Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí : Vítkovice - 27. září 2019   18:00

Ústí
Ústí
68' Matějka
1:1
(0:1)
Vítkovice
Vítkovice
19' Chvěja
Ústí
Tvrdoň – Krátký, T. Vlček (87. O. Jakubov), Pimpara, Prošek – M. Bílek (61. Miskovič), J. Peterka, M. Valenta (61. Drame) – D. Richter – Bassey, Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
J. Plachý – Strada, Drame, Miskovič, O. Jakubov, Jirkovský.
Královec – Nádvorník, Hurych; delegát: Liba; technický delegát: Hubička
Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov
465 diváků
Vítkovice
Květon – Surzyn, Holiš, V. Cverna (C), Stříž – Motyčka, Matěj (76. M. Kovařík) – Buchvaldek (90. Kania), Zorvan, Klusák – Chvěja (85. Suchan). Trenéři: Jiří Balcárek, Miroslav Paul.
Simkanič – Martišiak, Praus, Kania, Suchan, M. Kovařík.

Fotbalistům Ústí nad Labem se podařilo vyrovnat v 68. minutě prostřednictvím Lukáše Matějky, když o tři minuty později se prosadily pro změnu Vítkovice. Gól hostů ale nebyl pro útočný faul uznán, a tak i po velkém tlaku Army v závěru, se oba celky rozešly smírně.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.

Fauly: 7:19 (5:7).
90+4'
Konec zápasu po nastavení tří minut a osmi sekund ve druhé půli.
90+3'
Marek Krátký i Jiří Miskovič neprostřelili zeď soupeře.
90+2'
Arma bude zahrávat přímý volný kop ze středu ze vzdálenosti přibližně dvaceti pěti metrů od brány.
90+1'
Domácí si nyní hodně oddechli. Do zakončení se hrnul Marián Kovařík, defenziva Army zasáhla na poslední chvíli.
90+1'
Hlavní rozhodčí Pavel Královec nastaví tři minuty.
90'
Poslední střídání Vítkovic. Lukáše Buchvaldka nahradí Lukáš Kania.
87'
Naposledy zasáhne do sestavy trenér domácích. Tomáše Vlčka nahradí Ondrej Jakubov, přestože ke střídání byl původně připraven někdo jiný. Zajímavý manévr Aleše Křečka.
86'
Michal Stříž zblízka nechal vyniknout také Mariána Tvrdoně.
85'
Druhé střídání hostů. Ondřeje Chvěju nahradí Jan Suchan.
85'
Josef Květon hlavním hrdinou! Marek Krátký se octl ve středu v tutové šanci, rychlým skluzem se stihl brankář hostů přesunout a držet naděje Vítkovic na bodový zisk.
83'
Po centru Filipa Zorvana přestřelil Martin Motyčka.
82'
Domácí budou zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
Dnešní utkání sleduje 465 diváků.
80'
Severočeši se nechtějí spokojit s remízou a ziskem jednoho bodu a snaží se o obrat.
77'
Lukáš Matějka pálil z dobré střelecké pozice vedle, branka by ale kvůli ofsajdu stejně uznána nebyla (na ofsajdy 2:3).
76'
První změna v sestavě Vítkovic. Z hrací plochy odstupuje Jan Matěj, opačným směrem putuje Marián Kovařík.
75'
Arma se nedokáže usadit na ofenzivní části hrací plochy.
72'
Jan Peterka (UNL) obdržel letos čtvrtou žlutou kartu a bude chybět v příštím kole na hřišti nováčka z Líšně.
71'
Nyní při domácích stálo velké štěstí! FILIP ZORVAN z velkého vápna překonal přízemní střelou k levé tyči Mariána Tvrdoně, Pavel Královec ale branku pro útočný faul hostů neuznal.
70'
Vítkovice se snaží držet míč co nejdále od vlastní brány.
68'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Arma těží z avizované standardní situace! Jiří Miskovič centrem nalezl LUKÁŠE MATĚJKU, který hlavičkou nedal hostujícímu gólmanovi šanci.
67'
Lukáš Matějka faulován na útočné polovině, standardní situace ve prospěch Army.
66'
Ústí nad Labem doslova uzamklo soupeře na útočné polovině, Josef Květon má ale minimum práce.
64'
Jiří Miskovič nemířil z dálky přesně.
61'
Dvojité střídání připravil realizační tým Ústí nad Labem. Matěje Valentu nahradí Youba Drame, příležitost místo Michala Bílka dostane Jiří Miskovič.
60'
Třetí ofsajd Vítkovic (na ofsajdy 1:3).
58'
Daniel Richter vystřelil zblízka pouze do gólmana, odražená střela Lukáše Matějky mířila do boční sítě.
56'
Arma se snaží vytvořit tlak.
54'
Michal Surzyn z dálky ozkoušel Mariána Tvrdoně.
52'
Ondřej Chvěja z otočky minul.
50'
Michal Stříž si přízemní střelou na Mariána Tvrdoně nepřišel.
48'
Ofsajd Army (na ofsajdy 1:2).
46'
Filip Zorvan zahájil druhý poločas.
46'
Hosté si zahajovací výkop zopakují, sudí Pavel Královec přerušil krátce po rozehrání hru.
46'
Během úvodního dějství měli navrch fotbalisté Ústí nad Labem, kteří se ale paradoxně zatím neprosadili. V sedmé minutě pálil do břevna Václav Prošek, v minutě čtyřicáté orazítkoval pravou tyč Daniel Richter, přesto na výsledkové tabuli svítí stav 0:1 po brance Ondřeje Chvěji z 19. minuty.

