijákem.
88'
Penalta pro Chrudim.
86'
Chrudim teď tlačí zuby nehty, ale svůj tlak zatím nezužitkovala. Odkopavá Bréda.
84'
Na dnešní utkání si našlo cestu 474 diváků.
84'
Po tvrdých soubojích ve vápně se na zemi ocitl Bréda.
83'
Obrovská příležitost z rohu hostů, míč se pohyboval centimetry od brankové čáry, nakonec nebezpečí zažehnáno.
82'
Chrudim se teď nemůže dostat přes polovinu a domácí drží cenné vteřiny míč na útočné polovině.
81'
Rolinc po centru Šteigla jen do náruče Mrázkovi.
80'
Chrudim teď tlačí, ale domácí odkopávají daleko ze svého vápna a tlak je na chvíli pryč.
79'
Rolinc v obrovské šanci po průniku jen do boční sítě.
78'
Z vápna se dostala chrudimská třináctka ke střele, ale ta šla hodně vedle od Brédovy svatyně.
76'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Řezníček (MFK Chrudim).
76'
Velký závar v domácím vápně, ale Bréda nadvakrát vyboxoval. Domácí šli do brejku, ale Řezníček za cenu žluté karty fauluje.
75'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází Petr Drahoš.
74'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází Jakub Rolinc.
74'
Pretažený míč, ale Chrudim stále v tlaku.
73'
Žlutou kartu dostává Milan Lutonský (1. SK Prostějov).
73'
Tak to bylo o kousek, Lutonský fauloval skoro ve vápně, zajímavá příležitost pro Chrudim. Faul byl oceněn žlutou kartou.
70'
Nic moc se neděje a hra se teď spíše kouskuje.
67'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Froněk, přichází Milan Ujec.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Jaroslav Hlavsa, přichází Lukáš Mastík.
65'
Rozhodčí to možná pouští až moc, teď na zemi jeden z hostů, ale faul se nepíská.
64'
Rozhodčí teď hru hodně pouští, z čehož těžila Chrudim, ale střela se opět mezi tři tyče nevešla.
63'
Roh Prostějova nabídl nakonec pěknou šanci pro Píchala, který trefuje hostujícího obránce.
62'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Marek Střeštík, přichází Olexandr Pernackyj.
61'
Domácí teď hodně zaspali a malém to byl Rybička, kterému scházel krok k balonu a vyložené šanci.
59'
Teď hodně kostrbatá hra z obou stran.
58'
Chrudim zavřela Prostějov a po tlaku získává roh.
56'
Bréda teď hodně zaspal a výkop hostujícího brankáře se dostal až do vápna Prostějova, kde jeden z hostů posílá míč mimo tři tyče.
55'
Domácí Píchal teď hodně aktivní, poslal zajímavý centr před bránu, ale Kroupa přistižen v ofsajdu.
54'
Střeštík z dobrých dvaceti metrů jen propagační střelou doprostřed otestoval Mrázka.
52'
Lutonský teď výborně získal míč a ještě lépe obešel dva hráče, nadějnou přihrávku na Slaměnu, který mohl jít sám vstříc Mrázkovi, ale hostující obrana zablokovala.
49'
Střeštík nadvakrát nikoho nenašel a hra se hned dostala na druhou polovinu, kde vybojovala Chrudim roh, ze kterého se nic nestalo.
48'
Šteigl dostal nahrávku od Kroupu a z vápna jen trefuje obránce, roh pro Prostějov.
47'
Chrudim získala aut na útočné polovině a ve velké šanci se objevil Dostálek, ale lehkou střelou trefuje jen Brédu.
46'
Domácí Slaměna se první dotkne míče v druhém poločase.
Domácí už nastupují a v závěsu hned hosté.
Druhý poločas začne přibližně v 17:33.
První poločas moc vyložených šancí nenabídl, domácí zužitkovali jednu šanci a Biolek propálil vše, co mu stálo v cestě.
45'
45'
Poslední, co jsme viděli z prvního poločasu, byl faul na Schustera, rozhodčí ale nenastavil ani minutu, a tak jdou oba celky do kabin zatím spokojenější domácí Prostějov.
44'
Píchal skvěle ubránil signál na krátko, domácí mají odkop od brány.
43'
Biolek fauloval, opět slibná standardka pro Chrudim.
41'
Kroupa po centru Střestíka selhal ze slibné pozice a trefil jen nejbližšího protihráče.
40'
Šteigl dostal dlouhý výkop od Brédu, pelášil na hostující bránu, ale jeho centr nikoho z domácích nenašel.
39'
Chrudim si ze zajímavé pozice chystá standardní situaci.
38'
Jan Polák si teď něco vyřikavá se střídačkou hostí a padají zde hodně ostrá slova.
37'
Chrudim ať se snaží, jak se snaží, žádnou příležitost si nemůže vypracovat.
36'
Prostějov teď hraje v bloku na své polovině.
34'
Žlutou kartu dostává Jan Polák (1. SK Prostějov).
31'
Hosté to zkusili na krátko, ale Biolek odvrací.
30'
Roh pro Chrudim, zahrávat ho bude kapitán hostů.
28'
Střeštík to myslel dobře, hledal Biolka ve vápně, ale hosté si s tím poradili a dostali se do úniku, ale skrz špatný dotek odkopavá Bréda od branky.
27'
Chrudim je teď aktivnější a zatlačila Prostějov.
26'
Faulovaný byl domácí hráč, z rohu tedy nic nebylo.
25'
Sixta se dostal k střele z úhlu, Bréda vyráží na roh.
23'
Kroupa vyskočil nejvýše, ale svoji hlavičku posílá vysoko nad bránu.
21'
Střeštík se ujmul rozehrávky, hostující obrana odvrátila na roh, který se domácím nepovedl, ale obratem po střele Kroupy mají další roh.
20'
Žlutou kartu dostává Jaroslav Hlavsa (MFK Chrudim).
20'
Píchal nahrával Biolkovi, ten po pěkném úniku získává faul, Hlavsa dostává žlutou kartu.
17'
Chrudim rozehrávala ze strany, domácí obrana odvrátila nebezpečí, ale střelou z velké dálky jeden z obránců prověřil Brédu.
15'
Prostějov právě vstřelil branku!
Prostějov dostal míč do vápna ze strany a po sklepnutí se dostal k míči MATĚJ BIOLEK. Střelou do šibenice posílá domácí SK do vedení.
14'
Rybička se dostal blízko před domácí branku, ale špatný dotek, odkopavát bude Bréda.
13'
Nacvičený signál z rohu, Řezníček dostal na vápno centr a vyslal těžkou střelu, kterou Bréda vyrazil před sebe. Jeden z hostujících hráčů dával do prázdné, ale gól pro ofsajd neplatí.
11'
Oba týmy spíše zatím nakopavají, ale hosté získávají první roh utkání.
9'
Na druhé straně se snažil o penaltu Kroupa, ale rozhodčí dává najevo jasnou gestikulací, že ani zde se penalta kopat nebude .
8'
Rybička ukázal rybičku ve vápně domácích, penalta se kopat nebude.
7'
Nepovedená přihrávka Chrudimi znamená, že od brány bude odkopávat Bréda
5'
Kroupa šel do souboje s Krčálem, ten se ocitl na zemi, ale faul se nepíská.
4'
Lutonský dostal míč na lajně, ale nepřipravenou střelu vyslal hodně daleko od hostující branky.
3'
Hlavsa vybojoval aut na útočící polovině, ale Prostějov se zmocnil míče, kapitán Kroupa byl faulovaný.
2'
Kroupa z autu sklepával Šteiglovi, ten vyslal lehkou střelu na Mrázka.
1'
Prostějov vyhrál los, Chrudim se ujme výkopu utkání.
Oba celky už nastupují na hrací plochu.

