Fotbalová národní liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Varnsdorf - 1. listopadu 2019   17:00

Vítkovice
Květon – Surzyn, Holiš, V. Cverna (C), Klusák – Motyčka – Matoušek (72. Bzirský), Zorvan, Suchan (46. Matěj), Stříž (57. Buchvaldek) – M. Kovařík.
Simkanič – Martišiak, Praus, Matěj, Kania, Bzirský, Buchvaldek.
Radek Dubravský – Lukáš Lakomý, Jan Váňa.
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
478 diváků
Varnsdorf
Samoel – Rudnytskyy, Lehoczki, Ngimbi, Heppner – Houser, Bláha – Kocourek (63. Barac), D. Breda (83. Daniel Novák), Ondráček (72. Schön) – Micovčák.
Vaňák – M. Richter, Daniel Novák, L. Novák, Schön, Barac, M. Kubista.

90+2'
90+2'
Kvalitu dnešního utkání demonstroval při samostatném úniku Schön, ten si míč zamotal pod nohy a nedokázal ani zakončit
90+1'
Ovšem centr Bzirského ze stadardní situace k ohrožení branky nevedl a tak rozehrává Samoel.
90'
Běží poslední minuta a domácí brankář jestě pospíchá s rozehrávkou, domácí by tři body skutečně potřebovali.
88'
Tak zase nic. Dlouhý míč Klusáka, hlavička a míč končící v zámezí...
86'
Alespoň nějaký fotbalový okamžik. Bzirský prošel přes dva hráče a posunul si míč kupředu, tam je o něj ovšem připravil obránce Severočechů..
84'
Nový muž na hřišti prošel přes všechny, kdo mu stáli v cestě, a předložil míč Houserovi, jeho tvrdá rána ale našla připraveného Květona.
83'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází David Breda, přichází Daniel Novák.
82'
Máme před s edbou závěrečnou desetiminutovku a necelá pětistovka diváků by jistě nějaké to zahřátí v podobě kýženého gólu ocenila.
81'
Ti nyní kopou první roh. Ostravané se ubránili a posíchají kupředu.
80'
Na týmu Jiřího Balcárka je hlad po gólu znatelnější, ale snaha modrobílých naráží na poctivě bránicí a na brejk čekající Severočechy.
79'
Žlutou kartu dostává Jan Matěj (MFK Vítkovice).
78'
Následoval brejk Varnsdorfu, který ale hosté opět zahodili svou nepřesností. Mávnutí do vzduchu a odchod na lavičku v podání Oulehly mluvil za vše.
77'
Konečně rána s gólovými parametry. Po rozehrání standardky se kulatý nesmysl dostal k Matějovi a ten proapsíroval míč přes změť těl na zadní tyč, kde si ale poradil Samoel.
76'
Za šlapák na Zorvana žlutou kartu dostává Petr Heppner (FK Varnsdorf).
73'
Dvě rány hostů, Bréda ani Schon ovšem své projektily mezi tři tyče nevměstnali.
72'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Patrik Schön.
72'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Martin Bzirský.
71'
Buchvaldek předal jako na podnose míč Surzynovi, ten ale nevystřeli, míč si posunul a následně ztratil.
68'
Zorvan zahodil velkou šanci, dostal se k míči na hranici vápna a chtěl přehodit Samoela, ale jeho oblouček míří vedle.
68'
Hosté nejsou schopni odkopnout míč, z čehož mohl těžit Buchvaldek, jenž se dostal k míči na pravé straně. Prováhal však správný okamžik a jen napálil soupeře ve žlutém.
66'
Jak je dnešní zápas plný nedokonalosti demonstroval Heppner. Na nohu se mu snesl dlouhý centr, nikým neobsazený ale z první míč posílá podélně ke vzdálenějšímu praporku.
66'
Nakonec vypálil Surzyn, ale scházela razance a míč má v rukou Samoel.
65'
Vítkovice teď mají k dispozici standardku skoro z ideální pozice. Pětdvacet metrů od branky se kolem míče chystají čtyři hráči v modrobílém. No uvidíme.
64'
V zápasech obou mužstev typicky padá dost branek, dneska ale zatím stále čekáme na tu první.
63'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Ondřej Kocourek, přichází Jakub Barac.
62'
Střílí také Vítkovičtí, sic rána Matěje končí vysoko nad brankou Samoela.
61'
A opět Micovčák. Po rychlém přesunutí hry se pokusil překvapit Květona, ten ale jeho úmysl vystihl a míč ukryl v náručí.
59'
Surzyn se uvolnil a poslal do váona centr na zadní tyč, tam před Kovaříkem odvrátil do bezpečí Rudnytskyy.
58'
Cverna zastavil Micovčáka zatáhnutím za dres a hlavní rozhodčí mu kromě odpískaného zákroku také přidává upozornění, že jeden žlutý kartónek již dnes zblízka viděl.
57'
Trenér Balcárek se pokusí hru oživit. Na hřiště jde nejlepší střelec MFK Vítkovice Lukáš Buchvaldek, dohrál Michal Stříž.
56'
Druhá pětačtyřicetiminutovka se hraje ve vyšším tempu, bohužel však se nám tady dnes ale rozšířil nešvar v pdoobě četných nepřesností.
53'
Hostující útočník je dnes velmi aktivní, opět se dostal s míčem až do vápna, kde si ale míč příliš posunul a Holiš jej odpálil do bezpečí.
49'