Fauly: 5:7.

Druhý poločas začne přibližně v 19:04 hod.
45+1'
První poločas skončil po nastavení dvou sekund.
45'
Tomáš Vlček skluzem poslal míč raději do autu.
43'
Daniel Richter z dálky prověřil pozornost hájce hostující svatyně.
40'
Fortune Akpan Bassey přihrál Danielu Richterovi, kterému zamezila ve skórování pravá tyč! Z dorážky se mohl prosadit Marek Krátký, úmysly posledně jmenovaného přečetl Josef Květon.
37'
Zatímco v Ústí nad Labem vydatně prší, byl pokus Lukáše Matějky zblokován defenzivou svěřenců Jiřího Balcárka.
36'
Přízemní střelu Jana Matěje si Marián Tvrdoň pohlídal.
35'
Michal Surzyn zahraje třetí roh hostů.
33'
Jan Matěj (VIT) byl za obranný faul oceněn od Pavla Královce žlutou kartou.
30'
Druhý ofsajd Vítkovic (na ofsajdy 0:2).
28'
Další příležitost Army ke skórování! Aktivní Daniel Richter připravil šanci pro Lukáše Matějku, který z dobré střelecké pozice pálil vedle.
27'
Fortune Akpan Bassey přestřelil.
26'
Daniel Richter posunul míč na Michala Bílka, kterého včas obrala o míč obrana Vítkovic.
23'
Fortune Akpan Bassey hlavičkoval do náruče hostujícího gólmana.
22'
Jan Matěj si vyběhl s balónem do středu, odkud byla jeho jedovka zblokována na roh.
19'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté jdou možná až překvapivě do vedení! ONDŘEJ CHVĚJA usměrnil balón k levé tyči a otevírá skóre.
18'
Lukáš Matějka v blízkosti středové čáry zastavil za hranicí pravidel Martina Motyčku.
17'
Vítkovice ustály menší tlak soupeře.
15'
Marek Krátký zahraje první rohový kop domácích.
13'
Lukáš Buchvaldek při odkopu míče z obranné poloviny mířil do náruče domácího trenéra Aleše Křečka.
11'
Ofsajd Vítkovic (na ofsajdy 0:1).
11'
Marián Tvrdoň si udělal výlet až téměř ke středové čáře, aby zamezil brejku Vítkovic.
10'
Fortune Akpan Bassey si došel pro faul vedle pokutového území.
9'
Fortune Akpan Basse obdržel přihrávku od Daniela Richtera, po střele z úhlu pouze připsal zákrok brankáři hostů.
8'
Vítkovice vybojovaly rohový kop.
7'
Daniel Richter zprava servíroval gólovou přihrávku Václavu Proškovi, který před odkrytou bránou orazítkoval břevno!
6'
Centr Martina Motyčky z pravé strany skončil za postranní čárou.
5'
Michal Bílek byl při pronikání před soupeřovu branku příliš důrazný a fauloval Davida Klusáka.
3'
Daniel Richter z dvaceti metrů mířil těsně vedle pravé tyče.
2'
Střelecký pokus Jana Matěje zblokován defenzivou Army.
1'
Zápas zahájil rozehráním ze středového kruhu Lukáš Matějka.
1'
Před zápasem uctí hráči i fanoušci minutou ticha zesnulého Jana Linharta, který 14. září 2019 zemřel ve věku 74 let.

Jan Linhart stál v čele představenstva ústeckého fotbalového klubu téměř deset let a je podepsaný pod zatím největšími úspěchy klubové historie. V době předsedování Jana Linharta ARMA 2x postoupila do nejvyšší české fotbalové soutěže – 1. ligy a hlavně pod jeho vedením se v roce 2014 postavil nový Městský stadion, který ústeckému fotbalu po dlouhá léta tolik chyběl.

Jan Linhart byl za svou práci oceněn dne 1. 9. 2019 radními města Ústí nad Labem v čele s primátorem Ing. Petrem Nedvědickým.
Arma nastupuje v bílomodré barvě dresů, Vítkovice se představí v dresech červenobílých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.
Posledních tři mistrovská utkání v podání obou mužstev:

FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem 0:3 (0:2)
FK Ústí nad Labem – FK Baník Sokolov 2:2 (1:1)
FK Dukla Praha – FK Ústí nad Labem 3:2 (1:0)

MFK Vítkovice – FK Pardubice 1:3 (1:3)
FC Sellier & Bellot Vlašim – Vítkovice 2:1 (1:0)
MFK Vítkovice – FK Baník Sokolov 4:0 (2:0)
V dalším domácím měření sil vyzve tým Aleše Křečka MFK Vítkovice. Od roku 2016, kdy se Vítkovice vrátily do druhé ligy, má šest vzájemných duelů společného jmenovatele v tom, že hostující celek nikdy nezvítězil.