1. SK Prostějov: Bréda – Biolek, Schuster, Janíček, Lutonský – Píchal, Střeštík, Polák, Slaměna, Šteigl – Kroupa (C).
Náhradníci: Mucha – Kiška, Kotouč, Zapletal, Rolinc, Pernackyj.

MFK Chrudim: Mrázek – Hlavsa, Krčál, Vencl, Řezníček – Dostálek, Froněk, Janoušek, Kesner (C), Sixta – Rybička.
Náhradníci: Zíma – Drahoš, Luong, Hynek, Ujec, Mastík, Zrůst.

Rozhodčí: P. Hocek.

MFK Chrudim

Východočeský celek vloni jako nováček skončil na 13. místě, a tak se překvapivě zachránil. V celku nasbíral 29 bodů ze třiceti zápasů se skóre 39:56. Nejlepší střelec týmu byl Tomáš Froněk, který se trefil osmkrát. Letos ve druhé lize je Chrudim zatím na 10. místě, protože za 9 zápasů získala 11 bodů se skóre 12:18. Letos je nejlepší střelec Tomáš Dostálek, jenž se trefil dvakrát. V poháru je celek stále ve hře, 1.10. jede na zápas do Mladé Boleslavi.

Poslední tři zápasy

Chrudim VS. Vlašim 1:1
Jihlava VS. Chrudim 4:2
Slavia VS. Chrudim 5:3

1. SK Prostějov

Prostějov vloni skončil ve středu tabulky FNL, když získal 36 bodů za 30 zápasů se skóre 28:37. Nejlepší střelec týmy byl Karel Kroupa, který vstřelil 7 branek. V aktuální sezoně je tým trenéra Machaly na 11. místě, získal 10 bodů z devíti zápasů. Letos je nejlepší střelec Milan Lutonský, který se prosadil třikrát. V týdnu tým vypadl z Mol Cupu, když v Liberci prohrál 3:1. Letos na domácím stadionu získal Prostějov 8 bodů z 15 možných.

Liberec VS. Prostějov 3:1
Líšeň VS. Prostějov 3:0
Prostějov VS. Varnsdorf 3:2
Poslední vzájemná utkání

18.5. Prostějov VS. Chrudim 0:0
2018 Chrudim VS.Prostějov 4:0
Zdravím všechny fanoušky druhé nejvyšší soutěže v České republice. V rámci 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se utkají týmy Prostějova a Chrudimi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.