Velká šance Varnsdorfu. Po standardní situaci vypálil Micovčák a Květon musel na zem k tyči, míč nakonec vyrazil.
48'
Protiútok hostů končí žlutou kartou pro Václava Cvernu (MFK Vítkovice), ten musel na zem, abny zastavil únik Micovčáka, ovšem míče se dotknul rukou.
46'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Jan Matěj.
46'
45'
43'
Konečně zase na chvíli vidíme i fotbal, žlutostříbrní se usadili před vápnem Vítkovic, kde však domácí odvráli všechny centry a nakonec míč skončil v zámezí.
39'
Tak dnešní hlavní rozhodčí skutečně rád sahá do kapsičky a píská snad každý kontakt. Žlutou kartu, nejspíše za řeči, dostává Erik Micovčák (FK Varnsdorf).
39'
Z následné standardky jeden z domácích posílá míč obloukem až k zadní tyči, bez teči ale míč mizí v zámezí.
38'
Dalším potrestaným je po tvrdším zákroku u rohového praporku Ondřej Lehoczki (FK Varnsdorf).
37'
Dubravský teď sečetl Janu Suchanovi (MFK Vítkovice) několik faulů a odměňuje jej žlutým kartónkem.
36'
Hra obou týmů ze spodních pater tabulky je poznamenána mnoha nepřesnostmi, defenzívy zatím drží.
35'
Ani po něm nevidíme výrazné ohrožení branky.
34'
Po standardce se míč dostal ve vápně k Surzynovi, jeho rána je ale zblokována a bude se kopat teprve druhý roh.
33'
Hosté stále čekají na své brejky a posílají míče mezi obránce, ani teď však Micovčák balón nespracoval.
31'
Ostravané to dnes zkoušehá hlavně z levé strany, ale ani opakovaný centr Stříže ohrožení pro Samoela nepřinesl.
29'
O první branku se tak pokusil Breda, jeho křižná rána jen o kousek míjí levou tyč vítkovické svatyně.
29'
Domácí v těchto minutách mají jasnou územní převahu, ale z jejich hry na míči neplynou žádné velké příležitosti na vstřelení branky.
27'
Šťastný odraz míče poslal modrobílé do šance, po přihrávce z leva se na penaltovém puntíku probíjel Kovařík, avšak píská se útočný faul.
25'
Po centru Matouška hlavičkoval Kovařík, avšak obloučkem rozvlnil jen horní síť branky hostí.
23'
Tak dneska se asi bude hrát mariáš. Už třetí žlutou kartu dostává Michal Stříž (MFK Vítkovice).
22'
Žlutou kartu dostává Adam Houser (FK Varnsdorf), ten na unikajicím Kovaříkovi visel jak na vánočním stromečku.
21'
První roh rozehráli domácí nakrátko, po přiťuknutí ale přetažený centr nakonec dokázal nadvakrát zkrotit brankář Severočechů.
19'
Moc nechybělo. Klusák podskočil centr, Kocourek bleskově poslal míč na přední tyč, kde na něj ve skluzu jen těsně nedosáhl Bláha.
15'
Po centru z prava hlavičkuje Ondráček, znamená to však jen lehkou práci pro Květona.
13'
Motyčkovi nabíhal za obranu Matoušek, ale domácí záložník se rozhodl ke střele. Trefil však jen záda jednoho z hráčů soupeře.
11'
Aktivní Zorvan teď nadvakrát udělal problémy Samoelovi, nejprve musel gólman hostí vyrážet, napodruhé již skryl míč v rukavicích.
11'
Modrobílí by si měli dávat pozor na náběhy soupeře. Za obráci se míče zmocnil Breda a tváří v tvář trefil Květona. Mezitím byl navíc opět pískáno postavení mimo hru.
10'
Stadionem zní "My chceme gól", Vítkovice mají k dispozici standardku poblíž autové čáry. Klusák však ćentrem nachází prvního hráče ve žlutém.
8'
Pěkná kombinace na pravé straně v podání Heppnera a Kocourka. Centr nakonec i našel hlavu Micovčáka, toho ale reflexním zákrokem vychytal Květon. Navíc je pískán ofsajd.
7'
Několik metrů nad břevnem končí také rána Stříže...
6'
Na druhé straně se o střelu pokusil nejlepší střelec Varnsdorfu Micovčák, kulatý nesmysl ale končí vysoko nad.
6'
Zorvan se po přihrávce Motyčky efektivně uvolnil, leč následná střela byla jen drobným pozdravem Samoleovi.
4'
Micovčák se znovu probíjel do vápna, tentokrát z levé strany, ovšem do zakončení jej nepustil Cverna.
3'
Klusák výborně odzbrojil soupeře a dostal míč k Zorvanovi, jeho záměr vysunout spoluhráče vpřed však zmařila nepřesnost.
1'
Jako první se kuupředu řítil Micovčák, dobře však ve vápně zasáhl Surzyn a míč odvrátil do bezpečí.
1'
Hlavní arbitr Dubravský již přivedl na hřiště všechny aktéry dnešního duelu. Domácí hrajou klasicky ve svých modrobílých dresech, hosté nastupují ve žlutostříbrné kombinaci.
Tribuna se pomalu zaplňuje, ale dnes se dá očekávat méně diváků. V Ostravě se teploty ráno pohybovaly okolo -4 °C, nyní je sice o deset stupňů více, ale dá se očekávat, že ještě dojde na ochlazení. Předem tedy odpusťte občasný překlep způsobený zmrzlými prsty :)
Hezký podvečer z chladné Ostravy. Již známe také sestavy obu týmů a složení rozhodčích. Utkání nám začne za nějakých pět minut.