Ústí nad Labem stejně jako v loňském ročníku ve střetnutí 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR hostí MFK Vítkovice. Svěřenci Jiřího Balcárka a Miroslava Paula obývají se ziskem sedmi bodů v soutěžní tabulce až čtrnáctou příčku, když přemohli Vyšehrad (4:2) a Sokolov (4:0), remizovali s Prostějovem (2:2), ale nestačili na Chrudim (0:1), Vysočinu Jihlava (0:3), Viktorii Žižkov (0:2), Zbrojovku Brno (0:1), Pardubice (1:3) a Vlašim (1:2; všechny výsledky z pohledu Vítkovic).

Duel 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR v uplynulé sezóně skončil vítězstvím Army 2:1, v odvetě 24. kola stejné soutěže se oba celky rozešly smírně po remíze 1:1 (oba výsledky z pohledu Ústí nad Labem).

Vítkovice v letošním MOL Cupu vypadly stejně jako v předchozích čtyřech letech ve druhém kole. V prvním kole pohárové soutěže fotbalisté z městské části Ostravy vyzráli na SK HS Kroměříž (2:2, 4:3 na penalty), když v kole druhém padli s FC Hlučín 2:4 (výsledky z pohledu Vítkovic).
Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
Pavel Královec.
Asistenti: Ivo Nádvorník, Jan Hurych.

Delegát svazu: Miroslav Liba.
Technický delegát: František Hubička.
Domácí pro dnešní utkání nastoupí v rozestavení 4-3-1-2, hosté sází na rozestavení 4-2-3-1.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Krátký, T. Vlček, Pimpara, Prošek – M. Bílek, J. Peterka, M. Valenta – D. Richter – Bassey, Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
Náhradníci: J. Plachý – Strada, Drame, Miskovič, Jakubov, Jirkovský.

MFK Vítkovice: Květon – Surzyn, Holiš, V. Cverna (C), Stříž – Motyčka, Matěj – Buchvaldek, Zorvan, Klusák – Chvěja. Trenéři: Jiří Balcárek, Miroslav Paul.
Náhradníci: Simkanič – Martišiak, Praus, Kania, Suchan, M. Kovařík.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hurych; delegát: Liba; technický delegát: Hubička.

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.
Červené karty:

FK Ústí nad Labem:
Matyáš Písačka – 1 červená karta po druhé žluté kartě (trest si odpykal v rámci 1. kola MOL Cupu).

MFK Vítkovice:
Bez červených karet.
Žluté karty:

Jan Peterka – 3 žluté karty;
Marek Krátký, Matyáš Písačka, Jiří Miskovič, Vojtěch Brak, Marián Tvrdoň – všichni 1 žlutá karta.

Jakub Matoušek, David Mikula – oba 3 žluté karty;
Matěj Praus, Marián Kovařík, Václav Cverna, Jan Matěj, Michal Surzyn, Martin Motyčka, Roman Holiš – všichni 2 žluté karty.
Porovnání brankářů obou mužstev v soutěži:

Marián Tvrdoň – 3 čistá konta z 9 zápasů; 13 inkasovaných branek; 1 žlutá karta.

Josef Květon – 1 čisté konto z 9 zápasů; 16 inkasovaných branek; bez karet.
Nejlepší střelci obou celků v lize:

Lukáš Matějka – 5 gólů;
Fortune Akpan Bassey – 3 góly.

Lukáš Buchvaldek – 2 góly;
Lukáš Kania, Matěj Praus, David Klusák, Marián Kovařík, Jakub Matoušek, Filip Zorvan, Jan Matěj, Michal Stříž – všichni 1 gól.
Poslední vzájemné ligové zápasy obou mužstev:
:

10. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 11. 10. 2018
FK Ústí nad Labem – MFK Vítkovice
2:1 (1:0)
Branky: 9. Matějka, 58. J. Peterka – 87. Matěj.
ŽK: 33. Leibl, 37. Krátký – 53. Motyčka, 79. Celba.

Branky: 40. Pašek – 62. M. Bílek.
ŽK: 45. Bzirský, 48. Holiš, 52. Matěj – 57. J. Peterka.
Letošní bilance obou týmů v soutěži:

9 zápasů: 3 výhry, 3 remízy, 3 prohry; skóre 14:13, 12 bodů, 9. místo.

9 zápasů: 2 výhry, 1 remíza, 6 porážek; skóre 12:16, 7 bodů, 13. – 14. místo.
:

Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí tým MFK Vítkovice.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov;
souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
kapacita: 4 000 diváků;
rozměry: 105 x 68 m.