MFK Vítkovice: Květon – Surzyn, Holiš, V. Cverna (C), Klusák – Motyčka – Matoušek, Zorvan, Suchan, Stříž – M. Kovařík.
Náhradníci: Simkanič – Martišiak, Praus, Matěj, Kania, Bzirský, Buchvaldek.

FK Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Lehoczki, Ngimbi, Heppner – Houser, Bláha – Kocourek, D. Breda, Ondráček – Micovčák.
Náhradníci: Vaňák – M. Richter, Daniel Novák, L. Novák, Schön, Barac, M. Kubista.

Rozhodčí: Radek Dubravský – Lukáš Lakomý, Jan Váňa.
Když se podíváme na nabídku sázkových kanceláří, tak s kurzem 2 jsou mírnými favority Vítkovice, na remízu a výhru Varnsdorfu se kurz pohybuje okolo 3.5.
FK Varnsdorf sice Ostravany už tři roky nedokázal porazit, leč nyní má na své straně psychickou výhodu. Po špatném vstupu do sezóny porazil tým Davida Oulehly Vlašim a Sokolov, čímž zaznamenal posun tabulkou vzhůru.

Pokud Severočeši porazí i Vítkovice, získají na ně již sedmibodový náskok a budou moci zimovat s větším klidem.
MFK Vítkovice zažívají krizi. Tým trenéra Balcárka posbíral pouhopouhých osm bodů a tu tam jsou časy, kdy do Ostravy jezdili soupeři s obavami.

Když MFK uhrál bod v Ústí a herně přehrál Třinec, zdálo se, že přichází kýžerné zlepšení, ovšem vysoké prohry s Dulkou a v Líšni zasadily ostravskému celku silnou ránu.

Duel s Varnsdorfem tak bude zápasem pravdy. Soupeř na Vítkovice příliš neumí, venku uhrál během podzimu jediný bod a v tabulce je jen o příčku více. Kdy jindy by měli Ostravané zvítězit?
Dámy a pánové, vítáme vás u on-line přenosu z úvodního duelu 14. kola F:NL. O velmi důležité body si to rozdají týmy Vítkovic a Varnsdorfu. Utkání začíná v 17:00.